viccek és ami belefér


lawcitrom # 2012.04.23. 10:59

Most néztem, hogy a magyarorszag.hu jogszabálykeresője az új Áht-t elég stabil törvénynek tűnteti fel: 2011. évi CXCV. törvény Hatályos: 2012.04.20 - 2999.12.31.

Egyjogász # 2012.04.09. 14:39

Az MR közleménye: "Sajnálatos módon 2012. április 8-án, vasárnap 6 órakor a korrektül megszerkesztett hírek a Kossuth Rádióban a hírolvasó rosszulléte miatt zavarosan és hibásan hangzottak el. A Magyar Rádió Zrt. vezetése megértést és elnézést kér mindazoktól, akiket akaratlanul is megsérthettek vagy megbánthattak az elhangzottak."

A hírolvasó rosszullétének okairól a neten azóta is folynak a találgatások.

hunfrakk # 2012.04.09. 12:02

hát ez nem semmi

hunfrakk # 2012.01.08. 17:49
hunfrakk # 2012.01.05. 23:25
hunfrakk # 2012.01.05. 20:25

Kohn Texasba költözött és vett egy farmertől egy szamarat 100 Dollárért.
A farmer megígérte, hogy másnap elviszi hozzá az állatot.
Másnap megjelenik a farmer Kohn házában szamár nélkül:
- Elnézést, uram, de megdöglött a szamár.
- Akkor adja vissza a pénzemet! - mondja neki Kohn.
- Sajnos, már elköltöttem.
- Akkor hozza el hozzám a döglött szamarat!
- Mit akar csinálni vele? - kérdi csodálkozva a farmer.
- Kisorsolom tombolán.
- De hát ez lehetetlen! Egy döglött állatot kisorsolni?
- Nyugi, nem fogják tudni, hogy döglött
Eltelik egy hónap, a farmer összetalálkozik a vásárban Kohnnal:
- Mi lett végül a döglött szamárral? - kérdezi.
- Eladtam 500 sorsjegyet, darabját 2 Dollárért, és nyertem 998 Dollárt.
- Senki nem reklamált?
- Csak az az egy ember, aki nyert, de annak visszaadtam a 2 dollárját...

hunfrakk # 2012.01.05. 17:10

hunfrakk # 2011.12.04. 22:16

hunfrakk # 2011.11.26. 17:01

A rendőr találkozik a cigánnyal, aki éppen egy lovat vezet. A rendőr megkérdi:

  • Hé cigány! Honnan van ez a ló?
  • Hát sakkon nyertem.
  • Nem hiszem én azt.
  • De bizony! Én léptem a lóval, a Gazsi meg ütötte a parasztot!
Dr.Attika # 2011.11.17. 20:39

Szólni lehetne a "borovszkytímea"magatartásról is. Oktatási Minisztérium akalmazottjaiként több milliót felvesznek a roma felzárkóztatás jogcímen, amit saját maguk jólétére fordítnak.Sőt kiutaznak Indiába- -ott luxus szállodákban lakva- tanulmányozzák a cigányság eredetét.

Dr.Attika # 2011.11.17. 20:39

Szólni lehetne a "borovszkytímea"magatartásról is. Oktatási Minisztérium akalmazottjaiként több milliót felvesznek a roma felzárkóztatás jogcímen, amit saját maguk jólétére fordítnak.Sőt kiutaznak Indiába- -ott luxus szállodákban lakva- tanulmányozzák a cigányság eredetét.

Dr.Attika # 2011.11.17. 20:39

Szólni lehetne a "borovszkytímea"magatartásról is. Oktatási Minisztérium akalmazottjaiként több milliót felvesznek a roma felzárkóztatás jogcímen, amit saját maguk jólétére fordítnak.Sőt kiutaznak Indiába- -ott luxus szállodákban lakva- tanulmányozzák a cigányság eredetét.

Dr.Attika # 2011.11.17. 20:39

Szólni lehetne a "borovszkytímea"magatartásról is. Oktatási Minisztérium akalmazottjaiként több milliót felvesznek a roma felzárkóztatás jogcímen, amit saját maguk jólétére fordítnak.Sőt kiutaznak Indiába- -ott luxus szállodákban lakva- tanulmányozzák a cigányság eredetét.

Dr.Attika # 2011.11.17. 20:32

Szólni lehetne a "borovszkytímea"magatartásról is. Oktatási Minisztérium akalmazottjaiként több milliót felvesznek a roma felzárkóztatás jogcímen, amit saját maguk jólétére fordítnak.Sőt kiutaznak Indiába- -ott luxus szállodákban lakva- tanulmányozzák a cigányság eredetét.

steini # 2011.11.17. 20:09

Rexor, nekem sem volt még szerencsére összeütközésem velük, de azért néhányszor be kellett fognom a szám, hogy ne legyek "alany". Szinte mindenki ismer olyan cigányt, aki épp úgy dolgozik (néha jobban is), mint a többi rendes ember. De ettől még tény, ami tény, hogy a cigányok nagy része nem tisztességes munkából él meg. És ha ezt egy tisztességesen élő cigány olvassa, az tudja, hogy nem rá vonatkozik, hanem azokra, akik azért amit választott (tanulás és munka már rég kiközösítették...

hunfrakk # 2011.11.17. 19:13

Dr.Attika # 2011.11.17. 19:05

Rexor!
Amit Te pozitívumként sorolsz fel az emberi viselkedési minimum. A cigányzenét is kedvelem,sőt a cigányzenészeket is, akit ismerek. Nagyszerű emberek.
Velük egysorban vannak a Csík testvérek Nagyfügedről, Ötvös honvéd Miskolc környékéről, Varga Gáspár Budapetről.
De sajnos engem tulajdonomtól csak és kizárólag romák fosztottak meg nagyon megalázó módon.

Karesz42 # 2011.11.17. 18:25

Szép estét!
Nekem is vannak Roma ismerőseim,akik dolgos emberek.Sajnos,a nagy többség nem ilyen,és ezt tudomásul kell venni.Amikor a gyermekeimet nem merem önállóan elengedni a busszal az iskolába,mert a roma gyerekek leköpködik,megverik őket útközben,akkor nem igen van miről beszélni.Kérdem én,milyen felnőttek lesznek ezekből a gyerekekből,ha már 8-10 évesen ezt az utat járják.Sajnos ez van ma Magyarordzágom.és minden jel arra utal,hogy ez csak rosszabb lesz.Szerintem.Én olyan környéken lakom,ahol sok roma él.Dolgozni nem dolgoznak,tisztelet a kivételnek,és nem is akarnak.Mondom ezt úgy,hogy éppen néhány hete rámolták ki a garázsomat.Még a rendörségre sem mentem el,minek?Nem tesznek semmit.Én úgy látom,inkább csak nekik vannak jogaik,nekünk nem.A leírt utazási eset sajnos errefelé is mindennapos.

Rexor # 2011.11.17. 17:27

Nem igazán visz jó útra ez az általánosítás. Lehet hogy nekem eddig szerencsém volt, de nekem negatív tapasztalatom nem igazán volt még romákkal. Nagyon szeretem a cigányzenét, a villanyboiler szerelését a lakásomban egy roma srác csinálta meg abszolút profi módon, tavaly nyáron pedig egy lakásfelújításban segédkeztek nekem roma kőművesek szintén úgy hogy abszolút meg voltam elégedve a munkájukkal.Lehet hogy ők vannak kisebbségben, de léteznek.
Szóval lehet ezzel viccelődni, de lehet hogy egy tisztességesen élő cigány embernek ez baromi rosszul esik, ha olvassa ezt.

Dr.Attika # 2011.11.17. 15:50

Akkor "egyet vagyunk értve".

steini # 2011.11.17. 14:16

Kedves Dr.Attika!
De észrevettem. Ha a hozzászólásomból nem derült volna ki, én ezzel a jóképességű értelmiségivel nem értek egyet. Erre utaltam, amikor azt írtam, hogy ha nem tetszik, el lehet innen menni. Mármint a kisebbségi társadalomba tartozónak. Irány Kanada, aztán lehet ott "embercsempészni", gondolom a kanadaiak ezek után annyira már nem sajnálják őket.
És én nem vagyok hajlandó tudomásul venni, hogy miért nem hajlandó a kisebbség alkalmazkodni a többséghez. Nem a bűnözésből kell megélni.

Dr.Attika # 2011.11.17. 12:28

Kedves "steini"!
Nem tetszett észrevenni hozzászólásomban az iróniát?
12 éves koromban két roma fiú fényes nappal Gyöngyös főterén megállított, lefogott és elvette 22 forintomat. 1975-ben egy roma "fiatalember" Gyöngyös belvárosa melletti parkban elvette Malbórós reklámszatyromat. Szerencsére a benne lévő igazolványomat meg édesanyám által csomagolt tízóraimat nem vette el, hanem "csak" kiszórta a földre.
(Ha esetleg nem tudja, hogy annak idején egy "malbis reklámszatyi" milyen értéket képviselt, akkor nézzen utána a neten.)
1992-ben a fiamtól egy roma fiú osztálytársa ellopta a távirányítós kis autóját amit egy baráti házaspárunktól kapott ajándékba, akik külföldről hazaérkezve lepték meg vele. Megakarta mutatni az osztálytársaknak.

ius latratus # 2011.11.17. 12:00

steini

Én romának vallottam magam, mert csak.
Nem, nem változnak a többségi társadalom arányszámai, ugyanis a cigány simán magyarnak vallja magát - már ha egyáltalán a kérdőívben eljutott vele a biztos odáig.

(nem nagyon ide illik, de pár éve egy TÁMOP- programba csak úgy fértünk be -nyelvtanfolyam-, ha nyilatkozzuk: romák vagyunk)

Na, ez a vicc.

steini # 2011.11.17. 10:48

Kedves Dr.Attika! Velem meg az a baj, hogy képtelen vagyok tudomásul venni, hogy miért nem lehet elfogadni a többség véleményét... Elvileg demokráciában élünk, vagy mi.
Arra azért kíváncsi lennék, hogy ha egy, a többségi társadalomhoz tartozó személy a kisebbségi társadalom egy tagjától elvenné valamelyik vastag aranyékszerét, mi lenne a reakció? A többségi társadalom által elfogadott tulajdonjogi viszonyokat hoznák fel, vagy az általuk elfogadott elvek szerint "igazságot szolgáltatnának"? De hogy egy már klasszikust idézzek: ha "nem tetszik, el lehet innen menni". Bár a népszámlálás eredményeként az is kiderülhet, hogy változott-e a többségi társadalom. Aztán majd eljutunk oda, hogy jönnek a magyar viccek...

Dr.Attika # 2011.11.16. 23:54

Helytelen ezen viccelődni. Minap hallottam egy szociál-liberális elveket valló értelmiségit nyilatkozni az egyik televíziós csatornán, hogy az a baj, hogy a többségi társadalom képtelen tudomásul venni, hogy a roma társadalomnak a tulajdonjoghoz való viszonya eltér a többégi társadalom tagjainak a tulajdonjoghoz fűződő viszonyától.