szakosodás


Legislator # 2011.09.16. 15:00

Kedves Kacsa,

Következetes végigvitel esetében nem volna baj, nekem ez azonban csak afféle ad hoc szórakozásnak tűnik. Vagy minden karon így van? Kötve hinném... Ez pl. miként jelenik meg a diplomában? Vagy a leckekönyvből olvasható ki, ki volt pl."büntetős", "nemzetközis" stb.


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2011.09.15. 14:14

Kedves pazs,

hát nem tudtad? igazi büntetőjogász nem foglalkozik a gazdasági bűncselekményekkel! zavart és értetlenkedő pillantással lapozza át mindig a Btk-ban, amikor a vagyon elleni bűncselekményekhez igyekszik...:)))


Kacsa11

pazs # 2011.09.14. 13:55

Kacsa1111: így utólag én is, de negyedéven nem gondoltam volna, hogy itt kötök ki.
Sherlock: egyetértek, hát mihez kezd a gazdasági bűncselekményekkel anélkül?

Sherlock # 2011.09.14. 13:50

Nálam gazdasági, általános, nemzetközi, bünti lenne a sorrend. A büntinél szerintem hülyeség, hogy nincs se értékpapírjog, se társasági.

Kacsa1111 # 2011.09.14. 13:34

Kedves Legislator,

nem biztos, hogy olyan nagy baj ez...

Kedves szandrus,

én most utólag a gazdasági jogra mennék.:)


Kacsa11

Legislator # 2011.09.14. 11:56

ennyit arról, hogy a jogászképzés "(egyszintű és) egységes".


Sunshine after the rain.

szandrus # 2011.09.14. 11:35

Én tisztában vagyok ezekkel, amit írtok, én is jogász vagyok. Napokban kezdtünk el gondolkozni rajta, hogy érdemes-e jelentkezni valamelyikre is, novemberig kell eldönteni. köszi Thetys

Thetys # 2011.09.14. 11:30

Szia!
Pazs hozzászólásában itt az igazság: "...és fogsz is". Sajnos alapjáraton (tehát, ahol nincs ismerettség,) nem úgy működik ez a jogászkodás, hogy azzal kezdünk el foglalkozni, amit egyetemen kinéztünk magunknak, hanem ahol álláshoz jutunk. Jobb esetben a gyakorlati helyünk hoz egy érdekes, izgalmas területet, és boldogan felejtjük el az egyetemi álmokat. (pl. én szakvizsgán szembesültem azzal, hogy amit egytemen nagyon szerettem, azt most gyűlöltem, és iszonyat nehezen tanultam. Amit meg annó utáltam, az - a gyakorlat miatt - nagyon könnyű volt és undor nélkül tudtam tanulni).
Én is az általánost választanám.

szandrus # 2011.09.14. 10:54

A húgom áll most ez előtt, negyedéves, érdekli sok minden, de nem csak büntető, vagy csak gazdasági...nagyon jó az átlaga is. Szerintem is ez az általános tűnik a legjobbnak. köszi pazs

pazs # 2011.09.14. 08:39

Ha már tudod, hogy melyik területtel szeretnél és fogsz is foglalkozni a következő 35 évben akkor érdemes azt választani, de itt egyikünk sem jós. Ha nekem kéne választani, maradnék az általánosnál.

szandrus # 2011.09.14. 06:48

Kedves Fórumozók!
A véleményeteket szeretném kérni...a szegedi jogi karon 4. év 2. féléve, valamint az utolsó év első félévére lehet modulokat választani - büntető, gazdasági, nemzetközi és általános. Ez amolyan szakosodás - büntetősöknek pl. nem lesz társasági 2 vagy értékpapírjog, agrárjog, szövetkezeti, hanem büntetős tantárgyak. Az általános az, ami végig megy a normál tanrend szerint. Kérdésem az lenne, hogy mennyire érdemes választani egy ilyen modult?!Vagy célszerűbb az általános szerint végig haladni? Előre is köszönöm a véleményeket!