munkaidőkeret


Rudolph # 2015.03.01. 10:10

Tisztelt ügyvéd úr!
Jelenleg délelőttös és délutános munkarendben dolgozunk,hétfőtől-péntekig tartó munkabeosztással,a váltótársammal gépkocsivezetőként.Munkáltatóm március másodikától módosítaná a munkaidő beosztásunkat úgy,hogy minden másnap dolgoznánk 4,30.tól 23,45.ig.Közben 19,30 tól 21,30.ig osztott pihenő időt adna ki.A munkaközi szünetekkel csökkentett ledolgozott munkaóráim száma így 14,41.percre alakulna a munkaadóm szerint.A napi vezetési időm 9,05.perc lenne.A kérdésem az,hogy lehet-e? ilyen hosszú munkaidőt alkalmazni!

ZZZ111 # 2015.03.02. 19:00

Tisztel Kovács_Béla_Sándor ! A portai szolgálat az nem készenlét és nem is ügyelet,mert ott kell hogy legyen fizikailag,akkor lenne ügyelet és készenlét ha otthon tévézne és felhívnák telefonon hogy be kéne mennie.De aki ott van a munkahelyén az már nem bír bemenni,én így vélem.

ZZZ111 # 2015.03.02. 19:07

Ügyelet esetén a rendelkezésre állás helyét a munkáltató határozza meg a munkavállaló számára, míg készenlét esetén a tartózkodási helyét a munkavállaló határozza meg oly módon, hogy a munkáltató utasítása esetén haladéktalanul rendelkezésre álljon. Az eltérés tehát az, hogy az előbbi esetben a munkáltató jelöli ki a tartózkodási helyet (tipikusan a munkahelyen teljesítendő az ügyelet), míg az utóbbi esetben a munkáltató akár haza is mehet, lényeg, hogy elérhető legyen és szükség esetén meg tudjon jelenni a munkavégzés helyén.

Mindezek felett a portai szolgálat szerintem nem ügyelet és nem készenlét.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.03.02. 19:18

akkor lenne ügyelet és készenlét ha otthon tévézne és felhívnák telefonon hogy be kéne mennie.

Akkor mi is lenne a különbség az ügyelet és a készenlét között?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.03.02. 19:18

Ja, látom, rájöttél magad is.

ZZZ111 # 2015.03.03. 15:10

Nos egy kicsit elírtam én is,mert az ügyeletben van kijelölt helyszín,a készenlétben meg telefonra vár egy helyen ahol éppen tartózkodni akar,ennyi.