40 év munkaviszony után nyugdíj


Veci # 2010.11.18. 19:52

Szerintem nincs még fent a törvényjavaslat szövege, azért nem találni, ezért nincs még száma. Gondolom legkésőbb vasárnapig felkerül a parlament honlapjára.


Üdvözlettel Veci

nomono # 2010.11.18. 19:45

nem találom,
egy közelebbi link kellene

nomono # 2010.11.18. 19:43

52mama!
sajnálom,
és remélem, hogy neked tutira összejön minél előbb a rendes nyugdíj

52mama (törölt felhasználó) # 2010.11.18. 19:42

jövő heti parlamenti napirendek
http://www.parlament.hu/…napirend.htm

52mama

Veci # 2010.11.18. 19:32

Kedves 52mama!

Fogadd részvétem, kívánom hogy egészségben érd el a nyugdíjat és minél tovább élvezzed.


Üdvözlettel Veci

Veci # 2010.11.18. 19:30

mesehabbal
Hol találtad? Tedd ki a linket légyszíves mert én nem bukkantamm rá.
Egyébként, ha a PDF nem nyitható meg, akkor kattints a hivatkozott tartalom mentése másként, mentsd le és utána olvasni tudod.


Üdvözlettel Veci

52mama (törölt felhasználó) # 2010.11.18. 19:21

Kedves Veci!

Szívcsavaró amit,aurinnak írtál.Teljesen igazad van.
Hasonló cípőben járok. 39 év, egy munkahelyen /pénzintézetben/ eltöltött idő után felálltam, és feladtam a munkahelyem.Ezzel megmentettem egy kolleganőt, ugyanakkor a halálosan beteg férjemet ápoltam.Önként lettem munkanélküli, és azóta már özvegy is, mert a férjem márciusban meghalt.

Áprilisban a hatályos törvény alapján elvileg,teljes összegü nyugdíjba mehetek.

üdv.52mama

Veci # 2010.11.18. 19:12

m.n.zs. és nagyi5!

A ma hatályos tv. szerint az 1953-ban született az idén még nincs 5 éven belül az öregségi nyugdíjkorhatáron, csak ha már betölti az 58 évet, mivel az ő öregségi nyugdíjkorhatáruk 63 év.
Ezért nem is ajánlották fel a nyugdíj előtt állók munkanélküli segélyét.

Hátha a törvénymódosítás hoz kedvező fordulatot.


Üdvözlettel Veci

mama4x # 2010.11.18. 19:10

Borzasztó ez a bizonytalanság.
Szerintem is a magánnyugdíjpénztárakról tárgyalnak előbb,mert ott pénz folyik be. Aki meg 40 évig fizetett, az meg ráér.
A mi ügyünk körül nagy a csend.

52mama (törölt felhasználó) # 2010.11.18. 19:07

Kedves m.n.zs.

Ismered azt a táblát ami tartalmazza, hogy ki,mikor mehet teljes illetve csökkentett összegü nyugdíjba?

Ebben az áll, hogy mivel 53-as születésü vagy 2016-ban mehetsz nyugdíjba. Teljes összegü előrehozottba, amennyiben meg van 40 éved,2012-ben, a szülinapod utáni naptól.

Más: 2009.12.11-től vagyok munkanélküli.2010.okt.07-ig/180 nap/álláskeresési járadék, azóta álláskeresési segély.A segélyt, mivel a nyugdíjkorhatáromon /2014/ belül öt éven belül vagyok addig kaphatom, míg el nem megyek nyugdíjba.Egyébként 180 nap.

üdv.52mama

Veci # 2010.11.18. 19:06

szimigiza
A 40 % egészségkárosodás a szolgálati időbe sem számít bele, csak III. rokkantsági csoportba tartozó időszak, de csak az előrehozott nyugdíjnál a ma még hatályos tv. szerint.
A törvénymódosításról még nem tudni, hogy mit vesznek számításba a munkaviszonynál.


Üdvözlettel Veci

Veci # 2010.11.18. 19:01

aurin
Előrehozott nyugdíjasként szólok a beírásodhoz. 2009-ben úgy jöttem el nyugdíjba, hogy a kolléganőmnek megmaradhatott a munkahelye, és nem azért mert "öregnek, haszontalannak" éreztem magam. Ezerrel pörgő emberként akkor alig tudtam elképzelni mi lesz velem nyugdíjasként. ,
Semmi nagy csapás nem ért ennek okán:

  • nyugodtabbá tett, hogy a munkatársamnak maradhatott a foglalkoztatása, ő 1953-as születésű, így szerencsére nem lett munkanélküli
  • a családommal tudok foglalkozni, három fiatal gyermekem van (22,23,25 évesek), fontosnak és hasznosnak érzem magam
  • nem elhanyagolható, hogy a közalkalmazotti bérek "nem emelkedése" kapcsán, már nyugdíjba vonuláskor több volt a nyugdíj 42 év szolgálati idővel 57 évesen, mint a nettó bér (a család anyagilag sem sérült)
  • hangsúlyozom nem érzem magam "öregnek", sőt nem vagyok stresszes a napi taposómalomban, hasznos embernek érzem magam, nincs kiesebbrendűségi érzésem amiatt, hogy nyugdíjas vagyok
  • Tudod vannak olyan munkaterületek, ahol nagyon "elhasználódnak" az emberek, és tekintettel arra, hogy én fizikai munkát és szellemi munkát is kipróbáltam, tudod nagyon nehéz a fizikailag is megviselt embereknek.
  • Örülj annak, hogy téged még nem érhetett munkanélküliség, mely lelkileg igen megalázó helyzetet okozhat (én nem voltam szerencsére munkanélküli, de a férjem már kétszer)
  • a sok, fizikai, de szellemi munkában megfáradt, munkanélkülivé vált embernek egy biztos pont lenne a nyugdíj.
  • Szerintem Zsuzsanna véleménye sokat mondó és megszívelendő akár. Sokar érnél emberileg te is, ha nem lenéznéd az itt "szenvedő", aggódó fórumozókat.
  • Tudod akinek meglesz a lehetősége élni a nyugdíjazással, azok a családjukon, gyerekeiken, unokáikon, beteg szülőkön segítenek és akarnak segíteni.

Még egy-két példa:

  • Egyik volt osztálytársam ugyanakkor eljöhetett volna előrehozott nyugdíjba, mint én. Nem tette, mert rájöttem ott a 80 éves anyja, aki ha lebetegszik és nem tud mellé állni, akkor tudja azt mondani, hogy "neki még dolgoznia kell".
  • Van egy munkatársam, aki nyugdíjasként dolgozott, de velem egyidőben megszűnt a jogviszonya, kétségbe esett. Rájöttem: neki is 80 év feletti édesanyja van, akit ha szükséges és ápolnia kell, akkor nincs "kibúvó", unokái esetében sincs "kibúvó". Gondolom értheted az összefüggést.

Vagyis tényleg ne cikizd az ide beírókat.

  • Örülj, hogy téged még nem bocsátottak el, nem kellett könnyek között lenyelned a falatot,
  • örülj, hogy veled még megy a szekér, örülj, hogy egyéb okok miatt (pl. beteg szülő, vagy hozzátartozó ápolása okán) nem kell döntened a nyugdíjazás mellett.
  • De akár át is adhatnád a helyet, ha ennyire bölcs vagy az aktív korosztálynak, hogy tudjonak ők is létezni. Hidd el kevés az a terület, ahol pótólhatatlan ez ember.

Próbáltam árnyaltan és finoman írni, nem a sértegetés volt a szándékom, de a nyugdíjat váró emberek helyzetét jobban megértem, mint a tied.
Azért máskor is nézz be a fórumra, mert nem tudhatjuk (nem tudhatod), hogy mit hoz a jövő, milyen helyzet okán olvashatsz itt akár számodra is hasznos beírást, tanácsot, vagy tapasztalatot. Mert hát a kerék nem mindig csak felfelé megy, jön az lefelé is.
Minden jót kívánok


Üdvözlettel Veci

mesehabbal # 2010.11.18. 18:50

Kedves 52mama!

Igen, valószínűleg az lehet. Én folyamatosan néztem eddig a parlament honlapján, mikor teszik fel a szavazást. Végre felkerült! Azért az érdekes, hogy minden pontnál látni, hogy (T/12.. szám) és rá lehet kattintani. Ezután „"szöveges PDF”"-re rákattintva meglehet nézni a részletes előterjesztést.
Kivéve erre „Egyes nyugdíjbiztosítás tárgyú törvények módosításáról szóló törvényjavaslat” és az előtte lévőre. Talán még mindig tárgyalják, mi legyen benne?

nomono # 2010.11.18. 18:40

Zsuzsamama!
igazad van!

nomono # 2010.11.18. 18:39

52mama!

sajnos én sem tudom, lehet ez akár a nyugdíjpénztári hajcihő is, bár jó lenne ha már tudnánk valami biztosat
mindenesetre figyeljük mindannyian az eseményket, hátha...

Zsuzsamama # 2010.11.18. 17:58

Kedves Aurin!
Nem bírom ki, hogy ne írjak. Nehéz elképzelned, hogy van olyan akinek nem mindegy, hogy mehet, vagy sem nyugdíjba és az sem mindegy, hogy január v. február 1-től? Örülj neki, hogy van munkahelyed és ne cikizd le azokat akiknek nincs. Ha te nem akarsz nyugdijba menni mit keresel ezen a fórumon? Nem kell osztani az észt!

52mama (törölt felhasználó) # 2010.11.18. 17:54

Szia nomono!

A hétfői napirendek között találtam.Ez lehet az?

november 22-én

HÉTFŐN

Döntés sürgős tárgyalásról: *

Egyes nyugdíjbiztosítás tárgyú törvények módosításáról szóló törvényjavaslat. (T/... szám)

nagyi5 # 2010.11.18. 17:37

m.n.zs.

Érdeklődtél a munkaügyi központban neked nem jár a nyugdíj elött lévők munkanélküli segélye ? Nem sok a minimál nyugdíj alatt van az összeg ,de szolgálati idő és az öregségi nyugdij betöltése előtt jár 5 év-en belül.

nomono # 2010.11.18. 17:19

jövő heti parlamenti napirendek
http://www.parlament.hu/…napirend.htm

m.n.zs. # 2010.11.18. 17:18

Milyen jól egymásra találtunk itt a fórumon!!!!!
Azt látom, hogy többen is nagyon hasonló cipőbe járunk.
Én is 53 as, évvégi születésű vagyok. Nov. 08.ától teljesen ellátatlan.
2009 aug. tól kezdődően mindent kimerítettem a Munkakanélk. ben.addig volt folyamatos munkaviszonyom, ami 1969. ben kezdődött, szakmunkás iskolával. Tehát kb 41,5 évem van.
Szóval a lényeg: Bizony nem mindegy hogy mikor, és milyen feltételekkel fogadják el a törvényt.
Persze jó lenne, türelemmel, higgadtan, kivárni amíg életbe lép, de azt gondolom, vannak közöttünk többen, akiknek igen is létkérdés.
Persze érthető hogy mindenki nyugtatja a másikat!
Jó lenne ezt az oldalt életben tartani, és tanácsokkal, ötletekkel, példákkal segíteni egymáson.

nomono # 2010.11.18. 15:08

52mama!

teljesen igazad van, nem viccből van az ember munkanélkülin - és abból is vonják a nyugdíjjárulékot!!!!! és mivel szolgálati időnek számít, eléggé nagy baj lenne ha kihagynák a nyugdíjszámításból

nagyi5 # 2010.11.18. 14:40

52 mama!!

Én is ilyen cipőben járok és halvány reményem sincs elhelyezkedni,pláne vidéken még nehezebb.
Nekem még két évet kéne várni a nyugdíjhoz,ha nem fogadják el a szakmunkás iskolát.
Én 53-as vagyok és novemberi

szimigiza # 2010.11.18. 14:28

Szeretném tudni ,hogy a munkaviszonyba nyugdíj számításnál beleszámít e az a idő amikor 40% egészség károsult voltam ,rendszeres szociális járadékot kaptam.Munkaviszonyom ez alatt nem volt!

52mama (törölt felhasználó) # 2010.11.18. 14:26

Kedves aurin!

Az igaz, hogy a munka hasznos tevékenység,és hogy addig érzi az ember fiatalnak magát, míg dolgozik,de mi van azzal az emberrel aki 38 év munka után munkanélküli lett, ami ugye szolgálati idő, de nem munkaviszony./20 ezer ft ellátás/

Ezért nem mindegy,tehát lehet élet-halál kérdés, hogy 2011.január, vagy 2011.december hónapban tud elmenni, attól függően mikor született?

üdv: 52mama

Annazsu # 2010.11.18. 14:23

Kedves Forumozok!
Mar egyszer feltett kerdesemet megismetelnem.
Egyetemmel egyutt van 36 ev "szolgalati idom".
5 ev korkedvezmenyem (20 ev izotopos munka utan). Ez ha beleszamit, akkor 41 ev munkaviszonynak adodna
1956 ban szulettem. Tavaly, amikor kertem az eveim osszeszamolasat, meg 62 ev volt a nyugdijkorhatar es en 54 eves voltam. Az 5 ev korkedvezmenyemmel elmehettem volna nyugdijba? (Harom gyermeket szultem es neveltem fel - bar errol mar felvilagositottak - erre nem kapok semmifele kedvezmenyt).
Az egyetem nelkul 31 ev munkaviszonyom van csak. A 40 evbe hogy szamit bele az 5 ev korkedvezmeny? 36-ot szamolhatok, vagy csak 31 et?
Koszonom, ha valaki tud valaszolni!