Mukaszerződés


szabo_joe # 2004.11.02. 11:50

Hello,
most bejegyzés alatt álló osztrák tulajdonú magyar céggel- Kft- (holnap fizetik be a törzsbetétet) az ügyvéddel ma indítják el a bejegyzési kérelmet, lehet-e érvényes munkaszerződés kötnöm..
kösz,
joe

mikewasovski # 2004.10.13. 11:22

Meg szeretném köszönni az infót és a segítséget pfifferlingnek. Köszi mégegyszer.

Pfifferling # 2004.10.13. 08:23

Kedves mikewasovski!

Biztosan jó a 77. § (3), 105. § (5), 106. §(4) és a 191 § (1).

Ilyesmire nagyon alkalmas a Complex keresője. Kinyitottam az Mt.-t és beírtam a keresőbe, hogy a keresett szavak "munkaszerződés" és "eltérő", és a fenti négy diszpozitív szabályt köpte ki.

mikewasovski # 2004.10.13. 06:14

Köszi the big cat a hozzászólást. Azt az információt kaptam, hogy mindössze 4-5 ilyen eset van, de én egyet sem tudok, ezért kértem segítséget. A probléma nem konkrét, ez egy feladat, amelyre ilyen módon próbálok választ keresni.

the big cat # 2004.10.12. 18:54

Huppsz, ez mégis más probléma, csak uyganúgy kezdődik.

Szóval, renmgeteg iylen eset van, az Mt. rengeteg diszpozitív szabályt tartalmaz, csak a kógens vagy klaudikálóan kógen szabályaitól tilos eltérni, vagy csak a munakválló javára lehet eltérni. Ezt mondig kimondaj a tényállás részeként.

ha esetleg elárulod a problémád részleteit biztosan sokkal gyorsabban kapsz választ

the big cat # 2004.10.12. 18:51

Egy problémát egyszer mindenképpen elégséges fölvetni, egy fórumon belül mindenképpen.

mikewasovski # 2004.10.12. 12:08

Segítséget szeretnék kérni!
Ha valaki tud olyan esetet, amikor a munkaszerződésben a munkavállaló hátrányára el lehet térni a Munka Törvénykönyében leírt szabályoktól, az kérem írja meg! Köszönöm