Nyelvvizsga hiánya miatt nincs diplomám


Maya66 # 2017.07.21. 08:36

,,Csak az agyilag hibásak nem tudnak nyelvet tanulni.
Az olyanok viszont nem szoktak felsőfokú oktatásba járni..."

ez nagyon sértő
számos nagy tudású, diplomás embert ismerek jó magam is (szerintem te is), akiknek nincs nyelvvizsgájuk,- az én korosztályomnak nem is volt kötelező - nem beszélnek idegen nyelvet tök mindegy mi okból kifolyólag.

Ez a 11 ezer vagy 60 akárhány ezer emberke is, lehet kiválóan teljesítette a választott szak minden elvárását, de nincs nyelvérzéke és nyelvvizsgája nincs. Tényleg ezt gondolod,amit írtál?

Vadsuhanc # 2017.07.21. 08:46

Nem szorosan a témához tartozik....

Egyik ismerősöm az akkori Szovjetunióban végezte el az egyetemet. A szakdolgozatát is oroszul írta és nyilván vizsgák is ezen a nyelven történtek. Ott kapott munkát is pár évig ott élt s dolgozott.

Majd hazatért az akkor már nem Szovjetunióból.

Itthon a harmadik sikertelen nyelvvizsgája után a b...átok Ti s....a a q.. stb stb vel búcsúzott el a bizottságtól.

Szóval van, aki megpróbálja sokszor még sem adják meg neki és nem biztos, hogy azért mert nem tudja a nyelvet.

nonolet # 2017.07.21. 09:28

Biztosan van olyan is aki nem tud levizsgázni, de attól függetlenül jól beszéli az adott idegen nyelvet

Dehogynem!

Voltál már ilyen vizsgán?!
Aligha... különben nem írnál ekkor a butaságot.

A vizsga NAGYOBB része beszédértés és beszédkészség!!!
Egy igen kis része csak a nyelvtan.

Aki BESZÉLI a nyelvet az lefog vizsgázni belőle ...elsőre!!!! a diplomához szükséges B szinten.
(mivel csak meglepően kicsi eredmény % kell a sikerhez)

Aki (mint írod) JÓL BESZÉLI az pedig a felsőfokú C szinten is!

  • *-

Szóval, aki élőben beszédképes NAGYJÁBÓL, nos
annak nem kihívás a diplomához a B nyelvvizsga!!!!

nonolet # 2017.07.21. 09:34

"aki 10 éves koráig nem hallott más idegen nyelvet, az nem lest képes idegen nyelvet elsajátítani"

Jajj ne már!
Valamit nagyon félre értesz a témában olvasottakból.

Nem feltétlenül lesz késpes anyanyelvi vag yazt közelítő szintre.

De egy B nyelvvizsga a diplomához az igen gagyi szint ám!!!

Nézz már utána a dolgoknak, hülyeségek terjesztése
helyett...

-

Az aki nem képes a B nyelvvizsgát összehozni
és nem a saját lustasága! ennek az oka.

Az ne akarjon már diplomát, mert agyilag gyönge hozzá...

nonolet # 2017.07.21. 09:39

"ez nagyon sértő"

Az értő olvasásban nem vagy jó... ez biztos!

Miért is lenne sértő az a kitétel?!
Nem fogtad fel és ezért durrogsz.

A nagy tudású diplomásaid simán letennék
a B vizsgát 200-400 óra nyelvtanulás után.
Ez tuti!

Mert ők agyilag rendben vannak.

-

Szerintem olvasd el újra és újra a kitételt
és gondolkozz rajta, amíg végre megérted.

Bízom benned... menni fog!

chava # 2017.07.21. 10:10

Maya66 Te valami nagyon elszigetelt álomvilágban élsz.

"A minap a Tv-ben elhangzott, hogy 11 ezer diploma ragadt benn a nyelvvizsga hiánya miatt. Ez nagyon nagy szám! Miért nem kezdenek ezek az emberkék aláírás gyűjtésbe, népszavazás kezdeményezésébe?"

11 ezernek bent ragadt, több százezer pedig egyszerűen megcsinálja, és nem sír.

"Számos országban nincs ilyen mérce. Miért is kell egy magyar embernek a Magyarországon megszerzett magyar diplomájához németül, angolul, eszperantóul, stb. beszélni???"

Azért nincs a többi országban ilyen mérce, mert ott természetes, hogy a lakosság nagyobbik része folyékonyan beszél az anyanyelvén kívül még legalább egy idegen nyelven...

"aki 10 éves koráig nem hallott más idegen nyelvet, az nem lest képes idegen nyelvet elsajátítani.Többek között ezért nem fogjuk tudni soha, de soha integrálni a ,,menekültek" nagy részét pl. az eritreaikat".

Biztos vagyok benne, hogy szoktad nézni a köztévét, ahol észre kellett volna venned, hogy a komisz migránsok milyen folyékony magabiztossággal nyilatkoznak angolul... ez gyenge példa, de nincs igazad, nem ezért ütközik nehézségbe az integráció...

"Amikor küzdünk a magyarság megmaradásáért, külhonban magyar iskolákat hozunk létre, segítjük a nyelvünk megmaradását segítő megnyilvánulásokat -ezzel szemben itthon megköveteljük egy idegen ország nyelvét a Magyar egyetemen, a Magyar tanulóktól".

Szerintem meg Soros lelkén szárad, hogy ezek a szegény magyar diákok rá vannak kényszerítve, hogy ékes magyar nyelvünk helyett, legalább egy világnyelven meg tudjanak szólalni.

nonolet # 2017.07.21. 14:38

"a nagyobbiknak sem ment elsőre, a kicsi most küzd."

Aztán mégis ment :-)

A kicsinek is menni fog, csak bele kell tenni a szükséges energiát...

Mara70 # 2017.09.27. 19:27

Kedves Fórumozók!

Pro-kontra elhangzott miért kell nyelvvizsga, és miért lehetnének toleránsak a leendő diplomásokkal szemben.
Javaslom mindenkinek, aki véleményt formál próbálja ki, és csinálja végig az egész folyamatot.

Ha felnőttként úgy döntesz a szakmádban előre akarsz jutni és szeretnél megélni is a fizetésedből elkezded a főiskolát.
Oké eljutsz a záróvizsgáig család, ünnep félre, hogy sikerüljön. Igen ám, de ott a nyelvvizsga. A fősulit még kinyögte a családi kassza, és 3 óra alvás 8 óra munka, otthoni dolgok gyerek tanul, apa tanul te megteljesíts és még tanulj. Majd újra és újra tedd ezt meg, hát gratula annak aki normális marad ezek után. Oké megvan a pénz a nyelvtanárra, de amikor neked jó neki nem heti egy alkalom halottnak a csók. Közben a munkahelyen egyre esősebb a nyomás, otthon szintén aztán egyszer csak megtörsz, beteg leszel, de nem eléggé ahhoz, hogy mentes legyél a nyelvvizsga alól (mert idézem az orvost " aki nem lát az szemüveget kap, aki nem hall az meg hallókészüléket" tehát nincs igazolás, hogy nem hallasz, pedig nem hallasz, és készülékkel sem. Egy nyelvvizsgánál meg ott a labor.......
Ami a megszerzett nyelvvizsgákat illeti röviden a hely,ahol dolgozom nyelvvizsga pótlékot fizet, de a nyelvvizsgával rendelkező közel ötven fő közül jó ha hármat hívhatunk fordítani, mert a többi arra hivatkozik már elfelejtette.
Igen fontos lenne, hogy kommunikáljunk az anyanyelvünkön kívül még legalább egy idegen nyelven, de akkor könyörgöm miért nem hallgatnak a döntéshozók azokra a szakemberekre, akik évtizedek óta mondják, hogy nálunk a legnagyobb a nyelvtanításra fordított órák száma, a hatékonyság meg a legkisebb. Valami nem oké.
És igen, ha nem külkeres, vagy nyelvtanár akarok lenni, miért is kéne más nyelvet beszélnem, attól leszek jó a szakmámban, ha lovari, eszperantó, angol, vagy teljesen mindegy milyen nyelven beszélek, szerintem nem.

nonolet # 2017.09.27. 21:47

A nyelvtanuláshoz manapság az internet adja a tanulás zömét!

A nyelvtanár a diplomához szükséges vizsgához alig-alig kell.

Max azért, hogy amit nem tudsz megérteni a netről azt helyre tegye
Hisz a záróvizsgáig eljutva önállóan tanulni már megtanultál, elvben! bármit, nyelvet is :-)

Ugorj neki pl. ennek: goangol.hu
Önálló tanuláshoz igen jó anyag.

Az előírt nyelvvizsgához NEM a nyelvtan tudás a lényeg!!!

Hanem

  • a szókincs (úgy 1000-1200 szó bőven elég)
  • a mondat alkotás technikai készsége
  • a HALLÁS utáni megértés
  • a megszólalni merés !!!!

A szókincs könnyen növelhető.
Naponta 6-8 új szó nem igazán kihívás.
párperc aktívitás és napközben a mellékidőben
a passzív hallgatás-olvasás elég hozzá...
(hajtósan 15-20 sz/nap sem lehetetlenség)

A hallás utáni értésnek egy titka van.
Sok-sok angol szöveget KELL hallgatni napközben.
TV, rádió, internet, zene mindig amikor csak lehetséges szóljon a füleden angol szöveg...

A mondat alkotási készség elérése az első nehéz dió.

Mert ehhez meg kell szokni, hogy

  • NE magyarról akarj fordítani!

hanem

  • eleve a tanult nyelven alkoss

Ez egy nehéz folyamat, több hétig is eltarthat, mire rááll az agy, és ismerni kell hozzá a szó rendet! is.
Mert a legtöbb szóba jöhető nyelvnél ez erősen KÖTÖTT, (angol, német, stb.) ellentétben a magyar nyelvvel.
Plusz mások az idiómák is, ezért meg kell őket tanulni, magolással.

A második nehéz dió a megszólalás...
Sokan félnek, hogy helytelen lesz
amit mondnak és ezért nem beszélnek.

Tojni rá! majd javul idővel.
A gyakorlat teszi mestert :-)

-

Jó pár rokon gyereket vezettem már rá a fentiekre.
Akik évekig jártak nyelvórákra kb. nulla eredménnyel.

Vedd észre a nyelvtanár NEM ÉRDEKELT abban,
hogy te előre haladj!!! hisz abból él, hogy
nyelvórákat ad le neked, lehetőleg minél többet.

Szóval, ess neki magad.
Nem atomhasításról van szó!

Használd a képzésed során felszedett készségeid.
Elemezz, érts meg dolgokat...

A vizsgához szükséges nyelvtan pár óra alatt átlátható.
HA! nem nyelvórai (lassított) stílusban akarod felszedni.

Sokkal több időt és energiát kíván

  • a szókincs bővítése és
  • a hallás utáni értés fejlesztése

Ezek viszont a holt időkben is fejleszthetők,
mivel nem igényelnek komoly koncentrációt, sőt
tudat alatt is működnek, csak szóljon a füledben...

-

Egy angol "diploma" vizsgához cirka 400-500 órát kell a nyelvvel foglalkozni az átlagos képességű diplomás jelöltnek. Ebből úgy 150 óra, ami koncentrált figyelmet kíván.

Heti 4x1 óra koncentrált időt FIX-re véve a tanulás során
ez bizony ~8 hónap lesz... ha mellé még napi 1-1,5 óra lazább tanulási idő is társul.

Azaz minden nap 1-1,5 óra laza és heti 4 napon előtte 1 óra koncentrált tanulási idő.

Vagyis heti 7...10 + 4=11...14 óra, ha törik, ha szakad.
Akkor tartható a ~8 hónap, nulláról kezdve is.

Tessék szépen beiktatni a napirendbe
a szükséges időt és BETARTANI! is.

A könnyen tanuló és jó nyelvérzékűek
persze
akár a fele/harmada idő alatt is célt érhetnek.
(főleg, ha sok holtidős tanulási órát ügyeskednek össze)

A lényeg az önképzés és a betartott napirend!

Az önképzéshez pedig a goangol.hu vagy éppen a gonemet.hu tényleg jó cucc (szerintem), már többszörösen kipróbálva.

BARA7 # 2017.10.04. 13:36

Nem is csak a nyelvvizsgával lenne probléma,hanem ha már megvan ,akkor mennyi idő mire az ember a kezébe kapja az oklevelet?Ugyanis júniusban megkaptam a sikeres nyelvvizsgáról a bizonyítványt,majd bementem a főiskolára, hogy bemutassam.Mondták is a tanulmányi osztályon ,hogy egy hónap mire kész lesz.Eltelt az egy hónap ,kettő ...Most sincs még kész.Ilyen sok idő lenne kiállítani egy oklevelet vagy úgy vannak vele,hogy ha eddig ráért akkor most mit hivogatom őket??Majdnem minden héten felhívom a tanulmányi osztályt , hogy készen van-e már az oklevél,most már 3 hónap után azt a választ kaptam,hogy félig kész csak aláírásra vár.Ki tudja mennyi idő??

cool84 # 2018.01.01. 10:50

Az lenne a kérdésem, hogy az államvizsga sikeres letétele után mennyi időm van a nyelvvizsga bemutatására? Van-e elévülési idő, ami után bukik a diploma?

kriszti02 # 2018.01.02. 07:40

Kedves Fórumozók!

2016 júniusban fejeztem be a főiskolát levelező . Nyelvvizsga hiánya miatt nincs meg a diplomám. Mennyi időm van a nyelvvizsga letételére? Régebben azt hiszem 2 év volt, most is ez van érvényben? Illetve a levelezőre is ugyanaz vonatkozik, mint a nappali tagozatra?

Köszönöm

Edem90 # 2018.01.05. 19:16

Kedves Fórumozók!

2016 februárjába fejeztem be a főiskolát levelező tagozaton , a képzés 7féléves volt. Nyelvvizsga hiánya miatt nincs meg a diplomám. Mennyi időm van a nyelvvizsga letételére? Illetve ha ezen időn belül nem sikerül letennem akkor milyen szankciók várhatóak,csak a képzés vissza fizetése vagy ujra kell diplomázni?

Válaszukat előre is köszönöm.

Kevlarion # 2018.01.13. 17:03

Tisztelt Fórumozók!

Nagyon sok egymástól különböző információt hallottam azzal kapcsolatban, hogy van-e elévülési ideje a diplomának. Konkrét esetre kérdeznék rá. 2008-ban kezdtem a főiskolát, 2012-ben záróvizsgát/államvizsgát tettem. Nyelvvizsga hiányában egy záróvizsga oklevelet kaptam. Kérdésem az lenne, hogy ennek van-e elévülési ideje? Előre is köszönöm.

gerbera317 # 2018.01.13. 18:58

A TO-n ezt fejből megmondják neked. Nem kéne esetleg felhívni őket?

Terusa # 2018.02.26. 13:50

Az egyik kolléganőnk kéri a 30 éves jubileumi jutalmát, de a személyzetis szerint nem jár neki, mert nem áthelyezéssel került egyik munkahelyről a másikra. Szerintem pedig az a lényeg, hogy szinte végig közalkalmazott volt és így jár neki. Az alábbi jogviszonnyokkal rendelkezik:
1983.08.15-1984.01.31 közalkalmazott 5 hó 16 nap felmondás a dolgozó részéről
1984.02.01-1989.04.16 közalkalmazott 5 év 2 hó 16 nap közös megegyezéssel
1992.08.01-2000.02.29 közalkalmazott 7 év 7 hó közös megegyezéssel
2000.03.01-2014.05.17 közalkalmazott 14 év 2 hó 17 nap lemondás
2014.05.20-2014.08.31 munkatörvénykönyv hatálya alá tartozó 3 hó 11 nap nem ismeretes
2014.09.01- jelenleg is közalkalmazott 3 év 1 hó*
Jáe-e neki vagy sem a 30 éves jubileumi jutalom?

Rexor # 2018.02.26. 14:04

Szerintem jár neki, a közalkalmazotti jogviszony számít.

Krizantin # 2018.06.27. 16:53

Tisztelt Szerkesztő!
Én még 1999. szeptemberében kezdtem el a SZTE budapesti kihelyezett szakán a másoddiplomás kiegészítő képzés kommunikáció szakát. A képzés ideje alatt született gyermekeim miatt halasztottam egy évet így 2005 júniusában tettem záróvizsgát. Nyelvvizsga hiányában, akkor én sem kaptam meg a diplomámat. Kérem adjon tájékoztatást számomra, hogy lehetséges-e a diplomám kiadása nyelvvizsga nélkül? Milyen feltételekkel adható ki?
Érdekelne azért is mert a képzés kezdetekor más szabályozás volt életben, csak a halasztásom miatt (erre hivatkoztak akkor) kerültem az új törvények alá. Van-e lehetőség ennyi idő után, a diplomám kiadására. S ha igen milyen elbírálásra hivatkozva.
Köszönöm a válaszát.

nonolet # 2018.06.27. 20:41

Van lehetőség ...
Csinálj meg végre egy szaros nyelvvizsgát!

Nem nagy kihívás az internet korában, neki kell ülni lenyomni.

Burn Out # 2018.06.27. 21:00

Krizantin: legegyszerűbben az iskolától tudnál tájékoztatást kérni.

wers # 2018.06.28. 05:06

Csinálj meg végre egy szaros nyelvvizsgát!

Nem nagy kihívás az internet korában, neki kell ülni lenyomni.

???

nonolet # 2018.06.28. 09:22

Akkor kifejtem...

Manapság már lehet az interneten

  • tanulni

(rengeteg anyag van ingyen is pl. a BBC oldalán, TED videók, youtube nyelvoktató videók!!!!
de egy jó fizetős cucc sorvezetőnek és magyarázatnak pl. ez is https://www.goangol.hu )

  • ÉLŐ beszédet hallgatni, felirattal is

(naponta minél többet, érdemes a TV-t, telefont, windows-t is angolra átállítani!!!)

  • ÉLŐBEN beszélni másokkal

(chat skypon, viberen, külföldiekkel minél többet)

Egyéni tempótól és motiváltságtól függően 4-6 hónap alatt napi átlag 1-2 órát rászánva (200-400) óra sima ügy a szükséges nyelvvizsga pl. angolból

A titok nyitja, hogy

  • az elején gyorsan sok szót kell megtanulni, napi 10-15-(20) a tartható tempó, de nem csak magolni!!! hanem HALLGATNI videókon és megpróbálni "kihallani" a beszédből, nomeg KIMONDANI!!!! hangosan soxor, lehetőleg rövid gyakori mondatba foglalva.

Fontos, hogy rögtön ez elején HANGOSAN kimondva ALKOSS rövid mondatokat ANGOLUL!!!! (a tanult nyelven), nem nagy kihívás! a mondat alkotástól való félelmet páróra le lehet győzni...

Otthon napközben FOLYTON HANGOSAN kimondva beszélni magadban és másokhoz, ezzel eddzve az agyat.
(nem baj, ha a mások nem értik, majd megértik ha sokszor hallják)

Az angol (idegen nyelv tanulás) egyik nehéz része ugyanis (nekünk magyaroknak) a KÖTÖTT mondatrend, rá kell szokni fejben.
A másik nehézség nekünk, hogy a magyarral ellentétben az angolban az igeidők fontosak!!!, mert lényegi tartalmat hordozó jelentésük van.
Meg kell érteni a használatukat és BEGYAKOROLNI a képzésük módját.
Szerencsére csak 4-6 gyakran használata kell zsigerből tudni használni-érteni, a képzésük pedig nagyon egyszerű :-)
Naponta egy zsigeri szintre begyakorolható...

Szóval, az első időkben arra kell gyúrni, hogy
hogy NE a magyar gondolatot akarjuk lefordítani,
hanem angol mondatot alkossunk a gondolatunk alapján.
Illetve ne akarjuk a hallottakat lefordítani hanem csak megérteni!!!

Az agynak kell cirka 4-6 hét (napi 1 óra hallgatással kb. nulláról indulva) mire az angol beszédből stabilan és gyorsan kiszűri a hangokat-szavakat, felismeri a szóhatárokat, akkor is, ha a szó maga még nem is ismert)

De ehhez KELL a sok már ismert szó!
(ezért fontos az elején a szókincs gyors gyarapítása)

A nyelvtannal eleinte nem kell sokat szarakodni.
Elég annyit tudni, hogy

  • mi az ALAP mondatrend (kijelentő, kérdő) és hogyan készül a kérdő mondat.
  • a "be" a "do" és a "have" miként használandó és ragozandó (egyébként primitív a ragozásuk)

pl. http://www.angolhetvege.com/have

  • a 4-6 alap/gyakori igeidőt felfogni agyilag

(ez nekünk elég nehézkes eleinte, mert másként gondolkodunk ez ügyben)

Tapasztalatom szerint a motivált kezdő angolos (kb. nulláról) 20-30 óra azaz ~ 3-4 hét alatt juthat el odáig (önállóan gondolkodva, nyelviskolában sokkal több sajnos, de ők az óradíjból élnek), hogy alapfokon elgagyog, helyesen alkotott mondatokkal és a 4-6 alap igeidőt nagyjából jól használva, jelentős 500-700 szavas szókinccsel, amivel már körül tudja írni általában azt is amit épp nem tud még.
(úgy 1000 szó már az angol beszélők zöme által használt "napi élet" szókincsnél is több!!!)

Innentől a haladásnak már csak a még szűkös szókincse a fő korlátja! ésszerű eljutni 1500-2000 szóig a vizsgáig.
(~150 nap kell ehhez, kitartó tanulással)

A 2. hónaptól már lehet elkezdeni óvatosan a nyelvtannal bajlódást is, hisz a használat már zsigerből megy :-)
Azaz a már megtanult dolgok elméleti hátterét is megérteni, ami főleg vizsgához kell majd a tesztek okán.

Ne feledjük: emberek tíz-száz milliói tanulnak meg nyelveket nyelvtan nélkül :-)
Csak hallás és beszéd illetve írás-olvasás >> azaz KOMMUNIKÁCIÓ útján, nyelvtan órák nélkül...

Röviden: a nyelvtan folyamoknál sokkal gyorsabban és olcsóbban lehet egyéniben nyelvet tanulni az internet segítségével.
Bár egy jó internetes anyag nem árt sorvezetőnek, sőt!
(én mindig a goangol.hu cuccát javaslom, olcsó és jó a magántanuláshoz)

Diplomával a zsebben nem lehet komoly kihívás félév alatt az angol nyelvvizsga.
Hisz a szükséges tanulási technika már megvan :-)
(max felkell frissíteni, mert az évek során eltunyult az agy)

A gond a motiválatlanság és rendszertelenség szokott lenni!
Igenis rá kell szánni a napi 1-2 órát, ha törik, ha szakad
abban a 4-6 hónapban, főleg az első 2 hónapban.

Olyan, hogy nincs hozzá "tehetségem" "érzékem" pedig NINCS!
Hisz EGY nyelvet már tud, az anya nyelvét!
A többi már csak kiegészítés mellé... menni fog.
Bárkinek.

Azt szoktam mondani, hogy:
Akinek nem megy az dobja a szemétbe a diplomáját...érettségijét.
Mert nem tanult meg tanulni, agyilag gyönge-képzetlen maradt.

wers # 2018.06.28. 09:38

:))
Na, most már tudom.

wers # 2018.06.28. 09:48

Mondjuk nekem anno az egyik vizsgámon a fordítás olyan szöveg volt amit magyarul se nagyon értettem :) Valami magasfeszültség okozta egészségkárosodás meg valami mágneses mező stb. Szakemberek fejtegették hogy nem is káros.....

wers # 2018.06.28. 10:32

Ne feledjük: emberek tíz-száz milliói tanulnak meg nyelveket nyelvtan nélkül :-)
A csudába, hogy tudok ilyesmiről megfeledkezni!?
(már csak azt nem tudom, emberek tíz-száz milliói minek is tanulják a saját anyanyelvüket az iskolában?) Vagy csak nekem volt nyelvtanórám?