rendes? felmondás


the big cat # 2005.02.16. 15:00

Nem a törvényt nem ismeri, hanem egyszerűen nem látja be, hogy jelenléti ívet csak jelenlétről lehet kitölteni, ha még nem következett be a jelenlét, akkor hogyan lehetne igazolni? honnatudhatja ő vagy te, hogy biztosan ott leszel, és addig?

hotdog # 2005.02.16. 14:53

Kedves Kála!

Köszi a választ! Sajnos itt vitába keveredhetek a munkáltatómmal, mert a könyvelője kérte, hogy adjam át neki a jelenléti ívet. Igaz magával is ellentmondásba keveredett, mert közben a köv. hónapra meg kérte, hogy töltsem ki ameddig munkában állok. Hogyan győzhetem meg, ha nem ismeri a tv-t. Sajnos erőfölény van. Õ bérszámfejti a pénzemet, nem is nagyon vitetkozhatom vele.

Kála # 2005.02.16. 11:24

Amíg tart a felmondási időd és munkát végzel, minden nap bemész, dolgozol, aláírod a jelenléti ívet, pont mint korábban.

hotdog # 2005.02.16. 10:20

Igaz, valóban összetévesztettem. Köszi.
A jelenléti ívet ilyenkor hogy kell kitölteni. pl. hó közepén kezdődik a felmondási idő és átnyúlik a köv. hónapba. Ezt ugyanis elég homályosan látják itt. Én sem vagyok munkaügyes.
Köszi előre is!

Bubó # 2005.02.16. 08:27

Valószínűleg arra a tájékoztatási kötelezettségre gondoltál hotdog, amely a csoportos felmondás esetén terheli a munkáltatót. Rendes felmondását bármikor átadhatja, ha nem állsz felmondási védelem alatt (pl. táppénzen).

Kála # 2005.02.16. 07:11

Szia!
Nem tájékoztatni köteles előre, hanem maga a felmondás szól úgy, hogy "...munkaviszonyát X napon kezdődő felmondási idővel Y napra rendes felmondással megszüntetem" Tehát, a munkaviszony a felmondási idő eltelte után szűnik meg.
Ha nálad ez nem így történt, akkor hibázott a munkáltató.

hotdog # 2005.02.15. 23:18

Sziasztok!

Sajnos nem ismerem pontosan a Mt-t, de úgy tudom, a munkáltató rendes felmondása esetén 30 nappal a felmondás előtt tájékoztatni kell a munkavállalót írásban a felmondás tényéről. Ezután kezdődik a 30 nap felmondási idő vagy ez alatt zajlik? Az történt ugyanis, hogy hónap közepén tudtam meg, hogy attól a naptól kezdve felmondtak és elkezdődött a 30 nap felmondási idő. Szabályos ez így?