Közalkalmazott nyugdíj, felmentés


Lyonee # 2017.06.20. 11:22

Az önkormányzatokra nem vonatkozik a kormányrendelet, de sokan mégis végrehajtják. A nyugdíjkorhatárt betöltött közalkalmazottnak indoklás nélkül fel lehet mondani. Tulajdonképpen ez az alapja a kormányrendelet végrehajtásának is.
Ha van 30 év közalkalmazotti jogviszonyod, akkor a felmentési idő 8 hónap. Minden -a nyugdíjkorhatár betöltése utáni- hónap 0,5%-kal növeli a kiszámított nyugdíjadat.

csipoga # 2017.06.19. 18:30

Jövőre érem el a számomra irányadó nyugdíjkorhatárt-63 év, 183 nap.Szeretnék tovább dolgozni, önkormányzati fenntartású óvodában vagyok vezető, 2019-ben jár le a megbízatásom.Úgy hallottam, hogy talán kötelező nyugdíjba mennem, ha elérem a korhatárt?Vagy elég, ha nem kérem a nyugdíj megállapítását és dolgozom tovább?Ha kötelező lenne elmenni nyugdíjba, a munkáltatóm hogyan alkalmazhat tovább?Önkormányzati fenntartású óvoda esetében is kérni kell a Kormány hozzájárulását a továbbfoglalkoztatáshoz?


Nehéz körülmények között végzett munka

Bözsi56 # 2017.06.10. 12:10

Tisztelt Jogászok,

Férjem 2017.12.14-én tölti be az öregségi nyugdíj korhatárát. Jelenleg közalkalmazottként dolgozik 1985 óta (iskolában szakoktató). 1968.09.01 óta áll munkaviszonyban, azaz 2018.09.01-én lesz 50 éve.
A felmentéssel kapcsolatban lenne kérdésem: Az Ő esetében mennyi a felmentési idő, az mikortól kezdődik: a korhatár betöltésétől, vagy attól visszamenőlegesen számolódik?
Mikor kell a munkahelyen kezdeményezni a nyugdíjbavonulást?
Az, hogy jövőre már 50 éve dolgozik, befolyásol -e valamit, a nyugdíj százalékon kívül?
Várom megtisztelő válaszukat.
Köszönettel: Erzsébet