GYED,GYES, táppénz


cincinnatus # 2015.05.14. 15:30

zdavid 2015.05.12. 18:34

Tiszetelt Szakértő.

Gyes illetve gyed témakörben szeretném segítségét kérni páromal egy háztartásban élünk három gyermekünkel kikböl egy közös kettö pedig páromé. Párom jelenleg gyesen van legkisebb gyermekünkkel aki 2014.04.04 én születtet. Utána néztem hogy lehet jobban járna a csaladi kaszánk ha én mennék el gyedre mivel már elmúlt a legkisebb gyerek 1 éves és már több mint egy éve van napi 8 órás munkaviszonyom. Azonban mindent átszámolva arra jutotam mivel a gyedet csak a gyermek két éves koraig folyósítják a gyest pedig három éves koráig így minimális lenne a külömbség ha csak és kérdésem ez lenne. Lehetséges-e az hogy párom lemondja a gyes én kérem a gyedet a gyermek két éves koraig majd mikor két éves lesz párom ismét kéri a gyest a gyermek hároméves koráig. Válaszát előre is köszönöm.

Igen, lehetséges.

Az ezzel kapcsolatos főszabály így szól:

1997. évi LXXXIII. törvény a kötelező egészségbiztosítás ellátásairól

Ebtv. 39. § (1) Az, aki ugyanazon biztosítási jogviszony alapján egyidejűleg táppénzre vagy baleseti táppénzre, csecsemőgondozási díjra, illetve gyermekgondozási díjra is jogosult, választása szerint – az e törvényben foglalt kivételekkel – csak az egyik ellátást veheti igénybe.

(3) Ha a szülők a közös háztartásukban élő gyermekük után egyidejűleg jogosultak táppénzre, csecsemőgondozási díjra, gyermekgondozási díjra, valamint gyermekgondozási támogatásra, választásuk szerint – a (7) bekezdésben foglaltakat kivéve – az ellátást csak az egyik szülő veheti igénybe.

Tekintettel arra, hogy a törvény nem szól arról, hogy hányszor dönthetnek másképp akár többször is választhatnak...

Csillu80 # 2015.05.18. 12:04

Tisztelt Jogifórum!

2012.szeptemberétől gyermekem születéséig táppénzen voltam, majd 2013. februárjában született meg gyermekem,2013. augusztusától GYED-et kaptam, 2015 február közepétől 2016.február közepéig GYESen vagyok.A kistesót 2016. január közepére várjuk. A gyermekem 3 éves koráig, azaz 2016. február közepéig, a GYEs lejártáig fizetés nélküli szabadságon vagyok.Jelenleg 4 hetes terhes vagyok,2-3 hét múlva állapíthajták meg hivatalosan a terhességemet. Kérdésem:Mit kell tennem,hogy a kistesóval is GYED-et kapjak? GYES-en kell maradnom,vagy táppénzre jönnöm? Hogy lenne optimális,hogy jogilag is rendben legyek a munkáltatóm felé,tehát olyat kérjek,amire van jogosultságom? Milyen formában kell ezt megtennem, hány nappal előtte,esetleg írásban is megtehetem?Kérem írják le, a Tgyás,Gyed menetét a második gyerekre vonatkozóan,hogyan lenne nekem optimális. Előző gyermekemmel körülbelül 65 000 Ft GYEdet kaptam havonta. Előre is köszönöm a segítségüket!

V.Vivienn # 2015.05.18. 16:35

Tisztelt Jogifórum!

Segítségüket szeretném kérni! 15hetes kismama vagyok, vendéglátásban dolgozom, ahol a rengeteg munka ellenére 4órába vagyok bejelentve, lassan egy éve. Munkaerő kölcsönző cégen keresztűl vagyok bejelentve, tavaly augusztus óta , viszont folyamatosan 3havonta megújúl a szerződés és ismét próbaidőre vagyok bejelentve, ez màr a negyedik negyedéves próbaidőm ugyan ott. Sajnos a munkàt nehezen bírom , nem lehet leülni, kismamaként sok 12 óra állás, szünet nélkül. Szerettem volna kiíratni magam az orvossal, többször görcsöltem az állás miatt, de próbaidő alatt bármikor kirúghat ha kiír az orvos, akkor nem lesz meg magyarorszàgon az 1 éves munkaviszonyom,és a gyest sem kapom, csak augusztusban/tól.
Előtte Ausztriában dolgoztam rendesen, korrekten bejelentve, nem tudom esetleg az beleszàmít e a gyesbe, vagy összevonható e a 2 orszàgban a gyesre jogosultsàg!
Kérem segítsen nekem.

Köszönettel, kétségbeesett kismama!

mano17 # 2015.05.18. 21:06

Tisztelt Jogifórum,

Második babámat várom, akit 2016. januárjára várjuk.
Elképzelhető egyéb okok miatt, hogy augusztustól, szeptembertől táppénzre kell menjek, ebben az esetben , mivel a táppénzből nem számíthatnak CSED-et, és GYED-et sem, akkor milyen időszak lesz a számítási idő????

2012 novemberétől dolgozom ismét első babám után. Így elegendő biztosítási időm van, de most nem tudom, hogy 2016januárban születendő gyermekem után milyen időszakből számítanak járandóságot....

Válaszát előre is köszönöm.
Tisztelettel: mano17

szysszy # 2015.05.20. 12:25

Tisztelt Jogifórum,

A csed kiszámításával kapcsolatban lenne kérdésem.A kisbabám várhatóan 2015.augusztus elején születik.A cégnél ahol dolgozom már 7 éve állok alkalmazásban.A júniustól megyek veszélyeztetett terhes táppénzre ismét. A helyzetem azért különleges, mert sajnos 2015 január és február hónapban veszélyeztetett terhes voltam majd ismét dolgoztam 3 hónapot.A kérdésem az lenne, hogy a 180 nap folyamatos biztosított időszakot az én esetemben hogyan fogják figyelembe venni?

  • 1. A 2015. május, április, március,+ 2014. október november december időszakra eső bért vagy a
  • 2. Veszélyeztetett időszak előtti (2014. dec előtti 6 hónapot veszik majd figyelembe.

Válaszát előre is köszönöm

kaci1 # 2015.05.20. 16:42

Tisztelt Szakértő!
Jelenleg 3. babámat várom, 2. gyermekemmel vagyok itthon GYED-en, ami 2015.06.22-én jár le. Szülésem várható időpontja 2016.01.16. A kérdésem az lenne, hogy az összegyűlt szabadságaim kivétele után ha elmegyek táppénzre, akkor a táppénzzel egyidejűleg is jár-e a GYES, vagy csak a szabadság idejére? Egy TB szakértő szerint táppénz mellé is jár, de a munkahelyemen a munkaügyi kolléga szerint nem. Kinek higgyek?
Válaszát előre is köszönöm!

Hoszil # 2015.05.21. 08:26

Tisztelt Jogi Fórum!

Kormánytisztviselő vagyok, a munkáltatómnál 2008. március óta dolgozom. Veszélyeztetett terhesség miatt 2014. december 3-a óta táppénzen vagyok, a kisfiam várhatóan 2015. június hónapban születik meg. Szeretném megtudni, hogy a táppénzemet jól állapították -e meg. Azt a tájékoztatást kaptam, hogy a 2013. évi jövedelmem alapján számítják. 2015. január 1-jétől változott a táppénzszámítás módja, érint -e engem is, vagy mivel a táppénz folyamatos 2014. december 3-a óta, ezért nem vonatkozik rám. Az a kérésem, hogy legyenek szívesek megmondani, mi az alapja és hogyan kell megállapítani a veszélyeztetett terhességem során a táppénz összegét. Válaszukat előre is köszönöm.

cincinnatus # 2015.05.22. 13:46

kaci 2015.05.20. 18:42

Tisztelt Szakértő!
Jelenleg 3. babámat várom, 2. gyermekemmel vagyok itthon GYED-en, ami 2015.06.22-én jár le. Szülésem várható időpontja 2016.01.16. A kérdésem az lenne, hogy az összegyűlt szabadságaim kivétele után ha elmegyek táppénzre, akkor a táppénzzel egyidejűleg is jár-e a GYES, vagy csak a szabadság idejére? Egy TB szakértő szerint táppénz mellé is jár, de a munkahelyemen a munkaügyi kolléga szerint nem. Kinek higgyek?
Válaszát előre is köszönöm!

A TB szakértőnek.

A Kormány GYED extra csomagjának egyik eleme az, hogy a GYED és a GYES mellett korlátlanul lehet dolgozni a gyermek egyéves kora után.

Az, aki GYED/GYES mellett munkába áll, majd keresőképtelen lesz (pl. újabb terhesség miatt) a GYES/GYED mellett jogosult táppénzre, akár egy éven át. (Tehát két tb ellátást is kaphat egyidejűleg.)

Ha tehát a GYED/GYES ideje alatt munkába áll, és kiveszi a felgyűlt szabadságait, majd keresőképtelenné válik a GYED/GYES mellett kaphatja a táppénzt is.

A TB ellátás elbírálása és a döntés határozatba (írásba) foglalása a TB kifizetőhely/egészségbiztosító és nem az arra ki nem képzett, hatáskörrel és illetékességgel nem rendelkező "munkaügyes" feladata!

cincinnatus # 2015.05.22. 14:00

Hoszil

2015.05.21. 10:26

Tisztelt Jogi Fórum!

Kormánytisztviselő vagyok, a munkáltatómnál 2008. március óta dolgozom. Veszélyeztetett terhesség miatt 2014. december 3-a óta táppénzen vagyok, a kisfiam várhatóan 2015. június hónapban születik meg. Szeretném megtudni, hogy a táppénzemet jól állapították -e meg. Azt a tájékoztatást kaptam, hogy a 2013. évi jövedelmem alapján számítják. 2015. január 1-jétől változott a táppénzszámítás módja, érint -e engem is, vagy mivel a táppénz folyamatos 2014. december 3-a óta, ezért nem vonatkozik rám. Az a kérésem, hogy legyenek szívesek megmondani, mi az alapja és hogyan kell megállapítani a veszélyeztetett terhességem során a táppénz összegét. Válaszukat előre is köszönöm.

A leírtak alapján a Magyar Államkincstár Illetmény-számfejtési irodája helyesen járt el akkor, amikor az ellátását a 2014-ben hatályos jogszabály alapján a 2013-as jövedelméből számította ki.

(Egy 2015.01.01-től hatályos rendelkezést nem lehet alkalmazni egy 2014-es táppénzre, annak összegét a 2014-ben hatályos jogszabályok alapján kell megállapítani.)

A táppénz összegét az Ebtv. 48. szakaszában és a Vhr. rendelkezései alapján kell megállapítani, mely elég bonyolult szabályozásnak tekinthető, az -szemben az adóbevallással- nem fér el egy söralátéten, sajnos a normál földi halandók, de lassan már a TB szakemberek sem tudnak rajta kiigazodni, pláne hogy azok már év közben is rendszeresen változnak,ami ugyan veszélyezteti a jogbiztonságot, de Magyarország jobban teljesít... Ebben is.

A fórum kereteit meghaladja egy részletes, írásos válasz, viszont a Magyar Államkincstár Illetmény-számfejtési Irodájának kógens kötelessége az ügyfelek tájékoztatása, ezért javaslom a megkeresésüket.

cincinnatus # 2015.05.22. 14:07

szysszy
#
2015.05.20. 14:25

Tisztelt Jogifórum,

A csed kiszámításával kapcsolatban lenne kérdésem.A kisbabám várhatóan 2015.augusztus elején születik.A cégnél ahol dolgozom már 7 éve állok alkalmazásban.A júniustól megyek veszélyeztetett terhes táppénzre ismét. A helyzetem azért különleges, mert sajnos 2015 január és február hónapban veszélyeztetett terhes voltam majd ismét dolgoztam 3 hónapot.A kérdésem az lenne, hogy a 180 nap folyamatos biztosított időszakot az én esetemben hogyan fogják figyelembe venni?

1. A 2015. május, április, március,+ 2014. október november december időszakra eső bért vagy a
2. Veszélyeztetett időszak előtti (2014. dec előtti 6 hónapot veszik majd figyelembe.

Válaszát előre is köszönöm

Ha régóta ugyanott dolgozik és augusztustól megy csed-re az azt megelőző 3. hónap utolsó napjától keresnek visszafelé 180 bérezett napot. Visszamenni legfeljebb 2014.01.01-ig lehet.

Lásd Ebtv. 48. § rendelkezéseit és az OEP honlapján található tájékoztató füzet példáit.

cscsmm # 2015.05.29. 11:04

Jó napot kívánok,
jelenleg gyeden vagyok a kisfiammal, aki 2015.okt. 11-én tölti a 2 évet.
2016. januárban érkezik a kistesó.
A kérdésem az, hogy ha visszamegyek most dolgozni, akkor a szülésig tartó időszakban, 2016 januárig lehetek-e táppénzen?
Ebben az esetben mi alapján számolják majd a CSED-et és a GYED-et a kistesó után? Táppénz alapján vagy a gyerekek előtti rendes fizetésem alapján?

Köszönöm a segítséget.

myzyke # 2015.06.01. 11:12

Tisztelt Jogifórum!

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy gyermekem áprilisban töltötte a 3. életévét. Az napra be is hívott a munkáltatóm. Én abban a hiszembe voltam,hogy az nap el is válnak útjaink. De akkor csak megkérdezte,hogy visszamegyek vagy sem. A válaszom nem volt, nem felel meg a munkaidő gyermek mellett. Azóta várom,hogy megkapjam a papírokat. Mai nappal hívott,hogy mehetek is mert most lettek kész a papírok.
A kérdésem az lenne,hogy a bent maradt szabadságot tudomásom szerint ki kell fizetnie. De ha benne is lesz leírva a szerződésben tudom,hogy nem fogja kifizetni. Ha én nem írom alá így akkor mi történhet? Tehet ellenem jogilag bármit? Gondolok itt esetleg egy azonnali felmondásra vagy bármire!?
Ha én nem írom alá és úgy se fizet, azok után mi a teendőm?
Válaszát előre is köszönöm!

moncsi.sm # 2015.06.01. 13:47

Tisztelt Jogi Fórum!

2 hete terhességi cukorbetegséget diagnosztizáltak nálam. Ma mentem el a háziorvoshoz, hogy vegyen fel táppénzre (eddig dolgoztam, illetve májusban kivettem az idei évi összes szabadságomat).
Kérdésem, hogy mivel járok jobban? "Sima" táppénzzel vagy veszélyeztetett terhes táppénzzel? (úgy tudom, a cukorbetegséggel veszélyeztetett terhes lettem) Van-e esetleg valami anyagi előnyöm a veszélyeztetett táppénzzel?

Köszönettel,

Mónika

Kormos0810 # 2015.06.01. 17:30

Tisztelt Jogi Fórum!

A kérdésem a következő lenne. Közel 3 évig voltam havi szerződéses bérdolgozó egy cégnél, közben terhes lettem, de a munkaközvetítőm azt mondta, hogy a következő hónaptól nem fogok szerződést kapni ez miatt. Ami így is lett. Azzal tisztába vagyok, hogy a szülésig biztosítottnak kell lennem, hogy kapjak GYED-et. A kérdésem az lenne, hogy a cég jogosan tartott engem bérdolgozóként majdnem 3 évig, vagyis ezt megteheti e, nincs erre vonatkozó törvény, hogy meddig tartható valaki havi szerződésben? Illetve az, hogy akkor így semmi másra nem leszek jogosult a szülés után mint az alanyi jogon járó juttatásokra, annak ellenére, hogy a munkaviszonyom jóval több mint 365 nap? És, hogy tudok e tenni ez ellen valamit is, akár peres úton? Mert meg mondom őszintén, felháborítónak tartom, hogy egyszerre megszüntették a szerződésemet, így nem kevés pénztől estem el, amit meg kapok, az édes kevés, plusz még alanyi jogon is jár minden kismamának, azoknak is akik mondjuk még életükben nem dolgoztak egy percet sem.

Választ előre is köszönöm! Tisztelettel: K. Zsófia

79csillag # 2015.06.02. 06:04

moncsi.sm
A doki amennyiben terhesség miatt vesz táppénzre bárkit is, akkor veszélyeztetett terhesség miatt vesz, függetlenül attól, hogy Neked ehhez cukorbetegség is tartozik.

GyNiki # 2015.06.03. 16:49

Kedves fórumozók!
Gyed témában kérnék segítséget. Kormányhivatali dolgozó vagyok 2011. 08.04-től. 1. gyermekemmel jelenleg Gyed-en vagyok, ez június 20-án lejár, mivel ekkor betölti a 2.évet.
2.gyermekem pedig június 23-án születik, vagyis 3 nap lesz a két születésnap között Sajnos a munkahelyem nem adott kielégítő infót az ellátásokkal és TB állapotommal kapcsolatban.
Köszönöm a segítséget.

79csillag # 2015.06.05. 08:13

GYNiki
megtehetted volna, hogy megszakítod a fiz. nélkülidet és szabira mész GYED mellett, majd táppénzre. De mivel a megszakítást 30 nappal előbb be kell jelenteni, erről már lemaradtál.
jún 20-ig maradsz GYED-en, 21-től iratsd ki magad TGYÁSra, mostani nevén CSED-re. Ezt hívja a köznyelv szülési szabadságnak.
Ezt a kiírás előtt 28 nappal lehet igényelni, így ezt Te meg is teheted majd. Ha a baba meg nem születik addig :)

79csillag # 2015.06.05. 08:15

Ja, egyébként lent amit írtam, csak abban az esetben él, ha még fennáll a munkaviszonyod!! Tehát még van munkahelyed.
Ha elindítoda CSED-et a kicsire, a nagyra jogosult vagy a GYES-re, azt se felejtsd el!

Sunrise2015 # 2015.06.05. 09:49

Kedves Fórumozók!
Az lenne a kérdésem,hogy ha van egy főállásom és egy mellékállásom,lehetek-e táppénzen a mellkéállásomban és a főállásomban dolgozom!

Immaculata # 2015.06.05. 10:28

Nem.

GyNiki # 2015.06.05. 11:34

79csillag

Köszönöm a választ.
Igen, a munkahelyem még megvan.
Eddig úgy tudtam, hogy a második babánál nem fog járni a CSED (Tgyas) mivel az elmúlt 2 évben nem kaptam bért, csak Tgyas-t majd Gyed-et. Szóval akkor mégis? Mi lesz a számításának az alapja, meddig jár és utána a GYed-del mi a helyzet?
Nem akarlak a sok kérdésemmel zaklatni, az OEP-et vagy MÁK-ot fel lehet hívni esetleg ilyen kérdésekkel?
Köszi, GyNiki

Beky # 2015.06.09. 10:31

Tisztelt Jogi Fórum!

Március vége óta itthon vagyok veszélyeztetett terhesként táppénzen.50% táppénzt kapok, mert 1,5 éves munkaviszonyom van. Az lenne a kérdésem, hogy a múlt hónapra ( május) a munkáltatóm 19 napot számolt el nekem. Rákérdeztem, mert én mindenhol úgy olvasom, hogy hétvégére és munkaszüneti napra is jár a táppénz.Azt a választ kaptam, hogy napokba bele kell számolniuk de az összegbe nem, mert én hétvégén sosem dolgoztam. Ha egy 31 napos hónapról van szó akkor nem minden napra jár fizetés? A májusi két munkaszüneti napot se számolták el nekem.

Válaszukat előre is köszönettel:
Rácz Bettina

Zsincike # 2015.06.09. 11:31

Tisztelt Fórumozók, Tisztelt Szakértő!

Két dologgal kapcsolatban lenne kérdésem. Egyik a CSED-re jogosultak meghatározásánál szereplő "a biztosítás megszűnését követő 42 napon belül szül" állítás-sal kapcsolatos. Ezek szerint ha a határozott időtartamú munkaviszonyom megszűnését követő 42 napon belül szülök, akkor jogosult vagyok? Ugyanis ilyet ajánlottak fel.
A másik pedig a CSED számítására vonatkozik. Részletesebben a helyzetem:

2015. szeptember 22-ére várjuk első gyermekünket.
Az ezt megelőző két évben volt munkaviszonom: 2013.szeptember. 10-től 2015. május 31-ig 8 órában bejelentett, bruttó 120 ezer forint, ebből 2014 januárjától ECHO-ztam.
Majd 2014. június 12-től 2014. október 31-ig be voltam jelentve 4 órában minimálbéren. Ezek után otthon voltam, a TB-t fizettem magam után (a havi kb 7000 Ft-ot).
2015. május 12-től július 10-ig kaptam egy határozott idejű helyettesítő munkát 4 órás minimálbéren, és úgy néz ki, hogy júl. 25-től augusztus 25-ig is lesz egy helyettesítés egy másik cégnél, az viszont jól fizet, 210 ezer bruttó lenne.
A feltételeket tekintve elvileg megfelelek a CSED elvárásainak, tehát megvan (és bőven meglesz) a 365 nap biztosított időm, és a biztosítási idő megszünését követő 42 napon belül szülök.
Egyrészt ez lenne a kérdésem, hogyha augusztus 25-én megszűnik a munkahelyem, akkor ugye jogosult vagyok a CSED igénylésére? Ha nagyon kell, meg tudom beszélni az ottani főnökökkel hogy vagy más határozott idő szerepeljen a szerződésen, vagy határozatlan idő és akkor én felmondok a szülés előtt. Viszont ragaszkodnak hozzám, mert az én szaktudásom megfelelő ehhez a munkához és egy hónapra nehezen találnának mást, viszont őket sem szeretném abba a helyzetbe hozni hogy a CSED-GYEd alatt bármilyen kötelezettség terhelje a céget.

A másik kérdés a CSED számolása. A 3 számolási módot tekintve az első kettő nem alkalmazható rám, mert a szülés előtt sem 180 nap folyamatos biztosítási idővel nem rendelkezem, sem 120 napos folyamatos idővel, így a 3. pont alapján elvileg a minimálbér kétszerese a számolási támpont, avagy a tényleges jövedelem. (aminek pedig feltétele a szülést megelőző 3. hónap utolsó napjától visszaszámolva az előző év első napjáig legyen 30 napi jövedelem, nos elvileg az én olvasatomban ez is megvan).
A lényeg tehát az lenne, hogy jól gondolom-e hogy a CSED értéke a július 25-től augusztus 25-ig tartó keresetem bruttó összege, tehát a 210 ezer?
A CSED-et mikor igényelhetem? Hány nappal a szülés előtt? Ha monjduk szeptember 1-én igénylem, és szeptember 5-ig tart a határozott idejű szerződésem?
Válaszát előre is köszönöm.

Nanny0702 # 2015.06.10. 20:29

Kedves Fórum/ozók,

Határozatlan alkalmazotti szerződésben állok 2011 április óta a munkáltatómnál. Bruttó szerződés szerinti bérem a minimálbér kétszeresénél magasabb volt.

2013. 11. 25-én született a kislányom, szüléstől számítva tgyást, majd a tgyás lejártával gyedet kapok jelenleg is.

2015 szeptemberre várjuk a tesót. Mi alapján számolódik az új (2015) jogszabályok szerint a csed és a gyed a tesó esetében?

Mit javasolnak mikortól igényeljek csedet? Szüléstől vagy már azt megelőzően?

Előre is köszönöm a segítségét
Panni

cincinnatus # 2015.06.11. 11:49

Zsincike 2015.06.09. 13:31

Tisztelt Fórumozók, Tisztelt Szakértő!

Két dologgal kapcsolatban lenne kérdésem. Egyik a CSED-re jogosultak meghatározásánál szereplő "a biztosítás megszűnését követő 42 napon belül szül" állítás-sal kapcsolatos. Ezek szerint ha a határozott időtartamú munkaviszonyom megszűnését követő 42 napon belül szülök, akkor jogosult vagyok?

  1. Igen, akkor CSED-re jogosult, de GYED-re nem, mert GYED-re csak az jogosult aki biztosított, vagy ha nem biztosított, de a biztosítás a CSED ideje alatt szűnt meg.
  2. CSED-et már a szülés várható ideje előtt 28 nappal is lehet igényelni!
  3. Ezek után otthon voltam, a TB-t fizettem magam után (a havi kb 7000 Ft-ot).

” Milyen jogcímen és milyen TB-t? Ha ugyanis eü-i szolgáltatási járulékot fizetett az nem minősül biztosításnak a Tbj. 5. § értelmében, azaz ezen idő a szükséges 365 napba nem számít be!

Az Ebtv. értelmében –egyben figyelemmel a közigazgatás szolgáltató jellegére is- az egészségbiztosítónak a dolgozók által befizetett járulékért cserébe nem csak az ellátások megállapítása és folyósítása a feladata, hanem a biztosítottak teljeskörű tájékoztatása is.

1997. évi LXXXIII. törvény 5. § Az egészségbiztosító tájékoztatja a biztosítottat jogairól és kötelezettségeiről, segítséget nyújt igénye érvényesítéséhez.

Éljen ezzel a lehetőséggel és kérje a munkáltató székhelye/telephelye szerinti kormányhivatal egészségbiztosítási pénztári szakigazgatási szervét –vagy ha a közszférában dolgozik a Magyar Államkincstár Illetmény-számfejtési Irodáját, mint központi TB kifizetőhelyet-, hogy a kérdéseire a választ, illetve az igényérvényesítéshez szükséges segítséget adják meg.

Ezen túlmenően kérdéseit közvetlenül is felteheti az Országos Egészségbiztosítási Pénztár Pénzbeli Ellátási és Ellenőrzési Főosztálya munkatársainak a penzbeli@oep.hu e-mail címen, akik készséggel állnak a biztosítottak rendelkezésére.

Amennyiben akár a Magyar Államkincstár Illetmény-számfejtési Irodájának, mint központi kifizetőhelynek, akár az egészségbiztosítási szakigazgatási szervek pénzbeli ellátási és ellenőrzési osztályának, akár a TB kifizetőhelyi ügyintézőjének a munkájával nincs megelégedve, úgy panaszát elektronikusan az oep@oep.hu, vagy a penzbeli@oep.hu , ajánlott tértivevényes levélben pedig a Budapest Váci út 73/A címre, az Országos Egészségbiztosítási Pénztár Főigazgatójának címezve küldheti meg.