Közalkalmazott, köztisztviselő, közszolgálat


19791106 # 2007.05.27. 07:39

Lehet ilyet, nemcsak köztisztviselőknek lehet?

Kovács_Béla_Sándor # 2007.05.26. 21:26

Beperelhed becsületsértésért vagy rágalmazásért. Ha gondolod...

19791106 # 2007.05.26. 21:19

bocsánat, de nem ehhez a témához szólnék hozzá, csupán véleményt kérnék.
A munkahelyemen én egy napközis nevelő vagyok, persze megvan minden végzettségem!(tanító)
A kolléganőmmel tanítópárommal valamiért megromlott a viszonyunk. Igazgatói kérésre nekünk békülni kéne...én hajlottam rá mégha megalázott és különféle aljas pletykákat híresztelt rólam.Aztán
kórházba kerültem és lassan egy hónapja betegállományba kényszerültem Ez idő alatt elkészült iskolánk etikai kódexe...de minek....hiszen távollétemben tartott szülői értekezleten a kolléganőm a következőket mondta rólam: "kiismertem Katit ő egy hazug ember." majd munkámat minősítette a szülőknek. (mindezt úgy hogy én beteg voltam és nem voltam ott) mit tehetnék?

Kovács_Béla_Sándor # 2007.05.26. 18:30

Nem hiszem, hogy annak a kinevezését a képviselőtestület adná. Akkor pedig a felmentésről sem a testület dönt, hanem az intézmény vezetője.

óvodás # 2007.05.26. 18:15

Kovács Béla Sándor: Igen, intézményegység vezető helyettes vagyok, akkor szerinted mi a helyzet?

Lyonee # 2007.05.25. 14:52

Bocsánat!
Valami öszekúszálódott! A válaszom helyesen:
Szüntessétek meg a jogviszonyt közös megeggyezéssel. Abban egyeztek meg, ami mindkét félnek megfelel. De előtte próbáld meg a fenntartónál elérni a teljes 8 hónapra való felmentést a munkavégzés alól, hátha sikerül.

Lyonee # 2007.05.25. 14:47

Szüntessétek meg a jogviszonyt közös megeggyezéssel. Abban egyeztek meg, ami mindkét a teljes 8 hónapra felmenteni a munkavégzés alól.

Dudus # 2007.05.25. 06:43

Köszönöm gyors válaszaitokat: Tudom, hogy felmenthető mind a 8 hónapra, de ebbe a fenntartónk nem fog beleegyezni. A kolleganő szörnyen el szeretne menni én pedig, bár nem örülök neki, megértem. Viszont, ha le kell dolgoznia a 4 hónapot, az már a tanév negyede, év közben nehéz jó pedagógust találni. Abban bíztam, hogy ezt a 4 hónapot visszamenőleg el lehet számolni. De ha nem, hát nem. Van-e valami trükk, aminek következtében:

  • 4 hónapra megkapja a felmentési pénzét
  • a másik négyet ledolgozni nem akarja, én sem akarom, pénzt sem akar érte
  • így betölthetem a helyét és nem fizetek 2 embernek bért. Túl sokat akarok..............
Kovács_Béla_Sándor # 2007.05.24. 19:50

Óvodás: egyik se. Hacsak nem a vezető óvónőkról van szó.

Lyonee # 2007.05.24. 19:09

favágók
Ha nincs meg a 38 év szolgálati idő, akkor a gyermekek után járó 2 évet is figyelembe veszik (anyánál, apánál is, ha szükséges) az előrehozott öregségi nyugdíjnál, de a ténylegesen megszerzett (a nyugdíj összegére is kiható) szolgálati idõ növelését nem teszik lehetõvé.
A végkielégítés egyösszegben jár.

Lyonee # 2007.05.24. 18:59

A kjt. azt írja, hogy munkáltatói felmentés esetén a felmentési idő felére köteles a munkáltató felmenteni a közalkalmazottat a munkavégzés alól, de felmentheti a teljes időtartamra is! A felmentési idő csak a felmentés után kezdődhet! A közalkalmazott felmentését indokolni kell, kűlönösen, ha a nyugdíjkorhatár betöltéséig kevesebb, mint 5 év van vissza. Ilyen esetben emelt összegű végkielégítés jár, ez akár 8+4 hónap végkielégítést is jelenthet, és megfelő indok nélkül munkaügyi pert! Nyugdíjas esetében a felmentést nem kell indokolni. Viszont jár a 40 éves jubileumi jutalom is, ha a közalkalmazotti jogviszonya megszünésekor nyugdíjban részesül és legalább 35 éves közalkalmazotti jogviszonnyal rendelkezik! Ne felejtsd el!

Dudus # 2007.05.24. 06:49

Sziasztok! Okos embert keresek!
A kolleganőm aug. 13-án tölti az 57. évet és előrehozott öregségi nyugdíjba megy, a 38 éve megvan (pedagógus). A 8 hónap felmentésből 4-et le kell dolgoznia, 4-et nem. Igaz-e, hogy a ledolgozandó 4 nem adható ki a nyugdíj napja előtt, az is csak utána kezdődhet? Tehát, aug. 14-től, 4 hónapig dolgoznia kell, és 4-et nem, így kap még 8 hónapra bért, valéamint vele párhuzamosan nyugdíjat is, közalkalmazotti jogviszonya pedig mindezek végén szűnik meg.
Életidegennek érzem, hogy a nyugdíj után "dolgoztatom"!
Ez volt már kérdés, konkrét választ viszoint nem találtam!

óvodás # 2007.05.23. 14:54

25 éve ugyanabban az óvodában dolgozom óvónőként. Nálunk is most zajlik a kistérségi társulási procedúra, melynek befejeztével 2 dolgozó valószínűleg feleslegessé válik. Két kérdésem lenne:

  1. A továbbra is a fenntartóként "üzemelő" helyi önkormányzat dönthet az elbocsátandó dolgozó kilétéről, vagy a leendő társulás leendő vezetője?
  2. Ha pl. engem bocsátanak el, mint létszámfelettit, meg kell-e indokolni, hogy miért pont rám esett a választás?
favágók # 2007.05.23. 13:58

További kérdéseim lennének! A felmentési időm lejártakor csak 37év 4 hónapi idővel rendelkezem a 38 év helyett. Ilyenkor megnövelheti e az időt a 2 gyerek után járó két év? Avagy ezt csak a csökkentett összegű előreh ozott nyugdíjnál veszik figyelembe? Milyen időtartamra lehet elmenni munkanélkülire? Ez az idő beszámít e a szolgálati időbe? A végkielégítés egyösszegben jár?

jamesz # 2007.05.23. 08:59

A szolgálati idő is kell. Az előrehozott nyugdíj nem csak a közalkalmazottra vonatkozik. Ha megvan a megfelelő szolgálati idő, és a felmentés nyolc hónapja mostantól kezdődik, akkor három hónapot ki kell bírni...nem kell ahhoz dolgozni:-).

favágók # 2007.05.22. 18:16

Pedagógus vagyok , az iskolaátszervezések miatt kaptam meg a felmentésemet. Határozatlan időre szóló munkaviszonyom volt. 1951-ben születtem, 2 gyermekem van. Jár a 8 hónap felmondás és végkielégítes is, de az 57 év betöltéséhez majd 11 hónapom hiányzik. Szeretnék ekkor nyugdíjba menni. Ha más területen dolgozom le ezt az időt, akkor is elmehetek 57 éves koromba nyugdíjba? Érdemes e munkaügyi bírósághoz fordulni?

jamesz # 2007.05.22. 11:21

Oks, kösz.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.05.22. 08:33

Közös megegyezéssel igen.

jamesz # 2007.05.22. 08:12

44 nap átirányítás után a munkáltató szeretne közös megegyezéssel munkakört módosítani a dolgozónál. De csak határozott időre szólna ez a munkakör módosítás. Ez megoldható?

Lyonee # 2007.05.20. 19:28

A 16 éven aluli gxermekek után járó 2 nap pótszabadságról se feledkezzetek meg!

sixlaci # 2007.05.20. 18:31

Köszönjük szépen!!!

Lyonee # 2007.05.20. 16:23

sixlaci!
A lenti válasz neked szólt. Még annyi kiegészítést, ha van olyan pedagógus, aki 57 éves elmúlt a jogviszonya megszünésekor, emelt összegű végkielégítés illeti meg, +4 havi átlagkereset.

Lyonee # 2007.05.20. 16:14

Végkielégítés mindenképpen jár,, legalább 10 év esetén 4 havi átlagkeresetnek megfelelő összeg. Felmentési idő is 4 hónap lenne, ha jogutóddal szűnne meg az iskola, de jogutód nélküli megszűnés esetén nem jár. (Ki mentené fel, ha nincs munkáltató?) Pedagógus évi szabadsága 21nap alapszabadság+25 nap pótszabadság., azaz46 nap. A pótszabiból 15 napot oktatási, nevelési célra igénybe vehet az igazgató .A pedagógus szabadságát általában nyáron kell kiadni. A feleséged szabadságát az évi közalkalmazotti jogviszonya időtartamára időarányosan kell megállapítani. Pl. Ha aug. 31-el szűnik meg a közalkalmazotti jogviszonya, akkor jár neki 14 nap alap-,+16,6 nap pótszabadság, vagyis 31 nap. Ebből 10 napot vehetnek igénybe. Pl. nyári tábor, nyári napközi vezetésére, de csak ilyenekre. Visszamenőleg ne írjon alá ki nem adott szabadságot, Pl. tavaszi szünet. Természetesen a tavaszi szünet 3 napjára is ki lehet adni szabadságot, de nem júniusban, utólag. A ki nem adott szabadságot ki kell fizetni.. Jár még a 13. havi bér időarányos része. Júliustól havonta juttatják az 1/12-ed részét a fizetéssel együtt. Az elsőt a júliusi fizetéssel kapja augusztusban. A különbözetet, pedig elszámoláskor kell megkapnia.

sixlaci # 2007.05.16. 18:00

Tanácsot kérnénk szakembertől!
Feleségem pedegógus egy vidéki kis általános iskolában, amit most kívánnak megszüntetni a tanév végén.
Tíz éve dolgozik ebben az iskolában.
Az lenne a kérdésünk, hogy a nyári szabadság jár e neki még és kap e végkielégítést?Több kollégája is érintett az ügyben, de a polgármester és az iskolaigazgató, eddig még hitegeti őket, hogy ne legyen botrány a faluban.Előre is köszönjük ha valaki ttud és válaszol a kérdésünkre.

jamesz # 2007.05.16. 07:32

FONTOS! Ha a közalk. jogviszonya a Kjt 25/A alapján szűnik meg(azaz átveszi az int. fentartását egy másik Mt. alá tartozó munkáltató) és a közalkalmazott az átadás-átvételhez nem járul hozzá,nem fogadja el, akkor jár a végkielégítés neki, de jár-e még valami más?