Ez becsületsértés? Mire számítsak?


valaki19 # 2024.02.19. 10:45

Gondoltam kiírom ide is mert a büntetőjogi fórumban nem jött válasz.

Lenne egy olyan gondom, hogy egy emberre testi fogyatékosságra utalva egy megjegyzést írtam a Facebookon egy ismerősöm bejegyzése alá. Sajnos ezt valami jóakaróm kifotózta, és elküldte az illetőnek, aki történetesen közszereplő, egy polgármester Magyarországon. Ő felkeresett engem a neten, hogy ha nem írok ki az idővonalamra egy bocsánatkérést, erre meg is adta hogy meddig írjam ki, akkor feljelent, és ahogy hallom nem én vagyok az első akivel ezt megteszik, egy emberrel beszéltem, ő hasonló kommentet írt mint én, régebben, neki áprilisban lesz a tárgyalása, ő se kért elnézést. Azt mondta hogy próbárabocsást mondtak neki meg hogy 3-800.000 forint. Sajnos tényleg nem kellett volna testi fogyatékosságra utalnom, de mondjuk Orbánt meg naponta 200an dagadtozzák le meg hasonlók, akkor abból mi pénzt beszedhetnének ha mindenkit beperelnek. Gondolom ha tényleg feljelent, akkor pénzt fog akarni látni a dologból, ilyet meg tudnak tenni ilyenkor, hogy kitalálnak egy összeget, és ha nyernek akkor fizethetek? Vagy ha megy ez, mire számítsák? Más folyamatban lévő ügyem nincs, nem is volt.