Elmü kötbér


Gabicsek # 2012.02.16. 20:12

Valószínű nem az a bíró ült ott, aki miatt elmaradt a tárgyalás.

És most beszámolok: Az ELMÜ postán megküldte a pénzt (kötbért) azért, mert későn válaszolt a panaszomra.

ELMÜ # 2012.02.16. 14:36

Ma történt velem:
Mára volt kiírva a tárgyalás.- Tegnap a kitűzött tárgyalás előtt 18 órával küldtek egy faxot, hogy a tárgyalás elmarad.- Én ma bementem a bíróságra a tárgyalás időpontjában mert kíváncsi voltam mi ez az egész. Nézem az ajtófélfát és látom ki van írva a nevem a megadott időpontra. Nem értetem a dolgot, ha elmarad akkor miért nem írják ki. Ahogy ott sétálgatok tanakodom jön egy taláros manus kinyitja az ajtót és bemegy a tárgyalóterembe. Meglepetésemre kis idő múlva szolit, bemegyek. Arról tájékoztat, hogy a tárgyalás elmarad stb.. Ha van köztetek a bírósági eljárásban jártas, magyarázza meg, minden elmaradt tárgyaláson ott ül egy bíró?


Ha,ha,haaa

Gabicsek # 2012.01.21. 10:02

Most már csak arra vagyok kíváncsi, be is tartják-e az ígéretet és küldik a pénzt, vagy elfelejtődik:)
Kérd csak a kötbért, ha nekik kell a pénz, rögtön felszólítanak, hogy kikapcsolják az áramot. Nekem az előző tulaj tartozása miatt akarták kikapcsolni, ezt kifogásoltam meg, és kiderült, hogy a levél véletlenül jött nekem. Ezt kifogásoltam meg még októberben! Erre jött tegnap a kötbéres és bocsánat kéréses levél.

ius latratus # 2012.01.21. 09:39

Ugyanez a helyzet nálam is, annyi különbséggel, hogy 2011. november végén kértem tőlük egy igazolást áramkimaradásról, de válaszolni már nem voltak hajlandóak.
Na, nem voltam rest, s a Garantált Szolgáltatások - fejezetben rögzített válaszadási határidő elmulasztása miatt 5.000,- Ft kötbért követeltem rajtuk, ez év január elején.
Miért ne?
(jelzem: a nyavalyás igazolás a biztosítónak kellett volna, 30 napon belül)
Most még arra leszek kíváncsi, hogy erre válaszolnak-e...

Gabicsek # 2012.01.20. 20:57

5.000,- Ft kötbér kiutalásáról intézkedett, melyet postai utalvány formájában fogunk Önnek megküldeni.

Azt írja, hogy Önnek fogják megküldeni nem? Akkor nem neked kell fizetni.

Ma én is kaptam egy ELMÜ-s levelet. Októberben megkifogásoltam valamit, amiért elnézést kértek, és a késedelmes válasz miatt ugyanezt írták, hogy 5.000.-Ft kötbér kiutalásáról intézkednek, melyet postai utalvány formájában fognak nekem megküldeni.

bigdady # 2012.01.20. 17:31

Hát hogy nem volt itt egy jogász, aki azt mondta volna, hogy a kötbér kiutalása azt jelenti, hogy az elmü küld pénzt...

:)

bigdady # 2012.01.12. 19:52

senki? help pls!

bigdady # 2012.01.10. 20:22

?

bigdady # 2012.01.09. 18:20

továbbá oodairják a levelük végére:

  • Az online ügyintézés igénybevételének feltétele a sikeres regisztráció
bigdady # 2012.01.09. 17:47

Ui: más az értesitési cim a rendszerükben és más a fogyasztási áremfelvételi cim, mivel az oszlop a túloldalról a másik községből jön át. Ez helyes. Levelezési cim mindig jó volt.

bigdady # 2012.01.09. 17:45

köszi a választ.
idő közben kiderült, hogy az elmű korábban jól írta és jók a címek a rendszerében. Így szerintem végképpen nem volt válaszadási kötelezettségem, mivel ezt írták:

"Kérjük, hogy jelezze felénk amennyiben a megadott adatok nem megfelelőek."

Jól gondolom?

(természetesen levél nem jött csak email váltás volt októberben)

horex # 2012.01.09. 00:51

Erre azt válaszolom, ha a te , illetve nagybátyád cime
helyesen szerepel a közigazgatásban és helyesen irtad te is, nincs igazuk
Rengeteg olyan felszólitás ment a semmibe amikor valaki bejelentette lakcimét vagy az eladott autóját az okmányirodában, de az nem jelentette tovább a "közihazgatásnak" BM nyilvántartásba vagy ha jól tudom, népességnyilvántartóba
Igy a követelés okafogyottá vált, nem a polgár a hibás

Ugyanez a helyzet ha az ELMŰ-nek rossz a nyilvántartása, nem a te hibád
Irj eg ykifogásolólevelet, demmi esetre se tedd azt hogy nem válaszolsz
A 30 napos válaszolási határidő csk a közigazgatásra vonatkozik ha jól tudom, a polgárra az ami a felszólitó levélben szerepel, legtöbb esetben 8-15 nap
Ha levelet nem kaptál kennyék a hajukra

Ha gond van menjenek ők a biróságra

bigdady # 2012.01.07. 12:27

elmü kötbérrel csak engem találtak meg?

bigdady # 2012.01.06. 21:24

valaki?

bigdady # 2012.01.05. 21:36

Sziasztok!

Nagybátyám nevében írtam az elmünek egy emailt miszerint átalánymódosítást kérek helyette (nem lakik senki a házban) de az ő adatait adtam meg és ugy irtam alá (leszázalékolt beteg és nem ért ezekhez a dolgokhoz).

Visszairták hogy rendben, azóta is rendben fizetjük probléma nélkül.
Az email amiben visszajeleztek el volt irva a helyiség neve és irányitószáma X helyett Y, utca stimmelt. Visszairtam nekik hogy rossz a helyiség ez a ház sosem volt Y helyiség (tudni kell az utca egyik fele X a másik Y faluhoz tartozik). Kértem nézzenek utána mert sosem volt Y!!!

Azt irták hogy ez van a rendszerükben és "Kérjük, hogy jelezze felénk amennyiben a megadott adatok nem megfelelőek." Mivel nem volt időm vele foglalkozni meg önkormányzati igazolást adni nekik, hogy én bizonyítsam hogy rossz a rendszerük így hagytam annyiban.

Most jött egy email tőlük, hogy

Tájékoztatjuk, hogy Társaságunk a Garantált Szolgáltatások ESZ. II. pontjában rögzített válaszadási határidő be nem tartása miatt 5.000,- Ft kötbér kiutalásáról intézkedett, melyet postai utalvány formájában fogunk Önnek megküldeni.

Kérdésem:
ez vicc? Ilyet lehet?
ha igen akkor mi van ha zt mondom nem is ő írta az emailt hanem én mint közvetlen hozzátartozó
mi van ha nem fizetem be a kötbért? Levonják a 25 e Ft-os nyugdijából?

Mit javasoltok? köszi

Ui: cssk hab a csúcson hogy mivel nem válaszoltak 1-3 héten belül kétszer is megkérdeztem és megválaszolták végül az egyikben hogy egy másik számon már megválaszolták. És jött arra is egy kötbér email hogy arra sem reagáltam. :) Hát ezek nem normálisak.