Büntetés elévülése


Dr.Attika # 2010.04.17. 16:00

De nem is lehetetlen. Kérjen az ismerős erkölcsi bizonyítványt. Abból kiderül.

tom133 # 2010.04.19. 15:13

Tisztelet Dr Attika!
Köszönöm válaszát az elévüléssel vagyis megszakító intézkedéssel kapcsolatban.Hogy ne keljen bujnom és rosszul értelmeznek a ezzel kapcsolatos paragrafusokat,kérem tisztelettel pár mondatban vázolni mik a leggyakoribb megszakítási okok ami megszakíthatta vagy megszakítsa a hátra lévö idöben. Az ügy 2005 novemberében lett jogerös.Es az elévülésröl hivatalból küldenek e értesítést.Köszönettel.

ObudaFan # 2010.04.20. 12:33

Es az elévülésröl hivatalból küldenek e értesítést.Köszönet­tel.

Nem, de a bíróságtól lehet kérni az elévülés megállapítását.

kolonc # 2010.04.29. 17:33

Azt szeretném kérdezni, hogy pontosan mik a büntetés elévülését megszakító tényezők tárgyiasítva?És mik azok az intézkedések, amik pusztán ügyviteli jellegüek, és nem szakítják meg az elévülést.Az sem világos, hogy akkor egy újabban kiadott körözés megszakítja-e azt, ill.hogy mikor adnak ki újabb körözést, akkor amikor valamilyen ügyben még felmerül a nevem, vagy akkor amikor csak akarják?
Előre is nagyon köszönöm!

ObudaFan # 2010.04.29. 18:30

Csak az első körözés szakítja meg.

Zoltán György # 2010.04.30. 10:55

Folytatólagosan elkövetett zsarolás és vesztegetés ügyben mennyi idő az elévülési idő a vesztegető részéről?
Ugyanis csak akkor tanúskodna a megvesztegetett ellen, ha őt már nem ráncigálja meg a bíróság.
Köszönöm.

kolonc # 2010.04.30. 13:49

Köszönöm szépen a válaszod!
Azt szeretném még megkérdezni, hogy akkor az első kiadott körözésen, és az első foganasított házkutatáson kívül mi lehet még ami megszakítja a büntetés elévülését?
Hálás lennék, ha összeírná ezt valaki nekem, biztosan a többiek is kíváncsiak lennének rá!
Előre is köszönöm szépen!

ObudaFan # 2010.04.30. 18:41

-

ObudaFan # 2010.04.30. 18:44

kolonc

Erről akár szakdolgozatot lehetne írni.

Zoltán György

Minősítéstől függően vesztegetés esetén legkevesebb 3, legfeljebb 10 év, zsarolás esetén legkevesebb 5 év, legfeljebb 8 év alatt.

Nem büntethető az aktív vesztegető, ha a cselekményt, mielőtt az a hatóság tudomására jutott volna, a hatóságnak bejelenti, a kapott jogtalan vagyoni előnyt vagy annak ellenértékét a hatóságnak átadja, és az elkövetés körülményeit feltárja.

kolonc # 2010.05.01. 08:08

Köszönöm!
Azért biztosan vannak olyan dolgok a gyakorlatban, amik legtöbbször jelentik a megszakítást, csak vázlatszerűen le tudnád nekem írni, hogy mik ezek..?
A gyakorlatban azért ezek biztosan leszűkülnek, vagy nem tudom.Az a baj, hogy ez nekem akkora sötét folt, és mindenki mást mond, ügyvédemmel erről nem akarok beszélni, és sajnos szorít az idő, döntenem kell, mert van jogerős büntetésem..:-(
De nagyon köszönöm az eddigi válaszaid is, sokat segítessz nekem!

ObudaFan # 2010.05.01. 09:39
kolonc # 2010.05.01. 15:44

Köszönöm!
De én úgy értelmeztem ezeket, hogy akkor mégsem csak az első kiadott elfogatóparancs szakítja meg az elévülést, hanem a további nemzetközi, vagy EUs is, sőt még az is, ha ezek után újra kiadják a belföldit, nem?
Ebben az esetben meglehetősen ritka lehet az elévülés a gyakorlatban, nem?

ObudaFan # 2010.05.02. 09:14

Nem egészen jól értelmezed. Nem kéne ezt mégis a védődre bízni?

kolonc # 2010.05.02. 14:49

Hát, az az igazság, hogy nagyot csalódtam benne, néha az az érzésem, hogy félrevezet, erről még nem beszéltünk ugyan, de az ügy kimenetele az totál ellentétben volt a vártnál..Nem vagyok börtönbe való, bár meglátásom szerint legtöbben nem azok, akik odakerülnek, de akkor is, szeretném, ha lenne még egy másik lehetőség is, kaptam 2 év 4 hónap börtönt, és nagyon félek tőle.Tanult ember vagyok, mióta befejeztem az iskolát dolgozom megszakítás nélkül, erre teljesen szabálytalan eljárásban lefolytatták az ügyet, minden indítványt visszadobtak, szóval nekem ez nem jelenti az igazságot, és próbálok más megoldást keresni.Hallani ezt is, azt is, valaki azt mondja, hogy menjek el jó messzire, valaki hogy maradjak, és menjek be, de megpróbálok a legtöbb ismerettel döntést hozni, jó lenne ha segítene nekem valaki, aki ért is a dolgokhoz.
Minden esetre nagyon köszönöm az eddigi segítséget, örülnék ha valaki tudna mondani valami használhatót ezeken kívül is, bármit, statisztikákat, tényeket, példákat akár,biztosan más is van hasonló cipőben, akár tőle valamit...
Hát köszönöm előre is!

Dr.Attika # 2010.05.02. 15:40

Tisztelt "kolonc"!
Ez nem így működik. A védő azt kompenzálja, hogy a nyomozóhatóság, az ügyész, a bíró jogvégzett és ezzel szemben áll egy -esetek többségében- jogvégzetlen ember. A védő nem felmentésért harcol, hanem jogszerű eljárás szerinti ítélet meghozataláért. és azért, hogy a védence érdekében minden mentő körülményt értékeljen a hatóság.

kolonc # 2010.05.04. 11:22

Igen, azt hiszem ez így van, igaza van doktor úr!
Akkor engedjenek meg egy kérdést, ami nem szorosan idevág, azt, hogy mik lehetnek a szankciók, amennyiben nem időben vonulok be, vagy valahol elfognak miután már be kellett volna vonulnom?A büntetésemnek megfelelő kedvezményeket megkapom/megkaphatom, vagy akkor teljesen ki kell töltenem a kiszabott büntetést?
Van erre egységes módszer, vagy a bv.ben döntenek majd róla a magaviseletem függvényében?
Előre is köszönöm, és bocsánatot kérek, az előbb kicsit elragadott a hév!

ObudaFan # 2010.05.04. 16:09

Az új szabály szerint ebben az esetben nem vagy feltételesre bocsátható.

kolonc # 2010.05.04. 17:16

Az mit jelent, ha van 2 év 4 hónap börtönöm, akkor legkorábban mikor szabadulhatok, ill.lehet mennem EVSZ-re?
Köszönöm!

ObudaFan # 2010.05.05. 09:48

Ha nem vagy feltételesre bocsátható, akkor 2 év 4 hónap múlva szabadulhatsz, illetve nem mehetsz evsz-re sem. Más kérdés, hogy annak még nem nagyon alakult ki a gyakorlata szerintem, hogy ez alkalmazható-e arra, akinek ugyan a törvénymódosítás után kellett volna bevonulnia, de az ítélete még előtte született, vagy legalább a bűncselekményt még előtte követte el.

robenzo # 2010.06.15. 05:55

Üdvözlök mindenkit én azt szeretném kérdezni hogy 2004-ben csináltam egy hülyeséget azért fél év börtön 2 év proba idöre itéltek és ennek menyi az elévülés és mikortol számit? Elöre is köszönöm a segitséget Üdvözlettel Robenzo

ObudaFan # 2010.06.15. 10:18

5 év alatt, az ítélettől.

Btk. 67. § (1) A főbüntetés elévül:

  1. öt évet el nem érő szabadságvesztés esetén öt év,

68. § (1) A főbüntetés elévülésének határideje a büntetést kiszabó határozat jogerőre emelkedésének napján, ha pedig a büntetés végrehajtását felfüggesztik, a próbaidő leteltének napján kezdődik. Ha az elítélt a szabadságvesztés végrehajtása alatt megszökik, az elévülés határideje a szökés napjával ismét elkezdődik.
(4) Az elévülést félbeszakítja az elítélt ellen a büntetés végrehajtása végett tett intézkedés. A félbeszakítás napjával az elévülés határideje ismét elkezdődik.

huncutka73 # 2010.06.15. 11:29

Szép napot! 98-ban elitéltek egy akkori hülyeség miatt.2000.08-hoban szabadultam.az már elévült?? illetve ha most lenne egy ügyem, mint visszaesőt itélnének el?? köszönöm!huncutka

ObudaFan # 2010.06.15. 13:19

Ha már letöltötted a büntetést, akkor elévülésről nem lehet beszélni, nincs, ami elévüljön. Nem lennél visszaeső.

vki20 # 2010.06.16. 15:44

Üdv!Azt szeretném kérdezni,hogyha 2008 januárjában lopáson értek 1 üzletben,de nem kaptam érte semmilyen büntetést,csak szóbeli megrovást vagy mit,akkor,ha most erkölcsi bizonyítványt szeretnék kérni,az benne lesz e?

ObudaFan # 2010.06.17. 11:50

Nem.