Közúti baleset okozása


ObudaFan # 2010.10.12. 19:50

Pénzbírságra és esetleg néhány havi járművezetéstől eltiltásra.

mindex # 2010.10.12. 14:37

Tisztelt Szakértő!

Szeretném megkérdezni, hogy az alábbi esetben milyen büntetési tételre számíthatok:

Rossz látási útviszonyok között (éjszaka, sűrű köd, alacsony hőmérséklet) későn vettem észre a Stoptáblát, ezért a kereszteződéhez érve a tőlem balra érkező, szabályosan közlekedő gépkocsival ütköztem. Személyi sérülés nem történt (8 napon belül gyógyuló apró horzsolások). Helyszínelés volt, a felelősségemet elismertem. Korábban nem voltam semmilyen szabálysértésért bűntetve, alkoholt nem fogyasztottam.

Kérem írja meg, hogy milyen büntetésre számíthatok!

Nagyon köszönöm előre is!

Grád András # 2010.10.09. 18:51

"beidézték de nem emlékszik semmire csak arra, hogy beszállt a kocsiba és hogy a korházba felébred, pedig előtte is mikor kiszedték a kocsiból ébren volt és arra sem emlékszik."

Nem feltétlenül kell minden bokorban ellenséget keresni: Ez egy közismert jelenség balesetek esetén, és úgy hívják szaknyelven, hogy retrográd amnézia. Az a lényege, hogy az illető tényleg nem emlékszik a balesetet megelőző dolgokra.


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

kovacsz # 2010.10.09. 16:17

Akkor még valaki másnak is súlyos sérüléseinek kell lennie. ( pl. csonttörés, repedés )

Lillus1990 # 2010.10.09. 07:28

Tegnap küldtek beidézést a rendőrségre nekem is meg a barátomnak is.
Neki azt írták, hogy "baleset gondatlan okozásának vétségének megalapozott gyanúja miatt."
Igaz, hogy balesetet okozott, de ő sérült meg 8 napon túl gyógyulóra, akkor ez is vétség?
Akkor ez minek minősül és mivel jár?
Meg igen beidézték de nem emlékszik semmire csak arra, hogy beszállt a kocsiba és hogy a korházba felébred, pedig előtte is mikor kiszedték a kocsiból ébren volt és arra sem emlékszik.

kovacsz # 2010.09.21. 18:57

Némi pénzbüntetés + pár hónap jogsielvétel. Majd határozat érkezik/érkezhet róla.

Lillus1990 # 2010.09.21. 15:06

És melyik mivel jár?
Mennyi kb a pénzbüntetés?
Melyiknél veszik el a jogsiját,ha elveszik kb mennyi ideig?
És mennyi idő alatt küldi meg a papirokat?

kovacsz # 2010.09.21. 07:58

Az elkövető csak magának okozott súlyos sérülést, másnak nem.

ObudaFan # 2010.09.20. 20:16

Ha volt súlyos sérült, akkor büntetőeljárás kellene , hogy legyen.
A járművezetéstől eltiltás tartama miatt sem mindegy.

Lillus1990 # 2010.09.20. 14:10

És az mivel jár?

kovacsz # 2010.09.19. 11:45

Talán csak szabálysértési eljárás.

Lillus1990 # 2010.09.19. 10:58

Rendőrők is voltak, eljárás indult ellene, mivel 8napon túl gyógyuló, de nem értem máshol az írják, ha másnak okoz akkor índitanak ilyet, de itt ő sérült.

kovacsz # 2010.09.19. 09:15

Volt rendőri intézkedés, vagy megoldottátok egy baleseti bejelentővel?

Lillus1990 # 2010.09.17. 14:32

Üdvözletem!

A történet ami velünk 2010.09.12.-én történt.
Egyik utcából mentünk ki a másikba,de elsöbbséget nem adva, a kocsink elejét eltalálta a másik autó, az ütközés következtében egy villanyoszlopnak csapodtunk. A másik kocsi is sérült.
A másik utasnak kisebb zúzódásai vannak vagy voltak, a barátomnak (aki vezetett) 8 napon túl gyógyuló sérülései vannak, nekem kisebb zúzódásaim vannak.
Van kötelező biztósitásunk. Ilyenkor mire lehet számolni? Mit fog kapni a barátom? Elveszik a jogosítványát,ha igen mennyi időre? Illetve pénzbüntetés, körülbelül mennyire kell számolni?
Még arra sem emlékezünk, hogy bevoltunk-e kötve? csak annyira emlékszek, hogy valamit elvettem magam mellöl. Illetve,azt sem értem, hogy hogy történhetett ez meg, mikor megálltunk, körülnéztünk,semmi féknyom nem volt nekünk, a másik autósnak több méteres.

ObudaFan # 2010.09.16. 09:40

Kérhető.
Hivatkozhatsz sértetti közrehatásra, az enyhítő körülmény.

regenye # 2010.09.15. 20:27

Üdvözletem!

Tehát még 1x. Kérnék szépen szakértő választ (okat).

A történet röviden:
2 évvel ezelőtt figyelmetlen voltam egy elsőbbségadás táblánál és emiatt oldalról nekem ütközött egy autó. A sofőrje úgy tűnt, hogy könnyebben sérült, mert saját lábán szállt ki a kocsiból és szállt be a mentőbe. Elkísértem a kórházba ahol agyrázkódást állapítottak meg és azt mondták , hogy ez „csak“ könnyű sérülés lesz. Később kiderült, hogy 8 napon túl gyógyult és emiatt súlyos a baleset minősítése és így bűncselekmény.
Viszont ami fontos adalék, hogy a sértett nem használta a biztonsági övet és orvosszakértői jelentés mondja ki, hogy amennyiben használta volna akkor csak könnyebben sérül (egyébként az autója ki volt vonva a forgalomból, de ez gondolom ez esetben nem számít).
Tárgyalás nélkül 1 év jogsibevonás + pénzbírság lett, majd kértem tárgyalás tartását.
Október végére tűzte k a bíróság a tárgyalást.
Még korábban kértem a bíróságot, hogy engedélyezze közvetítői eljárás lefolytatását, de erre nem reagáltak.
11 éve vezetek baleset, szabálysértés nélkül. A jogosítványomra munkám és családi okok miatt is nagy szükségem van.

Kérdéseim:
Mire számíthatok a bíróságon? Mire érdemes hivatkozni?
Mennyiben változtat a helyzeten a tény, hogy ha használja az övet a sértett akkor csak könnyen sérül?
Közvetítői eljárás kérhető?

Köszönöm a válaszokat előre is!

regenye # 2010.09.13. 19:03

Üdvözletem!

A történet röviden:
2 évvel ezelőtt figyelmetlen voltam egy elsőbbségadás táblánál és emiatt oldalról nekem ütközött egy autó. A sofőrje úgy tűnt, hogy könnyebben sérült, mert saját lábán szállt ki a kocsiból és szállt be a mentőbe. Elkísértem a kórházba ahol agyrázkódást állapítottak meg és azt mondták , hogy ez "csak" könnyű sérülés lesz. Később kiderült, hogy 8 napon túl gyógyult és emiatt súlyos a baleset minősítése és így bűncselekmény.
Viszont ami fontos adalék, hogy a sértett nem használta a biztonsági övet és orvosszakértői jelentés mondja ki, hogy amennyiben használta volna akkor csak könnyebben sérül (egyébként az autója ki volt vonva a forgalomból, de ez gondolom ez esetben nem számít).
Tárgyalás nélkül 1 év jogsibevonás + pénzbírság lett, majd kértem tárgyalás tartását.
Október végére tűzte k a bíróság a tárgyalást.
Még korábban kértem a bíróságot, hogy engedélyezze közvetítői eljárás lefolytatását, de erre nem reagáltak.
11 éve vezetek baleset, szabálysértés nélkül. A jogosítványomra munkám és családi okok miatt is nagy szükségem van.

Kérdéseim:
Mire számíthatok a bíróságon? Mire érdemes hivatkozni?
Közvetítői eljárás kérhető?

Köszönöm a válaszokat előre is!

csabus # 2010.09.09. 20:04

Köszi a választ!
És az mitől függ, hogy behajtják-e?

érdeklödő1993 # 2010.09.09. 19:33

köszönöm gyors válaszodat.

ObudaFan # 2010.09.09. 19:28

csabus

Behajthatják.

érdeklödő1993

Lehet hibás.

csabus # 2010.09.09. 18:44

Üdvözlet!
Ittas vezetés során autómmal nekihajtottam egy kapunak! A rendőrség kijött, elvették a jogsimat, bevittek vérvételre! 1 és 0,9 véralkohol lett! A büntetésem első fokon 1év eltiltás+100ezer Ft!
A kérdésem az lenne, hogy a kapuban okozott kárt a kötelező biztosításom kifizette a kapu tulajdonosának 670ezerFt-ot!!!, ezt az összeget behatják-e majd rajtam?(0,8 felett talán igen??)
eddig még nem szóltak semmit a biztosítómtól!

érdeklödő1993 # 2010.09.09. 13:23

Köszönöm gyors válaszodat.Egyébként nem mentem gyorsan meg megvan hogy mennyivel lehet átlépni de én ebbe nem bonyolódok bele.Annyit tudok még hogy szabálysértési eljárás van folyamatban és elvileg decemberben fogják vizsgálni vagyis hát akkor lessz a meghallgatás meg biztosítokkal már felvettük a kapcsolatot ők is és mi is majd meglátjuk mi lessz csak az a baj hogy aki velem szembe jött az elmenekült és egyébként mivel ő az 5 méteres távolságot nem tartotta be az útkereszteződésbe ebböl mi lehet?
Őt is kihozhatják hibásnak ebböl a szempontból?

ObudaFan # 2010.09.08. 19:46

Ha tényleg a te sávodban jött szembe, akkor valószínűleg ellened nem indul eljárás. Hacsaknem bizonyítható, hogy gyorsan mentél.

érdeklödő1993 # 2010.09.08. 13:50

Üdv. Én olyan ügyben várom a segítségeteket hogy múltkor autóval mentem városban és jött egy enyhe be nem látható kanyar és a kanyarban láttam hogy velem szembe az én sávomba jött egy autó majd hirtelen a kormányt félrerántottam és mivel nem láttam (de ez egy út kereszteződés volt)egy parkoló autóba mentem bele de személyi sérülés nem történt és kocsiknak se lett nagy baja és aki velem szembe jött az elmenekült a rendőrök kijöttek majd helyszíneltek és kerestük a kocsit aki velem szembe jött de nem találtuk de hozzáteszem a parkoló autó nem tartotta be az 5 méteres távolságot az útkereszteződésbe amit ilyenkor meg kell hagyni.
Ehhez az ügyhöz lenne kérdésem:
elöszőr is mire számíthatok?(friss jogsim van,alkoholt nem fogyasztottam se kábítót.)
másodszor hogy majd be kell mennem a rendőrségre fel venni a vallomást de a helyszínen már írtunk jegyző könyvet és abba berögzítették hogy 45-50 km/h-val mentem de ebbe nem vagyok biztos annyival lehet egy picivel többel de tényleg nem tudom ohgy mennyivel mentem.most ebböl ugye nem lessz semmi hogy azt mondtam hogy e két érték között mentem és kiderül hogy mondjuk 60-al mentem?Mert végülis pontosan nem tudtam.itt arra gondolok hogy hazudtam.

Egy érdeklődő # 2010.08.18. 14:45

Köszönöm szépen mindenkinek a megtisztelő válaszokat.

Kedves Shadet!
Én amúgy készítettem a helyszínen képet az ő kocsijáról, amin jól látszik hogy semmilyen sérülés nincs az autóján (sajátomról nem csináltam képet, de azon sincs semmilyen sérülés, még a festék sem pattant meg egyik gépkocsin sem) Ő nem készített fényképet.