Bűnügyi nyílvántartás


judybp # 2012.12.02. 09:09

Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy van-e valami jogszabály vagy mi a gyakorlat arra, -ha október 24-én jogerőssé vált az itélet, mely szerint az előzetesben eltöltött idő levonása után még 7 hónap letöltendő maradt- kb mikorra várható a "behivó"? általában mennyivel előbb küldik meg? esetleg valahol lehet-e érdeklődni ez ügyben? előre is köszönöm a válaszokat!

Véleményem # 2012.10.30. 21:05

dega27

Vagy "átcsússzansz" vagy nem...
Egy tűzoltó parancsnok többet tudna segíteni ebben, mint jogban jártas emberek...

Sherlock # 2012.10.30. 09:30

Nem vagy büntetett előéletű, viszont 15 éven belül indult ellened olyan büntetőeljárás ami intézkedéssel zárult.

dega27 # 2012.10.30. 07:32

Üdvözlök mindenkit!

Segítséget szeretnék kérni, mely számomra nagyon fontos lenne. Tűzoltónak jelentkeztem, már az orvosi vizsgálatoknál tartok, viszont a kifogástalan életvitel ellenőrzése nevezetű adatlapon szerepel egy kérdés: indult-e 15 éven belül olyan büntetőeljárás, mely büntetéssel vagy intézkedéssel zárult?
Nos, anno 2001-ben ittas vezetés miatt pénzbírságot szabtak ki, és 1 évre elvették a jogsim és újra kellett vizsgáznom.
Kérdésem, hogy ez büntetett előéletnek minősül-e, illetve vajon kizáró ok lehet-e, hogy tűzoltó lehessek. Elég tanácstalan vagyok, ha eleve kizáró ok, akkor nem csinálom végig a sok orvosi vizsgálatot, sokat önköltségen.
Bízom mielőbbi válaszában, köszönettel:

dega27

Tallér # 2012.10.12. 10:15

Tisztelt Fórumozók!

Kérdés:

A PKKB - ra hány példányban kell beadni kérelmet?

Infó:

2009-es letárgyalt üggyel kapcsolatban!

Gabicsek # 2012.10.10. 19:17

Például: Erkölcsit az is kaphat, aki ellen emberölés miatt folyik nyomozás és még nem ítélték el. Ha, hát ezért nézik meg a nyilvántartást is. Még az enyhébb átvilágításnál is rögtön kibukik.

Gabicsek # 2012.10.10. 19:16

Persze, hogy nem szerepel az erkölcsiben. De a bűnügyi nyilvántartásban benne van. Gondolod, hogy nem nézik meg? Mert megnézik.

Ügyvédbank # 2012.10.08. 15:06

Tisztelt Gabicsek!

A törvény erejénél fogva nem fog szerepelni az erkölcsi bizonyítványban. Akkor fog ez valaha is kiderülni, ha újabb bűncselekményt fog elkövetni, ui. ekkor a bíróság ezt figyelembe fogja venni.

www.ugyvedbank.hu

Gabicsek # 2012.10.07. 10:52

Jaj, Attika, gondolod, hogy a bűnügyi nyilvántartásban nem szerepel egy tavaly kiosztott közérdekű munka? Gondolod, hogy mielőtt valakit felvesznek, csak erkölcsi bizonyítványra hagyatkoznak?

Zoles!
Nem fognak rendőrnek felvenni, jobb, ha belenyugszol.

Dr.Attika # 2012.10.06. 10:12

Üdvözlet "zoles"!
Az erkölcsiben az fog szerepelni, hogy a bűntettesek nyilvántartásában nem szerepel, tehát felveszik rendőrnek, ha az egyéb követelményeknek megfelel. A korábbi lopás ügy vonatkozásában nem köteles számot adni elítéléséről senkinek, így a rendőrségnek sem.

Poruljárt_Attila # 2012.10.06. 03:30

Semmi gond a lopással, sőt, teljesen általános dolog.

Hogy durvábbat ne meséljek, nálunk is elég sokan "kereskednek" kéklámpákkal, szirénákkal, ugye sokan tudnak kéz alól negyed meg ötöd áron szerezni és stb. Na most hosszú évek alatt az egyetlen aki megbukott, az egy feketén ott dolgozó rendőr volt, mert az csinálta a legpofátlanabbul.
Aztán a főnökség csak sajnálatból nem jelentette az esetet, mert az meg ott siránkozott, hogy jaj mi lesz a rendőri "pályájával" ...
Erről ennyit, szóval nem hiszem hogy gond lenne náluk a lopás. És ennél csak sokkal de sokkal durvább eseteket tudok.

smallville80 # 2012.10.05. 17:25

Tisztelt Sherlock.
Visszatérve az erkölcsi re.
A bűntettesek nyilvántartásában nem szerepelek.
Úgye akkor ide kellene egy X-et raknom és a
-nem állok intézkedés hatálya alatt
-Intézkedés hatály alatt állok.
Itt pedig egyiket sem a többit pedig értelem szerűen .És akkor elvileg az lesz benne hogy a A bűntettesek nyilvántartásában nem szerepelek?????
mert nem vagyon őri munkához kellene az erkölcsi semmi köze hozzá csak kérik. Remélem sikerül.
További szép estét kívánok .

Sherlock # 2012.10.03. 07:44

Annak aki olvassa:

rosszul beírt, megtelt emailekre nem tudok válaszolni. Másrészt meg ez egy anonim fórum, itt is meg lehet kérdezni.

Véleményem # 2012.10.02. 20:56

zoles

Szerintem felejtsd el a rendőri pályát...

zoles # 2012.10.02. 10:25

Üdvözlet mindenkinek. tavaly kaptam 90 óra közérdekű munka büntetést lopás miatt. A mentesítés megtörtént a jogerőre emelkedés napján, és a 90 órát is letudtam már. Szeretnék jelentkezni a rendőrségre. szerepelek-e a bűnügyi nyilvántartásban, tehát érdemes-e megpróbálnom ezt az utat?

vagy

esetleg nyújthatok-e be kérvényt valahová, annak érdekében, hogy töröljenek a nyilvántartásból (ha jól tudom, fegyveres szervhez a mentesítéstől számított 5 évig nem jelentkezhetem)?
Előre is köszönöm a választ.

Sherlock # 2012.09.19. 08:05

Kedves Dlicskecske,

azt csak a brazilok tudják, ez nem magyar jog.

Kedves Pisti,

többre mentünk volna, ha a bűncselekményt írod le, mert a hivatkozott szakasz jelenleg a terrorcselekmény. Ráadásul még el sem kezdődött a rehabilitációd, az elévülés 2013. február 21-én fog elkezdődni. Még jópár évig csak elnöki kegyelemmel lehetsz biztonsági őr, szóval reálisan nézve nem leszel az.

Dlicskecske # 2012.09.19. 04:10

Üdvözlet!

Az volna a kèrdèsem hogy brazil vízumot intèz nekem egy ottani cèg de èn kèrvènyeztem koràbban az erkölcsimet vagyonvèdelmi igazolvànyom kivàltàsa vègett itt Magyarorszàgon. Koràbban pènzbüntetèsre ítèltek ès emiatt a kèrelmem elbíràsàhoz 30 nappal meghosszabítottàk a kèrvènyezèsem ,, eljàràsàt". Kaphatok e brazíl vízumot ùgy hogy közben tart ez az eljàràs?
Köszönöm

Pisti_108 # 2012.09.18. 16:35

Jó Napot.

Az iránt szeretnék érdeklödni hogy 2006.februárjában elkövettem egy bűncselekményt (Btk. 261.§ 1.bek. a,pontja) amiből 2008. február 21.én 5év letöltendő börtön bűntetés született jogerősen 1.fokon (nem felebeztem) 2011.02.01-én szabadultam (2006.februárja óta nem indult ellenem más ügyben büntető ügy) azóta törvénytisztelő életet élek iskolába jártam szakmát szereztem jelenleg bejelentett munkahelyem van, és szeretnék elvégezni egy biztonsági őri tanfolyamot de mivel büntettet előéletű vagyok elméletben igy nem tudom hogy szerepelek e a büntetések nyilvántartásában??? ha igen akkor hogy tudom kérelmezni és kinél hogy kikerüljek belöle és elvégezhessem a tanfolyamot illetve az ahhoz szükséges dokumentumokat kikérhessem

Véleményem # 2012.07.24. 20:54

Mincó

Holnap kiderül...

Mincó # 2012.07.24. 18:32

Kedves szakértők!

Honnan érkezik az erkölcsi bizonyítvány?
Ki a feladó?
Kaptam ma egy ajánlott cetlit, a postás csak annyit firkált rá, hogy bűnügyi, és teljesen kivagyok :(((

Nem csináltam semmit, de egyszer be voltam hívva kihallgatásra számviteli fegyelem megsértése miatt és ez olyan mély benyomással volt rám, hogy én azóta is ezzel álmodom :(
Holnap vehetem át a levelet és már a rosszullét kerülget, hogy hogyan fogom átvészelni ezt az éjszakát :(

Ha tudnám, hogy az erkölcsim olyan helyről érkezik, aminek a nevében van "bűnügyi", akkor meg is nyugodnék :(((

ObudaFan # 2012.05.08. 10:14

Akkor már nem vagy benne a nyilvántartásban.

Lev76 # 2012.05.08. 09:39

2001 végén, vagy 2002 elején valamikor. Sajna a papírok már nincsenek meg. :(
2003 tavaszán már visszakaptam a jogsit (újravizsga, ilyesmik után)

ObudaFan # 2012.05.08. 09:30

Mikor volt a jogerős ítélet?

Lev76 # 2012.05.08. 06:44

Köszönöm a Választ !

Pont ez lenne a lényeg...van rá esély, hogy gondom lesz ?
Lehet ellenőrizni valahogy, hogy benne vagyok-e a nyilvántartásban ?

Az a baj, hogy nem akarok hazudni, viszont ha azt válaszolom, hogy volt ilyen ügyem, tuti nem engednek be ESTA -val.....

Gabicsek # 2012.05.07. 19:53

Nem az ujjnyom a lényeg, mert azt a nyilvántartásból ki kell szedni, ha jogerősen befejeződik a büntetőeljárás. Kérdés, hogy a bűnügyi nyilvántartásan szerepelsz-e még. Az biztos, ha erkölcsit kérnél, az ott már nem szerepel.