Bűnügyi nyílvántartás


Gabicsek # 2011.05.09. 19:40

sehogy nem látszik meg, mivel nem szerepelsz a bűntettesek nyilvántartásában. Ott azok szerepelnek, akik büntetve voltak. Ha kicsit visszaolvasol, találsz erre választ. Akit büntetőeljárás alá vontak, még megkapja az erkölcsit, mert az erre vonatkozó adatokat nem kérdezik és nem adják ki.

gabika_pg # 2011.05.09. 18:25

Jó estét,

érdeklődnék, hogyha nemrég fényképet és ujjlenyomatot vettek, akkor ha kiváltom az erkölcsit ez milyen módon látszik meg? Úgy értem, bele lesz írva, hogy szerepelek a bűntettesek nyilvántartásában?

Köszönöm.

Üdvözlettel: gabika_pg

Gabicsek # 2011.04.19. 15:46

Szia!
Írtam az előbbinél: az erkölcsi bizonyítványban van egy rovat, állsz-e intézkedés hatálya alatt. Ide be kell írni, hogy próbárabocsátás. Ha ezt megnézi a nyilvántartásban, látják is, tehát nem érdemes letagadni. Ha letelt az egy év, akkor oda már azt kell írni, hogy nem, és tiszta lesz az erkölcsid.

mhajni # 2011.04.19. 09:53

Koszonom a gyors valaszt.
1 év probaidore bocsatottak.
Mikortol igenyelhetek erkolcsit, ami tiszta lesz?
Ha az Angliban kerek erkolcsi bizonyitvanyt, akkor az is 'erkolcstelen' lesz?
koszonom.

Gabicsek # 2011.04.18. 16:56

Olyan nincs, hogy próbaidő.
Van: próbára bocsátás, vagy fogház (börtön)-büntetés valamennyi próbaidőre felfüggesztve.
Ha próbára bocsátást kaptál, intézkedésnek minősül és azt jelezni kell az erkölcsiben, van rá rovat, hogy intézkedés hatálya alatt állsz-e.

mhajni # 2011.04.18. 11:07

1 év próbaidőt kaptam, mert megrándítottam egy bkv ellenőr hüvelykujat.
Kaphatok-e tiszta erkölcsi bizonyitvanyt? Kiutazhatok-e vizumkötles orszagokba- Kanadába/Usa-ba?
Köszönöm.

Gabicsek # 2011.04.15. 19:56

zizu6!
Idemásolom Neked a Btk. törvényi mentesítésről szóló rendelkezését:
Btk.
A törvényi mentesítés
102. § (1) A törvény erejénél fogva áll be a mentesítés

  1. közérdekű munka, pénzbüntetés, foglalkozástól eltiltás, járművezetéstől eltiltás és kiutasítás, esetén - foglalkozástól eltiltás vagy járművezetéstől eltiltás esetén a foglalkozás vagy a járművezetés gyakorlásának joga kivételével - az ítélet jogerőre emelkedésének napján;
Sherlock # 2011.04.15. 19:23

Kedves ágika31,

kaphat, tiszta lesz.

ágika31 # 2011.04.15. 18:38

tisztelettel kérdezném

Párom 1995-ben szabadult súlyos testi sértés vétsége
miatt 1 év 8 hónapról most kaphat e tiszta
erkölcsi bizonyítványt,vagy az ő esetében mennyi az elé-
vűlési idő.Azóta 2003-ban pénzbírsága volt amit
kifizetett. Előre is köszönöm válaszát

lakatosviktor # 2011.03.25. 15:12

Ha pénzbüntetésre ítélték, nem szerepel.

[Btk. 102. § (1) bek.]


Dr. Lakatos Viktor ügyvéd

zizu6 # 2011.03.25. 12:59

Üdvözletem!

Sürgősen egy válaszra lenne szükségem, mert hétfőn ezen múlik, hogy aláírhatok e egy szerződést.
Hatósági bizonyítványt kértem, de sajnos ma sem ért ide.
2007februárjában volt egy közokirat hamisítás bűntett, ami pénzbüntetést vont maga után, de nem vettek ujjlenyomatot. Természetesen befizettem a büntetést, eltelt azóta négy év. Vajon szerepelhetek a nyilvántartásban? Se előtte, se utána semmilyen vétség nem történt.

a választ előre is köszönöm

Sherlock # 2011.03.23. 19:54

Fogadj ügyvédet, ettől jobbat nem kapsz.

Réka52 # 2011.03.23. 10:57

Sziasztok. közlekedési balesetett okoztam, nem okoztam másban kárt. Csak sajnos a velem utazók sérültek meg. Közepes alkoholos befolyásoltság alatt voltam .. Az egyik barátomnak 8-napon túli sérüléseivoltak. Ez az eset lassan egy éve történt. És olyan dolgokat írtak a vádíratba ami nem is úgy volt . Felválaltam a tetteimet, mindenben én voltam a hibás. Börtön büntetésre akarnak ítélni.. szeretnék tanácsot kérni..

spirál # 2011.03.21. 10:34

Azt szeretném megkérdezni, hogy vadászjegyet és lőfegyvertartási engedélyt, vagy mindkettőt milyen eset(tek)ben vonhatnak be véglegesen.

Gabicsek # 2011.03.18. 21:30

A további ügymenet pedig, hogy nem fogják hosszabbítani.

Gabicsek # 2011.03.18. 21:29

Ha kihallgattak gyanúsítottként, akkor büntetőeljárás hatálya alatt állsz, és nem töltheted ki azt, hogy nem állsz büntetőeljárás hatálya alatt. Ez a nyilvántartásban is szerepel.

spirál # 2011.03.18. 14:14

Kérdezem, hogy adócsalás bűntett megalapozott gyanúja esetén a vizsgálati időszak alatt Fegyvertartási engedély meghosszabbításához szükséges igazolásnál "B1-nem állok büntetőeljárás hatálya alatt" nyilatkozatot lehet-e kérni a Bűnügyi Nyilvántartó Hatóságtól?
Amennyiben számomra kedvezőtlen válasz érkezik mi a további ügymenet.

ObudaFan # 2011.03.12. 11:17

titussz

Attól a bíróságtól, amelyik első fokon eljárt.

giliszta80 # 2011.03.12. 10:27

én azt szeretném megkérdezni hogy büntetett elöélettel lehetséges e Kanadába a kiutazás elöre is köszönöm a válasz


nekem lenne egy olyan kérdésem hogy lehetséges e kanadába kiutazni ha már büntetett elöélettel rendelkezem elöre köszönöm a választ

titussz # 2011.03.11. 09:18

Tisztelt szakértő!
Az lenne a kérésem, hogy kitől kell kérni a büntetett előélethez fűződő hátrányok alóli előzetes mentesítést.
Melyik bíróságtól és pontosan kinek címezve. üdvözlet

guba # 2011.03.10. 19:44

Nincs benne.

rigojancsi # 2011.03.10. 19:06

Azt szeretném megkérdezni, hogy 2007 márciusában elloptam egy telefont. Rendőrségi ügy lett belőle. 1 év próbaidőt kaptam. Még nem töltöttem be akkor a 18. életévemet. Ez benne van az erkölcsi bizonyítványba? Mennyi idő után évül el?


hová kell írni?

Akos115 # 2011.03.10. 17:25

Tisztelt szakértők!

Leszeretném rakni a vagyonőri szakmát és vizsgához követelmény a büntetlen előélet na de nekem 2 éve volt egy lopás vétségem és úgy 1,5 lezárták a nyomozást és tovább küldték vádemelési javaslattal illetékes kerületnek azóta sincs semmi hír az ügyről, az lenne a kérdésem hogy amikor vizsgázok és megnézik erkölcsit fog e szerepelni benne valami?

ObudaFan # 2011.03.10. 14:44

Intézkedés hatálya alatt sem áll.

heim # 2011.03.10. 09:52

Kedves Fórumozók!
Segítséget kérnék. Fiamat gyanusítottként kihallgatták, vettek tőle ujlenyomatot, készült fénykép is. A nyomozás folyamatban van. Nagy valószínűséggel nem fog börtönbüntetést kapni.
Viszont arra jó volt, hogy teljesen új életet kezdett, felvették egy jó munkahelyre, de erkölcsi bizonyítványt kérnek. Én úgy gondolom, hogy a bűntettesek nyilvántartásában nem szerepel, mivel még nem született ítélet, ezért ezt be mertem X-elni. Viszont a "nem állok intézkedés hatálya alatt"-i részt üresen hagytam. Közügyektől, foglalkozástól nincs eltiltva azt be mertem x-elni.
Az így kapott erkölcsi bizonyítvány vajon tiszta lesz? És a munkáltató el fogja vajon fogadni, hogy 1 X hiányzik? Remélem érthető voltam.