feljelentés


monalisa1 # 2010.12.31. 18:27

dina33-nak írtam az alábbiakat:

monalisa1 # 2010.12.31. 18:33

És még annyit, hogy amíg a bíróság nem dönt a lakáshasználatról addig a párod jogosult ott lakni, vagyis nehogy a pali betegye oda a lábát!

dina33 # 2011.01.01. 13:05

Köszönöm a válaszokat, de mi van akkor ha a hölgy aki szeret mindenkin átgázolni nem is akarja levetetni a nevet a születendő gyerekről. mit tehet a párom? Mit jelent az a birtok védelem? Ugyanis a pali ellen eljárás folyik mivel többször megfenyegette páromat hogy megveri.

monalisa1 # 2011.01.01. 15:18

Ha a nő majd nem akarja a párod nevéről levetetni a gyermeket -mondjuk hogy t.díjat követeljen tőle amit a pasijával eltapsolnának-, akkor kénytelen lesz a párod bírósághoz fordulni és kérni az apaság vélelmének megdöntését. A születéstől maximum egy év áll rendelkezésre hogy párod lépjen ezen ügyben. (A gyámhatóságon keresztül kell pert kezdeményezni a gyermek/anyja/ ellen, a többit ott majd elmondják.)

Simább az ügy ha a gyermek vélelmezett vérszerinti apja a gyámhivatalnál teljes jogú elismerő nyílatkozatot tenne.

A bírtok a tulajdon, aki azt önhatalmúlag elfoglalja (= beköltözik) bírtokhábosítást követ el. Első körben az önkormányzat bírságolhatja ha nem költözik ki, másodsorban bírósághoz lehet fordulni a jogsérelem miatt.

dina33 # 2011.01.01. 15:24

Ugy néz ki hogy a vér szerinti apa nem akarja elismerni és szerintünk is arra megy ki a dolog hogy a páromtól nyúljanak le pénzt, akkor kérjük az apaság megdöntését. akkor azt kinek kell fizetni?

monalisa1 # 2011.01.01. 15:35

Végső soron mindig a pervesztes féllel fizettetik meg a peres eljárás költségeit, és a másik fél ügyvédi költségét is.

A bíróság által elrendelendő DNS vizsgálat majd eldönti ki is az apa. Pont.

dina33 # 2011.01.01. 15:40

Köszönöm szépen a segítséget!

monalisa1 # 2011.01.01. 16:03

Itt balra található az "Adattár" rovat és azon belül a kereső., oda írd be az apaság vélelmének megdöntése kifejezést., a megjelenő x számú találatot olvasgassad, vagyis az egyik-másik topicot. (Mások hasonló esetéből és a válaszokból sokat lehet tanulni, hasznosítani.)

Buta az a nő -vagy éppenséggel számító- aki már akkor teherbe esik az új pasitól miközben a válást még nem mondták ki + 300 nap a szülésig még.

Minden jót!

dina33 # 2011.01.01. 18:22

Köszi.

Asher # 2011.01.02. 09:58

Sziasztok!

A következő problémával fordulok hozzátok. Kb. egy éve vett barátnőm egy előfizetéses mobiltelefont, amit akkori barátja eladott használt telefonként, a megvétel után. Barátnője nem akarta, de a fiú elvette tőle, és elvitte eladni. Majd utána azt ígérte, hogy visszaadja a pénz a lánynak, de azóta elváltak útjaik, és a lány az előfizetést még mindig fizeti, a fiú többszöri felszólítás után sem volt hajlandó kifizetni. Bár az érték nem nagy, 2 évre havi 4500 ft, amit ettől függetlenül a lány látni szeretne.
Az eladáskor készült átvételi elismervény amin a fiú aláírása szerepel. Mit érdemes ilyenkor tenni? Minden szükséges dokumentum megvan, csak az átvételi elismervény hiányzik, amit gondolom a szaküzletben lehet kikérni. Feljelentést lehet tenni, mire lehet számítani?

Előre is köszönöm válaszukat.

ObudaFan # 2011.01.02. 12:05

Fizetési meghagyásos eljárást lehet indítani.

Ancsika1 # 2011.01.03. 18:55

Sziasztok!

Egy nem igazán idevágó kérdésem lenne, de úgy gondoltam, hogy ti tudtok segíteni.
Arra keresek jogszabályt, jogszabályokat, melyek a nyomozó hatóságok illetékességét szabályozzák.
Tudnátok nekem segíteni?
Már az is nagy segítség lenne, ha leírnátok, hogy egy bűncselekmény elkövetése milyen illetékességi szabályok vonatkoznak a nyomozó hatóságokra.

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.01.03. 19:56

Általában az elkövetés helye szerinti kapitányság. De akárhol teszed a feljelentést, át kell tenniük az illetékeshez.

Főlökött # 2011.01.04. 06:51

Tisztelettel :

Ahogy kbs - írta. A hatóság küldeni fog értesítést, az áttételről. Összes bcs.-t nem sorolnánk fel, hogy hol mi határozza meg al illetékességet, mert igen hosszadalmas lenne. Nem véletlenül lett írva, hogy általában, mert pl. gyerektartásos ügyekben a nemfizető személy lakhelye szerint illetékes a kapitányság.

---------------
  • Lökött
kismukk # 2011.01.13. 19:00

Gabicsek 2010.12.11 12:11
Feljelentő bemegy a rendőrségre, és magánindítványt terjeszt elő zaklatás miatt XY ellen. 3 napja van a rendőrségnek arra, hogy: elutasítja a feljelentést, vagy feljelentés kiegészítését rendeli el, vagy elrendeli a nyomozást.

Erről, feljelentés elbírálásáról, születik határozat?
Feljelentő megkapja?
Vagy, hogyan értesülhet, mi történt?

Gabicsek # 2011.01.14. 12:36

kismukk!

  • feljelentés elutasításáról kap határozatot
  • feljelentés kiegészítéséről nem, csak ha annak eredményeként (15 nap a határidő) elutasítják a határozatot.
  • ha nyomozást rendelnek el, a feljelentőt csak akkor értesítik, ha egyben ő a sértett is. A törvény a sértett értesítését írja elő.
  • ha nyomoznak, számítani lehet idézésre is.
kismukk # 2011.01.14. 15:11

Gabicsek:

csak akkor értesítik, ha egyben ő a sértett is. A törvény a sértett értesítését írja elő.

Ez a helyzet!
Döntést 3 nap alatt, kiegészítés plusz 15 nap, még pár nap a postázásra, legyen összesen egy hónap.
De nálunk már két és fél hónap telt el!
Mi történhetett?

Gabicsek # 2011.01.14. 21:57

kismukk!
Feltétlen érdeklődj utána, valamilyen értesítést már kellett volna kapnod.

kismukk # 2011.01.15. 19:04

Gabicsek:

Köszönöm!
Mégis, mit tanácsolsz?
Hol, a rendőrségen, ahová be lett adva? Vagy ügyészségen?
Telefonon, vagy írásban?

Gabicsek # 2011.01.15. 20:54

Véleményem szerint a rendőrségen és feltétlenül ajánlott (esetleg tértivevényes) levélben.
Írd meg, milyen ügyben tettél feljelentést, (ha te tetted) és udvariasan azt, kérjed, írásban tájékoztassanak az ügy állásáról, (főleg, ha egyben sértett is vagy). Utalj rá, hogy semmilyen értesítést nem kaptál. Azért kell írásban, mert muszáj reagálniuk szintén írásban.

kismukk # 2011.01.16. 10:30

Köszönöm, írni fogunk érdeklődést.
Erre kb. mennyi idő alatt kellene választ kapnunk?

Gabicsek # 2011.01.16. 19:39

illene postafordultával. Ha két hétig semmi, be kéne menni sz emélyesen utána a rendőrségre érdeklődni.

vadvirág (törölt felhasználó) # 2011.01.16. 19:59

A szomszédom nevében teszem fel az alábbi kérdést.
Egy 4 emeletes társasházban lakik és 2 hetente mennek hozzá az unokák 4-6-és 8 évesek. Mivel nem a sarokban ülnek igy némely hanggal és zörejjel jár. Ök a harmadik emeleten laknak és az alatuk lévő több alkalommal kihivja a rendört,hogy nem tud piheni.Ez kb délután 3-4 óra tájt. Már attól tart,hogy ez miatt az unokák nem mernek elmenni hozzá.
Hova forduljon panasszal,a szomszéd zaklatása miatt,szerinte az unokák nem hangosabbak mint más gyerekek ezt én is tanusithatom .
vadvirág

moncsa82 # 2011.01.17. 18:58

Kérdésem a következő lenne:
Feljelentettem egy embert, mert több alkalommal életveszélyesen megfenyegetett engem és egész családom, valamint könnyű testi sértést követett el velem szemben.Mindent rögzítettem a telefonommal, de ő nem tudott róla.Beadtam bizonyítékként a rendőrségre.Az ügyvédje kérte ennek kirekesztését az ügyből, hivatkozva arra, hogy jogellenesen készítettem a felvételt.Mással nem tudom állításaim igazolni, ezért lenne szükségem arra, hogy a hatóság elfogadja bizonyítékként.Van ahol azt olvasom, hogy felhasználhatom, van ahol azt, hogy nem.
Szeretném megkérdezni, hogy milyen jogszabály vonatkozik ide, mire tudok hivatkozni, hogy saját védelmem érdekében rögzítettem, mert másképp nem tudtam volna bizonyítani, hogy miket csinál.(válla a jogellenes rögzítés következményeit)
Köszönöm

kismukk # 2011.01.17. 19:46

moncsa82:

úgy emlékszem, tavaly tavasz táján itt a Jogi Fórum közölte a Pécsi Ítélőtábla állásfoglalását, hogy az engedély nélkül készített hangfelvétel felhasználható, amennyiben jogellenes cselekmény bizonyítását szolgálja.