feljelentés


filmes # 2010.12.08. 11:54

Egy cég külsős partnere voltam, termékeiket forgalmaztam.
Nyáron lejárt a szerződésünk.
Nekem természetesen el kellett volna számolnom a rám bízott értékekkel, mobil, laptop, számlák, szerződések.

Ezt nem tettem meg, külföldön voltam, családi ok, vidéki tartózkodás.

Novemberben 3 alkalommal jeleztem feléjük, hogy készen állok a leadásra.
Nem válaszoltak, de ma értesültem arról, hogy feljelentettek a rendőrségen, 1 hete.

Mi várható?
Mi állhat a feljelentésben? Hogy elloptam a dolgokat?

Tanácstalan vagyok. OK, én késtem, de ez a hír letaglózott.

segítséget kérek, tanácsot.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.12.08. 12:32

Hogy sikkasztottál. De ha megvannak azok a dolgok, és vissza is adod őket, akkor nem áll meg.

filmes # 2010.12.08. 12:41

Én is sikkasztásra gondoltam.
Persze vissza akartam adni, de nem reagáltak, hanem feljelentettek.
Most mit tegyek?
Várjam a rendőrség idézését?
Házkutatásra is számíthatok?

filmes # 2010.12.08. 13:16

Paranoiám se kicsi: arról vízionálok, hogy kijön a yard és bevisz, vagy házkutatást tart, gyerekeimet, feleségemet nem kímélve...

Megvannak az e-mailek, melyben kérdeztem, hogy elszámolhatunk-e.
Ezek nov. közepén és végén születtek, erre nem reagáltak, hanem feljelentettek a hónap legvégén.

Be vagyok tojva, mi lehet a további menetrend?

köszönöm

bolondmelós # 2010.12.08. 13:25

Az lenne a legjobb, ha a jelzésed, hogy készen állsz az átadásra, az visszamenőleg bizonyítható lenne, pl. tértis levél tanúk, etc.

Sokszor elhangzik a VÁLASZ itt:
Mindenképpen jobb lenne egy ügyvéd- akár kirendelt/pártfogó is.
Ne várd meg, hogy a rendőrségi kivizsgálási/nyomozási szakasz odáig eljusson, hogy a gyanúsításból idézés kihallgatás,rabosítás legyen. Nem értek a büntetőjoghoz, de ha a cég el akar meszelni bosszúból akkor nem kellene hagyni-
pl jelezni kell hogy minden leltárban/átvételi elismervényben jelzett dolog megvan. Írásban.

Ja és az összérték amivel lógsz az mennyi?
Kb.

bolondmelós # 2010.12.08. 13:34

Honnan tudsz a feljelentésről, súgott valaki?

Akkor hivatalosan tértivevényes levélben - hivatkozva
a korábbi e-mailek-re /dátum idő, cím amiről küldted/
jelzed a korábbi megbízódnak, hogy átadnád a dolgokat.
Az se baj ha egy ügyvéd írja ezt meg, pénzbe kerül, de jobb, ha látják, hogy komolyan gondolod és nem fekszel be önként a Markóba.
Megértjük a paranoiát, nem kellemes dolog, ha büntetőjogi eljárás indul ellened- úgy, hogy igazából ....én egy elszámolási vitát érzek a háttérben.
Nem fizettek ki rendesen ugye, vagy valami mással is gond van?

Ha egy cégnek lógnak a leadással, akkor már ezernyi módon próbálja (fél év sok idő)elérni a "sikkasztót",
hogy hozza már vissza a dolgait.

filmes # 2010.12.08. 13:57

Bolondmelós, kösz a választ.

Nincs elszámolási vita.

Valóban időhiány miatt csúsztam.

A feljelentésről egy cégnél dolgozó volt kollégámtól értesültem, írásban tették meg.

Azt sem tudom melyik rendőrkapitányságoon.
Talán a kerületileg illetékesben.

Mit léphet most a rendőrség?

A Markót illetően valóban van rá esély?

Én is gondoltam egy levélre feléjük, kösz a megerősítést. A rendőrséget nem értesíthetném valahogy?
Persze aztsem tudom, hol landolt a feljelentés...

A jelzésem, hogy készen állok az átadásra, e-mailek voltak, nem postai levelek.

Ha a rendőrség múlt hét hétfőn kapta meg a feljelentést, mikor léphetnek konkrét dolgot és mit?

köszönöm

filmes # 2010.12.08. 16:45

Mindenkihez.

Ma 12.54-kor elindult maileket ha valakinek van türelme elolvasni, utolsó bejegyzésemben feltett kérdéseket valaki meg tudná válaszolni?

köszönöm,

kovacsz # 2010.12.08. 17:37

Te tudod milyen a viszonyod a volt megbízóval, de ezek szerint nem éppen a legjobb.
Ha hajlandóak az egyeztetésre, úgy minnél hamarabb telefonon időpontegyeztetés után a dolgokat tételesen átadni.
Ha egyeztetnek ajánlott levelet küldeni az átadás időpontjáról.
Addig is készítsd össze a cuccokat egy dobozba, az elküldött emaileket nyomtasd ki, ha netalántán mennek a rendőrök házkutatni, vagy neked kell azokat bevinni kéznél legyenek.

filmes # 2010.12.08. 18:10

Kovacsz köszönöm.

  • Amit írtál, az lenne ideális, ha megtörténhetne az átadás. Holnap ezt kezdeményezni fogom náluk. Ha ez sikerülne, akkor mit lép a rendőrség-hiszen erről értesíteni kellene őket.
  • A másik variáció a valószínűbb-mármint szóba sem fognak velem állni (a novemberi 2 mailemre sem válaszoltak), a volt főnök roppant rugalmatlan, önérzetes, büszke és vaskalapos.

Ebben az esetben viszont a dolgok mennek a maguk útján.

Elképzelhetőnek tartod a házkutatást?

kovacsz # 2010.12.08. 18:21

Bármit.

filmes # 2010.12.08. 18:25

A bármi félelmetesen hangzik.
Letartóztatás?
Hiszen én a feljelentés megtétele előtt 2 alkalommal ajánlottam az átadást...

Van tapasztalat, ha a rendőrség 1 hete kapta kézhez a feljelentést, mikor mozdulnak rá az ügyre?

kovacsz # 2010.12.08. 18:29

Csak a házkutatásra értettem.
Ha megvannak a cuccok, és a levelezéseid, akkor talán még a gyanúsítotti kihallgatás is elkerülhető, de biztos meg fognak hallgatni. Addig 1-2 hét is eltelhet.

filmes # 2010.12.08. 18:34

Kovacsz, köszönöm.

Főlökött # 2010.12.09. 09:55

Tisztelettel :

Mint ahogy javasolták, az összes ingóságot egy helyre összepakolni, elszámolást elkészíteni és előkészíteni ( legyen másolati páldány magunknak is ! ). Ha a nyomozó hatóság megy házkutatást foganatosítani, rögzíteni kell a jegyzőkönyvön hol, mit találtak. 3.-lapon szereplő, "házkutatás menete" helyen szerepeljen, hogy az összekészített ingóságokat ls az elszámolást a házkutatást szenvedő önként átadja.

Még annyi, ha netán megtörténne az elszámolás a céggel, 2 db jótípusú független tanu legyen jelen !, továbbá fel kell venni egy jegyzőkönyvet az elszámolásról, továbbá a cégtől kell akkor kérni egy igazolást, hogy nincs fennálló tartozás feléjük.

--------------
  • Lökött
bolondmelós # 2010.12.09. 13:04

+elállnak a feljelentéstől, mert nem történt kár/megtérült.

kovacsz # 2010.12.09. 13:15

Nem per. Ha már megtették a feljelentést attól nem állhatnak el. Kissé másabbak a szbályok.

bolondmelós # 2010.12.09. 13:17

Igaz. De ha sikkasztás, akkor már nem valósult meg.

filmes # 2010.12.09. 19:46

köszönöm a tanácsokat.

Ma megpróbáltam kapcsolatba lépni velük, nem álltak szóba velem (telefon, e mail).

Ezek szerint elkerülhetetlen a házkutatás?

Ha a rendőrség november 29-én hétfőn kapta meg a feljelentést, akkor már most várhatom a házkutatást?

Ez éjjel szokott lenni?

filmes # 2010.12.09. 19:49

kérek mindenkit, lehetőleg még ma válaszoljon valaki, be vagyok tojva alaposan.

kovacsz # 2010.12.09. 20:31

Jobbára nappal, lehetőleg max. 22.00 -ig.

filmes # 2010.12.09. 20:40

kovacsz, köszönöm.
Újra felteszem a kérdést, ha a rendőrség nov 29-én kapta meg a feljelentést, mikor várható a házkutatás?

A házkutatás biztos ilyen esetben?

Gabicsek # 2010.12.09. 21:28

Bármikor várható. A helyedben utánanéznék a rendőrségen. Elkövetés helye szerinti rendőrkapitányság az illetékes. Érdeklődj utána, van-e ilyen feljelentés, és beszélj az előadóval. Jobb mint rosálni. Feljelenetéstől - mint itt mondták is - elállni nem lehet, ha nem követtél el bűncselekményt, megszüntetik ellened. De nem kizárt, hogy végig kell az eljárást ehhez csinálni. Szóval tanácsolom, nézz körül az illetékes kapitányságon. (talán cég székhelye szerint illetékesnél elsősorban, másodsorban lakhelyed szerinti illetékesnél) És mennyi az érték? Kérdezték, de nem válaszolták. Ettől is függhet házkutatás.
Ha nov. 29-én tették meg a feljelentést, tegyük fel, 3 nap múlva rendeltek nyomozást. Innen indul a határidő.
Ilyen esetekben szoktak tartani házkutatást, de akkor mindent meg fognak nézni. Tehát jobb, ha te mész oda hozzájuk és elmondod, amit itt leírtál.

filmes # 2010.12.09. 21:55

Gabicsek, köszönöm.

Ez egyszerűen úgy zajlik, hogy betelefonálok a körzeti kapitányságra? Melyik osztályt kell kérnem?
Telefonon keresztül adnak információt?

Főlökött # 2010.12.10. 08:14

Tisztelettel :

Az esetek 99%-ában, telefonon keresztül nem adnak felvilágosítást.

Amúgy Bűnügyi Osztály.

--------------
  • Lökött