Elhagyott mobiltelefon


guba # 2011.01.04. 14:56

Úriember biztosra nem fogad, így csak azt mondom nekem szerintem több volt.

Annál jobb. Ha neked is volt, az nem engem igazol? :)

Tovább egy elvesztéls esetén önnmagában mi alapozza meg a bűncselekményt?

Az, hogy feltehetően valaki megtalálta az értéket képviselő elvesztett tárgyat és 8 napon belül nem adta le. Ezzel felmerül a jogtalan elsajátítás gyanúja. In rem, és nem in personam. (ha mond ez neked valamit)
A te magyarázatod alapján soha egyetlen eljárás sem indulhatna, mert soha nem lehet biztosan tudni, hogy az elvesztett dolgot megtalálta-e valaki. De jelen esetben még erőszakoltabb vagy, mert a kérdező arra is emlékszik, hogy a taxiban eshetett ki, tehát ha úgy teszik irányt is adott a nyomozáshoz.

Ejnyemár.
Eh!

Ezektől még nem lesz értelmes.

guba # 2011.01.04. 14:59

Amúgy, nem is értem, hogy megint mit erősködsz. Azt szeretnéd bizonyítani, hogy elveszett tárgyak után soha nem indul nyomozás? Ha van a közeledbe DVD jogtár olvass bele a közzétett jogesetekbe, elég szép számmal elérhetőek, aztán csöndben tanúsítsál önmérsékletet a témában.

kovacsz # 2011.01.04. 15:05

Nyomozás elrendeléséről, vagy bírósági keresetről beszélünk? :-)
( bárki ellen, ill. meghatározott személy ellen indítható relatív hatályú kereset.)

kovacsz # 2011.01.04. 15:18

feltehetően valaki megtalálta ” qva kevés a bcs. gyanújának megállapításához.

Gabicsek # 2011.01.04. 21:53

Főlökött!

Most láttam a tegnapi kommentedet, Neked is BÚÉK utólag:)

Hát, azt tudjuk, hogy a telefon eltűnt. (tegyük fel, tényleg kiesett a zsebéből a kocsiban, ha ezt a topic-indító határozottan állítja) Onnan biztos nem szívódott fel. Vagy ott van még mindig, ha pedig nincs, akkor onnan valaki elvette-elvitte. Mindenképp javasolnám a rendőrségi feljelentést (írásban, ajánlva, tértivevénnyel), mert IMEI számra körözést kéne kiadni. Ahogy Veci is írta, lám, előbb-utóbb ott is meglett mindkét telefon. Ahhoz is nyomozás kellett. Az sem mindegy azért, mekkora értékelt képviselt azért az a telefon, tehát megéri-e a rendőrségi feljelentést megtenni.

Főlökött # 2011.01.05. 12:10

Tisztelettel :

/Gabicsek/ :)))))))))))))))

S lőn kikötöttünk a kezdeteknél :)

Amúgy ritkán kuksizok majd fel, most is az akváriumot cipeltem Atyámmal, az új kéglibe. Szóval hangyányit elfoglalt lettem :) De azért majd igyekszem.

--------------
  • Lökött
Főlökött # 2011.01.05. 12:10

Tisztelettel :

/Gabicsek/ :)))))))))))))))

S lőn kikötöttünk a kezdeteknél :)

Amúgy ritkán kuksizok majd fel, most is az akváriumot cipeltem Atyámmal, az új kéglibe. Szóval hangyányit elfoglalt lettem :) De azért majd igyekszem.

--------------
  • Lökött
Gabicsek # 2011.01.05. 13:51

Főlökött!
Hát igyekezz is itt lenni:) Az akváriumot csak tedd le, aztán már biztos ráérsz:)

zinnat # 2011.01.09. 22:08

Köszönöm mindenkinek!!!!!
Rendőrőrsre mehetek feljelentést tenni jogtalan eltulajdonítás végett(eltelt a8nap)vagy a rendőrőrstől valami nagyobb kaliber kellene?
Ott kell feljelentést teenem, amelyik városból hozott a taxi,vagy ahova vitt?
Köszönöm továbbra is a sok segítségt.

guba # 2011.01.10. 08:00

Szerintem ott célszerű, ahol beszálltál a taxiba.

Veci # 2011.01.10. 09:44

zinnat
Te még itt tartasz? Türelmes egy ember vagy! Lentebb leírtam a mi példánkat, abból láthattad, hogy mi "forrónyomon" indultunk el, és 4-6 hónap alatt meglettek a telefonok.
Most már ne "gatyázz", nyomás a rendőrség! Ha ennyit vártál a bejelentéssel, már azóta akár kivihették külföldre a telódat.
Bocsáss meg az indulatos felszólításért, de az esélyed csökkentetted a totojázással arra, hogy megtalálják a telódat.
Jaaa! Még annyit, az egyik gyermekem telefonja a vonaton csúszott le az ülés mögé, a bejelentést nem annál a rendőrségi körzetnél tettük, hanem a lakóhelyünkön. Nem tudom hogy van-e jelentősége hol adod be a jelentést.


Üdvözlettel Veci

zinnat # 2011.01.27. 11:11

Veci nem türelem kérdése.Mivel nem ellopták,csak elhagytam,meg kellett várni a 8 napot a feljelentéssel.

A 8 nap január 10.-n telt le, azt megvártam,és még aznap feljelentést tettem.

Jan.21.-i keltezéssel jön a levél, hogy az eljárást megszüntették,mert az eljárás alá vont személy kiléte nem állapítható meg.
Panaszt tehetek a határozat közlésétől számított 8 naptári napon belül.
Milyen kedvesek, hogy 21.-i dátummal ma küldik meg, és egyaltalán ennyi idő alatt lehet még be sem kapcsolat az illető a mobilet,tehát imei szám alapján sem tudják keresni.

Teheték még valamit, hogy foglalkozzanak az üggyel????
10 nap alatt nem lehet megvátani a világot.
Segítségeteket köszönöm.

Veci # 2011.01.27. 11:28

Sajnálom, hogy ez lett a végkimetet, nekünk szerencsénk volt, "forrónyomon" indultunk el, és a vidéki hatóság még hónapok múltával is reagált a bejelentésre, amikor előásták a gyermekeim telefonját.


Üdvözlettel Veci

kovacsz # 2011.01.27. 20:37

zinnat: Pontosa mi a megszüntetés indoka Be §. ?
Ennyi idő alatt még egy híváslistát sem kaphattak meg elrendelt nyomozásnál, nemhogy a 2 hónapos határidőn belül ilyen gyorsan befejezzék. Olyan apróságok pedig, pl. hogy határozat a körözés elrendeléséről érkezett-e?

zinnat # 2011.01.27. 20:52

Tulajdon elleni szabálysértésről van szó.

Ismeretlen személy ellen indított elj. alapját képező cselekmények: 1999.évi LXIX. tv. 157.szakasz 1 bek. a pont.

bla bla bla

Határozat az alábbi jogszabályokon alapul:
Sztv. 86.szakasz 1,2 és 3 bek.
84.szakasz 1bek B pont II. fordulat 3.bek
128/A 1 és 6 bek
157 1bek a pont

Az a legfelháborítóbb, hogy 21.i dátummmal ma küldték meg, és ha panasszal akarok élni, azt holnap meg kell tennem, a 8 naptári nap miatt.
Meg akarom tenni, de hova forduljak, mit csináljak????

Lehet, hogy nem értek ezekhez a dolgokhoz, de ilyen hülyének nézik az embert, hogy 10.-n feljelentést tesz, 21.-n meg már le is zárják?!?!?!

És az imei szám nyomoztatás meg minden?????

Kérem aki tud, segítsen nekem. Köszönöm.

kovacsz # 2011.01.27. 21:03
  1. Nem bűncselekmény volt, hanem szabálysértés. (20.000 Ft. alatti telefon)
  2. Híváslistát csak bűncselekmény esetén lehet lekérni.
  3. Panaszt a kézhezvételtől számított 8 napon belül tehetsz, de felesleges.
zinnat # 2011.01.27. 21:05

Köszi a segítséget.
Ha panaszt teszek,akkor se foglalkoznak jobban az üggyel igaz?

Gabicsek # 2011.01.28. 21:06

Nem, mivel törvény írja elő az értékhatárokat.

dáriusz # 2011.02.01. 19:59

üdv
nekem egy olyan kérdésem lenne a hozzá értőktöl hogy én a hétvégén elhagytam a telefonom és hogy ha én bemegyek a rendőrségre feljelentést tenni akkor nem kell nekem fizetnem ott valamit ezért mert végülis nem bűnügy vagy akármi ezt jó lenne tudnom mert akkor feleslegesen nem megyek be inkább kifizetem csak mert csere telefon volt és a szolgáltatóm addig nem szolgáltatja vissza a telefonom még visza nem viszem vagy kinem fizetem!
aki valamit tud erről azt megköszönöm!

kovacsz # 2011.02.01. 20:41

Ingyenes.

acridity # 2014.01.21. 08:10

Kedves hozzáértők!
2014.január 6-n eltűnt a telefonom. Mai napon bejelenthetem eezt a srendőrségen vagy már ihatok rá hidegvizet?
Egyáltalán meddig van mód ezt bejelenteni? Személyesen menjek be,vagy küldjem el postán a panaszom?
Mit kell tennem.hogy ténylegesen foglalkozzanak az üggyel?
Sajnos a családban egyszer már oda lett egy telefon és nagy ívben tettek rá,sőt meg is jegyzete a panaszt felvevő,hogy csak plusz papírmunkát csináltak neki. Köszönöm a segítséget.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.01.21. 08:24

Ha azt gyanítod, hogy ellopták, akkor tegyél feljelentést.

Ha úgy gondolod, hogy elveszett, akkor érdeklődj, hogy nem adták-e le náluk. Ebben az esetben is tehetsz feljelentést, de akkor még az se biztos, hogy történt bűncselekmény.

prometheusz # 2014.01.21. 08:35

Azt szólnám még hozzá, hogy amennyiben elkapnak valami bűnözőt, s találnak nála egy marék mobilt, akkor lefuttatják, nincs e valamelyik valamilyen listán. Pl. a feljelentett ellopott mobilok listáján.
Szóval mindenképp érdemes valamilyen bejelentést tenni, mert az is előfordulhat, hogy nem hagyományos nyomozati úton kerül meg. De ha nem jelented be, hiába találják meg, nem biztos hogy tudni fogják kié.
Viszont ez visszafele is elsülhet, ha használtan vetted meg, ilyenkor kiderülhet, kié volt...
Nekem így lett meg annó a simsonom. Senki se hitt benne, hogy meglesz de mégis feljelentést tettem, s hónapok után jött a levél, lebuktattak egy bandát, a pincéjükben találtak egy simsont, megnézték a feljelentettek között, s pont az enyém volt...
(Én nem használtan vettem.)

acridity # 2014.01.21. 08:46

A bejelentést személyesen kell megtennem,vagy mehet írásban is a szükséges dokumentumok másolatával együt megküldve az illetékes kapitányságnak.
Van még erre lehetőségem a történtek után tizenX nappal?
Meddig lehetséges ez? Van erre valami határidő?
Köszönöm.

capisca # 2014.01.21. 11:44

Jobb személyesen megtenni.

Minél előbb meg kell tenni.