Elhagyott mobiltelefon


zinnat # 2011.01.09. 22:08

Köszönöm mindenkinek!!!!!
Rendőrőrsre mehetek feljelentést tenni jogtalan eltulajdonítás végett(eltelt a8nap)vagy a rendőrőrstől valami nagyobb kaliber kellene?
Ott kell feljelentést teenem, amelyik városból hozott a taxi,vagy ahova vitt?
Köszönöm továbbra is a sok segítségt.

Gabicsek # 2011.01.05. 13:51

Főlökött!
Hát igyekezz is itt lenni:) Az akváriumot csak tedd le, aztán már biztos ráérsz:)

Főlökött # 2011.01.05. 12:10

Tisztelettel :

/Gabicsek/ :)))))))))))))))

S lőn kikötöttünk a kezdeteknél :)

Amúgy ritkán kuksizok majd fel, most is az akváriumot cipeltem Atyámmal, az új kéglibe. Szóval hangyányit elfoglalt lettem :) De azért majd igyekszem.

--------------
  • Lökött
Főlökött # 2011.01.05. 12:10

Tisztelettel :

/Gabicsek/ :)))))))))))))))

S lőn kikötöttünk a kezdeteknél :)

Amúgy ritkán kuksizok majd fel, most is az akváriumot cipeltem Atyámmal, az új kéglibe. Szóval hangyányit elfoglalt lettem :) De azért majd igyekszem.

--------------
  • Lökött
Gabicsek # 2011.01.04. 21:53

Főlökött!

Most láttam a tegnapi kommentedet, Neked is BÚÉK utólag:)

Hát, azt tudjuk, hogy a telefon eltűnt. (tegyük fel, tényleg kiesett a zsebéből a kocsiban, ha ezt a topic-indító határozottan állítja) Onnan biztos nem szívódott fel. Vagy ott van még mindig, ha pedig nincs, akkor onnan valaki elvette-elvitte. Mindenképp javasolnám a rendőrségi feljelentést (írásban, ajánlva, tértivevénnyel), mert IMEI számra körözést kéne kiadni. Ahogy Veci is írta, lám, előbb-utóbb ott is meglett mindkét telefon. Ahhoz is nyomozás kellett. Az sem mindegy azért, mekkora értékelt képviselt azért az a telefon, tehát megéri-e a rendőrségi feljelentést megtenni.

kovacsz # 2011.01.04. 15:18

feltehetően valaki megtalálta ” qva kevés a bcs. gyanújának megállapításához.

kovacsz # 2011.01.04. 15:05

Nyomozás elrendeléséről, vagy bírósági keresetről beszélünk? :-)
( bárki ellen, ill. meghatározott személy ellen indítható relatív hatályú kereset.)

guba # 2011.01.04. 14:59

Amúgy, nem is értem, hogy megint mit erősködsz. Azt szeretnéd bizonyítani, hogy elveszett tárgyak után soha nem indul nyomozás? Ha van a közeledbe DVD jogtár olvass bele a közzétett jogesetekbe, elég szép számmal elérhetőek, aztán csöndben tanúsítsál önmérsékletet a témában.

guba # 2011.01.04. 14:56

Úriember biztosra nem fogad, így csak azt mondom nekem szerintem több volt.

Annál jobb. Ha neked is volt, az nem engem igazol? :)

Tovább egy elvesztéls esetén önnmagában mi alapozza meg a bűncselekményt?

Az, hogy feltehetően valaki megtalálta az értéket képviselő elvesztett tárgyat és 8 napon belül nem adta le. Ezzel felmerül a jogtalan elsajátítás gyanúja. In rem, és nem in personam. (ha mond ez neked valamit)
A te magyarázatod alapján soha egyetlen eljárás sem indulhatna, mert soha nem lehet biztosan tudni, hogy az elvesztett dolgot megtalálta-e valaki. De jelen esetben még erőszakoltabb vagy, mert a kérdező arra is emlékszik, hogy a taxiban eshetett ki, tehát ha úgy teszik irányt is adott a nyomozáshoz.

Ejnyemár.
Eh!

Ezektől még nem lesz értelmes.

kovacsz # 2011.01.04. 12:43

Konkrétan volt ilyen ügyem.
Úriember biztosra nem fogad, így csak azt mondom nekem szerintem több volt.
Ejnyemár. Szerinted ezek szerint ha valaki elhagy valamit sza.t és a rendőrségen bejelenti az elvesztését, akkor kapásból minden sz.rra elrendelik a nyomozást?
Tovább egy elvesztéls esetén önnmagában mi alapozza meg a bűncselekményt?
Hátha valaki megtalálta?
Eh!

guba # 2011.01.04. 12:32

„telefon kódja alapján egyszerű megtalálni”
Naívság azt gondolni, hogy az ügyek nagy részében ennyi elegendő.

Konkrétan volt ilyen ügyem. A padon talált egy telefont a 17 éves terhelt, és az eszébe sem jutott, hogy ki mit talál, az nem feltétlenül az övé.
De, ha figyelted más is tudott hasonló példát mondani.
De nyugodtan azért te csak tartsál ki amellett, hogy mindaddig, amíg valaki meg nem találta, el sem rendelik a nyomozást. Csak akkor mit is kell még nyomozni?

Elrendelés esetén mármint ha nem találta meg senki akkor nem történt, ill. nem állapítható meg bcs. elkövetése.

guba # 2011.01.04. 12:32

„telefon kódja alapján egyszerű megtalálni”
Naívság azt gondolni, hogy az ügyek nagy részében ennyi elegendő.

Konkrétan volt ilyen ügyem. A padon talált egy telefont a 17 éves terhelt, és az eszébe sem jutott, hogy ki mit talál, az nem feltétlenül az övé.
De, ha figyelted más is tudott hasonló példát mondani.
De nyugodtan azért te csak tartsál ki amellett, hogy mindaddig, amíg valaki meg nem találta, el sem rendelik a nyomozást. Csak akkor mit is kell még nyomozni?

Elrendelés esetén mármint ha nem találta meg senki akkor nem történt, ill. nem állapítható meg bcs. elkövetése.

Főlökött # 2011.01.04. 06:44

Tisztelettel :

Én olyat soha nem mondtam, hogy minden elvesztéses eset bcs. lenne. Jelen esetben csak a nyomozás tudná felderíteni, hogy egyáltalán történt-e bcs., mivel megkeresés a szolgáltatónak és arra a válasz 30.-napon küldik. FK.-határidőbe nem férnek bele, így marad a nyomozás :)
Érdemi válaszban lakozik, hogy történt-e "megtalálás", mely talált tárgyat 8 napon belül nem leadva követte el a bcs.-t és a válasszal az a védekezés is kizárható lehet, hogy "csak" most találtam, kipróbáltam működik-e:)

---------------
  • Lökött
kovacsz # 2011.01.03. 20:31

Ui. Természetesen itt lopással kapcsolatos feljentésról van szó nem elvesztésről, melynél egyesek logikája szerint ha valaki valamit elveszit, azt automatikusan valaki megtalálja és így minden elvesztés, melynél az elvesztett tárgy nem kerül elő az bűncselemény. :-)

kovacsz # 2011.01.03. 20:29

Amennyiben más bizonyíték nem volt az anyukával szemben, mely alátámasztotta volna, hogy a lopást ténylegesen Ö követte el, úgy ebben az esetben a nyomozóhatóság kénytelen volt megszünteni az eljárást.
Mondhatni jó volt az illető védekezése, csak guba meg ne hallja, hogy a gyanúsított/-nak való védekezni szokott. :-)

kaméleon # 2011.01.03. 19:27

Egy hasonló ügyben végzett nyomozói tevékenység, ami "nagyon tetszett":
Egyik bolt raktárából eltűnt egy nagyobb értékű mobil (dobozostól). Jött a szokásos rendőrségi „megszüntetem” határozat, mert sajnos, az elkövetőt nem találták meg. A tulajdonos bement megkérdezni, hogy ugyan milyen eredményt hozott a hálózatra feljelentkezett készülék bemérése, mire a nyomozást mégiscsak tovább folytatták. Láss csodát, most azonnal meglett a készülék. A mobilt szépen visszaadta a rendőrség, akik most, másodszor azzal lepték meg a tulajdonost, hogy szerintük az elkövető továbbra is ismeretlen, mert a telefont egy szegény, bepalizott anyukánál találták, aki az utcán vette valakitől a kisgyermekének, és természetesen ismeretlentől.
A tulaj meg majd’ leesett a székről, mikor a kiküldött papírokból olvasta a „szegény anyuka” adatait: a saját dolgozója volt. A rendőrség ezt nem bírta kinyomozni. :)

kovacsz # 2011.01.03. 18:31

"nyomozás csak bűncselekmény gyanúja, a törvényben meghatározott ténybeli és jogi előfeltételek együttes fennállása esetén rendelhető el."

Eredeti kérdésként feltételes módban, akár a taxiban, da akár azon kívül is kieshetett.
telefon kieshetett a zsebből a taxiban

Főlökött # 2011.01.03. 14:25

Tisztelettel :

Látom, míg nem voltam megélénkült a topik, rendesen :))) Kérdező örömére.....

Gabicsek - tsokdosom a katsóját, kovacsz-nek pedig baráti hátonveregetés mellett BUÉK ! :-))))Így hajnalban/utószilveszter után/.....nekem már csak ez maradt....saját örömömre :)

Topik indítónak pedig üzenem, hogy amit írtam, végre kell hajtani ( saját érdeke... ). Ha kell úgy, ahogy Gabicsek javasolta, ajánlottan, levélkében, mert akkor el kell rendelnie a nyomozást a hatóságnak. :) ----------------
  • Lökött
Veci # 2011.01.03. 13:43

A gyermekeimmel előfordult, hogy egyiknek ellopták, másiknak a vonaton kiesett a telefonja. Mi is letiltottuk a számot, bejelentettük a rendőrségen.
Ugyanis ha Magyarországon marad a teló,makkor tudja a rendőrség az adatok alapján követni.
Lásd csodát! Az egyik telefon 4 hónap múlva (ez a vonaton hagyott), a másik 6 hónap múlva (az ellotpott) meglett. Ez utóbbi úgy, hogy a tolvajok a lopáskor elásták a telót, majd előszedték és eladták. Amint az új tulaj (aki a lopásban vétlen volt) bekapcsolta a telefont, akkor be tudták azonosítani.
A rendőrség értesített mindkét esetben bennünket, így szerencsésen meglett a telefon. Pikantériája a dolognak, hogy a tolvajnak a következő tanévben osztályfőnöke lettem, és a gyermekeim személyes ismerőse volt.

Szerintem mielőbb menj a Rendőrségre és tegyél bejelentést. Hátha neked is lesz olyan szerncséd, mint a gyermekeimnek.


Üdvözlettel Veci

kovacsz # 2011.01.03. 13:24

telefon kódja alapján egyszerű megtalálni
Naívság azt gondolni, hogy az ügyek nagy részében ennyi elegendő.

kovacsz # 2011.01.03. 13:22

Ha senki, akkor nem lesz eredményes a nyomozás.
Elrendelés esetén mármint ha nem találta meg senki akkor nem történt, ill. nem állapítható meg bcs. elkövetése. Ez is eredményes befejezés lenne.
Ha megtalálta valaki, de nem adta le 8 napon belül akkor van bcs. Az más kérdés hogy ehhez lesz-e elkövető.

kovacsz # 2011.01.03. 13:10

Ahhoz hogy bűncselekemény legyen először valakinek meg kell találnia. :-)

zinnat # 2011.01.03. 13:06

Köszönöm a válaszokat.
100%, hogy a taxiban esett ki,mert a kocsiból történő kiszállás előtt 3 perccel még telefonált vele az illető.

guba # 2011.01.03. 11:18

És ha már korábban, és ha ebben az esetben még semki sem találta meg”.

Nem az a lényeg, hogy konkrétan ki találta meg, hanem az, hogy nem adta le. Ha senki, akkor nem lesz eredményes a nyomozás.

guba # 2011.01.03. 11:11

El fogják rendelni, mert a telefon kódja alapján egyszerű megtalálni, persze csak, ha nem kódolták át.