Összbüntetés kérése!


Öreg Tölgy # 2017.08.15. 07:07
Öreg Tölgy # 2017.08.15. 07:05

Nem változtatható át a közérdekű munka másra, csak szabadságvesztésre.

A törvény négy esetet ismer, amikor nem kell végrehajtani ezt a fajta büntetést.

  1. Ha az elítélt a szülést követően gyermekének gondozásáról egy éven át saját háztartásában gondoskodott,
  2. legalább egy évig gyermekgondozási díjban vagy gyermekgondozást segítő ellátásban részesült,
  3. egészségi állapotában olyan tartós változás következett be, amely a közérdekű munka végrehajtását nem teszi lehetővé, vagy a foglalkoztathatósági szakvélemény, vagy a megismételt vizsgálat szerinti foglalkoztathatósági szakvélemény alapján a közérdekű munka végzésére az elítélt nem alkalmas,
  4. öt évet vagy azt meghaladó időt töltött szabadságvesztésben vagy előzetes letartóztatásban.

A leírtak szerint ezek egyike sem áll fenn. Számomra felfoghatatlan, hogy az érintettek jelentős része képtelen felfogni: a közérdekű munka BÜNTETÉS, nem az a célja, hogy az elítéltnek jó legyen. Rendszeresen jönnek itt a fórumon is az ilyen kérdések, hogy fájt a derekam, fáradt voltam, második nagynéni beteges, jobb dolgom is volt, mit csináljak. A válasz csak egy lehet: ha a pártfogó még nem küldte vissza az anyagod az ügyésznek, akkor rohanj dolgozni, ha visszaküldte (és csak ennyi kifogásod van), készülj a bv.-re. Megfelelő topicban utána kereshetsz.

alonso2010 # 2017.08.15. 06:43

Hello. Mi nem?

Öreg Tölgy # 2017.08.15. 05:36

Nem.

alonso2010 # 2017.08.15. 05:12

Üdvözlöm
2015 júniusában kaptam 270 óra közmunkát és ebből 74 óra maradt nem teljesítve. Mivel nekem van egy beteg epilepsziás kislányom elég sok rohama van szüleim is betegek én segítek öket. Apám lábát amputálták ezenkívül úgy néz ki megvakulhat 78 éves. Anyámnak nőgyógyászati betegsége van 73 éves. Én vásárolok orvoshoz járok a receptekért szóval én csinálok mindent ehhez hasonlót. A büntetésemet dvd filmek eladásáért kaptam. Sajnos volt olyan eset amikor bementem jelentkezni és hazamentem mivel fáradt voltam. Van bejelentett állásom két műszakban dolgozom a délutáni műszak 23.30 ig szól 23.50 kor indul a céges busz 0.30 rá hazaérek kb 01 órakor 01.15 kor kerülök ágyba így akkor szoktam a közmunkát végrehajtani de nem tudom kipihenni magam. Targoncásként dolgozom.
Az lenne a kérdésem hogy erre a problémákra hivatkozva kaphatok e a fogdába kívül más büntetést. Ha le kellene ülnöm elvesztek mindent a kislányom gyógykezelése fontos munkahelyem fontos. Van e rá esélyem hogy ledolgozhassam a maradék orámat vagy bármi más csak fogda ne.
Köszönöm

csovanyos # 2017.08.14. 19:36

Köszönöm a segítséget!

Öreg Tölgy # 2017.08.14. 08:16

"Tud nekem valaki abban segíteni, hogy hol találom meg az összbüntetésre vonatkozó törvényt? Pontosan az érdekel, hogy mely törvény mely paragrafusai vonatkoznak erre a jogintézményre."

Btk. 93.-96. §

"Igaz -e, hogy az összbüntetés szabályait nemrég módosította az Országgyűlés és ha igen, akkor hol láthatók az új szabályok?"

Érdemben nem. A minimális módosítások megtalálhatók a hatályos szövegben.

csovanyos # 2017.08.13. 20:04

Tisztelt Fórum! Tud nekem valaki abban segíteni, hogy hol találom meg az összbüntetésre vonatkozó törvényt? Pontosan az érdekel, hogy mely törvény mely paragrafusai vonatkoznak erre a jogintézményre. Igaz -e, hogy az összbüntetés szabályait nemrég módosította az Országgyűlés és ha igen, akkor hol láthatók az új szabályok?

Köszönöm,

docci # 2017.07.30. 08:56

Köszönöm válaszát!

Öreg Tölgy # 2017.07.29. 20:09

Igen, a törvény szerint meg kell kapnia.

docci # 2017.07.29. 11:57

Szeretnék segítséget kérni, hogy a férjemnek van egy csalás miatti börtönbüntetése amit elsőfokon 2013.12.13.án 1év 4 hónapot kapott, másodfokon pedig 8hónap börtönt és visszakapott 2 db felfüggesztettet egy 2013.03.27.it ami 8 hónap börtön(jelenleg tölti) és egy 2013.05.15i 10 hónap fogházat! Azt szeretném tudni, hogy akkor erre a két felfuggesztettre kérheti az összbüntetést? És, hogy tutti meg is kapja? A válaszokat előre is köszönöm!!