Heti 1x - i FÜRDÉS! Nevelőhatással természetesen...


Szecsike # 2006.05.18. 05:30

Sziasztok!

ITTHON VAN APA! :)))))))

monalisa1 # 2006.04.29. 06:43

Valami olyasmit jelent, hogy valakinek az egészségi állapotában bekövetkezett kedvezőtlen változás miatt a további elzárás a benti körülmények- és mint ilyen a rendszeres és megfelelő gyógyterápia hiánya stb. okán, az állapotában rosszabbodás állhat be... (Nagyon szélsőséges esetben utóbb akár még kártérítés is követelhető lehet az államtól - gondolom ezt én.)

Szóval az orvos aki a műtétet fogja elvégezni, ha a zárójelentésbe előírja az utólagos rendszeres gyógyfűrdőt, gyógytornát stb., ezzel elvileg segíthet - ha másban tán nem is, de egy benti jobb elhelyezésben, könnyebb munkában stb.

A rendszeres gyógyfűrdőt nem úgy kell érteni, hogy valaki évente - két évente elmegy 2-3 hétre egy gyógyfűrdőhelyre, nem, hanem heti 2-3 alkalommal töreténő rendszeres gyógyuszás. Legalább is a műtét utáni legfontosabb első félévben, évben. Gyógyfűrdőkben meg "világhatalom" Magyarország.

Nézd, a Zalatnay is próbált kegyelmet kérni az egészségi állapotának rosszabbodás miatt, mégis elutasították...

De ez nem azt jelenti, hogy valaki más nem adhat be a saját problémája miatt hasonló kérelmet., talán az elérhető hogy a szabadságvesztés időtartamát rövidítsék - ismételten gondolom laiukusként ezt én.

Persze ehhez jó orvosi papírok kellenek és egy jó ügyvéd aki a bíróságon érdekében eljár.

Szecsike # 2006.04.28. 19:56

Hát ezt a börtöntürő képességet valóban nem értem. :((
Mihhez lehet ezzel kezdeni?

és az operatőr orvos véleményezésével?
Nem tudom mire gondolsz?!

Hát nem tudom lesz-e majd hosszabbitás is, de én nem bánnám minél hosszabb ideig maradhasson itthon.
Aztán hátha mégis kedvező itélet születik majd!
Reménykedem.

monalisa1 # 2006.04.27. 15:34

Majd megint szóba jöhet az a bizonyos börtöntürő képesség.

Ennek a szónak a "benti" konkrétabb értelmezését ne tőlem várd, ezt legfeljebb jogász tudja bővebben körülírni.

Nos és az operatör orvos a véleményezésben.

Ez a BF esetleges hosszabbítás meg azért nem jó - szerintem -, mert csak le kell tölteni amit nem akarnak elengedni (...), akkor meg inkább hadd teljék - múljék az idő mihamarább.

Szecsike # 2006.04.27. 14:30

remélhetőleg.
Én azért nagyon bizom benne, (Bár lehet hiú ábránd), hogy a perújjtás eredménye némi "lökéssel" megszületik ez idő alatt, mely szerint már nem kell majd visszamennie!
Icike-picike esélyt látok erre is!
És azért bizom!

Azért a te tanácsaid is nagyon jók! :))))
Köszike, lehet mégis hasznát veszem majd, bár állitólag a BF-et hosszabbittatni is lehet.

monalisa1 # 2006.04.27. 14:04

Az egészséget úgy értettem, hogy a másik műtétje is JÓL sikerüljön!

Príváti: utána nagyon kellene gyógyfürdő, gyógytorna (...), hiszen remélhetőleg még aktív évtizedek vannak előtte.

A műtétet végző ortoped orvos a zárójelentésbe segítőleg jókat írhat bele, és ezt "odabent" a további beosztásánál stb. remélve figyelembe veszik majd.

Szecsike # 2006.04.27. 06:07

Köszi szépen!
Az egészség az nem igazán van meg, ugyanis egy mütét miatt kapott BF-et.
Ha igy kell irni!
A május pedig akkor lenne igazán szép, ha már elején itthon lehetne.
Sajna a 18 még elég messze van, de már vágjuk a centit! :)))))

monalisa1 # 2006.04.27. 05:45

Na látod, nektek mindenképpen szép lesz az idei május! És jó egészséget is hozzá.

Szecsike # 2006.04.27. 05:22

Sziasztok!

Apa május 18.-án jön haza! :)))))

vendég # 2006.04.19. 09:40

Fciska citromailra írtam!:)másikat kitöröltem véletlenül!

vendég # 2006.04.08. 15:13

A remény hal meg utóljára!:)ez nagyon igaz!
Majd írok,csak még nem volt időm válaszolni a legutóbbi leveledre,minden esetre lehet,hogy a jó időn kívűl,más örömöd is lesz hamarosan!:)hinni kell benne!:)

vendég # 2006.04.04. 07:43

Fciska írtam:)

vendég # 2006.03.24. 11:33

Szia Szecsike!:)
Semmi extra egyenlőre sajnos...minden folyik -az eddig megszokott- mederben.

Szecsike # 2006.03.22. 19:33

szia vendég!

Megtaláltad a topicot? :))
Mizus veletek?
Van valami jó hir?

vendég # 2006.03.22. 10:43

tegnap még elvolt veszve eza topic....!:)látom meglett.

Szecsike # 2006.03.16. 15:36

Köszi szépen a biztatást monalisa! :))
Most egyébként is "boldog" vagyok, mert egy kihallgatás folytán lehetőségem volt beszélni apával. :))
Ráadásul még a jövő héten is tudunk többször is találkozni, ugyanis itt van a helyi bv-ben és még egyszer kihozzák a rendőrségre is, egyszer meg a kórházba.
Aztán még vasárnap is lehet, hogy meglátogathatom. :))
puszi mindenkinek! :))))))

monalisa1 # 2006.03.16. 07:06

És ha csak araszolgatva is de minden egyes nappal mentek előbbre - mindketten - , hogy ennek az egész rémálomnak egyszer csak vége lesz majd!

Hajrá Szecsike!

Szecsike # 2006.03.15. 16:53

mona

köszike a választ, de azért ennyire nem rossz a helyzet.
Azért van egy másik telefonom is és itt van a vonalas is. Viszont egyik sincs leadva kapcsolattartónak.
Ráadásul a vonalast valami okból nem is tudja hivni. Azt mondja lehet a bv nincs szerződésben vele, ugyanis a tv szolgáltatómtól van a telefon is. Nálunk UPC
Egyébként a párom most itt van a városi bv-ben, de én már beszólni sem merek. :((
Egy hét múlva megy az orvoshoz, akkor majd megpróbálok vele beszélni ott, ha addig másként nem sikerült.
Igaz ugyan, hogy addig még levelet is irok neki, azt viszont megkapja itt egy nap alatt.

monalisa1 # 2006.03.15. 16:36

Na hiszen...

Addig is míg valami új/használt/ mobilra szert nem tudsz tenni, valaki más telefonján próbálj röviden "beszólni" a párodnak, hogy mi okból átmenetileg ritkábban tudsz csak kapcsolatba lépni vele: a kintiek miatt feleslegesen ne aggódjon.

Aztán majd csak lesz valahogy mielőbb.

Szecsike # 2006.03.15. 14:34

Engem ver az isten.
Elhagytam a kapcsolattartó telefonomat! :((
Most mit csináljak? :((

kores # 2006.03.13. 07:59

nem azt mondom hogy a BV lenyulja a lóvét csak ül rajta!!!!
A kettő teljesen más.

vendég # 2006.03.12. 17:21

Hát ez az!:)Fciska én is ilyen tipus vagyok ha a számomra fontos személyről van szó!:)
Én is rózsaszínen utalok,de itt úgy van,hogy központilag a Nagy Ignác u.-ba kell címezni,csak ráírom,hogy xy,született,anyja neve,+hogy mi célból küldözgetem?!Tiszta röhely,miaszarnak az anyjaneve egy közönséges csekkre...?na mind1.Szóval nekem azt mondták egyszer tel.amikor reklamáltam,hogy hol a bánatba van majd 100E.Ft.-om,hogy sajna van olyan,hogy hónapok telnek el mire megkapja a kliens a lóvét!Hóóóóóóóónapok!Jó mi???
Kores!Nem tudom,de pl.az illető lekérte a saját számlája egyenlegét,ezzel párhuzamosan beküldtem neki a befizetést igazoló szelvények fénymásolatát.Stimmelt minden,nem hiányzott egy vas sem,csak nem kapta hiphopp!:)

kores # 2006.03.12. 08:58

Engem a fogvatartásom alatt folyamatosan kezelni gyogyszerezni kellett,szabadulásom után le szerettem volna kérni,hogy a bentlétem alatt a TAJszámomra milyen ellátást vett a BV igénybe.Nem lehetett.
Kiváncsi lennék rá,mert lehet hogy mregdrága gyogyszereket szedtem ,leglább is papiron!!!!!!

vendég # 2006.03.11. 17:42

Hát nem tudom...ezt azért nem feltételezem!Szerintem egyszerűen csak baromira szarnak arra,hogy azt a bizonyos összeget bizony,valaki VÁRJA!

kores # 2006.03.11. 07:49

Némi adalék a" lóvék lógása" végett.
Mint megtudtam a Bv-knek központi bankszámlájuk van.Az oda utalt pénzek innen osztódnak szét a BV-k között.
Általában a beutalt pénzek késve kerűlnek az elítéltekhez.
Vajon miért???
Kis matematika:17000 ember van tömlöcben +az előzetesek.
Ha csak ebből 10000 nek utalnak csak 10000 ft-ot havonta.
Számoljunk!!!!!!!
A bankszámlán napi kamat is lehet ,igaz ez elég kis százalék de ha sok a pénz akkor lehet szép kis summa!!!