Heti 1x - i FÜRDÉS! Nevelőhatással természetesen...


vendég # 2006.02.21. 15:49

Na és amikor az edzőcipőből kivetetik a fűzőt???nehogy felakassza magát a kliens..Vagy a totál jó sportdzsekit azért kell némileg átalakítani,hogy a bennelévő zsinórok szintén eltünjenek ugyanezen indokkal!
Eladók néztek rám mint a hülyére,hogy miaszarért keresek én..műanyag flakonos illatszer cuccokat???:)
Na meg minek nekem TXT.nélküli hullámbádog televízió?Ma,amikor már a 25cm.tv-ben is van txt?!:)Nehéz volt beszerezni,de azért sikerrel rátaláltam valami kínai csodára..:)

vendég # 2006.02.21. 15:41

Szecsike!
azt tudom,hogy amikor velem szórakoztak és visszaküldözgették 3x is a társasjátékot hol erre,hol arra hivatkozva...az úgy volt,hogy feladtam pl.hétfőn,és szerdán visszapostázták,csüt.megkaptam utánvéttel!
Tettek rá egy nyilat és passz!

A wc.külön zárt helyiségben van!

Szecsike # 2006.02.21. 14:08

kores :))))

hát ez tényleg érdekes.
Egyébként zárkákon belül van a wc? Azért el van rekesztve, vagy mindenki mindent lát?

Mit gondolsz: ha a csomagom kézbesitve lett még visszaküldhetik?

kores # 2006.02.21. 13:18

Én mikor vonultam vittem egy hátmoso kefét mert a gerincem miatt nehezen mozgok,levették a nyélről a kefét ,mondván hogy az veszélyes eszköznek minősűl,mondván sulythatok vele az őrre.
jo rendben a hátamat nem tudtam mosni rendesen de a zárkában bementem a WC-re és mit látok egy igazi békebeli slozipumpát a jo kis furkos botszerű nyelével??
Na erre varjá gombot??

Szecsike # 2006.02.21. 13:14

De ha egyszer már átvették, gondolom a kézbesités szó ezt takarja, akkor miért küldenék vissza később???
Szerintem akkor át sem kellett volna, hogy vegyék, nem?

vendég # 2006.02.21. 11:03

na azért mis sem vagyunk normálisak...cicát,elefántot,+mittudoménmiket küldözgetünk...:)
Hosszas huzavona után átvették a szerencsét küldő elefántomat hálistennek!:)Olyan kis helyes plüss szürke,rózsaszín fülekkel és a kölyke a hasa alá volt varrva!:)Olyan apró izékkel volt kitömve.
Kicsi figurákat már küldtem csom.ban mindenfélét..azzal sosem volt gond!

vendég # 2006.02.21. 10:59

Kézbesíteni persze lehet...csak ha úgy gondolják bontás nélkül küldik vissza a köv.kanyarban!:(
Persze,hogy lehet telefonálni!Hívdd fel őket,és kérdezz rá!De egyébként 1héten belül kiderül,hogy mi van,mert ha gáz..akkor jövőhéten hétfő-kedd körül visszakapod,ez tuti!

Szecsike # 2006.02.21. 10:26

Sziasztok!

Hát egy egységes rend tényleg nagyon jó volna!

Viszont jó hir: ma voltam a postán a feladóvevénnyel érdeklődni és azt mondták, hogy tegnap KÉZBESITVE lett a csomag.
Ugye ez az jelenti, hogy ha átvette a bv akkor neki is odaadják???

vendég,

lehet telefonálni is? Én még sohasem tettem. Nem veszik ezt tolakodásnak?

fciska,

az én párom három évet kapott elsőfokon, ami meg sem lett felebbezve. :(((
Emiatt nagyon bizom a perújitásban.
Egyébként december 20.-a óta van bent.
Miért gondolod, hogy a te helyzeted sokkal rosszabb?

vendég # 2006.02.21. 07:14

Szecsike telcsizz oda,és kérdezz rá konkrétan!!!

vendég # 2006.02.21. 07:12

Nem tudom!
Ahogy látom,ahány ház...annyi szokás!:)
A Venyige u.-on ez a rend!De ez kifejezetten az előzetesekre áll!
Havi 1csom.7kg.-ig VEGYES megjelöléssel!Külön tisztasági NINCS!Negyedévente 1 RUHACSOMAG 5kg.-ig!Ennyi.
Viszont itt az előzetesben lévőket FEGYHÁZNAK megfelelő szabályok mellett tartják fogva,tehát én úgy hallottam,hogy a már LETÖLTENDÕSÖKNEK sokkal lazább a rendje!Állítólag sűrűbben mehet csomag,és a zárka NYITVA!
Szecsike!Lehet,hogy nem küldik vissza,de azt tudom,hogy a Venyigéből simán visszaküldik akár 5dkg.többlet miatt is!(Hogy rohadjanak meg!)
Múltkor pl.úgy kellett bekönyörögnie a hozzátartozómnak egy ártatlan plüssELEFÁNT kabalát ami kb.50cm.átmérőjű volt...!

Szecsike # 2006.02.21. 06:42

húúúúú

ezek szerint a párom nem fogja a csomagot megkapni?
Pedig én még soha semmilyen tájákoztatót nem kaptam a BV intézettől se szóban se irásban. Se erre vonatkozólag, se másra.
S mint mondom ez volt az első tisztasági csomag, amit sajnos nem is isrtam rá, mert még ezt sem mondta senki. :(((

fciska,

ezek szerint ott a rabok nem is cigizhetnek?
Hát ezt nem akarom elhinni, de azért irigyellek! :((

kores # 2006.02.21. 05:58

Az 5+2 kg-os csomagot csak akkor engedik be ha jo nagy betükkel rá van kanyrintva hogy élelmiszer+tisztasági mert innen derül ki hogy azért több a súly ,mert vegyes csomag.szúró probaszerűen mérik a csomagokat ,a röntgenen miután átmegy a BV ben ott a mérleg ha akarják ráteszik.

Szecsike # 2006.02.20. 20:50

pedig elkeseritettél. :(((
Nekem ez volt az első tisztasági csomag amit küldtem amióta bevitték. Szóval eddig nem volt még törölközője, tusfürdője.........sem. Szóval semmije.
Aztán mire mindent összeszedtem, + 40 doboz cigi, 10 cs. kávé, 2 bacon szalonna - ez már igazán nem volt sok kg.
A többi mind tisztasági.
Szóval azt mondod visszaküldik?
A neten olvastam, hogy nem lehet több 5 kg-nál, kivéve ha tisztasági, de felső határt nem emlitett.
Azért én reménykedem. - hátha.

vendég # 2006.02.20. 20:19

arról nem beszélve,hogy TISZTASÁGIBAN nem lehet kv,cigi...!

  • szerintem-

Múltkor egy szar TÁRSASJÁTÉKOT kb.3x adtam fel,és vettem vissza utánvéttel...különféle okok miatt!Végül negyedszerre a rendeshavi csomiban bevették!Úgyhogy ez a kis ide/oda posta kb.5E.Ft.ba került nekem csak ebben az egy esetben!

vendég # 2006.02.20. 20:16

nem akarlak elkeseríteni de az én tapasztalatom szerint és hallomásom szerint is,a 7kg.-os csomi amiben 5kg.kaja+2kg.tisztasági lehet szóval az össz.7kg.-ot ha akár 10dkg.is meghaladja...VISSZAKÜLDIK felbontás nélkül!!!UTÁNVÉTTEL TERMÉSZETESEN!
van úgy,hogy megdumálom a postán,ha esetleg csak 20dkg.val pakolok többet,hogy ugyan...írja már rá,hogy 7kg.és slussz!:)Ez bejött ezidáig,mert ott nem mérik át!
9kg.-ról pakoltam vissza eleinte,de ma már totál jól összetudom szedni a hetet!:)
Visszafogják küldeni a csomagodat szerintem!

Szecsike # 2006.02.20. 18:26

monalisa

Köszönöm neked a tanácsokat, természetesen próbálom magamat gyógykezelni.
Szedem a Ferrograd-ot, ez állitólag a vashiányra van és természetesen még más vitaminokat is, melyeket a pénztárcám is elbir.
Muszály felépülnöm, különben nem ér az egész semmit.

Vendég,

érdekes ez az Arab kaja. Még nem is hallottam róla. Majd megkérdezem apát is! :)))

fciska,

már többször megkérdeztem a páromat, hogy minek-kinek a cigi és a kávé, de folyton más választ kapok. Volt, hogy azt mondta, hogy neki, volt, hogy azt, hogy nem neki. Aztán azt is mondta már, hogy tartozik vele.
Hogy minek? kinek? miért? sajnos fogalmam sincs.
De én is borzasztóan kiváncsi vagyok rá.

Múlt héten küldtem a páromnak egy "tisztasági" csomagot. Persze volt benne bőven cigi, kávé, úgyhogy a csomag 8.5 kg. volt.
Tudja valaki, hogy megkaphatta-e ezt?
Vagy mi történik ilyenkor ha 5 kg fölött van?
KIveszik belőle a felesleget?
Egyébként mind "küldhető" dolog volt.

obsitos # 2006.02.20. 15:37

És természetesen NEM AZT mondom, hogy az intézetben bárki is valami hasonlóként járna el, nem, hanem hogy jól eshet egy csésze tea, kávé, vagy egy "nyugi" cigi - ilyesmire kellhet - a haverokkal. És ezért lehet a szokásosnál esetleg nagyobb mennyiség kérése kintről.

obsitos # 2006.02.20. 15:29

Én csak onnan az ismeretet, hogy a természeti népek egynémely falevél stb. sűrű főzete után "búdulgatni" szoktak...

obsitos # 2006.02.20. 15:08

Teá, kávé, cigi "töményre" főzve akár mint egy kábítószer...

Ezt a civil életben is tudják az emberek.

vendég # 2006.02.20. 09:05

kores!
Igen,igen tudom!
Állítólag akikkel egy helyiségben van az illető,mindenki kap rendszeresen csomagot!Épp a napokban mondta,hogy tusfürdőt/fogkrémet ne küldjek,mert van bőven.:)
Bár nem tudom,mert ez az igazi vicc -ami a FÜRDÉST illeti-:
Áttért ARAB-kajára,s ha ARAB...akkor JÁR A HETI 2x-i FÜRDÉS is!!!:)Annyi az eltérés,hogy nem szerepel SERTÉSHÚS a menüben!Tehát nem eszik SERTÉST,viszont így biztosítva van a heti 2x 15perc ZUHANY!
Ez a legújabb fejlemény...VICCES NEM???!
Szóval a MAGYAR legyen szutykos a saját hazájában,de az ARAB tisztálkodhat sűrűbben!:)Hogy tudják ezt kitalálni,nem értem...

kores # 2006.02.19. 17:29

én még egyedül csak csak ellettem volna valahogy a szerény mennyiségü cuccal ami a sulykorlát miatt befér de négy embernek már szinte semmi.

kores # 2006.02.19. 17:28

Verndég!
Némi kiegészités az ismereteidhez.
valóban a csomagot a zárkában osztják,de elötte fennhangon odibálják a neveket hogy ki készüljön táskával a csomagosztohelységbe,de
a bent levőknek általában sajna semmijük sincs,igy neked ,mint reeendes testvérnek illik megosztani a cuccaid a többiekkel.Én az Én esetemet meg amit láttam tudom csak mesélni.a rabtársaknak ha tudtak küldtek cigit kávét vagy még azt sem,igy a tusfürdőt meg szappant meg kaját meg ugy cuzámen mindent illett megosztani.

monalisa1 # 2006.02.18. 10:20

Ha egy kétgyerekes anyukának még a saját egészségségére is megkülönböztetett figyelemmel kell lennie - egyéb más problémák mellett - bizony nem lehet könnyű. Hamarosan itt a tavasz, többet lehetsz a gyerekekkel a szabadban., a napfény neked is hasznos lesz!

Sok májat: csírke, pujka, esetleg dsiznómáj, ezek vérképzők.

Valamint gyógynövényesből és/vagy gógyszertárból megfelelő erősítő gyógyteák, mellé étrendkiegészítő "vas" tabletták.

Persze sajnos mindez többletkiadás...

Jó egészséget!

Szecsike # 2006.02.18. 08:46

Persze hogy van!!!
De sajnos én nem tudom, hogy ki mit csinál odaben?
Lehet a párom is ésszel alkalmazkodik, de az is lehet, hogy túljátsza a fejét! /remélem nem/ :))))
Sajna nem tudom. :(((
Jó lenne látni!

vendég # 2006.02.18. 08:28

bizonyára úgy van ahogy mondod...
Meghunyázkodás és ésszel való alkalmazkodás között baromi nagy különbség van ám!