Bizalmatlansággal új miniszterelnök


Impossible # 2009.04.27. 17:54

Attika,

Grád tanárúrnak szerintem meg nincs igaza, mert akkor mindenki eltűnhetne a közéletből...és onnantól mitől lenne közélet? :D

Dr.Attika # 2009.04.27. 17:39

Nos mik hallhatók? Már, hogy a topic-nál maradjunk.
"Bajnai (libás) Gordon megválasztása miniszterelnöknek lehet, hogy nem vol alkotmányos, de célszerű lépés volt."

Ha már az alkotmány sem "zsinórmérce", akkor mihez igazodjunk?

A libás jelzőt én tettem bele, mert szerintem a kettő együtt értelmezendő.

Dr.Attika # 2009.04.27. 17:32

Churchill szerintem nem volt sem konzervatív sem liberális, hanem "emberi nagyság" volt. Sok mondást tulajdonítanak neki: "Maga pedig randa, de én holnapra...", " A demokrácia a legrosszabb, de nincs jobb", "Csak abban a statisztikában hiszek ami én hamisítottam." stb.

Grád tanár úrnak igaza van . "nagy emberek" , ha tévednek ne revidiáljanak, hanem tünjenek el a közéletből.

Gyorgyii # 2009.04.27. 14:40

Grád András Tanár Úr írta: "Előfordulhat, hogy valaki rájön, korábban téves nézeteket vallott, de akkor szépen vissza kell vonulni, és élete hátralevő részében becsületes munkából élni politika helyett, hiszen ha egyszer már ekkorát tévedett/váltott, mi a garancia arra, hogy többé nem fog."

Nekem a macskaszerető W. Churchill jutott eszembe: konzervatív - liberális - konzervatív.
De különben mindenben egyetértek és örülök, hogy olvashattam.

Impossible # 2009.04.25. 17:47

Kacsa,

nem találom a válaszodat egy régebbi kérdésemre, de már a kérdésemet sem találom. Valami olyasmi volt, hogy ha az ember nem tud egyetem után egyből nk. ir.-ba menni, akkor jobb, ha nem megy el kis irodába, mert később onnét tutira nem válthat. Ez így igaz? Mert egy helyen arról írtál, hogy azért nem lehet váltani később, mert addig "megrontják" a jelöltet mások...ebből logikusan következne a munkanélküliség preferálása, ha valakinek nk. iroda a célja. Nemde?

Sz.Márton # 2009.04.25. 17:40

Vitalazító

Latinul verselhet itt bármely fórumos költő,
Ki ha kell, a soraival egy éjszakát tökölt-ő
De sebaj ne szüljön az ilyen ostoba rímeket,
Inkább magyarul vigye a fórumos prímeket.

(Csak kössetek bele az újdonsült Gordonba,
Majd ütköztök bele a rácsozott kordonba.)

Ne szídjuk mindig folyton az államot
Ez nem lehet szilárd jogászi állapot.
Vagy láttatok a jogon olyan állatot,
Ki ezért növelte az évvégi átlagot?

Ezzel megoldva nem lesz az országunk helyzete,
De majd metrózhat a négyesen bárkinek gyermeke.
Essetek inkább bele egy jó "love me tender"-be
Úgysem kerültök a fórumból a Metró 4 tenderbe.

Kinek már kedve sincs egy fórumos humorhoz
közelebb kerülhet egy sosem várt tumorhoz.
Menjetek hát inkább, míg lehet a szabadba,
billentyűvel nem kerül sör bele a garatba.

Ultima hora non datur secunda,
utolsó órán a tanár is berúgva...

Kacsa1111 # 2009.04.25. 16:40

nem én találtam ki, de nem is emlegettem...:)

Dr.Attikával egyébként én is egyetértek.


Kacsa11

Impossible # 2009.04.25. 16:33

Kacsa,

az ante portás hannibálosat te találtad ki?
Nem.

Van olyan is, mait én találtam ki, de itt most nem erről volt szó, hanem arról, hogy szerinted azért nincsen humorérzékem, mert nem tartom viccesnek a hannibálosat, sem pedig a másikat.
Egyébként Attikának most igaza van, egyetértek.

Dr.Attika # 2009.04.25. 16:18

Illetve akkor is beszélhetünk humorérzékről, ha a mások által kitalált poént megfelelő időben, helyzetben az adott tárgyalt dolog körében sütöd el.

Kacsa1111 # 2009.04.25. 16:13

humorérzékre nem az vall, hogy el tudod ismételni mások poénjait, hanem az, ha magad találod ki őket...


Kacsa11

Impossible # 2009.04.25. 14:37

Kacsa,

igen, jól mondod, ez egy régi POÉN.

Legislator # 2009.04.25. 13:51

Kedves Kacsa,

Nincsenek új dolgok, csak újszülöttek vannak:-).


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2009.04.25. 13:43

Kedves Impossible,

ez is régi poén...


Kacsa11

Legislator # 2009.04.25. 13:21

Jaj ne, ez annyira durva volt:-))).


Sunshine after the rain.

Impossible # 2009.04.25. 13:18

Kacsa,

nemhiszem, hogy nincs, csak azt hiszem, hogy más, mint a tiéd (humorérzék).

Nekem az a vicces, amit már írtam korábban is.

Jogászok beszélgetnek:

  • Lapis ignis? (Kő tűz?)
  • Iam caelum. (Már ég.)
Dr.Attika # 2009.04.25. 12:06

Nos nem "angolszászéknél vagyunk". Ők köztudottan le..ják a római jogot.

Izlandon nem a "komenisták" leszármazottai gyakorolják a kormányzati hatalmat.

Kacsa1111 # 2009.04.25. 11:54

OFF
Kedves Dr.Attika,

"Consilii non fraudulenti nulla obligatio est…“ magyarul: nem köteleztet kötelmet az a tanács, amelynek célja nem becsapás."

angolszászéknál kicsit más a helyzet...legalábbis olvastam olyan precedenst, amelyben egy pénzügyi területen dolgozó szerencsétlen befektetési tanácsot adott a szomszédjának (kb. kerti sütögetés közben) és kártérítést kellett fizetnie, amikor a szomszéd bukott az ügyleten...
ON

Izlandon miért nem gondolják úgy, hogy csak jövőre kezdene dolgozni egy most megválasztott kormány?


Kacsa11

Legislator # 2009.04.25. 11:38

Amennyiben?


Sunshine after the rain.

dr Zákányi Csaba # 2009.04.25. 11:36

És meg is értetted ?

Legislator # 2009.04.25. 10:27

Szép volt.


Sunshine after the rain.

Dr.Attika # 2009.04.25. 10:08

"De diversis regulis iuris antiqui"- ből idézek:
"Consilii non fraudulenti nulla obligatio est..." magyarul: nem köteleztet kötelmet az a tanács, amelynek célja nem becsapás."

Ebből kifolyólag akár jogelméletileg megalapozott jogpozitivisták vagyunk, vagy csak jogpozitivisták a tanácsainkkal kárt nem okozunk. Az is biztos, hogy a rossz tanácsaink alapján eljárt fél ezt bizonyosan nem így gondolja.

Legislator # 2009.04.25. 08:54

Egyjogász írta: "Ennél durvább már csak az volt, amikor az egyik peremben a másik felet az ELTE egyik neves római jog oktatója képviselte, és ehhez képest négy oldalas beadványának a fele latinul volt."

Érdekes.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2009.04.25. 08:48

Azt hiszem, csak az nem tévedett soha, aki nem adott tanácsot, vagy jogi véleményt, vagy adott ugyan, de nem túl számosat. Úgyhogy olyan címet senki sem vindikálhat magának, hogy ő nem tévednék, tehát Kacsával egyetértek, főleg azért mert a kapitalizált L-el írt LegisLator nagyon tetszik, mégha Lator:-) László költő, műfordító, irodalomtörténész színvonalát a magam területén aligha remélhetem elérhetőnek.


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2009.04.25. 07:51

Előrehozott választásokat tartanak ma IZLANDON!

ott nem gondolják, hogy vesztegetnék az időt...pedig kicsit nagyobb szarba kerültek, mint mi...


Kacsa11

hunfrakk # 2009.04.25. 06:33

ObudaFan helyes (és kellően alátámasztott) válaszokat szokott adni szerintem - persze mindenki hibázik, mert errare humanum est.