Szocpol kérdés


Fabyen82 # 2016.04.14. 07:30

Én közben a banktól kaptam választ a kérdésemre, így ha valaki hasonló cipőben jár, akkor hátha neki is segítek.
A lényeg, hogy amennyiben a gyerekek váltott elhelyezésben mindkét szülőnél élnek,felesben, nem jár a szocpol sajnos. Csak akkor, ha egyik vagy másik szülőnél vannak elhelyezve, bírósági papír természetesen kell az igényléshez...
Úgyhogy hiába van négy gyerekem, és hiába mondana le apjuk a szocpolról, nem kapjuk meg, mert csak két hetente vannak velem.

MajorDomus # 2016.04.11. 19:35

A fórumon erre nem fogsz választ kapni.

babó75 # 2016.04.11. 04:38

Szép napot :-)!

Segítséget szeretnék kérni, mert ahány fórum annyi válasz van a kérdésemre, és egyik sem egyértelmű, ezért fordultam ehhez az oldalhoz!

A kérdésem a következő:

2007-ben 20,99 millióért vásároltam egy sorházi lakást, melyhez 2,4 millió szocpolt igényeltem, két megszületett gyermekem után!
2012-ben eladtam a lakást, a rajta lévő szocpolt, áthoztam a mostani ingatlanomra!
Most szeretném ezt az ingatlanomat 20,5 millióért eladni, és egy másikat 25,5 millióért vásárolni + a CSOK-t igénybe venni, mert jön a harmadik babánk :-)

A kérdésem ezzel kapcsolatban: A most eladni kívánt ingatlanom teljes vételárát bele kell forgatnom az új lakás vásárlásába, attól független, hogy drágábban fook venni, mint ahogy eladtam?
Ha nem tudom beleforgatni, akkor milyen összeget kapok vissza, ha letétbe helyezem a MÁK-nál a 2,4 millió forintot?
Valahol azt olvasom, hogy nem kell bele forgatni a teljes vételárat, valahol meg bele kell, és a különbözet utáni összeget kapom csak vissza! A különbözet milyen összeg lehet, a fenti számok alapján?

Várom megtisztelő válaszát!
Köszönöm!

Fabyen82 # 2016.04.03. 10:11

Csak hát nem mindegy, hogy egy gyerek után vagyunk jogosultak a kedvezményre,vagy 4-re, mert nyilván akkora háza kellene vennünk, amiben elférünk ennyien. A mostani házunkat enyhén szólva kinőttük.

Fabyen82 # 2016.04.03. 10:07

Kedves MajorDomus

Már újra férjhez mentem. 3 gyerek az előző házasságból és egy a mostani házasságból. A 3 gyerek van heti váltásban, és így is van papírozva, mivel csak úgy jár az apjuknak is az adókedvezmény és a családi pótlék fele. Bocsánat, ha nem voltam egyértelmű.

MajorDomus # 2016.04.03. 08:59

Javítás.

Ki vált el kitől?

MajorDomus # 2016.04.03. 08:59

De most ki
,, érdeklődtünk,,?

Most Most van férjed vagy nincs?
Ki valami el el kitől?

Fabyen82 # 2016.04.02. 09:30

Kedves Fórumozók!

Tegnap érdeklődtünk a bankban a szocpol feltételei iránt, de elég hamar kiderült, hiába van 4 gyerek, nem vehetjük igénybe, csak egyre, mert 3 gyerek a korábbi házasságból származik, és papíron is megosztva neveljük őket. Heti váltásban vannak, ezért az ügyintéző szerint nem életvitelszerűen élnek nálunk (?). Ezt én nem értem, akkor elvileg egyikünk sem igényelhet rájuk (az apjuk sem). De akkor hol élnek életvitelszerűen, sehol? Sosem vettünk fel még rájuk szocpolt, de így válás után jó lenne a segítség. Az apjuk nem szeretné,nem is tudná igénybe venni.

sissy074 # 2016.03.27. 10:46

Kedves Fórumozok.
Használt ingatlan vásárlásakor hány százalék tulajdonrészünk lehet más ingatlanban,ha CSOK igénybevételt szeretnénk?Összesen 50% vagy 50%-50%?
Köszönöm szépen a választ.

kkkk4 # 2016.02.12. 12:58

Tisztelt forumozok? Segítséget tületek várok akérdésemre.
2015ben epitkeztunk, augusztusabn használatbavételi engedélyunk megvan. Kérdésem az lenne, hogy mi igy augusztussal már nem igényelhetjuk a csokot. És a z
fa visszatéritest? Epitettövel épitettunk, tavalyi számlánk van , de az épitő cég nevére. Kérhetünk e áfavisszatéritest? És hol?Köszönöm válaszotokat

szabadka # 2016.02.11. 12:48

Tisztelt Fórumozók!
A 2016 február 10-én megjelent CSOK- módosításával kapcsolatban szeretnék néhány információt bővebben megtudni.

Négy háztartásunkban eltartott gyermekünk van, a személyi feltételeket teljesítjük.

A tulajdonomban álló telek Budapesten található.
Az ingatlannyilvántartási lap szerint 470 négyzetméter szántó, rajta 63 négyzetméter kivett lakóház.
A lakóház eredetileg gyümölcstárolónak épült, ha tudnánk a területre egy új házat építeni, rossz állapota
miatt egyértelműen lebontásra kerülne.

Kérdésem az, hogy a tulajdonomban álló földterület és a rajta lévő ingatlan értelmezhető-e tanyának, és
igénybevehető-e rá az új ház építésére vonatkozó CSOK támogatás?

Előre is köszönöm a választ :)

somika1 # 2016.01.26. 04:49

Érdeklődni szeretnék van 2 gyermekem,és2015áprilisába kezdtem el az épitkezést.Most kérem meg a használatbavételit,de hogy megépüljön az új ház hitelt vetem fel rá.szeretnénk 3-dik gyermeket válalni.Van-e rá lehetőségünk hogy igènybe vegyük a Csokot.

Atkó78 # 2016.01.23. 08:58

Üdv!Szocpol-al terhelt ingatlan vásárlásába fogtam, melyen a Magyar Állam jelzálogja, elidegenítési és terhelési tilalma van bejegyezve, mivel az Eladónak történt jutatástól számítva a 10 év még nem telt le.Az Eladó új ingatlana még nincs meg, így a tehermentesítést a MÁK letéti számlájára történő befizetéssel kívánjuk megvalósítani, melyet az Eladó anyagi helyzete miatt a vételárból kell rendezni.Az ügyvéd,akivel beszéltem számomra kissé bizonytalannak tűnt az ügymenettel kapcsolatban.Ő azt javasolta,hogy keressük meg a MÁK-ot,és kérjünk tőlük nyilatkozatot,hogy engedélyezi -e a tehermentesítést a fentiek alapján.A neten viszont azt találtam,hogy a befizetés igazolásával,melyet a letölthető kérelemhez csatolunk, csak be kell adni az illetékes Kormányhivatalba,és bonyolódik az ügy!
Kérdésem az lenne,hogy most fenti vázolt két verzió közül melyik irányba induljunk?
A kérelemhez kell-e aláírt adás-vételi szerződés?
Továbbá valóban igaz az, hogy az e fajta tehermentesítési ügymenet MÁK részéről akár hónapokat is igénybe vehet?
Köszi a válaszokat előreis!Üdvözlettel:Atkó78

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.13. 07:02

Óh. De a bővítésre csak a kisebb összeg jár?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.13. 07:01

felfelé bővítünk, de úgy látom, nem megoldás.
Szerintem nem esélytelen.
Az OTÉK bővítésfogalma: „olyan építési tevékenység, amely az építmény térfogatát növeli.” Szerintem ezt tágítja tovább az általad idézett meghatározás azzal, hogy ezen jogszabály vonatkozásában az a tetőtérbeépítés is bővítés, amely nem jár az épület térfogat-növekedésével.
Ha a bank nem hiszi, érdemes állásfoglalást kérni a minisztériumtól. Annyi pénzért... :)

Naki585 # 2016.01.13. 06:48

Üdv! érdeklődnék, pár hozzászólással ezelőtt feltett kérdésemre azóta esetleg valaki nem tud megnyugtató válasszal szolgálni? köszönöm

ObudaFan # 2016.01.05. 11:08

Vagy az 1. § 12. csak annyit jelentene, hogy akkor is bővítés, ha nem jár térfogat-növekedéssel (meg akkor is, ha azzal jár)?

Azon agyalok, hogy hogy juthatnánk 10M-hoz a szükséges bővítésünkhöz. Ha kell, akkor nem oldalra, hanem felfelé bővítünk, de úgy látom, nem megoldás. :) Marad a 2.2M.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.05. 10:31

Nem lehet, hogy az meg belefér az OTÉK "bővítés"-fogalmába, és így az sincs kizárva?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.01.05. 10:30

Ez az, hogy nem növekszik az "építmény" térfogata, ha a tetőteret úgy építed be, hogy nem emeled meg a lábazati falat, nem változtatod meg az ácsolatot (nem módosítod a tetősíkot).

Ja, úgy érted, miért zárták ki a "térfogatnöveléssel járó" tetőtérbeépítést? Fogalmam sincs.

ObudaFan # 2016.01.05. 09:31

Renden, de akkor hova tartozik az, ha nem hozok létre új helyrajzi számot, de a meglévő lakás tetőterét megemelet (térfogat növekszik) és ott egy új emeletet alakítok ki?

imre85 # 2016.01.04. 21:09

Sziasztok!!!
Az lenne a kérdésem ha egy személy felkerült a KHR listára és az 5 évig tartó adatmegőrzés ideje alatt nem fizette vissza a tartozást akkor is törlik a listáról vagy hosszabítják ? köszönöm

Bori Bori # 2016.01.04. 21:04

256/2011.(XII.6.) Korm. r.

  1. § 12. bővítés: az OTÉK fogalom-meghatározásának keretein belül – ideértve az építmény térfogatnövelésével nem járó tetőtér-beépítést is – a lakás hasznos alapterületének legalább egy lakószobával történő növelése érdekében végzett építési tevékenység, a meglévő épület, épületrész vagy építmény átalakítása kivételével;
  2. § (2) A családok otthonteremtési kedvezménye összege használt lakás vásárlásánál vagy bővítésénél... stb.
ObudaFan # 2016.01.04. 17:38

Bori Bori

En is igy ertelmezem, de te erre valami hivatalos forrast tudsz?

Naki585 # 2016.01.04. 11:05

Üdv! a következőkben kérném a tanácsukat, véleményüket:
2006-ban feleségemmel igényeltünk szocpol-t 2 gyerek után, időközben a házasságunk megromlott,2 éve elváltunk, gyerek nem született. A lakást én tartottam meg, de a válás után azonnal fizetnem kellett/kell visszafelé kamatostól (2,4M helyett 3,8M-t)a szocpolt.
Időközben ugyanabba a házba amire igénybe vettem a szocpolt, igaz másik Anyukától , de született egy gyerek. A kérdésem az lenne, hogy ebben a helyzetben nincs rá mód hogy gyakorlatilag "beszámitsák" a bébit,hogy ne kelljen a kamatos teljes szocpolt visszafizetni? köszönöm

Bori Bori # 2016.01.03. 12:43

Sőt, az eladó nem lehet hozzátartozó, így valószínűleg saját magának se adhatja el új lakásként.
Sőt,a vonatkozó helyi építési szabályokat is figyelembe kell venni. Nálunk például 1000 m2 alatt egy telken csak egy lakás lehet. Tetőtérbeépítés kizárólag belső lépcsővel lehetséges.
De mára már kiderült, hogy a jogszabály szerint a tetőtérbeépítés bővítésnek számít, így a használt lakás vásárlással egy kalap alá esik.