Szocpol kérdés


MajorDomus # 2014.03.17. 20:50

nem

Adachale # 2014.03.16. 10:41

Tisztelt Hölgyem / Uram!

2014 januárjában vettünk egy 3 szobás új építésű lakást otthonteremtő állami kamattámogatású hitelre 5 éves kamat periódussal. A lakás használatba vételi engedélye 2009 július, tehát nem érvényes rá a márciusig érvényes szocpol előírás (2010 jan 01 utáni használatba vételi engedély).
A lakást 2014 február 20 vettük birtokba, akkor utalta a bankunk a hitel részt. Az első törlesztő rész április 10 esedékes Jelenleg két gyerekünk van.
Az lenne a kérdésem, hogy a 2014 szocpol változásokat lehet e visszamenőleg is érvényesíteni arra hivatkozva, hogy a vásárolt ingatlan 2008 június 01 után épült.

Alpár

MajorDomus # 2014.03.07. 23:28

Így van.
Ajánlatos a banknál kezdeni.

emma # 2014.03.07. 16:29

Elvileg 1,5 millió forintra vagytok jogosultak az adatok alapján, amit eddig leírtál. De mindenféleképpen nézzetek utána, kérdezzétek meg a hitelintézetben, ahol igényelni szeretnétek, mert sok feltételnek kell egyszerre megfelelni, hogy igénybe tudjátok venni! Pl. az adott hitelintézet honlapján is fent vannak az igénylési feltételekről szóló tájékoztató.

V.Enikő # 2014.03.07. 12:04

Üdvözletem!

Szocpolt szeretnénk igényelni. Édesapámmal építettünk egy társasházat. Három szintes, ebből a mi lakásunk 78,8 nm továbbá a pince szint 46,5 nm, ami szintén a férjem és az én tulajdonunk. A pince szint fűthető és 190cm belmagasságot meghaladja.
Otthonunk B energia osztályú lett, szinte teljesen készen van, csak a használatba vételi engedélyt nem kértük még meg rá.
Három gyermekünk van, nincs köztartozásunk és mindketten 180 napot meghaladott biztosítási jogviszonyunk is van.
Mindezen tények függvényében mekkora összegre vagyunk jogosultak?

Köszönöm a segítséget!

emma # 2014.03.07. 08:11

A lakásépítési támogatásról szóló 256/2011 (XII.6.) Kormányrendelet előírásainak kell megfelelni, ha újépítésű lakás/ház vásárlásához/építéséhez szeretnél támogatást igényelni. Igen sok feltételnek kell megfelelni hozzá! (Építési engedély/használati engedély, ingatlan alapterülete, gyerekszám, életkor, engergiahatékonyság, stb.).

Anett1 # 2014.03.06. 23:54

Tisztelt Fórum!

És mi számít új építésű háznak??

MajorDomus # 2014.03.06. 21:04

Miért nem lehet?

emma # 2014.03.06. 13:08

Ha most szeretnél használt lakást venni,nem veheted igénybe a (fél)szocpolt. Újépítésű lakásra, házra lehet felvenni, illetve ha már van használt lakásod, szocpollal terhelve, és születik egy újabb gyermek, bizonyos feltételek mellett van lehetőség igényelni ezt a támogatást.

Anett1 # 2014.03.06. 11:46

Tisztelt Fórum!

Az lenne a kérdésem, hogy a szocpolt használt lakásra igénybe lehet e venni??

MajorDomus # 2014.03.04. 20:36

nem

ktza@freemail.hu # 2014.03.04. 10:45

Tisztelt Fórum.

Én is a szocpolról szeretnék érdeklődni mert sajnos az interneten sehol nem találtam egyértelmű választ.

14 hetes terhes vagyok és érdekelne hogy igénybe tudom e venni a szocpolt lakásfelújításra, korszerűsítésre.A lakást 2007-ben vásároltam OTP-S hitelre.45-50 négyzetméter a nagysága és a tulajdoni lapon csak én szerepelek,élettársi kapcsolatban élek a párommal,nem vagyunk házasok.Októberben leszek 32 éves.

Előre is köszönöm a válaszukat és segítségüket!!

lewho # 2014.03.03. 11:39

nincs szocpol használt lakásra

Itt elmagyarázzák érhetően:

http://www.portfolio.hu/….195968.html

dinyus # 2014.03.03. 08:08

Kedves Jogi Fórum!

Elviekben 2014.március elsejétől életbe lépett a szocpol használt lakásra is.
AZ lenne a kérdésem, hogy ez a „bevállalt” gyerekre is érvényes, mint az új lakás esetében, vagy csak a már gyermekkel rendelkező párok vehetik igénybe?
Mert erről sajnos sehol nincs írva semmi :(
Válaszát előre is nagyon szépen köszönöm!

Wildmann # 2014.03.03. 06:46

Azért nem olyan egyszerű egy szocpolos ingatlan ide-oda írogatni. Elidegenítési tilalom is van rajta.

MajorDomus # 2014.03.02. 19:57

van,ha a gyerekek nevére iratjátok a lakást,akkor
a ti neveteken nincs ingatlan

Wildmann # 2014.03.02. 13:31

Csubatta:
Nem tiltja semmit, hogyha van egy lakásod, amelyre szocpolt vett fel utána vegyen egy másik lakást hitelre.

A szocpol felvételekor nem lehet másik lakása.

csabesz80 # 2014.03.02. 13:07

Üdvözletem

Azzal a kérdéssel fordulok önökhöz,hogy 70-es években épült házra valahogyan fel e lehet venni a szocpolt?Van két gyermekem,élettársi kapcsolatban vagyunk a párommal,a ház pedig édesapám nevén van.Van valamilyen módja annak hogy igényelhessük?
Segítségüket előre is köszönöm.

M. Péter # 2014.03.01. 07:07

Tisztelt Jogi Fórum!

Segítséget szeretnék kérni, mert nem teljesen egyértelmű az új félszocpol helyzet.

1. Padlástér beépítésre 2 gyermek és egy magzat esetén igénybe vehető, akkor, ha a házastársak egyike már 35 év feletti?

Köszönettel: Péter

lewho # 2014.02.28. 12:59

andobo: nincs

AndoBo # 2014.02.28. 11:45

Kedves Jogi Fórum!

2007-2008 körül (nem emlékszem pontosan) felvettünk két már meglévő gyermekünkre félszocpolt. Azóta eladtuk az ingatlant, jelenleg az Államkincstárnál van számlán az 1 200 e Ft félszocpolunk. Jelenleg várjuk a harmadik gyermekünket, aki augusztusban fog megszületni. Idén áprilisban vásárolunk használt ingatlant, van-e esély rá, hogy "kibővítsük" a két gyerekes félszocpolt háromra, mindezt úgy, hogy a harmadik még magzat, nem megszületett gyermek?
Előre is nagyon köszönöm a választ, szép napot kívánok!

csubatta # 2014.02.27. 22:34

Kedves Jogi fórum!

Van egy lakásunk amit 2009-ben vásároltunk, összesen
47 nm és vettünk fel rá szocpolt. Azóta született
két gyermekünk és most már szeretnénk nagyobba költözni.
A lakáson hitel nincs. Viszont nem tudom eladni,
már több éve próbálkozom de nem megy. Mos úgy gondoljuk
hogy veszünk egy nagyobb lakást hitelre, de ezzel el-
veszítjük a szocpolt. Azt szeretném kérdezni, hogy
járható-e az az út, hogy a kisebb lakást elajándékozom
anyukámnak és a szocpolt pedig átviszem a megvásárolni
kívánt nagyobb ingatlanra. Öt év múlva (ha addig
nem kel el az ingatlan) pedig visszaajándékozzuk az én
nevemre.

Válaszát előre is köszönöm.

emma # 2014.02.26. 08:29

Kedves Vass Viki!

Át lehet vinni többször a szocpolt másik ingatlanra. Ez nem kizáró ok a jogszabály szerint. Érdemes lenne viszont utánajárni, nem töröltethető-e esetleg a jelzálogjog és az elidegenítési és terhelési tilalom. Az eredeti igénybevételt kell figyelembe venni, ha használtan vettétek a lakást ,5 év, ha újépítésű volt, akkor 10 év elteltével (adásvételi szerződéstől, esetlegesen használatba vételi engedélytől számítottan), már lehet kérni a törlést. Javaslom nézz ennek utána, vagy kérj segítséget a Kincstár területileg illetékes ügyfélszolgálatától.
Ha mégsem törölhető, az átjegyzés kérdésében is ők tudnak további tanácsot adni, intézkedni.

üdv.Emma

vassviki # 2014.02.26. 08:06

Kedves Szakértők!
A kérdésem az lenne, hogy már meglévő szocpol hányszor "vihető" át másik ingatlanra? A lakásunkat, amire a szocpolt anno felvettük már eladtuk, átrakattuk a mostani házunkra 2 éve, de most megint költözni szeretnénk. Értékbeli probléma nem lenne, a kiszmelt új ingatlan nagyobb értékű, mint amiben most lakunk, tehát egészében át tudnánk rakni. Azzal nem vagyok tisztában, hogy ezt az átvitelt hányszor lehet megtenni és van-e valamilyen következménye?
Előre is köszönöm a segítséget!
Üdvözlettel:
Vass Viktória

Wildmann # 2014.02.25. 10:21

Nem segít.

Ajándékozd el felmenőknek és ha majd megkaptátok a szoc.pol-t akkor ajándékozzák vissza neked. Azért nem árt ha 1-2 év eltelik.