Szocpol kérdés


roberta0303 # 2014.09.23. 12:10

Jó napot!

Szocpolról szeretnék érdeklődni. 25 éves vagyok, az élettársam 33. Van egy gyermekünk és most várjuk a másodikat, az anyósomnál lakunk családi házban. Szeretnénk felvenni a szocpolt viszont nekem van apeh tartozásom amit tiltanak( 2 év munkaviszonyom van) a páromnak viszont semmilyen tartozása nincs de neki nincs bejelentett munkaviszonya.olvastam,hogy a kérelmezőnek nem lehet köztartozása és az egyik félnek kell legalább 180nap bejelentett munkaviszony.fel vehetnénk úgy hogy ő lenne a kérelmező? A tetőteret szeretnénk beépíteni.Jelzálog nincs a házon és anyósom nevén van.
Köszönöm előre is a válaszukat

Pomodoro # 2014.09.05. 12:22

Üdvözlet, hozzáértő segítségre lenne szükségem.
2006. junius 15-én devizahitellel egybekötött megelőlegező kölcsönszerződést írtunk alá, amiben 8 éven belül 2 gyermek születését vállaltuk.
A szerződés aláírása 13 nappal a fiam megszületése előtt volt. A születési anyakönyvi kivonatot postán küldtem el a bankba, illetve a 2008. juliusában kiküldött adategyeztetési beleegyezést is visszaküldtem.
A szerződésünk 2014. jan 31-én lejárt.
Az ügyintézőnknek irtam 2013-ban egy mailt, hogy hogyan tudom visszafizetni a 2. meg nem született gyermekünk után a szocpolt korábban. Nem válaszolt.
Most februárban pedig közölte a bankos kollega, hogy nem jelentettük be az egyetlen gyermekünket (?), így nekünk nem jár a szocpol. Kiutalták a teljes 2.400.000 ft-ot és a kamatokat (1.200.000).
Én megküldtem az Államkincstárnak a születési kivonatot és hatósági vizsgálat indult az ügyben. 4 hónappal késöbb a bank ujraszámolta a kiutalt hitelt, és végre lehívta az 1 gyermek után járó 900.000 ft-ot.
Amit addig fizettem kamatot és kezelési költséget nem irták jóvá, ámde megbüntettek 540.000 ft-ra, amiért elmulasztottam a bejelentést.
Kérdésem lenne, hogy 8 év alatt, ha megtettem időben a bejelentést, visszaküldtem a nyilatkozatot, van e értelme ügyvédhez fordulni és pereskedni.
Köszönettel, Pomodoro

7654 # 2014.09.01. 22:09

Tisztelt MajorDomus!
Amennyiben megkapta az üzenetem, kérem legalább addig jussunk el, hogy valamit válaszol. Ha nem kapta meg, kérem jelezze!
üdv.: 7654

7654 # 2014.08.11. 22:36

Tisztelt MajorDomus!
Elküldtem hétfő délelőtt az emailt, de semmi válasz nem jött.
7654

MajorDomus # 2014.08.07. 20:37

Az én hozzászólásom mellett, amit most olvasol, van egy email felirat.

Kattints rá, beirod a mailcimedet, és az üzenetet, majd email küldés.

Én fogom megkapni. Hétfő estig vagyok Magyarországon.

7654 # 2014.08.07. 12:16

Tisztelt MajorDomus!
Sajnos még nem jöttem rá, hogy hogyan tudnék privátban mailt küldeni. Kérhetek segítséget?
üdv.: 7654

MajorDomus # 2014.08.05. 20:25

A helyi kormanyhivatalban adnak felvilágosítást, az átvitel szerintem járható.

TeweGel # 2014.08.04. 14:10

Tisztelt Fórum!

A 12/2001. (I. 31.) Korm. rendelet (a lakáscélú állami támogatásokról) 21. § (3a) bekezdése hogyan értendő?
Ez csak az az 1 eset, amikor a)és b) és c) egyszerre igaz, vagy az a) pont külön is értelmezhető, azaz 5 év letelte után nem keletkezik visszafizetési kötelezettség semmilyen esetben? Bár ez utóbbit nem tartom valószínűnek.

Másik kérdés: Támogatott lakásban élünk, 2,5 éve vásároltunk még egy ingatlant, amibe most szeretnénk átköltözni. Lehetséges a támogatás (megelőlegező kölcsön) átvitele?

Köszönöm.

MajorDomus # 2014.07.26. 19:44

Már ne haragudj, de te a banktól várod
el, hogy vigyázzon a te érdekeidre?
Ekkora összegnél nem volt 10 ezer ft-ot arra hogy megmutatsd egy ügyvédnek?

Apró betűs Ász. Az ord{g mindig a részletekben van elrejtve. 100 éve.

Abban bizhatsz hogy ősszel forintositjak a devizahiteleket.

Cs-Pearl # 2014.07.26. 09:02

Köszönöm. Mellesleg én nem találtam olyan bejegyzést a szerződésben, ami kitért volna a szoc. pol.-lal terhelt lakás végrehajthatóságára. De nem tudom, hogy van-e egyáltalán olyan ember, aki elolvassa az ÁSZ feltételek több oldalát, igen apró betűkkel? (Vagy ha el is olvassa, nem biztos, hogy meg is érti.) A kockázatokra való figyelmeztetés nem a bank dolga lenne? Csak úgy megjegyzésként, mi az autó hitel felvételénél a bank részéről soha senkivel nem találkoztunk. A kereskedőhöz küldték a kész szerződést, és csak alá kellett írni. Mindenféle tájékoztatás nélkül. Sőt, ezt ajánlották, hogy ez milyen jó! Nos, ennyiben merült ki a deviza alapú hitelről való tájékoztatás. Ha bárki is megemlíti, hogy mindenünk rámehet, és ezzel biztosan minden érintett így van, nem megyünk bele!

MajorDomus # 2014.07.25. 22:10

Nem kellett volna aláirni a szerződést, amiben ez az eset vilagosan le volt írva.

Te voltál meggondolatlan, hogy aláirtad a tisztességtelen szerződést.

Igen, végrehajtható.

Cs-Pearl # 2014.07.25. 15:45

12 éve építkeztünk, 3 gyerek után vettük igénybe a szoc. pol.-t. A ház jelzáloggal terhelt, amit rendesen fizetünk. Sajnos van egy bedőlt deviza alapú autóhitelünk. Per volt belőle, de a bank követelése olyan sok, amit képtelenség kifizetni egy összegben. Amíg élt a szerződés, többször is kértünk könnyítést, de nem adtak, arra hivatkozva, hogy 10 év a futamidő, és már ezt nem hosszabbítják. (Közel 1 milliót kér csak árfolyam különbözetként.)
A szoc. pol. miatt elidegenítése tilalom van a házon az állam javára, ami idő szerint már lejárt, de nekünk kell kérni, hogy levegyék róla. A bank végrehajthat-e abban az esetben, ha az államnak az említett joga be van jegyezve az ingatlanra a földhivatalnál? Elvileg ennek törlését csak a tulajdonos kérheti az Államkincstártól. Milyen lehetőségek vannak, amivel meg lehetne akadályozni, hogy egy ilyen tisztességtelen bank rátegye a kezét a házunkra?

MajorDomus # 2014.07.23. 20:43

Meg. Írj mailt privátban.

MajorDomus # 2014.07.23. 20:38

Meg. Írj mailt privátban.

7654 # 2014.07.23. 11:56

Tisztelt MajorDomus!
Szeretnék nem publikusan kérdezni Öntől. Megoldható?
üdvözlettel: 7654

MajorDomus # 2014.07.04. 19:49

Jónapot.
Nem.

Rita03 # 2014.07.04. 05:47

Jónapot!2gyermekem van,élettársam közhasznu munkát végez,én jellenleg gyes.Házfelújitásra járna szocpol vagy bövitésre?Köszönöm

MajorDomus # 2014.06.16. 19:40

Ez megyénként változó.
Érdeklődj a helyi önkormányzatnál.

tkatkaa # 2014.06.13. 22:41

Tisztelt Cím!
A gyerekeim nevében szeretnék érdeklődni:
Egy éve házasok/29-26 évesek/,most született az első gyermekük.Régi családi házban laknak/de nem az Ő nevükön van csak mint családtag élnek benne/,hitelük nincs és nem is akarnak.Folyamatos a lakásfelújítás.Mindkettőnek van munkahelye.Kaphatnak e valamilyen állami támogatást vagy esetleg van e valamilyen pályázati lehetőség új fűtésrendszer építéséhez.
Előre is köszönöm mielőbbi válaszát.

MajorDomus # 2014.06.05. 20:37

Nem a telek kapja a szocpolt hanem a gyerek.
abban mind a ketten közreműködtetek!

xdinox # 2014.06.04. 16:01

Üdv!
Elindítottuk a szocpol igénylését, megfelelünk minden követelménynek. Az ügyintéző a következő problémát vetette fel. Házasságunk előtt kezdtük az építkezést -mind a ketten építtetők vagyunk- de az építési telek csak az én tulajdonomban van. Ő szerint meg kell osztanunk a telket 50-50% arányban, hogy igényelhessük a szocpolt! Várom válaszukat!

George120 # 2014.05.17. 12:21

Üdv nekem lenne egy olyan kérdésem,hogy jár e a Szocpol abban az esetben ha lenne egy olyan ház melynek megvan az alapja , álnak a falak és kész a tető magyarul nincsen be fejezve!Élettársi viszonyban élek mind 2 tőnknek van munka helye jelenleg 1 gyerekünk van és be válalnánk még egyet és igénybe tudnánk venni a szocpolt lakás építésre? Válaszát izgatottan várom.

MajorDomus # 2014.05.15. 21:32

Munkáltatói támogatás meg létezik,a 0 %-os tudtommal már nem.

monalisa1 # 2014.05.15. 10:20

Két kérdés, a két címszó begépelése a gugliba...

Csillag83 # 2014.05.14. 20:42

Tisztelt Fórum!
Azzal a kérdéssel fordulok Önökhöz,hogy félszocpol használt lakásra igénybe vehető-e már?
Ha igen 2 gyermekre mennyi jár?
Mik a feltételei?
Ugyanis egy nagyobb használt családi házat szeretnénk kb. 90 m2 legyen,egyéb településen,a mostani lakásunktól 300 km-re.Házasok vagyunk már 2 éve és most várjuk a második babát.
Még egy kérdés:
Igénybe vehető-e már vagy egyáltalán létezik 0% kamatú köztisztviselői hitel? Ha igen mi a feltétele, hogy megkapjuk,szintén használt lakásvásárlásra fordítanánk.
Előre is köszönöm a válaszukat!