Termékek külföldről, vám, adó, ilyesmi


pentlandite # 2017.05.29. 04:14

Köszönöm szépen a választ

Dr.Attika # 2017.05.29. 14:51
info216 # 2017.05.30. 14:06

Tisztelt Fórumozók,

az alábbiakban szeretném a segítségeteket kérni:
Szeretnék az EU-n belülről behozott termékeket árulni webshopon keresztül. Jelenleg alanyi adómentes KATA-s e.v. vagyok.
Úgy tudom hogyha, pl.: Németországból rendelek terméket akkor a bruttó árat kell kifizetnem.
Vámot, és a magyar áfát pedig nem.
De ez csak évi 10.000 euroig, utána közösségi adószámot kell igényelnem és ekkor már nettó árat fizetek Németbe és Magyarországon pedig a 27%-ot (és ekkor már havi szintű áfabevallás van). Egyéb adóterhek egyik esetben sincsenek.
Ebben szeretnék egy megerősítést kérni.

Előre is köszi!

KisOcsko # 2017.05.30. 18:15

Sziasztok. Abban kérnék segítségek, higy külföldről behozott tüzifát szeretnék magyarországon értékesíteni. Kérdésem azlenne higy külföldön (szlovákia) is kell áfát fizetnem vagy csak magyarországon? Válaszotokat előre is köszönöm.

nonolet # 2017.05.30. 21:35

Vállalkozói célú importra az alanyi áfa mentesség nem érvényes.

Ellenben az EU-VAT rendszer igen!

Azaz alapban

  • közösségi adószámra
  • NETTO áron történik a beszerzés

és

  • aztán a hazai ÁFA beszedése
  • az értékesítéskor a vevőtől

Vannak kivételek, de ez az általános eset VÁLLALKOZÁS esetén!

Nem szabad összekeverni a vállalkozói és
a magáncélú árú forgalom szabályit...

Valamint

  • a vállalkozó letelepedése nélküli
  • de más közösségi országokba irányuló vállalkozói áruforgaloméval sem.

(pl. webboltok más tagországba történő eladásai)

  • * -

El kell olvasni (vagy magyaráztatni) az ÁFA törvényt és MEGÉRTENI!!! Nincs kényelmeseb út, ha nincs ilyesmire erre alkalmazott vagy fizetett külső szakember

kaszika100 # 2017.06.30. 19:02

Tisztelt Fórumozók!
Segítséget szeretnék kérni.
Az ebayen találtam egy bútort (asztal, székek). Gyanúsan olcsó 35 euro, Németországból szállítják (Standardversand weltweit von Kína / Hong Kong / Taiwan világszerte (7 bis 19 Werktage) ), régi 100 %-ra értékelt eladótól, ingyenes szállítással. Milyen költség jöhet még szóba? Mi ebben a bukta? Ha jól tudom EU országból vámmentes. Létezik, hogy 35 euroért kapok egy garnitúrát?

wers # 2017.06.30. 19:26

Úgy saccolom, vámot itthon fizetned kell, ez nem az EU-ból, hanem Kínábol import neked. A német csak közvetít. Kérdezz rá.

nonolet # 2017.06.30. 22:54

Írva vagyon, hogy:

von Kína / Hong Kong / Taiwan

...és ezek után mégis németből gondolod a szállítását?

Ez bizony aligah EU import lesz.
Így VÁM+magyarÁFA+vámdíj kerül rá.

"Létezik, hogy 35 euroért kapok egy garnitúrát?"

Aligha... benézel valamit.

Az ebay link ?

kaszika100 # 2017.07.01. 11:43

Igen, ebay link.
A pont helynek Németország van beírva, vs. EU lerakat.
Mindenhol azt olvasom, hogy 150 euroig vámmentes, "csak" a 27 % áfát kell kifizetni.

wers # 2017.07.01. 13:14

Magánforgalom? Ha igen, valóban van mentesség, ez értékfüggő. De az áru vámértéke nem csupán és nem biztos, hogy a számlán szereplő érték. Hozzászámolódnak költségek a rendeltetési helyig pl. szállítási költség, biztosítás stb. Ezen kívül a hatóság a számlaértéknél magasabb értéket is megállapíhat. Keress egy vámügynökséget, többnyire célszerű a szállítmányozót keresni.

Nonolet, mi a bánat a vámdíj? A gugli nem mindig a barátod.

nonolet # 2017.07.01. 20:48

vámkezelési díj

Dr.Attika # 2017.07.02. 03:21

Vámkezelési díj már régen nem létezik. Az az előző(unió előtti) vámjogunkban volt.

Zsakot # 2017.07.02. 07:30

Jó napot!
Amerikából Romániába behozott autót vásárolnék,amit Mo-on szeretném forgalomba hozni. A reg.adó megállapítása esetén mi az első forgalomba helyezés időpontja? Romániai első forgalomba helyezés 2008, de kint 2006-ban gyártották és helyezték forgalomba. A román tulaj szerint náluk, ha nincs a kinti USA forgalomba helyezés időpont a papírokban, akkor a gyártási évet veszik első forgalomba helyezésnek. Itt most az európai forgalomba helyezés számít vagy a amerikai?
Köszönöm előre is a választ!

drbjozsef # 2017.07.02. 12:44

kint 2006-ban gyártották és helyezték forgalomba

Ööööööööö... én nem tudok többet mondani, hogy az első forgalomba helyezés az, amikor először helyezték forgalomba...

nonolet # 2017.07.02. 13:35

Érdekes, de
nekem soha senki nem ingyen vámkezeli
a kínából érkező csomagokat, hanem
5-10 eFt közöti díjért.

Melyik futár/posta/ügynökség vámol ingyen, segíts.

wers # 2017.07.02. 14:11

Nonolet, a vámkezelési díjat anno az állam szedte, és nem keverendő a vámügynökség munkadíjával.
Hátha érdekel, ezt az állam akkor vezette be, mikor Magyarország nemzetközi egyezmények aláírásával kötelezettséget vállalt a vámtételek folyamatos és nem mellesleg jelentős csökkentésére. Mivel akkor az államháztartás bevételeiben a vám igen jelentős volt, és ezt akkor nehéz lett volna más forrásból pótolni, így ezt ezzel hidalták át.
A vámdíjat most tőled olvastam először.

nonolet # 2017.07.02. 15:29

"a vámkezelési díjat anno az állam szedte, és nem keverendő a vámügynökség munkadíjával."

Mindegy, mert ki kell fizetni...

wers # 2017.07.02. 15:39

Jajjjjjj, ez fáj! Azért így vasárnap estefelére sikerült beállítanod saját rekordodat. Megsúgom, a vámügynök munkáját akkor is ki kellett fizetni.

Dr.Attika # 2017.07.02. 16:34

A vámkezelési díj az ÁFA alapjába is beletartozott, tehát nem mindegy, hogy kellett-e fizetni vagy sem.

wers # 2017.07.02. 17:58

És vámügynököt nem kötelező igénybe venni, amennyiben saját maga jogosult közreműködni a vámeljárásban.

hajnalka978 # 2017.07.04. 00:29

Udv!

Kovetkezo kérdésre-problémára szeretnék választ-tanácsot kérni.

Rendeltem anyukámnak egy telefont ebay.co.uk-rol.
A telefon értéke szállítással egyutt 83 font. (60+13)

Kaptunk hozzá kodot, amivel nyomon tudjuk kovetni az áru utját. A telefon EU-n belul volt (NLAMSE(Netherlands -indult)

Most pedig ez a probléma:

Vámköteles küldemény NAV regisztráció / Under postal customs procedure2017.07.03. | 13:41

Komolyan meg akarják vámolni a telefont? MIÉRT?
Mi a teendo? Mi van ha én ezt nem akarom kifizetni? Hogyan kuldjem vissza, és mikor kapom vissza a pénzt?

Kb mennyi lesz a vám meg minden marhaság...? és mikorra ér a szuleimhez a telefon?

Köszönöm,
Hajni

wers # 2017.07.04. 04:30

A küldemény szállítmányozójával kellene felvenned a kapcsolatot, ök közlik a fizetendő költségeket. Akár vámmentes is lehet + 27% áfa.
Bizonyára ez nem eu-n belüli forgalom.

nonolet # 2017.07.04. 07:38

hajnalka978

Attól hogy,

  • az EU-ban van FIZIKAILAG

még nem biztos, hogy
VÁMJOGILAG is
az EU-n belül van már.

Gyakorlatilag vámraktárban várja vevőt,
aki majd "behozza" az EU-ba (EU-belföldiesíti)
és meg fizeti a vámot+áfát plusz az ügynök díját.

A vám nem lesz sok, csak pár%
és
az alapja az áruérték+postaköltség lesz.

Az egészre jön aztán a 27% ÁFA még.

Plusz kifizeted az ügynökség úgy 5-8 eFt-os díját is...

2majoros # 2017.07.04. 08:23

Sziasztok!

Vám és áfa ügyben szeretnék tanácsot kérni.

Svájcból szeretnénk használt bútorokat Magyarországra importálni,de elvesztünk a paragrafusok és kódok között.

Tudja esetleg valaki ,hogy hány %-ék vámot kell fizetnünk illetve ezt mi alapján számolják ki?
A fuvarköltség is beleszámít?

A bútorokat magánszemélyektől vásárolnánk.

Válaszokat előre is köszönöm!
Reni

metro # 2017.07.08. 10:56

Sziasztok

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy a DHL álltal használt szolgáltatási díj ami utólag kerül kiszabásra az miért érték növelő és kerül bele az áfa összérték kiszámításába?

A vámeljárás adatai:
Árfolyam: 309,05 HUF/EUR
Áru értéke: 46 EUR
A vámmérték: 12,00 %
Vám alapja: 14 099 HUF /áruérték+az esetlegesen felmerülő szállítási költség vámhatáron kívülre eső része
Vám: 0,00 HUF
ÁFA mértéke: 27,00 %
ÁFA alapja: 21 781 HUF /áruérték+az esetlegesen felmerülő szállítási költség+vám+a DHL szolgáltatási díj
Számított ÁFA: 5 424,00 HUF
Fizetendő: 5 424 HUF (ÁFA), valamint DHL szolgáltatási díj: 5 990 HUF.

így még a nem vámköteles árú értéke is közel a duplájára emelkedik!

abba már bele sem megyek, hogy abszolút nem értem ezt a szolgáltatási díjat..

Köszönöm