Termékek külföldről, vám, adó, ilyesmi


Dr.Attika # 2017.01.16. 11:56

Tisztelt lohere1968!
Törökország az Európai Unióval -szén és acél termékek kivételével- vámunióban van. Ez azt jelenti, hogy nem kell vámot fizetni. Vannak ugyan vámadminisztrációs kötöttséget, de ezzel kapcsolatban bízzon meg szak ügynökséget.

drbjozsef # 2017.01.16. 13:17

Értetted, hogy mit kérdezett, és mi volt az, ami nem volt kérdés, hanem részéről is kijelentés volt?

aequumF1 # 2017.01.16. 20:04

Tisztelt Hozzáértők!

Segítséget szeretnék kérni: a "magyarorszag.hu" honlapon hogyan lehet lekérdezni a kifizetők, munkáltatók által benyújtott bevallásokból a személyre vonatkozó adatokat, a személyi jöv.adó, ill.,a levont járulékok alapját és összegét?
Előre is köszönet.

Rexor # 2017.01.17. 06:41

Azt sehogy. Egyedül a levont nyugdíjjárulékot tudod lekérdezni.

FDToth # 2017.01.27. 13:50

Kedves Forumozok,

a vamkoteles kuldemenyek postakoltsege utan miert fizettet afa-t a posta? Vilagosan lenvan irva h az aru erteke utan kell fizetni.
Rendeltem usabaol, az aru erteke 249 USD vot, ez szerepel is a csomagon. De a psota bekerte a szamlat es a bankkivonatot is. Johiszemusegbol elkukdtem, erre az 50 USD-s postakoltseget is Afa-val terheltek. Nem az osszeg miatt, de a postakoltseg nem az aru erteke, meg a szamlan is kulon tetelkent van jelezve.
Ez normalis a posta reszerol, vagy etikatlan?

Rexor # 2017.01.27. 14:52

Járulékos költségként áfa aélapot képez, helyes a posta eljárása.

Toto15 # 2017.02.08. 20:47

Tisztelt hozzáértők!

Vásároltam egy kínai telefont amit Olaszországból postáztak részemre. A telefon elromlott és vissza kellett küldenem Kínába garanciális javításra. A telefon most érkezett vissza és megvámolták.

Gondolom amikor a Kínaiak bevitték Olaszországba az árujukat meg fizették a költségeket.

Az eljáráshoz bekérték a levelezéseket amiből kiderült, hogy csak a javítás miatt lett utaztatva a készülék. Csatoltam még a számlát is amit a vásárlásnál kaptam. (Olaszul volt írva). A számlán szerepelt a készülék ára és a kedvezmény is amennyivel olcsóbban meg lehetett venni a készüléket. Az eljárásnál még is a magasabb összeget vették figyelembe nem azt amit ténylegesen ki kellett fizetni.
Rendjén van ez így? Mert én nem érzem annak.

Dr.Attika # 2017.02.08. 22:29

Tisztelt toto15!
Szabályosan járt el a magyar vámhatóság. Ezen garanciális igényének érvényesítése kapcsán a telefont az olasz eladónak kellett volna visszaküldenie. Ön nem volt jogosult a kínai gyártónak megküldeni vámjogilag. A magyar vámhatóság jogszerűen ítélte első import behozatalnak és jogszerűen vetette ki a vámot és az általános forgalmi adót.

Toto15 # 2017.02.09. 19:49

Köszönöm válaszát Dr.Attika!

magnate # 2017.02.10. 17:22

Tisztelt hozzáértők!

Több terméket rendeltem külföldről/Aliexpress-ről.
Kis csomagokban érkeztek, ezért nem is fogták meg a vámon.

Szeretném ezeket a termékeket legálisan értékesíteni az országban, arra lennék kíváncsi, hogy utólagosan be lehet-e jelenteni és vámot/áfát fizetni ezekre a termékekre.
Ha igen, mi ennek a pontos menete? Kihez kell forduljak?
Válaszukat előre is köszönöm.

shopmexico # 2017.02.21. 17:01

Tisztelt hozzáértők!

Ruhanemut szándékozom rendelni Mexicobol kb 350 dollár értékben (postával együtt). Kb mennyi vámra számithatok?

Azért kérdezem mert a nyáron is rendeltem onnan, akkor kb 800 dollárért és a vám jóval meghaladta a 12%ot. (Azt olvastam több helyen hogy max 12% lehet.) (A 12 sz vám olyan 25 ezer huf lett volna, és én 78 ezret fizettem.)

Köszönök minden tanácsot!

Dr.Attika # 2017.02.21. 17:10

Abba a 78 ezer forintban a 27% ÁFA is benne volt.

kilagi # 2017.02.21. 18:32

Tisztelt Fórumozók!

Soha nem voltam, és nem is vagyok rosszindulatú és irigy ember, vagy olyan aki mások életével, ügyeivel foglalkozik. De árulják el nekem, hogyan lehetséges az, hogy egy családi ház udvarán (aki egy olyan személyé, hogy tele van tartozásokkal)sokszor tucatjával sorakoznak a külföldről behozott autók, ami még egy vaknak is feltűnne, és megy a "fekete" kereskedelem, adás-vétel, merthogy engedélye nincs, az "hótzicher". Hosszú évek óta ez így működik. Tényleg meg lehet ezt így csinálni, hogy a kutya nem foglalkozik ezekkel?(hivatali személyek, stb.)

Dr.Attika # 2017.02.21. 18:48

Tisztelt kilagi!
Olvassa el a NAV idei kiemelt ellenőrzési szempontjai. Benne vannak az autósok.
Alapvetően a rendőrségnek- települési járürüzési kötelezettségük kapcsán- kellene felfigyelni a jelenségre.

kilagi # 2017.02.22. 16:20

Köszönöm, elolvastam. Hát őszintén szólva nem tudom az ilyen "családi ház udvarán bizniszelgetős" autónepperecskékre is felfigyelnek-e Navosok? mert a rendőrség nem foglalkozik vele az tuti!! már 6 éve nyomatja az illető a lehető legnagyobb nyugalomban. Elképesztő! És még én érzem magam hülyén, hogy ez csak nekem szúr szemet.

drbjozsef # 2017.02.22. 18:47

kilagi,

ha az illetőnek tartozásai is vannak, akkor "hótzicher", hogy nem a saját nevén fut a biznisz. Lehet, hogy teljesen legális a dolog (mármint papíron persze, aztán a valóságban nem biztos), egy cég hozza be, és adja tovább az autókat, az illetőnek meg nincs hozzá köze. Mármint papíron. Ily módon nincs különösebb problémája a NAV-val, mert simán tudják prezentálni a szükséges papírokat. Hogy aztán egy céghálóban kézen-közön eltűnik az autó, ahhoz nekik már valószínűleg semmi közük. Mármint papíron.

Ami ebben az országban folyik, ahhoz képest nem csoda, ha ez senkit nem érdekel.

kilagi # 2017.02.22. 19:06

Igen, eddig ok, hogy más nevén fut, erre én is gondoltam. De akkor is, valami telephely engedély vagy valami nem kell a kocsiknak??? amúgy az emberke maga buherálja otthon a garázsában, hegeszti, toldozza- foldozza, porszívózza az autókat meg miegymás...AMúgy meg nem hiszem, hogy cég nevén fut az üzlet, annyira azért nem rafkós a madárka. És igaz, ebben az országban már mindent lehet, aki becsületes akar maradni, az szívja meg.

fadam1988 # 2017.03.02. 17:18

Sziasztok!

Kaptam egy csomagot külföldről, eu-n kívlről. A csomaghoz volt egy számla, 100 eur-ról. Azonban a vámhivatal nem akarja elfogadni a számlát, mert szerintük ez kevés, mutassam meg a banki kivonatomat az átualásról. Amit én megtennék, illetve meg is tettem, viszont az az összeg, amiért vásároltam a terméket kevesebb, mint ami a számlán szerepel (így írták a számlát hongkongban). Azt a tájékoztatást kaptam, hogy a összeg túl kevés. Ilyenkor mi a teendő?

jiko87 # 2017.03.08. 09:03

Üdv!

Azt szeretném kérdezni,hogy ha Németországból szeretnék rendelni pl.karos székeket, mondjuk 20 darabot akkor hová kell fizetnem Áfá-t és vámot ha kell. Ezeket mi alapján állapítják meg?

Válaszukat előre is köszönöm!

Rexor # 2017.03.08. 09:13

Magánszemélyként (nem áfa alanyként) német áfát fogsz fizetni.

Dr.Attika # 2017.03.08. 12:25

Rexor barátom!
A kérdező nem írta azt sem, hogy magánszemélyként, sem azt, hogy nem kereskedelmi tevékenysége keretében kívánja rendelni. Feltételezve, hogy gazdálkodóként és kereskedelmi tevékenysége keretében kívánja behozni a terméket, így már válaszod nem biztos, hogy helytálló.

Rexor # 2017.03.08. 12:34

Attila, azt írtam, hogy abban az esetben ha nem áfa alany a megrendelő, szerintem ez egyértelmű (mivel az Áfa irányelv is ezt a terminológiát használja :).

Magánszemély # 2017.04.01. 21:15

Tisztelt Szakértők!
Szeretnék egy terméket rendelni Angliából 100 euró körüli értékben. Vajon kell itthon áfát és vámot fizetni utána?
Az EU tagokra vonatkozó szabályok még érinti őket vagy már nem?

Dr.Attika # 2017.04.02. 08:30

100 EUR vámérték esetében nem mindegy? Egyébként A Nagy Brittek csak most kezdték a "szarból menekülést". Mire kiléphetnek lesz vagy 10 év. Addig minden uniós szabály vonatkozik rájuk.

TRWT # 2017.04.05. 21:27

Tisztelt Szakértők!
Szeretnék segítséget kérni abban, hogy milyen illetéket,vámot kell megfizetnem külföldről rendelés esetén. Sok fórumot, hozzászólást átolvastam,de igazából mindenütt más és más költségeket írnak. Tehát egy szerszámgépet szeretnék vásárolni. Ebay-ről, amely eredetileg (természetesen) Kínában gyártott termék,de Németországban van (valószínűleg raktárban).Kb. 2900$ körül lenne az ára.Nem tudom,hogy jobban megérné-e itthon megvenni, vagy kintről rendelni a járulékok, költségek miatt. Kérdeztem a könyvelőmet is,de ő sem tudott pontos információt adni. Minden alkalommal csak ígérgeti, hogy utána néz,de most már kellene az eszköz,így saját magam kezdtem utána nézni. Itthon majdnem kétszeres áron lenne a termék,ezért is gondolkodom a külföldi beszerzésen.Megtisztelő válaszaitokat előre is nagyon szépen köszönöm!