Termékek külföldről, vám, adó, ilyesmi


dóraleticia # 2015.02.10. 09:27

Tisztelt fórumozók. Azok segítségét , válaszát várom kérdésemre akik járatosak vám. és illeték fizetésekben Problémám a következő,, Először és utoljára rendeltem az EU, kívülröl árut, Segítséget kértem egy ismerőstől aki ebbe már gyakorlott, Megrendeltük az árut kártyáról utaltuk a vebáruház által közölt fuvardíjat és az áru árát. 2 nap múlva jön egy SMS az ismerősöm telefonjára (az Ő nevében lett a rendelés leadva) hogy a csomag átvételekor a futárszolgálatnak még kell fizetnem Összeg nem volt írva, 3.-nap jön egy email, amibe gyakorlatilag ugyan ez van írva ,, és még az, hogy ha nem veszem át a csomagot napi 4200Ft a büntetés.Az ismerősömnek még így soha nem történt a vásárlásainál,Ő sem értette mi ez, A meglepetés akkor ért amikor megjött a csomag (értéke áru 8500Ft + száll, 4200Ft) és a futár még kért 3090Ft halasztott vámfizetést +4309Ft közteher fizetést Utóbbit nem tudom mi??? Kérdésem az, hogy jogosan kértek tőlem ezeket az összegeket??? Drágább a leves, mint a hús?? Köszönöm ha válaszol aki jártas e dolgokban

Rexor # 2015.02.10. 10:00

Igen valószinűleg a fuvarozó társaság megfizette helyetted a vámot és a többi közterhet (áfa, környezetvédelmi termékdíj), és ezt kell kifizetned.

luck-666 # 2015.02.10. 10:52

Ha az áru értéke és a szállítási költség együtt meghaladja a 22eurot,akkor a teljes összegre 27% Áfát kell fizetni+ a szállító cég felszámolja a vámügynöki díjat,mivel Ők intézik a vámkezelést,a Postánál ez 2000ft, a Fedex-nél 3600ft,a többi fuvarozó cégnél is ekörüli az összeg!

dóraleticia # 2015.02.11. 08:13

Rexor... luck666... köszönöm a válaszotokat..Így jártam, ez volt a tanulópénz, Drágább lett a leves mint a hús, ..de levontam a tanulságot.

luck-666 # 2015.02.11. 10:45

itt is le van írva minden pontosan:
http://www.nav.gov.hu/…tes_vasarlas

Bettybali # 2015.05.20. 02:57

Kedves Mindenki!

Baliról írok, Indonèziából.
Egy budapesti bolttal szeretnék együttműködni. Innen küldenék ruhát és különböző ajándéktárgyakat.
Annyit már sikerült megtudnom, hogy min.45kg-ot tudok küldeni repülőn, ez kb 520 Usa dollárba kerül.
A kérdésem az lenne, hogy otthon Budapesten mennyi vámot és áfát fizetne a partnerem a 45kg áru után?
Bármilyen infót előre is köszönök!
Szép napot!

Elde # 2015.06.03. 14:44

Kedves fórumozók!
A segítségeteket szeretném kérni! Az EU-n kívülről szeretnék ékszereket behozni (bizsu). De ahonnan hoznám,ott nem kapok számlát,viszont tovább értékesiteni szeretném. Milyen megoldás létezik? Egyéni vállalkozó vagyok,a behozni kívánt ékszereket kiskereskedelmi egységeknek vmint magánszemélyeknek szeretném értékesíteni. A vám ilyen esetben hogy működik? A választ előre is köszönöm!

Pali79 # 2015.06.22. 18:28

Üdv mindenkinek!
Olyan kérdésem lenne, hogy szeretnék ebay-ről, kínából vásárolni egy terméket ami az ára miatt vastagon ÁFA köteles. Az lenne a kérdés, hogy Kft-ként a fizetendő ÁFA-t vissza tudom igényelni? Az eladó valószínűleg magánszemély.

Rexor # 2015.06.22. 19:10

Akár igen, ha a vállalkozás érdekében használod a dolgot.

Pali79 # 2015.06.23. 08:27

Igen a vállalkozás számára vásárolnék.

luck-666 # 2015.06.23. 10:17

a Kinaiak adnak számlát,ha kérsz,(nekem egyszer a számla készítő programot is elküldték,hogy csináljak magamnak olyat,ami kell), de a banki átutalási igazolást fogják elfogadni a vámolásnál és az után fizeted a 27 % Áfát és még további 2-4 ezer forint Vámügynöki díjat (ezt mindegyik szállító cég másként nevezi,a Posta a legolcsóbb,a Fedex és a többi futárcég drágább,de erről is Áfás számlát kapsz).

Traffic # 2015.07.04. 13:05

Luc-666, köszönet a hasznos válaszokért, tanácsokért!

Rencsike # 2015.07.23. 10:43

Szép napot mindenkinek.

Én egy segítséget szeretnék kérni. Pár hete megkeresett egy úriember a Facebook közösségi oldalon akivel beszélgetést folytattam. Emailben azóta is folyik a beszélgetés. Állítása szerint elutazott és kár érte a hajóját ahonnan az értékeit nekem szeretné elküldeni. Állítása szerint 550 euro vám pénzt kellene nekem elutalni ,hogy átvehessem a csomagot , mert a nemzetközi díjakat ő már kifizette. Arra kért én írjak a futár szolgálatnak, a kérdésem az lenne jó e a sejtésem hogy , ebben az esetben nem nekem kéne irogatnom senkinek hanem ők keresnének adott emailen, illetve jó lehet e a sejtésem hogy itt valami csalásról van szó. Írtam emailt az adott címre ami állítólag a futár szolgálat de egy semmit érő levél jött vissza válasznak ami szerintem nem egy hivatalos helyről érkezett.Ahol azt kérték minden személyes iratom másolatát küldjem át. Se pénzt se adatokat se másolatokat nem küldtem nem is fogok. Csak szeretnék megbizonyosodni róla , hogy rajtam kivül más is csalásnak látja e ezt a dolgot . Válaszokat előre is köszönöm Renáta

gerilege # 2015.07.23. 10:55

100%, hogy csalás.

Rencsike # 2015.07.23. 11:25

Hát most kaptam egy emailt hogy 250 euro is elég már biztos vagyok benne hogy csalás. gerilege köszönöm a válaszod

Rencsike # 2015.07.23. 12:24

Business Law köszönöm a hozzászólásodat.

Nem küldök pénzt.

yoli # 2015.07.25. 19:36

Üdv mindenkinek!

Kínából jönnék haza 3 hétre megölelni a családot.
Egy éves munkaviszony a hátam megett (az is Kínában).
Fényképezőgép táskámmal, obkektívekkel, apple laptoppal (kb. 2,5m Ft összérték) megpakolva jönnék és mennék is vissza még 2 évre. A berendezéseket Kínában vásároltam, magáncélra.

Feltételezem, hogy nem akarnak majd megvámolni külföldi munkavállalóként, de azért biztos ami biztos megkérdezem, hátha nem jól gondolom.

luck-666 # 2015.08.25. 11:37

Az lenne a kérdés,hogy ez->15/2004 PM rendelet 51§ (4)- magánszemélyre is vonatkozik-e?

Dr.Attika # 2015.08.25. 11:51
luck-666 # 2015.08.25. 12:09

köszi,de akkor mi értelme a 22 euro-s szabálynak?
22,1 - 150 euró között vámmentes, de 27% ÁFA terheli a küldeményt

Dr.Attika # 2015.08.25. 18:33

Ez két külön dolog. A 22-150 EUR az utasoknak adott kedvezmény. Az Ön által hivatkozott 51.§ (4) bek. pedig az Államoknak könnyebbség, hogy 10 EUR alatti összegek behajtásával vagy visszafizetéssel ne kelljen bajlódni. Többe kerül a hús, mint a leves. Ez az Állam részéről "Az aprót tartsa meg" gesztus. Volt amikor az 1 forintos adótartozásra is küldtek egy sárga csekket, aminek a befizetése 30 forintjába került az államnak. (A Posta annyit kért) Volt is ilyen a 90-es években, hogy valaki ki...szásból feladott ezer darabot 1 Ft-os befizetést az adóhatóságnak.

Mekelek # 2015.08.26. 19:58

Udv

Segitseget szeretnek kerni,hogy milyen valalkozoi kellene nekem ahoz ,hogy kulfoldrol rendelt termekeket tudjak arulni piacokon. Ado,vam s.t.b.

Rexor # 2015.08.27. 06:46

Meglehetősen sok variáció van erre a témára, ne spórold meg a könyvelőt.

lrobee # 2015.09.07. 09:45

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni.
Rendeltem interneten terméket. Postázták is rendesen. A Magyar posta sms-ben megkeresett, hogy Vámköteles a csomagom. Az internetes cégtől kapott email-ben volt egy kép, amin lefényképezték a csomagomat. Feladó ez áll rajta:
From:
CHINABRANDS
Postbus 71829
3000 PV Rotterdam
the Netherlands

A Postának megírtam, hogy ezt a csomagot Uniós országban adták fel, és szerintem nem kell vámot fizetnem.
Erre a Posta válasza:
"Több nemzeti posta (pl.: holland, svéd) felismerve a piaci lehetőséget, képviseletet nyitott Távol-Keleten az ott előállított áruk postai feldolgozására, logisztikai feladatok elvégzésére. Az Ön küldeményét jogilag a holland posta vette fel (erre utal a postai azonosítóban foglalt NL jelzés is), de mivel az áruk származása Unión kívüli, ezért azok vámszakmai nyelven harmadik országból származnak.

A nemzetközi postatechnológia szerint ezen küldeményeket tartalmazó egységképzők (zsákok, ládák) megkülönböztető jelzéssel vannak ellátva, a posták így is jelzik a kézbesítést ellátó uniós ország számára, hogy ezen küldemények vámeljárás alá esnek."

Most mit tegyek? Mi az igazság?

Rexor # 2015.09.09. 07:25

Ha 3. országból (tehát nem EU-ból) érkezett a küldeményed, akkor igazuk van.