Termékek külföldről, vám, adó, ilyesmi


hedimedi # 2017.11.22. 17:17

Üdvözletem!
Már egy másik fórumba is feltettem a kérdést, talan rossz helyen, mert nem érkezett rá válasz.
Évek óta külföldi autók eladásával foglalkozom. Nem nagy tételben, csak 4-5 autó havonta, jövedelemkiegészítésnek nagyon jó. De papírok nélkül csinálom otthon az egészet, nem vállalkozóként, a kérdésem az lenne, mire számíthatok egy esetleges feljelentésnél? Egyáltalán vizsgálódik-e a NAV , ha érkezik hozzájuk egy névtelen bejelentés erről a tevékenységről?Kérem segítsenek válaszukkal, mert attól tartok, hogy egy "jóakarom" fel fog jelenteni...

Dr.Attika # 2017.11.22. 18:35

Üdvözletem!
ÁFA és SZJA csalás. Hamis magánokirat felhasználás.A nagy mennyiség miatt jelentős érték. Nem biztató a helyzet.

hedimedi # 2017.11.22. 20:25

Köszönöm szépen a választ! Nagy mennyiség alatt mi értendő? Ez a pár darab autó is???

nonolet # 2017.11.22. 23:20

"csak 4-5 autó havonta, "

Ez nem pár darab vazze, hanem évi 40-60 autó!!!

(több)Százmilliós forgalom... sok milliós adóhiánnyal.

Dr.Attika # 2017.11.23. 04:14

Nem ártana előre menekülésként konzultálni egy büntetős jogásszal. Olyannal aki ért is az autós üzletekhez.

Szomorú örökös # 2017.11.23. 05:00

hedimedi

Egyáltalán vizsgálódik-e a NAV , ha érkezik hozzájuk egy névtelen bejelentés erről a tevékenységről?

Én úgy tudom, hogy csakis névvel azonosított bejelentésekkel foglalkozhat a NAV hivatalból, természetesen a bejelentő inkognitóját megőrizve, bár azért az is egy kicsit számomra a Rákosi rendszert idézi.

wers # 2017.11.23. 05:46

De hivatalból bárki után "érdeklődhetnek"

Szomorú örökös # 2017.11.23. 07:02

wers

De hivatalból bárki után "érdeklődhetnek"

Nyilván így van, de a felesleges köröket ők sem szeretik. Márpedig ha valaki névtelenül jelent, az lehet egy kicsinyes bosszú is és nem biztos, hogy van mögötte valóságtartalom.
No pont ezért nem foglalkoznak vele és jól is teszik.

kilagi # 2017.11.23. 07:18

Szerintem meg a NAV egyáltalán nem foglalkozik a nepperekkel. Ugyanmár. Az internet évek óta tele van olyan hirdetésekkel, amikben külföldről behozott autókat árulnak magánszemélyek. Nekem is van egy ismerősöm, aki 7 éve ezt csinálja. Havonta ő is 3-4 autót hirdet meg. A kutya nem foglalkozik vele, pedig hááát az ő udvara is tele van autókkal, csak az nem veszi észre, aki nem akarja. A NAV-ot az ilyen "kis" nepperkék nem érdeklik!!!Ők a nagy fogást nézik. HÉdimédi szerintem nincs miért félned!

nonolet # 2017.11.23. 09:28

"No pont ezért nem foglalkoznak vele és jól is teszik."

Tévedés...
Az alaposnak tűnőkkel, ha "komolyabb" ügy foglalkozik.
Tapasztalat.

nonolet # 2017.11.23. 09:35

kilagi

Marhaság...

wers # 2017.11.23. 12:57

Az, hogy sokakat még nem értek utól, az nem azt jelenti, nem foglalkoznak velük. Ennél még kissebb ügyekkel is.

nonolet # 2017.11.23. 15:23

Ezért kell időben abbahagyni... ha már egy ideje megúszta.

Dr.Attika # 2017.11.23. 15:37

Lehet, hogy nem bukik meg de az is hogy igen. Ha megbukik, akkor nagyot bukik. Ügyvédi tapasztalatból tudom, hogy 3-4 év után is lehet bukni autós ügyekben egész kicsi banánhéjon.

nonolet # 2017.11.23. 17:09

Bizony, bizony... hosszú idő év az elévülés...

- -

Az ilyesmit idővel abba KELL hagyni
és
az elévülésből eltelt minden napért hálát adni.

VAGY

A kezdeti tőke felhalmozás után,
ésszerűen eljárva
át kell állni a legális üzemmódra.

moandras # 2017.11.25. 07:31

Az én szomszédom is ebből keresi a "mellékest" közel 10 éve, és mit ne mondjak, elég jól megszedte magát ebből. Régi, öreg, kis értékű autókkal kezdte, ma már szinte nincs is autó az udvarában 1 millió alatt...És igen, ő is feketén csinálja, az interneten hirdet...EGYIK HATÓSÁGOT SEM ÉRDEKELTE 10 év alatt (és valószínű, ezután sem fogja)!!!

Dr.Attika # 2017.11.25. 09:46

A hatóság már régen "leszokott arról", hogy saját észlelésében derítsen fel bűncselekményeket. Megelégszik a hozzá eljuttatott bejelentések feljelentések elintézésével. Ezek is túlhaladják a kapacitását.

drbjozsef # 2017.11.25. 17:53

Csak addig nincs baj, amíg az árult romok úgy-ahogy elkocognak, és ha nem, akkor is kifogják a balfasz lúzer vevőt. Csak egynek szólnak be rosszul, és felnyomja, a vevőknek ilyen esetben nincs olyan sok veszítenivalójuk, ők legálisan veszik meg egy külföldi állampolgártól az autót (jó esetben, ha nem, pláne átverték csúnyán).

wers # 2017.11.25. 18:34

Mélyebben a baj. Ennyi idő még mindig nem volt elég kidolgozniuk (bocsi, inkább bevezetni) a rendszert, hogy látható és követhető legyen, más EU államban eladott járműnek mi is lesz a sosa?

drbjozsef # 2017.11.25. 19:56

Sorsa?
Nem értem.
Papíron Pista a hamburgi Günthertől megvette az autót. Mit kövessenek ezen nyomon? Hogy valójában egy biankó szerződéssel Feri hozta haza, és sózta rá Pistára, az sehol nem jelenik meg hivatalosan, nincs mit követni, vagy vizsgáálni rajta.

Legalábbis addig, amíg nincs probléma.

Dr.Attika # 2017.11.26. 06:04

A magyar hatóság lekéri alvázszám alapján a német hatóságoktól, hogy kivásárolta meg a gépkocsit. A németek küldik a szerződést (Németországban a német eladó lejelentette külföldi eladásra, így vonta ki a forgalomból) máris kiderül, hogy a hamisított adásvételin nem az eredeti vevő, hanem az szerepel, aki belföldiesítette.

moandras # 2017.11.26. 17:49

KEdves Ügyvéd Urak, valahol azt írták, hogy a NAV maguktól nem veszi ezeket a neppereket észre(csak ha kapnak fülest), hol pedig épp az ellenkezőjéről írták, hogy pont nem foglalkoznak az ilyenfajta feljelentgetésekkel...Nos akkor?

nonolet # 2017.11.26. 20:37

A sors keze és az ügyintéző dönt...

De egy valós alapot mutató bejelentés azért jó eséllyel sorra kerül.

tdi1 # 2017.11.28. 22:33

üdvözletem mindenkinek

Segítséget, véleményt szeretnék kérni.

Rendeltem kínából egy autodiagnosztikai eszközt, ami nem jutott el hozzám, mert a reptéri NAV ellenőrzés során hamísítványnak ítélték meg. Viszont egyúttal egy ügyvédi iroda is megkeresett, hogy fizessek nekik 50eFt-ot a termék szabadalmi védelmére hivatkozva.
A rendelt termék hírdetésben szereplő nevében és ábrázolt képein sem szerepel a kifogásolt márka, gyártó típusa. Sőt a képeken mindössze elektronikai panelek vannak márka és doboz nélkül. Én úgy gondolom jóhiszeműen jártam el, hogy venni akartam egy hibakód olvasót. Nem tudhattam, hogy esetleg hamisítvány lehet, viszont ha az akkor miért nem a gyártót forgalmazót vonják felelősségre? Hallott már valaki hasonlóról?

nonolet # 2017.11.28. 23:04

"mert a reptéri NAV ellenőrzés során hamísítványnak ítélték meg. "

Ezzel buktad a pénzed.
(a kínitól kérheted, ha átvert, indítsd el a visszatérítési igényed, azaz reklamálj nála)

"Viszont egyúttal egy ügyvédi iroda is megkeresett, hogy fizessek nekik 50eFt-ot a termék szabadalmi védelmére hivatkozva."

Ha lehetett tudni, hogy

  • jogsértő a cucc,

akkor

  • te is sáros vagy

Első körebn hajtsd el őket, azzal hogy
"nem került a birtokodba semmiféle jogvédett cuccuk"
Ezért nincs jogalapja az igényüknek.

HA szerintük van, akkor indokolják, hogy

  • mi az a jogalap konkrétan

és, hogy

  • miért pont annyi a követelésük?!