Letiltás bérből


Poorus # 2011.11.23. 19:37

Üdv!

Volna egy gondom, ami miatt fizetésből letiltással fenyegetnek, a Budapest Bank behajtási csoportjától. Címszavakban: végtörlesztettem november 04-én részben önerőből, részben más bank hiteléből 4.500.000.-Ft-ot. Aznap elutalták a pénzt a BB banknak, hogy még a következő részlet esedékessége előtt megérkezzen, ami 10-e. A végtörlesztési igazolást a BB bank úgy állította ki, hogy november hónapra kértem, de azt mondták, hogy két hónapra előre tudják kiállítani, így lett 2011. 12. 27-e az időpont. A bank most követelni fogja ez alapján a 11.10-i és a 12. 10-i részletet is (mondták) mert ők az utalásomat 2011. 12. 27-én írják majd jóvá. A végtörlesztett összeg is már plusz összegekkel növelt, amit azt mondták, majd visszautalnak. Jogszerű ez? Ülhetnek a pénzemen és még követelhetnek is tőlem részleteket és fenyegethetnek fizetésből letiltással? Az ügyintéző vert át, amikor 60 nappal előredátumozta az igazolást, vagy tényleg csak így állíthatta ki? A behajtási csoportjuk munkatársa szerint fizetnem kell, de majd visszakapom, csakhogy közben már az új forinthitelt is törlesztenem kell! Ezt meg lehet tenni egy családdal? Mi tévő legyek? Kérem segítsenek! Én nem tartozom senkinek!

zsozsoo # 2011.11.21. 11:37

Tisztelt Kovács Béla Sándor!

Akkor ezt nekem írtad?:
"Ahhoz előbb kellene valami jogerős marasztalás veled szemben."

Akkor ez azt jelenti, hogy ha engem külön személy szerint nem marasztalnak el, akkor az én fizetésemet nem tilthatják?

pioneer # 2011.11.21. 11:37

Köszönöm a segítséget végrehajtó1 !

Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra, épp időben,mert
nekem minden egyes ismerősöm azt mondta, hogy mivel a bank tulajdona a kocsi, ezért azt nem viheti egy másik bank. Ezek szerint tévedtek.
Még egyszer köszönöm !

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.21. 11:25

Bocsánat, ha félreértést okoztam, zsozsonak válaszoltam.

végrehajtó1 # 2011.11.21. 10:22

igen , közösen feleltek.

zsozsoo # 2011.11.21. 10:17

Tisztelt Végrehajtó1!

Számomra van valmi ötleted a kérdéseimmel kapcsolatban?

végrehajtó1 # 2011.11.21. 10:04

Autót foglalhatják.A szülő testvér nem.

pioneer # 2011.11.21. 09:21

"Ahhoz előbb kellene valami jogerős marasztalás veled szemben."

Elnézést ha érthetetlennek tűnök de akkor a szülőt, testvért, hiteles autót belekavarhatják, vagy sem?

Köszönöm válaszát

Üdv
pioneer

zsozsoo # 2011.11.21. 07:48

Ooo...!

Most nézem, hogy lehet nem is nekem válaszoltál. Na mindegy, lenne még egy kérdés. Ugyan ez az ügy. Ha kiderül, hogy az adós hamis munkáltatóival kötötte a kölcsönszerződést, akkor ezzel meg lehet támadni a szerződést és így valahogy szabadulni a készfizető kezesség alól?

zsozsoo # 2011.11.21. 07:44

Köszönöm a választ!

Azaz ha a feleségem testvérét mint adóst és feleségemet mint készfizető kezest jogerős végrehajtást állapítanak meg és én nem szereplek sehol semmilyen szerződésben, akkor az én fizetésemből nem vonhatnak az ő kölcsönügyletük miatt?!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.21. 07:28

Ahhoz előbb kellene valami jogerős marasztalás veled szemben.

pioneer # 2011.11.21. 05:47

Üdv!

Azt szeretném megtudni, hogy ha van egy SZEMÉLYI KÖLCSÖNÖM amit nem tudtam fizetni, azt a fizetésem 33% -ra terhelhetik "csak", vagy a hiteles autót is elvihetik, esetleg testvér vagy szülő fizetéséből vonhatnak-e!
Gyakorlatilag született egy megállapodás a Követeléskezelővel de úgy néz ki, hogy nem fogom tudni teljesíteni. A nevemen nincs se ingatlan se semmi.

Köszönöm a mielőbbi választ

zsozsoo # 2011.11.20. 21:40

Üdv!

Az lenne a kérdésem, hogy a feleségem kezese volt a testvérének egy kölcsönnél és úgy néz ki, hogy végrehajtás lesz a dologból. A végrehajtó tilthatja a feleségem fizetésének és a testvére fizetésének a 33%-át és ezen kívül az enyémet is vonathatja?
Köszönöm a választ előre is!

lajcsó # 2011.11.20. 18:36

Mifelénk ezt úgy oldják meg hogy a házastársak elválnak és az adós bevállal 50% gyermektartást. (De a válás ellenére tovább élnek együtt.) Az 50% fölötti részre pedig nem lehet végrehajtást vezetni.

Juc1 # 2011.11.20. 14:00

Tisztelt Jogi fórum.

Érdeklödni szeretnék a végrehajtással kapcsolatosan.
Jelenleg 2 végrehajtó cég credit express és egy kisebb küldött tájékoztatást,hogy következő lépésük a fizetési meghagyás lesz és perre adják a 200 e ft os tartozásom,közben ott tartok hogy egy harmadik bank nál sem tudom már fizetni a hitelem igy valószinű ök is végrehajtani perelni fognak engem majd ez egy magasabb összeg már csak 2 év lett volna hátra egy 5 éves hitelböl összege 700e..A kérdésem innen jön.Lakásom már nincs mert eladtam,nemtudtudtuk fizetni,férjemnél lakok a szülei házában,nincs a nevemen semmi,nem dolgozom gyeden vagyok ugyan az bankszámlára megy,tilthat e a munkáltatomnál ami tb kifizetöhely és ahonnan jön a gyedem,valamint ha nem megy folyószámlámra semmi pénz hozzányulhat e férjeméhez vagy a lakásrészéhez,?Illetve az autójához ami hiteles??Nem adóstársam férjem sehol sem és a hitel hamarabb volt a nevemen mint ,hogy összeházasodtunk.Már belerokkantam teljesen,Előre is Köszönöm válaszukat.

gerbera317 # 2011.11.15. 23:31

Bank megkapja az eladott kocsi árát.

Mármint melyik bank? A vh-kérő bank, nem? Az autófinanszírozó nem kap egy kanyi vasat sem. Persze, csak ha már végrehajtás folyik, és lefoglalták az autót.

Amíg nincs ellened végrehajtás, addig szabadulj meg az autótól, mert utána már nem lesz rá lehetőséged. Ha az autófinanszírozó visszavásárolja a kocsit, szerencsés esetben nullával, esetleg némi mínusszal tudsz kiszállni. Ha viszont a végrehajtás során árverezik el az autót, akkor az negyedáron fog elmenni, a befolyt vételár éppen elég lesz végrehajtási költségre, te meg fizetheted a teljes hitelt a nemlétező autód után.
Ingatlanod van? 5-6 M fennmaradó követelésnél nem fogják beérni a munkabéred 33 százalékával, és árverezni fogják az ingatlanodat is, ha van. Most még cselekedhetsz okosan...

robertp # 2011.11.15. 10:07

Köszönöm a gyors válaszokat

R.

végrehajtó1 # 2011.11.15. 10:02
  • Bank megkapja az eladott kocsi árát.A többit (mivel biztos hogy nem fedte be a teljes hitelt) fizeted te annak ellenére hogy nincs már autód.
  • Megoldás lehet.
robertp # 2011.11.15. 09:21

Köszönöm a választ, a kocsi hogyan nézne ki, eladják azt is, kifizet belőle finanszírózó, a maradék az övék, vagy csak elviszik eladják, én meg fizetem tovább a már nem létező kocsit is? A másikra megoldás egy nyilatkozat, hogy melyik ingóság melyikünké?

R.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.15. 09:12

A kocsit biztosan, a többi ingóra is fennáll a foglalás elvi lehetősége.

robertp # 2011.11.15. 08:25

Üdvözlök mindenkit!

Olyan jellegű problémám lenne, hogy évekkel ezelőtt segítettem a szüleimnek a hitelükben és hogy hosszabb futamidőt kaphassanak beszálltam adóstársként. Eljutottak odáig, hogy már nem tudják fizetni, még az én segítségemmel se. Ha elárverezik a házukat és eladják, akkor is maradni fog 5-6M forint ami nem fog kijönni az összegből. Gondolom ezt behajtják és majd vonni fognak az én fizetésemből is.
Kell-e félnem hogy emellett végrehajtanak és a hitelre vett, még ki nem fizetett kocsimat elviszik, továbbá, hogy bejönnek a lakásomba és elvisznek cuccokat, esetleg olyat ami a barátnőmé? (nincs házasság vagy hivatalos élettársi viszony)

R.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.11.08. 22:18

Nem. Fizeted. Aztán ha egyszer is késel, na akkor tényleg jön a nemulass.

eva29 # 2011.11.08. 20:08

Sziasztok! Szeretnék tanácsot kérni,hogy kaptam egy hitelintézettől méltányossági kérelem nyilatkozatot mivel felmondták a szerződésem,és én újra kértem.Csatolom a jövedelem igazolásom,megjelöltem mennyivel tudnám törleszteni.Ez most mit jelent?Vonják majd a béremből?Köszönöm a választ!

dina33 # 2011.11.02. 22:29

Nem, hogy többet fizetett ill. fizet hanem mindent!

Gabicsek # 2011.11.02. 21:38

Kéne. Ha nem, az fizet, aki fizet, illetve attól az adóstárstól tiltják, akitől tudják. A bankot nem érdekli, a lényeg, hogy fizetve legyen. Gondolom, azért lett beadva a fizetési meghagyás, mert az egyik fél többet fizetett, mint a ráeső rész. Ez így működik.