Letiltás bérből


Big-B # 2010.03.02. 20:29

Barátnőm adóstárs a szülei által - hitelből vásárolt - házban, amit a szülők nem fizettek, így az azóta otthonról elköltözött lányukra szállt, azt egy adósságkezelő inkasszó formájában a fizetéséből levonja.
A barátnőm sajnos így már nem volt képes a saját lakásának költségeit fedezni, így hazaköltözött, és azóta is vonják a fizetését.

Az eredeti adós - szülő - inkasszó által ismét törleszti az adósságot.

A kérdésem: köteles-e eltűrni a barátnőm, hogy az adósságot az eredeti adóson kívül a saját fizetéséből is inkasszó által elvonják?
Megoldja-e ezt esetleg az, ha elköltözik otthonról?

ildi12 # 2010.02.26. 16:19

De vajon
hány százalékra?

Béla44 # 2010.02.26. 16:17

Mégegyszer köszönöm szépen!!!
Nagy Béla

végrehajtó1 # 2010.02.26. 16:14

Ja és itt is csak a 6 hónapra visszamenő követelés él?

igen

alapesetben20%.De szerintem a bíróság csökkenteni fogja mert van még 2gyerek.

végrehajtó1 # 2010.02.26. 16:09

Béla44

az Önálló Bírósági végrehajtótol.Majd el felejtettem kérhet a bíróságtól is.

ildi12 # 2010.02.26. 16:05

Tisztelt Fórumozók! Egy olyan kérdésem lenne egy utcabeli segitséget kért tőlem hogy volt férje elhagyta és 8 éve egy ft-gyermektartást sem fizet. Viszont jelenleg új kapcsolatban van az apa ahol 2 gyermek született. Kérdés hány százalék illeti igy a gyermeket? ugyanúgy a 20% ? Ez esetben az apának van bejelentett munkahelye szerencsére.Ja és itt is csak a 6 hónapra visszamenő követelés él?

Béla44 # 2010.02.26. 16:04

Nagyon szépen köszönöm a gyors választ!
Már csak egy kérdésem van: az írásos kérelmet akkor a végrehajtást kérő Faktorház Zrt.-nek kell írnom, (Ő a végrehajtást kérő)vagy az Önálló Bírósági végrehajtónak?

Tisztelettel: Nagy Béla

végrehajtó1 # 2010.02.26. 15:47

írásban kell kérni vh-tól.

Béla44 # 2010.02.26. 15:35

Tisztelt Jogi Fórum!

Segítséget szeretnék kérni Önöktől: A Bíróság megküldte a végrehajtást kérőnek és nekem is hogy a tartozásom jogerőre emelkedett és végrehajthatóvá vált. Nincs jövedelem, letiltani nem tudott a végrehajtható, illetve semmi sincs a nevemen, albérletben lakom, de nem ide vagyok bejelentkezve.
Ha már van jogerőre emelkedett és végrehajtható Bírósági végzés, akkor hova fordulhatok, hogy legalább részletekben fizessem meg a jogosan követelt tartozásomat? Illetve mi történik ez után, helyrehozható még ez?

Válaszukat előre is köszönöm!

Tisztelettel: Nagy Béla

végrehajtó1 # 2010.02.26. 14:12

munkanélküliből csak gyerektartást és jogalapnélkül felvett munkanélküliellátást vonnak

táppénzből csak gyerektartást és jogalapnélküli felvett táppénzt vonnak.

Tittaaa # 2010.02.26. 13:50

Tisztelt Jogi Fórum!
Segítséget szeretnék kérni a kolléganőm nevében. A cégünknél felmondások voltak neki a fizetéséből két letiltás volt eddig eszközölve. Kérdésünk az, ha bejelentkezik a munkaügyi központnál munkanélküli járadék végett, a letiltást a járadékból is vonni fogják? Továbbá ha elmegy passzív táppénzre akkor a TB-ből is vonódik a letiltás összege?
Megtisztelő válaszokat előre is köszönjük!


Tittaa

végrehajtó1 # 2010.01.27. 14:11

Csak akkor tudja végrehajtani ha a nevedre szóló számlára utaltatod.

Judit26 # 2010.01.27. 14:01

Sziasztok,a segítségeteket kérném.Jelenleg álláskeresési járadékban részesülök.Most fogok kezdeni egy tanfolyamot a munkaügyi központon keresztül és képzési támogatást fogok kapni mely havi 55 000 ft lesz.2 végrehajtásom van(egy otp faktoring 650 000 ft,és t-mobile 128 000 ft).Szeretném megtudni hogy a bírósági végrehajtó letilthat-e a képzési támogatásból és ha igen mennyit?

végrehajtó1 # 2010.01.08. 19:03

Nem úgy lenne, hogy a mindenkori legkisebb öregségi nyugdíj összeg részéig nem vonható letiltás alá a munkabér?

De így van.

Szeram # 2010.01.08. 16:48

Szép napot mindenkinek!

Szeretnék választ kapni a kérdésemre, hátha valaki szakmabeli tud nekem segíteni jogszabályt értelmezni ezen a fórumon, jobban, mint én laikusként.
Kérdésem:
4 órás munkaviszony esetén is vonhatják a 33%-ot letiltásként a munkabéremből?

Ugyanis letiltás rendelvény érkezett a munkáltatómhoz a munkabéremre. Polgármesteri hivataltól, gépjármű súlyadó ügyben, amit nem tudtam még hitelt érdemlően leigazolni, hogy évek óta már nem az én tulajdonom. (de ez egy másik ügy)

Elolvastam a jogszabályt, de ezt a részét nemigen tudom értelmezni.
Nem úgy lenne, hogy a mindenkori legkisebb öregségi nyugdíj összeg részéig nem vonható letiltás alá a munkabér?
Vagy akkor ez a része mit jelent a törvénynek? :

(1994.LIII.törvény 62§ 2.bekezdés)

Másfél évig nem volt munkám, most végre találtam 2 hónapja, igaz csak 4 órás állást, aminek így is örültem, mert több mint a semmi.

A 4 órás munkára pénzbeni járandósságként 29.672 Ft-ot kapok a levonások után. (Ebből most levontak 33%.-ot: 9791Ft.-ot.)
Erre jön még 26.600Ft Cafeteria, ami nem adóköteles jövedelem, ezt nem érintette a levonás, úgy látom. össz.: 56.272 Ft lett volna a bérem.Így kaptam 46.481Ft-ot.
A 4 órás munkánál nem kell vajon megfelezni akkor az öregségi minimálnyugdíj összegét, és csak az nem képezi alapját a levonásnak, vagy hogy kell számolni?
Vagy vonhatják az egész pénzbeni járandóságból a 33%-ot, ameddig nem tisztázom az ügyet?

Köszönöm előre is ha valaki tud segíteni!

zitush # 2009.12.07. 11:42

Bocsánat, a tartozásom 113000 Ft és nem 11300 ft. :)

zitush # 2009.12.07. 11:41

Jó napot!

Szinte végig olvastam a fórumokat, de az én problémámra nem igazán találtam megoldást.
A helyzet a következő: a munkáltatóm pénzügyese felhívott, hogy kapott egy levelet, amiben közölték, hogy van 11300 Ft tartozásom, és ezt le kellene tiltani a fizetésemből. A pénzügyes 33 %-ot mondott. Ez eddig rendben, csakhogy én egyedül nevelem a kiskorú, tartósan beteg gyermekemet. Hallottam, hogy ilyen esetben 20%-ot vonthatna. Akkor most melyik a jogos?
Nekem a kifizetéssel semmi bajom, csak ez így nem tetszik. Ugyanis ha a maradék fizetésemet nézem (ami ebben a hónapban 44000 Ft volt) akkor azt ketővel elosztva nem igazán jön ki a főnkénti öregségi nyugdíjminimál. Vagy ezt sem jól értelmeztem?

Nagyon megköszönném a segítséget!

nandy # 2009.09.13. 20:51

Egy korábbi felmondott hitelt hajtottak be rajtam, amit ki is fizettem. Úgy fél év elteltével küldött a behajtó cég egy levelet, hogy az ő költségüket még nem rendeztem.

Amikor a tartozásodat először kifizetted, kaptál arról papírt, hogy nincs más követelésük? Kinek fizettél?
Ha a végrehajtást kérőnek, akkor a végrehajtást kérő köteles a vh. költségeit a vh-nak megfizetni.
Továbbá köteles haladéktalanul bejelenteni a vh-nak, ha a követelése részben vagy egészben kielégítést nyert.

Nem tiszta az ügy...

gittus # 2009.09.13. 19:50

A Tom

Szerintem a letiltás annyi amennyiről a letiltási rendelvény szól és nem több-

Ez alatt azt értem hogy természetesen a tőke és kamatai vmint a vh-i költség.
Ha ez lehelt és a cég a ktsg.-t nem tartalmazta a letiltási rendelvény akkor azt csak külön eljárásban érvényesítheti.

monalisa1 # 2009.09.11. 18:34

Ha van miből (...) akkor önként vállalt magasabb havi törlesztőrészlettel előbb-utóbb csak eljut a tartozás az egálig - egyébiránt valóban szinte sohanapján.

Mint ahogy a bankhitelnél is, a tőkén és a kamaton kívül mindenféle járulékos költségek is terhelik a havi fizetni valót - miért lenne ez másként a behajtó/végrehajtónál is.

Azt elsőre szinte soha nem lehet tudni, hogy ezen rárakodó költségek valójában mekkorák is - nem szoktak kérés nélkül információval szolgálni.

"Lisa"
laikus hozzászóló

A_Tom # 2009.09.11. 16:34

Köszönöm a gyors választ.

Kicsit pontosítok. Egy korábbi felmondott hitelt hajtottak be rajtam, amit ki is fizettem. Úgy fél év elteltével küldött a behajtó cég egy levelet, hogy az ő költségüket még nem rendeztem. (Személyes véleményemet szándékosan kihagyom, mert úgy látom, nem szokás itt érzelmi alapokra helyezni a problémák elemzését. Pedig, ha a banki tartozás befizetésekor jelezték volna ezt, az akkor még biztosan alacsonyabb összegű költséget is, simán be tudtam volna fizetni.) De nem szeretném erre helyezni a hangsúlyt. Szóval, a letiltás kezdeményezésekor kapott levélben nem volt kirészletezve a tartozásom, csak az szerepelt, hogy ~190 ezer Ft-tal tartozom. Ezek szerint ez valami "nettó" összeg lehetett?
S, a kérdés továbbra is nyitott számomra, noha ki is számolható, csak nem hihető, hogy ilyen összegű havi letiltásnál sosem érne véget az ügy, hacsak nem fizetem meg az aktuális állapot szerint egyben?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.09.11. 11:12

Nem ez alatt a 4 hónap alatt nőtt a tartozásod 100 ezerrel - csak megfeledkeztél a késedelmi kamatokról.

A_Tom # 2009.09.11. 10:49

Üdvözletem!

4 hónapja letiltással terheli a fizetésemet egy behajtó cég, plusz végrehajtást tettek az ingatlanomra. Kb. 190 ezer ft-ról szólt a levél. Havi 20 ezret vonnak le. Abba a helyzetbe kerültem - legalábbis azt hittem - hogy egyösszegben ki tudnám fizetni a fenmaradó részt.
Érdeklődésemre elmondták, hogy a tartozásom közel 300 ezet Ft, és még amennyit a végrehajtó kér. A jelzett 190 ezer Ft-os összegből, mint tőkéből egy fillér sem ment le, de a tartozás 100 ezerrel nőtt. Ettől nagyon összezavarodtam.
Ezek szerint, ha sosem tudnám egyösszegben befizetni, és arra hagyatkoznék, hogy "úgyis vonják", akkor sohasem telne le? Sőt, egyre nagyobb lenne a tartozásom?
Nincs ez így rendben :(.

Ha valakinek van javaslata, véleménye, örömmel veszem.

A_Tom

Feri29 # 2009.08.15. 09:50

Szóval a gyorsaság számít? Amelyik hitelező gyorsabb volt az kapja a 33%-ot, a második a 17%-ot függetlenül az összegtől? Akkor ha valaki harmadikként jelentkezik, akkor annak nem is jut semmi?

Enteki # 2009.08.15. 07:51

Az első 33 %, a második 17 %