Letiltás bérből


Kovács_Béla_Sándor # 2008.07.10. 16:30

Az alapján aligha. De ez a kérdezőnek nagyjából mindegy.
Árpuska, mi lenne, ha megkérdeznéd a munkáltatót, milyen okirat alapján és mely jogszabályhelyre hivatkozva vont le a béredből? Ha ezt elmondod, tán még választ is kapsz majd.

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.07.10. 15:59

A Vht. 185-193.§-a alapján történt a munkabér letiltása.

Arpuska # 2008.07.10. 15:11

Az ügyben szeretnék érdeklődni, hogy bírósági végézs nélkűl a munkaadónak van e joga tiltani a munkabérem 50 %-át bankos kölcsön nem visszafizetése miatt a bank dokumentumai alapján. Úgy tudom, hogy ahoz, hogy ezt megtegye alá kéne írnom egy " fizetés utalási nyilatkozatot", ami nem történt meg.

Köszönettel

Szatti # 2008.04.26. 08:47

Olyan kérdésem merült még fel ezzel a letiltással kapcsolatban, hogy a kezes béréből az alábbi helyzetben hogyan vonják le a 33%-ot a hitel kiegyenlítésére? :

adott egy adós, és egy kezes. hitel egy takarékszövetkezettől. adós és kezes azonos állandó lakcím. mindkettőnek bejelentett munkahely a hitel felvételekor.
időközben a lakás eladásra kerül, adós bejelenti a változást a takarékszövetkezetnél.
kezes más helyre költözik, mint az adós, megváltozott lakcím, más telefonszám, és más munkahelyen dolgozik.
Adóstól a takarék nem fogadja el a módosult adatok bejelentését, Kezes pedig nem jelenti be.

Csak hogy érthető legyen:
az adós én vagyok, a kezes egy régi kapcsolatom. Én tudom az ő elérhetőségét, jelenlegi munkahelyét. A hitel felszámolásáról én már felvettem a tértivevényes levelet, de a takarék a kezesnek még a régi címre küldte.
Amikor bementem, és mondtam, hogy ezen a címen jelenleg nem lakik senki, akkor az ügyintézőazt mondta, hogy akkor megpróbálja kiküldeni neki a másikra.
Viszont: az a cím az édesanyjáé, a kezes állandó lakcíme. De gyakorlatilag egy munkásszálláson lakik. Azt a címet is tudom, nem tudom ez számít-e. gondolom az csak ideiglenes.

Ami a konkrét kérdésem:
mivel a levelet akár felveszi, akár nem, az eljárás megindul ellene is, ő is adóssá válik. viszont a munkahelye neve és címe már nem az, ami a szövetkezetnél szerepel.
Megtalálják-e így is az illetőt, és a letiltási folyamat elindul-e, vagy jobban járok, ha valamit teszek annak érdekében, hogy a takarék tudomására jusson a jelenlegi munkahelye.

Eszembe jutott még az is, hogy ha jól emlékszem van egy olyasmi pont a hitelszerződéseken, hogy az érintetteknek bármilyen adatváltozásukat: KÖTELESSÉGÜK bejelenteni...
vagy nemjól tudom?

Köszönöm a válaszokat.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.04.23. 13:45

Attól az még kölcsöntartozás.

Szatti # 2008.04.23. 12:15

Kedves Kovács_Béla_Sándor, köszönöm a válaszokat.
Ez egy felmondott hitel, amiről szó van, és bírósági peres eljárás útján végrehajtásra, ill. levonásra kerül az összeg.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.04.23. 11:59

Egyébként a táppénzből kölcsöntartozás fejében nem lehet levonni.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.04.23. 11:58

Miért ne vonnának tovább a kezestől? "Mennél inkább, annál jobban!"

Szatti # 2008.04.23. 11:52

Tisztelt Fórumozók!

Érdeklődni szeretnék, hogy ha egy Adós fizetését 33%-os banki levonással terhelik, mellette párhuzamban a Kezesnek is tiltják a fizetését, és Adós elmegy betegállományba, akkor hogyan alakulnak a folyamatok?
A Kezestől továbbra is tiltják gondolom a 33%-ot, és az Adós? A betegállományból is levonnak valamennyi összeget?

Köszönöm a válaszokat.

monalisa1 # 2007.08.24. 19:07

Helyesen: ...fizetéséből vonják...

monalisa1 # 2007.08.24. 18:59

Meg kellene nézni a bérleti szerződést hogy miért csak negyedét fizeti mint amit fizetnie kellene., lehet hogy a bérbeadó ekként adta bérbe a különbözet meg zsebbe...

Az meg hogy lehet hogy a béréből fizetik hiszen nem gyerektartásdíj az.

A bérbeadó fizet-e személyi jövedelemadót ezen bevétele után? (Magánkérdésem.)

A szerződő kerülhet késedelembe/elmaradásba, de a gyerekei nem kötelesek átvállani azt.

Tértivevényes levélben fel kell szólítani a bérlemény 30 napon belüli kiüritésére, indok a jelentős bérhátralék. És ha letelt az idő az önkormányzatnál fel lehet jelenteni bírtokháborítás miatt - bírságolják majd. És majd ismételten ha nem cuccol.

Sasfioka # 2007.08.24. 17:33

? Mit mond a bérleti szerződés? Milyen "bérletről" van szó? Mit értesz "lakásdíj" alatt (lakbért?)
Miért vonják (? le van tiltva?) a fizetéséből?

SF

Kovács_Béla_Sándor # 2007.08.24. 16:57

Mi az a lakásdíj?

Potter6 # 2007.08.24. 15:44

Azt szeretném megkérdezni, hogy ha a bentlakó nem fizeti a lakásdíjat, ill. a fizetéséből vonják, amely a negyede sincs annak amit fizetnie kellene, akkor a vele lakó nagykorú gyerekei - akik már dolgoznak - béréből is lehet kérni bírósági úton a levonást?
Bérlőt hogyan és mi módon lehet kirakni, ha nem fizeti a bérleti díjat?
Köszönöm a válaszokat.