Letiltás bérből


Pné Zsuzsa # 2013.06.19. 17:22

Tisztlet Ügyvéd Úr!

Egy olyan kérdéssel fordulok önhöz, ami a létfenntartásunkat veszélybe sodorta.
Egyedülálló édesanya vagyok 2 éves kislányomat nevelem egyedül.A férjem Bv- intézetben van, és ezért muszáj voltam munkát vállalni, hogy fenn tudjam tartani magunkat.

Más jövedelmem nincs, csak a munkaviszonyból származó bevétel,és erre jelenleg kettő végrehajtó is rá tette a kezét, 33%- 33% arányban, Tudom, hogy a maximum 50% lehet, mert utána néztem.
Írtam mind a kettő végrehajtást kérőnek egy kérelmet, amiben hivatkoztam a szociállis helyzetemre.
Kérdésem az lenne, hogy van e olyan jog szabály, ami mentesítene , vagy szüneteltetné a végrehajtást??

Üdvözlettel Pné Zsuzsanna. Válaszát a ppazsu@gmailre várom.

monalisa1 # 2013.06.18. 08:00

Amúgy a t.díj rövidítés rendesen kiírva: gyermektartásdíj.

monalisa1 # 2013.06.18. 07:57

Nem is tartozásod hanem esetleg "túlfizetésbe" kerülhettek veled szemben valamiképp, és most ekként vették vissza azt az összeget.

Neked kell tudni a dolgokat, én csak találgatok.

monalisa1 # 2013.06.18. 07:54

Miért a MÁK-nál landolt az a pénz?! Nincs esetleg feléjük tartozásod?

Ezen kívül a kiesett hónapokra is meg kell kapnod a t.díjat, ha nem fizet kérj végrehajtást.

orgona61 # 2013.06.18. 06:25

Monalisa1 Szép Napot Mindenkinek!!! Mit jelent az a t.dij amit irtam a letiltással kapcsolatosan !!!!!! Kösszőnőm Válaszát Ellőre!!!!!!!

monalisa1 # 2013.06.17. 18:22

orgona61

A t.díj mindenütt elsőbbséget jelent, tisztázd, hogy a "tanács" felé fennt álló tartozását miért helyezték a t.díj elé.

Amúgy a munkabérrel kapcsolatban havonta egyszer történik számfejtés, ha nem jött meg a pénz most a következő hónapban pótlólag is meg kell érkeznie.

---
  • laikus hozzászóló
monalisa1 # 2013.06.17. 18:15

alfa75

Is, is, vagyis közel 200e Ft fizetnivalód van. Mivel nem tudhatják az anyagi helyzetedet kérd, hogy a kivetett összegeket mérsékeljék, a havi 33%-ot csökkentsék. A három gyermek mellett ellehetetlenülnél... Az autóra továbbra is szükséged van.

Külön: a MÁK-tól a gázár támogatást remélve kéred., ettők függetlenül az önkormányzattól próbálj kérni lakásfenntart támogatást: havi pár ezer forint hozzájárulás valamelyik közüzemi számlához.

----
  • laikus hozzászóló
orgona61 # 2013.06.17. 15:51

Tisztelt Fórumozó! A Segitségüket Kérném! Lakástartozás miatt én egy illetőt feljelentettem a letiltás miatt nos le is kapcsolták a munkabéréből mert nekem az a pénz járt de othagyta a munkahelyet igy felfügestették a letiltást egy párhónapmúlva újra vissza ment dolgozni de közben nekem azzonal lefogtak 12600ft-ot mert be mentem a munkahelyére mert nem érkezet meg a pénz mondta a bérelszámoló hogy tessék itvan nézze meg a bérlapját de láttam is hogy az én nevem rajta van fel is van tüntetve a pénz meg a utca ház szám is elutalták a Magyar ÁLLAM kINCSTÁRHOZ és még nem jőtt a pénz már előtte 10-nappal megkellet volna kapni 10-nap után meg kiderült hogy nem nekem jár hanem a TANÁCSNAK MERT TARTOZOTT de ha az én nevemen volt rajta akkor is felodhatja a MÁK? ELLŐRE IS KÖSSZÖNÖM MI LŐBBI VÁLASZUKAT!!!!!!

alfa75 # 2013.06.11. 09:37

Szép napot !
Segitséget kérnék.Kaptam a kerületi jegyzőtől egy letiltásrendelvényt amiben a gépjárműadó hátralékokomat tiltják le a fizetésemből. Az első kérdésema levélben ez áll : esedékes munkabérének 33%- át lefoglalom a hátralékost terhelő 114 300 ft gépjárműadó , 70 382 ft késedelmi pótlék erejéig. Nos itt egy kicsit zavarban vagyok ez most a késedelmi pótlék levonására utal vagy az egész összegre? Második kérdés. Azt le kell írnom ,hogy a követelése az önkormányzetnek jogos tehát ezt elismerem. a problémám a következő van három gyermekem akit egyedül nevlek nagy részben ennek is köszönhető ez a hátralék. Lehetséges e az hogy méltányosságból a levonás százalékos összegének csökkentését kérvényezzem? S merre induljak ez ügyben.

gerbera317 # 2013.06.01. 11:27

Beszélj a gyermektartás jogosultjával, hogy kérje a gyermektartást közvetlen bírósági letiltás útján. Akkor mellette a NAV a második helyre szorul, az 50 % pedig megmarad neked.

ius latratus # 2013.06.01. 10:30

Csakhogy a 25% az nálad nem letiltás.
Ha az lenne, csak akkor számítana. Lehet gondolkodni...

Misi85 # 2013.06.01. 08:40

Üdv!
Letiltásom 50% a NAV fogja tőlem! De mellette fizetek még vagy 25% gyerektartást!
Hogy tudom a 75%-ot levinni 50%-ra?
Azt sem értem hogy hogy nem látják a bírósági végzéses gyer.tart.-díjat!?
Válaszukat előre is köszönöm!

gerbera317 # 2013.04.11. 21:05

Több letiltás esetén 50% vonható. Kérd a végrehajtót, hogy egyesítse a végrehajtási ügyeket az 1/2002. IMr. 25. § szerint, majd az egyesítést követően módosítsa a letiltást. A módosított letiltás már csak 33% lesz.

A kérelmet úgy add elő, hogy amennyiben mellőzi a kért egyesítést, úgy a kérelmet tekintse végrehajtási kifogásnak, és terjessze be a bíróságra. Ha ezt kihagyod belőle, nem fogja egyesíteni az ügyeket, és marad az 50%.

endzsy # 2013.04.11. 08:37

Üdvözletem!azt szeretném tudni ha a távhőnek tartozásom van és már tiltja a fizetésem 33%,de újra tiltás jön rá úgyszintén távhőtől akkor már 50%-ot tilthat?47000ft maradt már csak az előzőből,és jött a levél,hogy még kb 170000 ft tilt a fizumból.1 szolgáltató vonhat 50%?Nem úgy van,hogy folyamatosan megszakítás nélkül 33%-ot tílt míg el nem fogy?

zoltán21 # 2013.03.03. 15:29

Tisztelt Szakértők!
Segítségüket kérném a következő kérdésekben:
Férjemmel 2006-ban vettünk lakást, melyen 5-5 m Ft forint, ill. deviza hitel volt, közalkalmazottak révén állami kezességvállalással. Férjem 2 éve fizetés nélkül maradt, így hiteleinket nem tudtuk törleszteni. Az OTP felmondta, így az állam fizette az elmaradt forinthitelünket, amit most egy összegben 3,2 mFt-ot követel tőlünk. Fizetni nem tudunk, egyéb hiteleink is vannak, a lakásunk jelzáloggal terhelt, nekem van jövedelmem (közalkalmazotti), valamint 1 kiskorú gyermekem.
Mit tehetünk? Elárverezik a lakást, letiltják a jövedelmem (APEH hány %-ot tilthat le)?
Segítő válaszukat köszönöm!

gerbera317 # 2013.02.26. 14:23

levonhatják a jövendő férj számlájáról?

De még a két tanúéról is, sőt, a papéról is. :-)

GuzsiDina # 2013.02.26. 12:46

Üdvözlöm!

Egy ismerősöm kérdését szeretném tolmácsolni segítségkérés végett.

A történet a következő: ismerősömnek végrehajtás van a háza ellen, már nem lakik benne, összeköltözött a párjával. Esküvőt szeretnének (két tanúval). A kérdés az lenne, hogy ha házasok lesznek, az ismerősöm tartozását levonhatják a jövendő férj számlájáról? Ha igen, akkor milyen lehetőségek vannak esetlegesen, hogy ez nem történjen meg? (Házassági szerződésük lesz.)

Válaszukat megköszönöm: G.E.

Netelek001 # 2013.02.25. 17:11

Üdvözlöm!

Olyan kérdésem lenne hogy jelenleg 50%al tiltja a VH a fizetésemet már kb 2éve, " 2különböző kölcsön miatt.
De közben a párommal született egy kislányunk, és így a párom mivel nincs meg a munkaviszonya igy GYes-re ment, ami tudjuk hogy kevés. Nekem meg maradt az 50% letiltás. Érdekelne hogy van-e rá mód vagy lehetőség csökkentést kérni szociális helyzetre való tekintettel. Így is szükösen élünk már. köszönöm

Tisztelettel
Netelek

Totya925 # 2013.02.19. 19:34

Azt szeretném megtudni, hogy ha felmondok pl. a hónap közepén. Akkor a munkáltatónak mennyi bért kell nekem kifizetnie, ha van letiltásom? Időarányosan tiltja le, vagy az egész havi fizetésemet veszi alapul?

A választ előre is köszönöm!

monalisa1 # 2013.02.14. 21:10

zsófia89

Igen, "itéletnapig" fogják vonni, sőt bizonyos esetben a tartozás maradékét gyermeket meg is örökli majd. (Amúgy 22 M Ft tartozásnak iszonyú összeg a késedelmi kamata.)

----
  • laikus hozzászóló
Kovács_Béla_Sándor # 2013.02.14. 18:20

Zsofi, a fogalmazásod elég sajátos, de lényegében igen.
Biztos, hogy te adós vagy? Kiskorúként a gyámhatóság nem szokott ebbe beleegyezni, nagykorúként pedig már kellett volna legyen annyi eszed, hogy te ne egyezz bele.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.02.14. 18:18

Szeretném megtudni,hogy mikor alkalmazható a végrehajtási törvény 1994.éviLIII tv 63 § ?
Mindig.

Mit akartál valójában kérdezni?

zsofia89 # 2013.02.14. 12:45

Tisztelt Fórumozók!

Azt szeretném megkérdezni, hogy szüleim felvettek még a nevemre meg tesóm nevére, hogy megvásároljunk egy házat 30 millió forintot (svájci frank) nem tudták a szüleim fizetni, majd a bank felmondta a szerződésünket. Majd ezután egy engedményezési nyilatkozattal átvette egy magánszemély a követelésünket a bank felé( 41 millió forint) majd ők követelik rajtam, tesómon és a szüleimen az összeget. Én és testvérem tulajdonosok vagyunk, míg szüleim pedig haszonélvezők.
Az lenne a kérdés, hogy most árverezni akarják a házat, az én részemre eső összeg: 22millió forint, és ha nem sikerül árverezni a 1/2 lakásrészt, akkor a fizetésemre rá tudnak menni a végrehajtók, ha ilyen nagy összeggel tartozom? Hallottam egy olyan törvényt miszerint ha ilyen nagy összegről van szó és beláthatatlan idő alatt tudnák visszaszedni a fizetésemből, akkor is vonják életem végéig vagy ez hogyan működik?

Előre is köszönöm a segítséget!

Rian48 # 2012.12.04. 19:38

Tisztelt Szakértö!

Szeretném megtudni,hogy mikor alkalmazható a végrehajtási törvény 1994.éviLIII tv 63 § ?
Válaszát előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.12.04. 17:28

Pert kell indítani. A gyerek születési anyakönyvi kivonata kell.