Letiltás bérből


Pinkry # 2012.12.04. 13:00

Üdvözlöm!
Egyedülálló, 2 kiskorú gyermek édesanyja vagyok. Az idősebb gyermekem édesapjától 7 éve váltam el. A fiatalabb gyermekem édesapjával nem kötöttünk házasságot, nem éltünk együtt, azonban az apaságot elismerte. Kettőnk között történt megállapodás szerint a gyermek születése napjától fizeti a gyermektartásdíjat, azonban a gyakorlatban ez nem valósult meg (2,5 hónapos a gyermek). Szeretném bírósági úton letiltatni fiatalabb gyermekem édesapjának a béréből a gyermektartásdíjat. Az a kérdésem, hogy mi ennek a menete? Milyen dokumentumokat kell kitöltenem? Milyen mellékleteket kell csatolnom? Előre is köszönöm válaszát!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.11.28. 16:44

én mire hivatkozhatok,
Semmire.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.11.28. 16:43

Steinberg, a kölcsöntartozásra nem jut. Majd végrehajtják másból.

Alexu # 2012.11.28. 16:40

Segítséget szeretnék kérni, szeretném tudni milyen esetben alkalmazható az1994.éviLIII tv 63 §-a amely szerint a nyugdíjminimum 5x -e feletti rész korlátlanul levonható, hiszen a 61§ mást mond és utána a többi is.
Az én problémám a bérem elszámolták, ezért korrigálni kellett 10 hónapra visszamenőleg. Így ugye többet kaptam volna, de fizetésem 33%-os letiltás terheli, így levonta 33% helyett 53%-ot, mert a 63§ szabályait vették alapul, de én arról nem tehettem hogy 10 hónapig nem jól számfejtettek, én mire hivatkozhatok, mert 60 ezer Ft ról beszélünk, ami nem mindegy.
A bírósági végrehajtói végzés 33%-ról szól.

Steinberg # 2012.11.26. 11:25

Tiszteletem!

Az alábbi kialakult helyzetemben kérném ki az Önök hozzáértő véleményét.
A feleségemmel már korábban megromlott a viszonyunk így külön költöztünk.Van 2 kiskorú gyermekünk amit Ő nevel.Idén januártól tiltanak a fizetésemből 33 %-ot ( elmaradt hiteltörlesztés ),de gyerektartást eddig "hivatalosan" nem fizettem,mivel még nem mondták ki a válást.A kérdésem az lenne,ha a béremből levonásra kerül a gyerektartás havi összege a fennmaradó részt,hogy kezelik?Levonásra kerül a gyerektartás és az a feletti rész 50%-át tilthatják vagy a kettő együtt lehet max. 50%?

Válaszát előre is köszönöm!

szatu1 # 2012.11.22. 19:23

Tisztelt Szakértők!

32 hetes egyedülálló terhes nő vagyok. A gyermek apjával nem voltunk házasok, az apaságot elismerte, a gyermek után tartásdíjat hajlandó fizetni nekem. Ahhoz, hogy ezt a tartásdíjat a munkabéréből levonják elegendő egy ügyvéd előtt aláírt nyilatkozatot küldeni a munkáltatónak, vagy mindenképpen bírósági út kell hozzá? Egyikőnk sem szeretne bíróságra menni, a fizetése 20%át ő fölajánlotta, én elfogadtam.
Válaszukat előre is köszönöm!

szösziii # 2012.11.14. 18:11

Tisztelt Jogi Fórum!

Érdeklődni szeretnék hogy van több hitelem amiket fizetek. Viszont van egy lakáshitelem is a volt férjemmel. Ő maradt a lakásba válás után és vállalta hogy fizeti de mint utólag kiderült ezt nem teszi. Letilthatják a munkabérem ugy hogy a fizetésem igy is adóságra megy el szinte amiket persze én törlesztek.

gerbera317 # 2012.11.11. 22:41

És arra is ügyelj, hogy a 33 : 17 megosztás ugyanúgy legyen, mint az előző munkahelyen!

ius latratus # 2012.11.09. 18:23

Ja, nem.
Bocsi.

ius latratus # 2012.11.09. 18:23

...s abból indulunk ki, hogy az "első letiltása" pl. nem gyermektartásdíj.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.11.09. 14:57

2

zsuzsek # 2012.11.09. 12:39

Munkavállalónknak 3 db letiltása van, melyek 3 különféle időpontban hozott határozatok. Abban az esetben, ha én ezeket egyszerre kapom meg az előző munkáltatójától, akkor egy kategóriába eső tartozásoknál mi a helyes levonási sorrend.

Mások problémám az, hogy több levonás esetén 50%-ig terjedhet a levonás. Hogyan értelmezendő?

  1. az első letiltásra vonok és utalok 50%-ot
  2. összesen 50%-ot vonok, az elsőnek utalok 33%-ot, a másodiknak pedig 17%-ot?

Melyik megoldás a helyes? ( Megjegyzem, a Munkaadói Levelek válaszában az első megoldást olvastam)

ObudaFan # 2012.11.01. 16:49

Azt hiába írod vissza, attól még a tartozásod fennáll(hat), még ha egyelőre nem is lehet végrehajtani.

Sonnya # 2012.10.31. 11:11

Köszönöm a gyors válaszokat. Akkor ilyen esetben mi a teendő? Írjam meg válaszban, hogy már terhelve van a bérem? Gondolom ha a mostani tartozásom lejár, akkor újra fogják indítani a levonást.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.10.30. 15:58

Az 50% a plafon - ha nem keresel nagyon sokat.

Sonnya # 2012.10.30. 13:44

Tisztelt Jogi Fórum!

Segítséget szeretnék kérni. A fizetésemből már 50%-ot levonnak (33% NAV és a 17% egy másik tartozás). A napokban kaptam egy levelet (MOKK), hogy van még 20.000.- Ft-os tartozásom, ellenőrizzem és küldjem vissza a pontos adataimat, hogy követelésüket érvényesíteni tudják. Az a kérdésem, hogy az 50 % felett is vonható a béremből? (nem büntetés, egyszerű tartozás, amit megvásároltak) Így is eléggé veszélyezteti a megélhetésemet a levonás (csak én keresek a családban), ha még a nettó, levonásokkal terhelt béremből is vonnak, akkor szinte már biztos, hogy nem fogok tudni megélni és további adósságot halmozok fel.
Köszönöm a választ.

oldy # 2012.10.12. 01:04

Tisztetem !

Én csak az után szeretnék érdeklődni, mely "egyéb juttatás"-ok esnek a gy.tartásdíj kötelme alá ?
Kapok albérleti támogatást, melynek netto összege (járulék és adóköteles ? ) nem fedezi az albérletemet és a rezsit, kapok cafetériában Erzsébet-utalványt, a cafetéria többi részét összegyűjtve iskolakezdési támogatásként kp. kaptam meg ( munkabérrel együtt utalták), a munkáltató nevére kiállított számlák ellenében. Két hónapig az albérletiból nem utaltak gy.tartást, most valamit változtattak a bérszámfejtő programon, így ebből is utalnak. Ha belső felhasználással kérem a cafetériát, akkor nincs tartásdíj, a már kifizetett számlák ellenértékének utalásakor van tartásdíj ? Nekem zavaros az egész, kérem a hozzáértőket, segítsenek kibogozni ! Előre is köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.10.11. 19:03

A Bíróságra kell mennem újra? ”vagy fizetési meghhagyást kérsz vele szemben.

lanctalp # 2012.10.11. 10:58

Tisztelt Kovács Béla Sándor Úr!
Lehet,hogy küldtek,de ha nem vettem át akkor nem is tudtam róla,egyébként csak tippelem hogy személyi kölcsön elmaradásomról van szó,mert a behajtó nem írta le ponntosan miről is van szó! Minimálbéremből hogy hajtja be jogerősen 60.200 ft. Heti fizetést kapok. Bírósági tárgyalás nélkül,nem lehet jogerős,mert az elévülési idő sem meg állapítható,polgári peres ügy kezdeményezését kellet kérjem és a tárgyaláson fog kiderülni hogy eltelt-e az 5 év. Bírósági végrehajtó akár lehetnék én is :).A fizetésem pedig egy olyan összeg amiből nem vonhatnak,adó vagy bármi féle adósságot.Bár nem állok ellene ha kikell fizetnem találunk egy közép utat,de ha elévült ami eléggé esélyes akkor ne zaklassanak.
Köszönöm válaszát.!

Kovács Károlyné # 2012.10.11. 09:10

Tisztelt Jogi Fórum!

Abban kérném segítségét, hogy mitévő legyek akkor, ha aug.22-én kelt Bírósági Letiltó Végzésem van a volt férjemmel szemben elmaradt gyerektartásdíjra. A Végzést kb szeptember elején kaptam kézhez, így szeptember hónapban még nem aggódta, gondoltam azért nem vonta még le a volt férjem munkáltatója a gyerektartás elmaradást, mert bérfizetés után kaphatta meg a Végzést, azonban tárgyhóban már aggódni kezdtem, hiszen a mai napig sem kaptam semmilyen utalást a volt férj munkáltatójától. Telefonon próbáltam érdeklődni a munkáltatónál, de hol egyéb elfoglaltságra hivatkozva nem kapcsolták az illetékes ügyintézőt, hol pedig arra hivatkoztak, hogy szabadságon van aki érdemben tudna válaszolni.
Erős a gyanúm, hogy ebben a hónapban sem vonták le a volt férjemtől a gyerektartás összegét, mert ha ezt megtették volna, már a bankszámlámon kellene látnom az összeget.
A tanácsát kérem hova forduljak? A Bíróságra kell mennem újra? Személyesen vagy levélben kell folytatnom az ügyet?
Válaszát előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.10.11. 08:06

felszólítani öket,hogy meg ne merjék tiltani az összeget a fizetésemből,
Hogy meg fognak ijedni...

Kovács_Béla_Sándor # 2012.10.11. 08:05

Valószínűleg fizetési meghagyást küldtek, amelyet nem vettél át. Jogerős, végrehajtható.

lanctalp # 2012.10.10. 17:01

Tisztelt Jogi Fórum!
Az a gondom,hogy 2005-ben személyi kölcsön tartozásom lett.Ezt én fizettem pár hónapig de munkahelyi dolgok miatt elmaradtam,.Most a napokban jött egy levél hogy letiltják a Bank számlámat 33%-os Behajtással 124.000 forint erejéig.Nos enngem sennki nem keresett ez ügyben és semmilyen értesítést nem kaptam az elmúlt években erről.Az a kérdésem lenne,hogy ez meg történhet Bírósági
végzés nélkül is? , Mert ha lenne tárgyalás fellebbeznék. Nem évült ez el nekem? Most dolgozom de dec.31-én lejár a szerződésem,utánna semmi keresetem se munkahelyem nem lessz,.:).Meg támadható ez az ügy? Hova tudok fordúlni? Holnap bemegyek a Bankba és a Munkahelyemre,és azt próbálom kideríteni illetve felszólítani öket,hogy meg ne merjék tiltani az összeget a fizetésemből,majd ha lessz tárgyalás akkor utánna fellebbezek és talán utánna ha pert vesztek,..
Köszönöm előre válaszát,válaszaikat.
Szép Estét.!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.10.10. 10:21

A munkáltató kezesként felel a tartásdíj jogosultjának, mert az ő hibájából nem jut hozzá a tartásdíjhoz. (A tartásdíjon kívül más követelések is megelőzik az adótartozást.)

koti75 # 2012.10.09. 15:21

Tisztelt Szakértő!
Munkabérem 33%-át letiltják a NAV-részére.Minimálbért kapok,amely összege:78000ft!Két kiskorúgyerek után 40000ft/2gyerek kellene fizetni gyermektartásdíjat!Bírósági határozat alapján,a gyermektartásidíjat le kellene vonni a munkabérből!A munkáltató közölte velem,hogy a NAV elsőbsséget élvezz!

Kérdésem a következő:
Gyermektartásdíj nem első helyen van a letiltásban?S ha marad a munkabérből vagyis,ugye a nettó jövedelem 50%-ig vonhat,azt vonják majd a NAV-nak?

Köszönöm!koti75