Eladó egy ötlet - de hogyan?


ObudaFan # 2017.07.26. 17:37

Ha szabadalmaztathato. De ha nem, akkor még mindig lehet, hogy kaphat pl. használati mintaoltalmat. Tudni kell ehhez, hogy pontosan miről van szó.

nonolet # 2017.07.26. 15:21

Jól kell szerződni a titoktartásra ... az a titok.

Úgy hogy, ha megpróbál kijátszani,
akkor is
elkaphasd a tökét a hasznodért.

-

De még jobb piacra dobni saját erőből :-)

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.26. 13:48

Szabadalmaztatod. Aztán hasznosítod a szabadalmat.

Az ötlet # 2017.07.26. 13:45

Tisztelt Hölgyem/ Uram!

Támogatókat szeretnék keresni egy olyan forradalmian új ötlethez. Mindennapos használati eszközről lenne szó csak félek hogy az ötleteim ellopják,viszont 90% ban állithatom hogy az ötlet siker lesz.
Az ötlet prémium kategóriába tartozik.
De több ötletem is van ami csak átlagos hétköznapi kategóriába s nincs még felfedezve.
Honnan tudnék támogatót szerezni? Aki megbizható?

Köszönettel, Tóth Richárd

Kis Balázs # 2009.11.24. 17:04

Ебать твою мать.

guba # 2009.11.24. 15:59

Templomban nem illik.

Kis Balázs # 2009.11.24. 14:20

Üdv!
Hol lehet eladni egy ötletet?

_Wasp_ # 2009.08.27. 09:00

mi a kérdésed pontosan?

azt nem mondom, hogy olyan kérdést tegyél fel, amit egy igen/nem-el el lehet dönteni, de legyen valami olyan, amire tudok a jog alapján választ adni.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

rudolfgallery # 2009.08.24. 19:39

Hm...hm...akkor most miről is van szó:)

_Wasp_ # 2009.08.24. 09:46

az "ötletet" egyrészt nem lehet levédeni (csak megvédeni), másrészt viszont ha van levédhető része a szellemi alkotásnak, akkor felvetődhet a lopás kérdése és az elsőbbségé, de itt vélem egyikről sincs szó.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

rudolfgallery # 2009.08.24. 09:22

Ez az ötlet sem mai gyerek:)
Mivel ötlet ezért jött!

Sz.Márton # 2009.08.23. 13:10

Ez a nagy ötlet, több országban már több mint 10 éves!

_Wasp_ # 2009.08.23. 12:43

ipari illetve formatervezési minta lenne, ha jól értem, ugye? Az Artisjus hogyan jött a képbe?


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

rudolfgallery # 2009.08.17. 20:41

De pont azért került levédetésre, hogy nehogy mások akiknek erre pénzük van azt, megvalósítsák...ez azthiszem egyértelmű:)

monalisa1 # 2009.08.17. 18:37

Szerintem rajtad kívül más is kiötölhette ugyanazt a dolgot, vagyis nem okvetlenül kell szellemi lopásra gondolni. Ezen kívül ameddig te csak levédted az ötletet, másnak pénze is volt azt megvalósítani. A fentiektől függetlenül vizsgálni kellene, hogy a világ legtöbb országaiban mióta alkalmazzák az ötletet pl. a légitársaságok, a gyorséttermek stb.

Írj a cégnek és kérdezd: ők honnan a tippet?!

"Lisa"
laikus hozzászóló

rudolfgallery # 2009.08.17. 18:22

Tisztelt Ügyvédek és fórumtársak!

Volna egy igen érdekes kérdésem ötletektől napjainkig!

Még több mint 10 éve van a birtokomban egy Szerzői Jogvédő Hivatal "Artisjus" lepecsételt borítékja szép barna színnel. Ebben a borítékban van egy ötletem amely, röviden a szívószál és fogvájó csomagolásán lévő reklámcélú felíratott hivatott védeni.
(Az ötlet a szívószál és fogvájón elhelyezett feírat).
Mit látok az interneten?

http://siteadmin.web-set.hu/webset32.cgi?…

Mi a teendő ha van lehetőségem?
Köszönöm!

monalisa1 # 2009.08.16. 15:09

A plazma valóban sok áramot fogyaszt, ezen segít ha a készenléti is ki van kapcsolva - újra tévézésig. És minden egyéb készenléti úgyszintén legyen kikapcsolva - bár kényelmetlen, de meglásd a villanyszámla "meghálálja".

Kellemes nyaralást.

_Wasp_ # 2009.08.15. 22:15

a topic-ok:

  • Végrendelet aláírása,
  • közjegyzőnél letétbe helyezett végrendelet

azoknal a kerdeseknel, amiknel nem sikerult megnyugtato valaszt talalnunk, be is irtam, hogy kivancsi lennek, mit mond a biroi tapasztalatod.

holnaptol egy hetig nemigen leszek - nyaralas - :)))) de erdekel a valaszod, meg persze az is, hogy addigra kiderul-e vilagmegvalto talalmany lenyege ;) nyilvan nem, de hatha megis felreismertem a magat Edisonhoz hasonlito forumtarsunkat

jo forumozast addig is!

(ja igen, a tv :) ez az elso dolog eletemben, amiert nem dolgoztam meg. nem vagyok ra buszke, de gondoltam erdekes adalek lehet a jogasz poker topichoz :D )


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

toldiur # 2009.08.15. 21:08

monalisa1 Te vagy az egyetlen akiben segítő szándék van. Köszönöm! Ellentétben azokkal akik a fórumon hirdetik reklámozzák a diplomájukat. Illetve megpróbálják kiforgatni mások szavait, hiszen ahoz értenek csak. Egyáltalán nem írtam senkire hogy sík hülye. És azt sem álitottam hogy egyedül nekem van igazam,ugye dr Grát András?? Továbbá ahogy elnézem az iskolai végzettség nem áll egyenes arányban az intelligenciával.
Wasp-ról nincs mit írnom. Csak sajnálni tudom mivel a legnagyobb sikerélménye az életében hogy plazma Tv-je van. Nem hiába van az ország minden szempontból hátrányos helyzetben ha ilyen hozzá állású emberek vannak tűz közelben.

Grád András # 2009.08.15. 19:30

Melyik az, Wasp, mi a topik címe? Nem láttam, egész nap vagy az Ecserin voltam (de.), vagy könyvet írtam (du.). Ha megírod, megnézem!


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

_Wasp_ # 2009.08.15. 19:16

Szia András :)

tudom én, igazad van, ismét.

bevallom, picit érdekelt, mik ezek a világmegváltó ötletek (más témában elég sok hasonló cikket olvasok) ha a 7 főbűn között ott lenne a kíváncsiság, akkor nekem külön köröm lenne a pokolban :)

na mindegy, sose fogjuk megtudni, mik voltak ezek a forradalmi találmányok, érzésem szerint most hallottunk róluk utoljára.

ami kár, mert szeretnék kevesebbet fizetni a villanyáramért, főleg mivel mostanság sikerült otthonra egy "pazma" tv-t (sic, a garlevélen ez volt :D) összepókerezni, amiről viszont azt hallottam, hogy pörgeti a villanyórát veszettül. Na de majd meglátjuk a számlán, lehet, hogy sápadunk tőle.

tényleg, a közjegyzői végrendeletes, meg a monogram aláírós végrendeletes topikokban nincs valami véleményed? Örömmel olvasnám, mert nem tudtunk dűlőre jutni....


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

Grád András # 2009.08.15. 18:38

Szia Wasp!

Nem mondhatod, hogy nem szóltam előre. A meg nem értett zsenikben az a jó, hogy kiszámíthatóak, nem volt kunszt előre látni: Mindig mindenben egyedül nekik van igazuk, és a világ síkhülye, hogy nem ismeri ezt fel. Mától Te is e világ része lettél, üdv a fedélzeten! :-)


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

monalisa1 # 2009.08.15. 18:05

toldiur

Nézd, ez a fórum nem a feltalálók (...) részére hivatott szakmai/anyagi segítséget nyújtani - legalábbis nem úgy ahogy azt te elgondolod.

Javaslom keresd fel a Szabadalmi Hivatalt, vidd magaddal az egyes találmány vázlatos leírását, és ha ők meglátják benne a fantáziát, akkor 5-10 év múlva az egész világ a te nevedet fogja zengeni...

Ha esetleg mégsem, legalább megpróbáltad...

toldiur # 2009.08.15. 17:22

Wasp! Remélem sokan olvassák azt amit írsz. És látják hogy melyikünk a kókler,nevetséges és szánalmas. És továbbra is csak azt tudom írni hogy ne erőlködj:))

_Wasp_ # 2009.08.15. 17:09

ha nem árulja el, hogy működik a találmánya, és nem is publikálja, akkor nyilvánvaló, hogy csaló, vagy ostoba. Egyik esetben sem érdemes vele foglalkozni.

hiszen ha tényleg foglalkozott volna a dologgal, (és ha működő dolgokról lenne szó) akkor tudná, hogy elég publikálni, és máris tudná igazolni az elsőbbségét - ez ingyen lenne

de persze a kóklerkedni kényelmesebb.

tele van a szabadalmi hivatal rendőrautó közelségére átváltó lámpákkal, elektromechanikus energia át(és vissza)alakítókkal, és mozgásfigyelő rendszerekkel.

fogadok, még azt se nézte meg, hogy a "találmánya" más által le van-e védetve, fogadni mernék, hogy a forradalmi energiaforrására még működő modellt sem tudott összerakni, nemhogy a gazdaságossági számításokat elvégezte volna.

nevetséges és szánalmas.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása