telefon tartozás help!


TTima # 2011.11.16. 11:36

Segítsetek!
2006ban vásárolt telefonom után most kéne kötbért fizetnem! Ennek nincsen elévülési ideje??

pazs # 2011.11.16. 10:38

Ha nem veszel át semmilyen ajánlott levelet öt éven keresztül, azzal pontosan azt éred el, hogy nem évül el: nekik ugyanis az elévülés ellen pontosan csak azt kell bizonyítaniuk, hogy értesítettek (és ezzel megszakították az elévülést), az ajánlott levélnél az viszonylag könnyű a cetli felmutatásával.

T. Jenny # 2011.11.16. 10:14

De ha én nem veszek át semmilyen ajánlott levelet 5 éven keresztül,akkor nagy valószínűséggel szerencsém lesz és elévül.Ezt meg lehet csinálni?

pazs # 2011.11.16. 10:06

Ha van egy kis eszük, évente egyszer "zaklatnak" ugyanilyen formában és akkor nem évül el.

vykki: hogy ne vegyenek el semmit, ki kell fizetni a tartozást. A számládat inkasszózhatják és ingó vagyonodat is végrehajthatják.

T. Jenny # 2011.11.16. 10:05

A válaszokat előre is köszönöm.

T. Jenny # 2011.11.16. 10:03

Sziasztok!
a pannonnál csináltam egy nagy összegű tartozást 2009 júliusáig.Nemrég megkaptam a végrehajtási lapot,amin az áll,hogy 2010.04.07.-én jogerőre emelkedett.
Nem rég jött is a végrehajtó,de a papíron már a duplája állt,annak amit nekem meg kellett volna fizetnem.Nagyon rendes volt.Megkérdezte mióta lakom itt (2 éve).
Kinek a nevén van az ingatlan (a párom nevén van),Az én nevemen nincs semmi.Nem követelőzött,aláíratta velem a szükséges papírokat,ráírta hogy semmilyen ingó és ingatlannal nem rendelkezem,nem végrehajtható.Átadta a végrehajtási lapot és elment.
Úgy tudom hogy innentől kezdve az elévülési idő 5 év.

Kérdésem az lenne,hogy megnyugodhatok-e és nem fognak többet keresni?Zaklatni?

vykkl # 2011.11.04. 18:42

Sziasztok!
Hasonló problémával fordulok hozzátok. Egyetemista vagyok, 24 éves és nincs jövedelmem, szociális ösztöndíjat kapok, illetve diákhitelem van.
Van egy telefonszámla tartozásom, (amit bizonyos okok miatt nem tudtam fizetni, ezt most nem részletezném) és lejártak a határidők, küldték az első felszólítást, hogy fizessek, különben jogi eljárás indul. majd küldtek még egyet, amiben írták, hogy 8 napon belül fizessek. A következőt állt benne: "... Felhívjuk a figyelmét, hogy a végrehajtónak jogában áll az a Ön munkabérét és/vagy, bármilyen ingó vagy ingatlan vagyonát a közhiteles nyilvántartásokban, illetve a helyszíni eljárás során - akár kényszerintézkedések alkalmazásával - lefoglalni és értékesíteni a követelés eredményes behajtása érdekében. Tájékoztatjuk, hogy a jogi eljárás folyamán felmerülő költségeket a felperes/végrehajtást kérő előlegezi, azonban ezeket Ön, mint adós viseli. Az eljárás folyamán felmerülő egyéb költségekkel, valamint kamatokkal, a jelenlegi fennálló tartozása nagymértékben megnőhet. ...
....Ha a tartozását nem áll módjában egy összegben rendezni, úgy Társaságunk lehetőséget biztosít Önnek, hogy a fenti tartozás összegét részletekben fizesse ki."... Ezzel kapcsolatban szeretném kérdezni, hogy a számlámról levehetnek az ösztöndíjból illetve a diákhitelből? Illetve milyen dolgaimat vehetik el? Mit tudok tenni, hogy ne vegyenek el semmit?
Nagyon sürgős lenne!
Köszönöm szépen a válaszokat!

hévike # 2011.11.03. 18:38

Mivel,hogy fizetési felszólítást kaptam a végrehajtótól, igy azt szeretném kérdezni, elég egyenlőre az, hogy nem ismerem el a tartozást 5év után és hivatkozom a hírközlési törvényre.... a végrehajtó fele, vagy egyből végrehajtási kifogást nyújtsak be ebben kérnék egy kis segítséget.

hévike # 2011.11.02. 14:39

a vágrehajtó levél:felhívás tartozás kiegyenlitésre! Mi a teendőm pontossan segitene valaki!

végrehajtó1 # 2011.11.02. 14:15

Érvényes.

hévike # 2011.11.02. 13:54

hy!

A végrehajtó felszólitott 2005-ös tartozásom 160.000ft fizessem meg 6-dik éve semmmi nyoma nem vot , hogy én tartozom a szerződésem 2000-ben született az akkori westelnél. Segítene nekem valaki, hogy most mi a teendőm. beleolvastam a fórumba , de némelyik olyan régi bejegyzés, hogy nem tudom érvényese még.

Németkata # 2011.10.21. 10:06

Sziasztok!

Egy hasonló kérdésem lenne, mint itt mindenkinek. 2011 januárjában Németországban vettem az egyik telefonszolgáltatónál mobil internetet, melyet miután hazajöttem Magyarországra már nem fizettem kb három hónap hátralék maradt. Most küldtek számlát fizessem be.Ha nem fizetem ez a büntetés elévül vagy csinálhatnak velem valamit, ha ki akarok menni Németországba még, akkor lesznek ezekböl hátrányaim vagy esetleg csak annyi, hogy ennél a telefontársaságnál feket listára kerülök. Ettöl még bankszámlát tudok nyitni nem? Válaszotokat elöre is köszi

Dr.Attika # 2011.10.18. 10:51

A bankszámla nyitásnak meg végképp nincs köze az itteni elitélésnek.

Atis77 # 2011.10.18. 09:17

T-home a szolgáltató.

Atis77 # 2011.10.18. 09:17

Sziasztok

Nem tudja valaki hogy a telefonos ügyfélszolgálati hívásokat meddig őrzik meg? Mert per készül, és jó lenne ha meglennének a felvételek.

Előre is köszi.

Üdv

senki82 # 2011.06.23. 14:12

akkor ezek szerint,ha kimegy dolgozni nem lesz problémája,nyugodtan nyithat bankszámlát?

Dr.Attika # 2011.06.22. 09:43

A magyar jog szerint elévült. Itt viszont az osztrák jogot kell alkalmazni. Aszerint is elévült? Börtönbe tényleg nemkerülhet. Nincs már adósok börtöne a sógoroknál sem.

végrehajtó1 # 2011.06.22. 07:21

Elvileg elévült.Börtön nem jár érte:)

senki82 # 2011.06.22. 06:48

Érdeklődnék,h egy ismerősöm kint ausztriában 8 éve három mobil szolgáltatonál is vett előfizetéses telefont amit a mai napig nem fizetett.most viszont ki szeretne menni dolgozni ahhoz viszont kint bankszámlát kell nyitnia ahová utalni tudják a pénzt.kérdésem elévültek már ezek a követelések?vagy még nem?esetleg,ha kimegy dolgozni ezért nem kerülhet-e bajba börtön,ilyesmi?Köszönöm Senki 82

érdeklődő.j # 2011.05.11. 19:14

Az után érdeklődnék, hogy kb 2003 ban volt egy előfizus telefonom amit nem fizettem. kb kb 4 éve ugyanott lakom, és kb 2004 óta nem kaptam róla semmi felszólítást. Most a hitelt akartam intézni és azt mondták hogy bar listán szerepelek. Várom az ügyféltudakozványt. Esetleg lehet, hogy ez miatt a régi tartozás miatt vagyok rajta? Úgy tudom ez már elévült, és ha mégis emiatt akkor van mód, hogy lekerüljek róla?

Kérem aki tud segítsen. Köszönöm.

hosieva # 2011.03.18. 20:52

Segítséget és tanácsot kérek.Úgy 5 évvel ezelőtt bekerültem egy cég telefonflotta csomagjába,egy ismerősön keresztül.Nem írtam alá szerződést,sem hűségnyilatkozatot,mert nem kellett,én csak számlafizető vagyok,ahogy a többiek is.Sajnos olyan élethelyzetbe kerültem,hogy pár hónapja nem tudom fizetni a számlám.Ez nem nagy összeg,szinte csak az alapdíj.A cég most kapcsolta ki a kimenő hívásaimat,és telefonáltak egy ismerősömnek,akinek szintén van ott számlája,hogy Őt kötelezik az én tartozásom kifizetésére,mivel ismer engem.Azzal zsarolják,hogy kikapcsolják az Ő telefonját is,ha nem fizeti ki az enyémet!Azért zsarolják pont Őt,mert tudják,hogy hitelekkel foglalkoznak,és sokat veszítenének,ha megszüntetnék az ismerősöm cégében az összes telefont,hiszen Őket ezeken a számokon ismerik.Kérdésem a következő:van-e joga kiadni az én személyes ügyemet egy kívül állónak ez a cég?Zsarolhat-e a régi ismeretségünkre hivatkozva bárkit?Kötelezhet-e egy vétlen embert a tartozásom kifizetésére?Sőt, mivel egy készüléket küldtek nekem novemberben,amit én kifizettem,annak a telefonnak a kétéves hűségnyilatkozatát is ráveri az ismerősömre,amit alá sem írtam,és ilyenről szó sem volt.Mindent megtehetnek,vagy vannak jogaim nekem is?Természetesen felajánlottam,hogy nagyon gyorsan rendezem a tartozásom,de hétfőre kérte, és addigra nem tudom.Megteheti ezt amit leírtam?Köszönöm a válaszát!

Manó25 # 2011.03.16. 06:35

szép napot mindenkinek!

Kérem aki tud segítsen. Adott egy olyan problémám, hogy 1.5 éve elköltöztem a régi lakásomból az új lakásba. Ekkor a t-home mind3 szolgáltatásom átvitte az új házba azonban a telefon számlát nem írták át az új címre tévedésből. Havonta kaptam a csekket 6230 ft fizettem is rendesen. Ám egyszer csak kikötötték a szolgáltatásom felhívtam őket mi a baj erre ők 18.000 ft telefon tartozásom van. Elismerték a hibát, hogy a régi címre küldték a telefon csekket és bocsánatot is kérte, hogy hibáztak, de most ki kell fizetnem 40.000 ft kikötési díjat mivel bontották a hűségnyilatkozatot az ő hibájukból és a telefonszámlát. Jogos amit kérnek tőlem? Mit tudok tenni?

ATESZ32 # 2011.01.04. 09:09

kedves kaméleon köszönöm szépen a válaszodat,és a segítségedet bízom benne,ha eddig nem kerestek már nem is fognak!

kaméleon # 2011.01.04. 07:21

2006. január 2-án indították el a mobiszolgáltatók azt a közös adatbázist, amelyből a nem fizető adósaik adatait tudják ellenőrizni, ha valaki új előfizetést akar kötni. Mivel Te sem fizetted a tartozásod, az adataid bekerültek ebbe az adatbázisba. Erről kaptál tájékoztatást akkor. Ez „csak” azt jelenti, hogy ha bármelyiküknél új előfizetést szeretnél kötni, akkor már csak szigorú feltételekkel, többnyire magas előleg befizetésével teheted meg. Ennyi. Nem valószínű, hogy azt a régi tartozást még megkísérlik behajtani.

ATESZ32 # 2011.01.03. 23:39

elnézést kérek a helyesírásí hibákért,az előzö levelemben kicsit siettem vele!