Rosszul bejegyzett szocpol


aranyalma # 2007.07.23. 16:37

A már meglévő gyerekre, hogy lehet felvenni a szocpolt?
Tények - még sosem vettem fel szocpolt
- nem új épitésű házat vennék
- a gyerek 9 éves, én 39 :-(
- egyedülálloként veszem a házat
Esélyem?

ObudaFan # 2007.07.23. 08:16

Nem 35, hanem 40 éves korig lehet kérni a megelőlegező kölcsönt.

Zoltán György # 2007.07.22. 20:28

Csak a bejegyzést. Szólsz, hogy a papírra két gyereket írjanak. 5 másodperc.

pfpf2 # 2007.07.22. 20:26

kinél kéne ezt tisztázni? mivel eladnám a lakást, sürget az idő...

Zoltán György # 2007.07.22. 18:29

Az csak olyan esetben volt, amikor eladták a házat. Ezért visszafizették a szoc-polt. Az új lakásnál pedig újra felvették.

Próbáld meg tisztázni a dolgot. Semmibe nem kerül.

pfpf2 # 2007.07.22. 18:10

Kedves György
köszi a választ.
két gyors kérdés:

  • akkor ejtsem le a dolgot és kérjem meg az átjegyzést, amit ettől függetletnül meg fog adni a jegyző?
  • de nem értem amit utóljára írtál, márminthogy visszafizették majd újra felvették és két variáció volt. (nem vagyok jogász:)
Zoltán György # 2007.07.22. 15:15

Jól Látod!

Vplt egy esetem, amikor visszafizették, majd újra felvették. Két variáció volt arra is.

pfpf2 # 2007.07.22. 12:24

Jól értem az alábbi paragrafus utolsó mondata alapján, hogy a banknak lett volna kötelessége bejegyeztetni a megszületett gyerek után járó szocpolra vonatkozó új jelzálogot?

a 106/1988. (XII. 26.) MT rendeletet a lakáscélú támogatásokról ezt mondja a 12/4 paragrafus:

A visszatérítendő támogatásoknak - az építkezés idejére és a 3/A. § (1) bekezdésében meghatározott időszak leteltéig a kedvezmények -, valamint azoknak a kölcsönöknek az összegéig, amelyekre állami kötelezettség áll fenn, azok biztosítékaként az épülő, a felépült vagy megvásárolt lakást jelzálogjog terheli. Az ingatlan-nyilvántartásba az említett követelések megszűnéséig, illetőleg teljes visszafizetésükig fennálló elidegenítési és terhelési tilalmat kell bejegyezni. A bejegyeztetést a támogatást folyósító hitelintézet kérelmezi.

pfpf2 # 2007.07.22. 11:15

jaj, amúgy kinek a dolga lett volna a gyerek születésekor az államk javára bejegyezni a szocpollá vált hitelrészt? a folyósító banké gondolom
(a kérdés az az, én felelős vagyok-e. semmiféle papirt nem kaptam, mikor megszületett a gyerek, bevittük az anyakönyi kivonatot és kész)

pfpf2 # 2007.07.22. 11:08

új, már tulajdonban levő lakásra viszem majd át a szocpolt, a kincstár kimarad.
a helyi jegyző engedélyezi.

Zoltán György # 2007.07.22. 11:05

Igen, de ott a Kincstár is igényel papírmunkát...

Bankban nem tűnt fel, hogy 1, vagy két gyermekes szoc-pol???
Egy-két milliót észrevesznek azonnal, csak a milliárdokat nem látják.

Lásd Kulcsár...

pfpf2 # 2007.07.22. 10:59

Kedves György
köszi a választ. a kölcsönt (mivel eladnám a lakást) már visszafizettem és az OTP ki is adta a törlési határozatot a kölcsönre.
akkor marad az 1 gyerek szocpol amit vinnem kell az új lakásra?

Zoltán György # 2007.07.22. 10:02

pfpf2!

Azt viszed át, ami teher van.
Viszont ha a banknál tévedtek, akkor esetleg a számotokra hátrányosan számítják a kölcsönt.
NÉZZ UTÁNA!

Zoltán György # 2007.07.22. 10:01

Kék Lagúna!

35 éves korig a megelőlegezés jár.
Szoc-polt a gyerekekre és eltartottak után adnak.
Gyermek a 18. életévét be nem töltött személy.
12/2001 korm rendelet, ha minden igaz...

Ha van konkrét kérdés, akkor lesz esetleg konkrét válasz is.

pfpf2 # 2007.07.22. 09:50

kedves crossroads és Kovács_Béla_Sándor,
én szocpolt vinnék át már tulajdonoban levő házra, mivel eladom a mostanit.

most fedeztük fel hogy annak idején a bank elfelejtette a megelőlegezett szocpolt feltűntetni a tulajdoni lapon, így most csak az egy gyerek után járó szocpol és ÁFA javára van teher, pedig két gyerek van.
ilyenkor mi van? ez a bank hibája? kell nekem ezzel foglalkozni?

Kovács_Béla_Sándor # 2007.04.30. 06:27
kék laguna # 2007.04.30. 05:53

Még sosem vettem igénybe ezt a szocpolt.Ez most milyen feltételekkel jár?Csak új lakásra?Csak 35 éves korig?Mit tudtok erről?A válaszokat előre is kösz.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.04.18. 10:42

Hacsak meg nem támadja az ügyészség mint színlelt szerződést.

vanda24 # 2007.04.18. 10:24

Sziasztok!

Abból nem lehet probléma, ha valaki azért elajándékozza a szűlői házból a tulajdoni részét, hogy szocpolt kapjon, majd egy fél év után miután megkapta a szocpolt visszacsinálják az egészet.
Illetéket természetesen fizetnek bőségesn.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.02.27. 08:19

Ha másik lakást akartok venni, akkor nem kell ott letétbe helyezni semmit. Irány a jegyző, kérni kell tőle a szocpol visszafizetésének felfüggesztését. Ha aztán 3 éven belül nem építetek, illetve egy éven belül nem vásároltok másikat, akkor kell - nem letétbe, hanem visszafizetni a támogatást. De akkor sem fog számítani, hogy jelzáloggal mennyit biztosítottak, természetesen az egész összeget kell leperkálni.

crossroads # 2007.02.27. 07:37

Sziasztok!
A következő dologban kérném a véleményeteket, segítségeteket. Másfél éve vettünk egy lakást,a mire szocpolt (2,4 M) és hitelt is vettünk fel. Most el szeretnénk adni, azonban a tulajdoni lapon a hitel mellett csak 1,5 M forint van bejegyezve szocpolra, nem a kapott 2,4. Ilyenkor mi van? Nyilvánvaló, hogy a bank elfelejtette (???) bejelenteni a meglévő gyermekre a 900.000 Ft-ot. Szeretnénk felfüggesztetni a szocpolt, de nem tudjuk, hogy mit csináljunk. Nekünk kell utánajárnunk, hogy hibáztak? Kötelességünk egyáltalán felhívni az érintettek figyelmét, hoyg nem jó a bejegyzés? Lehet ebből nekünk később problémánk, ha most csak a másfél milliót tesszük letétbe, ami a tulajdoni lapon is van, és később kiderül, hogy 2,4 M-t kellett volna? Vagy ez csak a bank hibája? Bocs a sok kérdésért, de teljesen tanácstalanok vagyunk. Az ügyvéd azt mondta, hogy hát ha ennyi van a tulajdoni lapon, akkor ennyi. De azért ezt nekem nem megnyugtató...