Ingatlan adás / vétel


Sziszo1 # 2010.10.26. 08:54

Tisztelt Hölgyem /Uram,

segítségüket kérném az alábbi kérdések megválaszolásában:

Egy 3 ével ezelőtt örökölt ingatlant első részben 1 fő megörökölte 50 százalékban, majd a maradék részt 2 éve 2 fő örökölte meg. Az ingatlan idén eladásra került az örökléskor felbecsült értékhez képest 1 millió Ft-tal magasabb áron.

Az első kérdésem, hogy ebben az esetben az eladás után az egyes örökösöknek mekkora az adóvonzat, illetve, hogy szükséges-e (magas adóvonzat elkerülése végett) új ingatlant vásárolni az eladáshoz képest egy éven belül?

Mieőbbi válaszukat várva,
Köszönettel,
sziszo

Jogi kérdések # 2010.10.26. 00:25

Szép éjszakát Mindenkinek!

Szükségem lenne arra,hogy megtudjam,az adott ingatlan milyen anyagből épült.Ennek hol tudnék utánanézni?Úgy rémlett valahonnan,hogy a tulajdoni lapon rajtavan,de megnéztem az interneten tulajdoni lap mintát,és ott nem találtam.Persze a tulaj mond vmit,hogy szerinte miből van,de igazából nem is ért hozzá,biztosat szeretnék tudni.
Ha vki tudja,előre is köszönöm!

MajorDomus # 2010.10.25. 19:08

Bizonyitek nelkul sehogy.
Kerje hogy ajandekozzak neki, ha nem fogadjon ubyvedet, de remekem legalabb egy atveteli elismervenye van a penzrol.

mbernadett # 2010.10.25. 17:56

Kedves MajorDomus,
köszönöm válaszát. Azért kérdeztem, mert egy kedves német barátom 5 évvel ezelőtti telek vásárlásánál, valamint a rajta történő családi ház építésénél egy "régi jó ismerős" magyar család azt mondta neki, hogy nem lehet a nevén az ingatlan (majd csak 5 év elteltével..?!?). Így "megoldásként", elvileg átmenetileg mindent a saját nevükre írattak. Ezek szerint gyakorlatilag vetettek maguknak egy telket és építtettek maguknak egy házat a német pénzén, tehát jól becsapták?? Egyáltalán milyen jogcímen tudná ilyenkor a német férfi visszaszerezni saját ingatlanát, ha mondjuk semmi kézzelfogható bizonyítéka nincs arra, hogy az ő pénzéből történt mindez?
Köszönöm a segítséget!
Molnár Bernadett

MajorDomus # 2010.10.24. 10:56

Termőföldet nem szerezhet külföldi de lakó ingatlant igen. Például nyaraló. M-on az szja torveny vonatkozik a ,kulfoldiekre is, valamint ax illetektorveny. Mindkettto itt balra a jogtarban olvashato.

mbernadett # 2010.10.24. 09:00

Tisztelt Fórumozók!

Kérem segítsen valaki abban, hogy külföldiek magyarországi ingatlanszerzésére, és az azzal kapcsolatos adózásra a 7/1996. korm. rendeleten kívül rendelkezik valamilyen más jogszabály? Előfordulhat, hogy számukra az ingatlanszerzés bármilyen módon korlátozva van, vagy hátrányosabb adózás vonatkozik rájuk?
Segítségüket előre is köszönöm!

Molnár Bernadett

jkaroly # 2010.09.22. 17:28

Tisztelt Fórumozók!

A következő problémával fordulok Önökhöz:
Édesapám örökölt egy családi házat. 2 féltestvérével - illetve egyikük elhunyt, ezért fiával, mint egyetlen örökösével - való megegyezésük szerint édesapám 4/6-od, míg ők 1/6-1/6-os tulajdonrészt fogadtak el egy közösen aláírt, sajnos nem ügyvédi iraton.
Közös édesapjuk 1965-ben hunyt el, azóta a ház bővítését, felújítását mind nagyanyám intézte (az 1965-ös hagyatéki állapot rögzítve van), és ő nevelte néhai férje 2 gyermekét is saját gyermekével, édesapámmal együtt.
Sajnos a telek sorsa is elég zavaros és rendezetlen volt korábban, továbbá a ház építésekor (1959-ben) is hibásan lettek a tulajdonviszonyok rögzítve a földhivatalban.
Nemrég közölték a tulajdonostársak, hogy az örökölt ház eladását csak akkor írják alá, ha 1/4-1/4-ed részét kapják az ingatlan vételárának.
Nagyanyám halála óta, kb. 2 éve édesapám rendezi a ház dolgait (javítások, fűnyírás, egyéb munkák a kertben), tehát számára fontos lenne eladni az ingatlant.
Amennyiben beleegyezik féltestvérei által diktált feltételekbe, utólag visszaperelheti-e az őt jogosan megillető részt?
Milyen költségei lennének (per, régi földhivatali ügyek felgöngyölítése, stb.)?

Válaszukat előre is köszönöm!

nanemaaa # 2010.09.17. 11:04

Ezért írtam, amit írtam. Ha folyamatos információ cserére vágysz, akkor ezt jelezned kell. Lehet, hogy némileg emelkedhet a számla, de ez már másik kérdés. Egyébként, ha bármilyen rád tartozó változás következik be az ügyedben, akkor szerintem alapból is keresni fog.

nanemaaa # 2010.09.16. 07:44

Az attól függ, hogy éppen melyik helyiségben várod az ügyvéd jelentkezését. Ha nagyon kicsi a helyiség, netán egyenesen mellékhelyiség, onnan nehézkesebb az ügyintézés. :D
De, hogy komolyabb irányba is tereljük a szót, az ügyvéd úgy fogja veled tartani a kapcsolatot, ahogy előzetesen megállapodtatok. Ha eleve úgy állapodtatok meg, hogy mondjuk hetente beszámol az ügy állásáról, akkor ezt biztosan meg is teszi.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.14. 16:01

Azt mi honnan tudhatnák? Jogi Fórum - nem a delphoi jósda.

kévus # 2010.09.14. 15:21

Akkor ezek szerint nem kell attól félni, hogy a meny majd kisemmizi a férjét?
Köszönöm a válaszokat.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.13. 22:01

Ha a házasságkötést élettársi viszony előzte meg, akkor arra is a házassági vagyonjog szabályait alkalmazza a törtetlen és következetes (egyébként contra legem) gyakorlat.

kévus # 2010.09.13. 20:47

Az adás-vételi szerződés még a házasságkötés előtt készült, és úgy tudom, hogy a házasság előtt szerzett vagyon nem közös váláskor.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.12. 21:07

Mindegy. Fele-fele, házastársi közös vagyon. (Ha volt önrészt és különvagyonból fizették, az okozhat eltérést az arányokban.)

(Egyébként az adóstárs ugyanúgy "szerződő fél".)

MajorDomus # 2010.09.12. 20:36

Kinek a neven van az ingatlan, s milyen aranyban?

kévus # 2010.09.12. 19:43

Tisztelt Hozzáértők!

Húgom fia az élettársával együtt vágott bele egy lakásvásárlásba, banki kölcsön igénybevételével.
Az élettárs munkahelye segít a bankkölcsön törlesztésében, így az élettárs a "szerződő fél" a húgom fia pedig "adóstárs".
E szerződés megkötése és a beköltözés után összeházasodtak.
A kérdésem az lenne, hogy amennyiben esetleg a későbbiek folyamán elválnának, a férfi adóstársként milyen jogon tarthat igényt (egyáltalán tarthat-e?) a ráeső részre?
Vagy csak a "szerződő fél" lesz a tulajdonos?
Mivel házasság előtt szerzett vagyon, mi várható ilyen esetben?
Válaszukat előre is köszönöm.

MajorDomus # 2010.09.12. 09:21

Marmint a beirasod ?
nem vagy tajekozott a foglalo jelentosegerol ? Ugy gondolom egy kulfoldon elo ugyfelnel egy hetet lehet varni nem ?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.11. 22:04

Ez hülyeség Major, már megint.

MajorDomus # 2010.09.11. 19:31

Vagy kerheti a foglalo ketszereset.
egy hetet szerintem meg varhatsz.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.09.11. 15:25

Felszólíthatja az eladót a teljesítésre. Mi mást?

Botond04 # 2010.09.11. 11:20

KÉRDÉS
Adásvételi szerződést kötöttem, melynek birtokba adási és kulcsátadási (szolgáltatóktól és közös képviselettől kapott igazolások átadásának) határideje lejárt. Az eladó külföldön dolgozik és gépkocsi hibájára hivatkozva egy hét haladékot kért.
Foglalót készpénzben fizettem, a teljes vételár hátralékot ügyvédi letétbe helyeztem. Egy részéből az eladó jelzálog hitele lett kifizetve, a fennmaradó rész pedig kulcsátadáskor kerülne átadásra.
Mi a teendőm, ha egy hét múlva sem történik meg az átadás? Mit tehet az ügyvédem?

Köszönettel, vargacsuri

MajorDomus # 2010.09.10. 22:20

Kulfoldi allampolgar minden tovabbi nelkul vehet lakoingatlant, csak foldet nem.

pampa60 # 2010.09.10. 09:09

Tisztelt Fórumozók!

Egy 1960-as években külföldre házasodott magyar hölgy szeretne visszaköltözni Magyarországra. Lakást vásárolna de nincsen érvényes magyar személyi igazolványa,így személyi száma sem. Rendelkezik érvényes magyar útlevéllel amit mindíg a németországi Magyar követségen érvényesített. Hogyan tud idehaza lakást vásárolni? Hogyan kaphat személyi számot?
Előre is köszönöm a válaszokat!
tandarlaci@gmail.com

willis77 # 2010.09.09. 08:29

Üdv!
Azt szeretném megkérdezni,hogy végrehajtási értékbecslés után,(önkormányzati emberke megy ki az ingatlanra),el lehet-e adni az ingatlant,vagy csak árvereztetni lehet,és ha az eladás müködik mi a módja?Egyeztetni kell a végrehajtó irodával is az eladási szándékról?Illetve mennyi idő áll rendelkezésre eladni,vagy esetleg lizing szerződést kötni stb....,?

Nagyon szépen köszönöm!

apuc # 2010.09.05. 15:50

Köszi a gyors választ!:)
Ezek szerint egy szerződés elég!Hurrá!
Nem bonyolítani akartam, így hallottam hogy egy-egy külön adásvételi kell, ha csere van akkor is.
Mivel nem értek hozzá nem tudhattam..