adásvétel, banki hitelből, némi simlivel


gyandi # 2008.04.24. 07:15

Kedves Mindenki !

Árulom a lakásomat, és most egy újabb vevőm jelentkezett . Röviden: a srácnak nincs önrésze, de viszont van egy nagy bankban jól "bejáratott" ügyintéző ismerőse,így a teljes vételárat ( 9,2 m) hitelből finanszírozza( értékbecslő megoldva szintén) .
Az adásvételibe 10,2m-ót kéne beírni ( a bank állítólag így kéri : az 1 m Ft foglaló/önrész, és ez bevett banki szokás) , a számlámra természetesen 9,2 m érkezik, állítólag gyorsan .
Gyakorlatban nem foglalózna, papíron igen, tehát ha aláírom, hogy átvettem 1 milliót, milyen következménye van ? Ha én lépek vissza,neki visszajárna ez? Ha ő lép vissza,akkor ugye elméletben az enyém lenne- ebben az esetben a foglaló után kell-e adóznom ? Ezt nem találom sehol konkrétan elírva ! Tud-e olyan indokot produkálni, amikor rá lennék kényszerülve, hogy vissza adjam azt az 1 milliót, amit gyakorlatban meg se kaptam ????
Tulajdonjogról lemondani csak akkor fogok, ha a számlámon van a pénz.
Az, hogy több van beírva a szerződésbe , mit befolyásol azon kívül, hogy többet kell adóznom ( 5 éven belül adom el) ?
Próbálom a buktatókat körbejárni, ha segítene valaki, hálás lennék !köszönöm !

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.04.24. 07:34

Keressen másik vevőt.

gyandi # 2008.04.24. 07:35

miért ? megíná a mail címemre, ha ide nem szeretné ?

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.04.24. 07:55

a bank állítólag így kéri : az 1 m Ft foglaló/önrész, és ez bevett banki szokás)

legfeljebb az a bank, vagy csak ezt mondták neked.

Eladtam egy ingatlant, ami a banki értékbecslő szerint jóval többet ért, mint amennyit kikötöttünk, így a szakvéleményét a forgalmi érték szerint készítette el, úgyhogy a bank 300e-rel több hitelt is tudott volna nyújtani a vevőnek, mint amennyire (teljes vételár) szüksége lett volna.

Van olyan bank, ahol a teljes vételárat megkaphatja, ha pedig nem akkor egy részét kérje jelzáloghitelre, a másik részét oldja meg személyi hitelre.

Ne menj bele!

Kovács_Béla_Sándor # 2008.04.24. 07:56

Mert valótlan tartalmú szerződést kötni mindig rossz omen.

De ha az erkölcsi érvek nem hatnak meg, akkor ott az a veszély, hogy vissza kell fizetned azt a pénzt. Esetleg kétszeresen.

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.04.24. 07:57

Mond, hogy neked pedig van egy bejáratott ügyvéded:)

gyandi # 2008.04.24. 08:03

KBS, a foglaló akkor jár csak neki vissza, ha én hátrálok ki, nem ?

gyandi # 2008.04.24. 08:08

Kriszta 11, szerinted érdeklődjek a bankban ?
Amúgy ez a bizonyos ügyintéző holnap jön hozzám,lehet tőle kérdeznem...

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.04.24. 08:46

Kérdezz meg 2-3 bankot, ők hogyan hiteleznek.

Ha ezek átvágnak, hiába kérdezed őket.

gyandi # 2008.04.24. 08:47

most hívtam fel az adott bankot, 40 % önrész kell lakásvásárlásnál......esetleg még a lízing jöhet szóbe, de ott viszont nem kell semmi.
Kezdek kételkedni...

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.04.24. 08:47

Most jut eszembe van 2 hitelügyintézős ismerősöm, látod még jutalékot is kapnék utánad. Szólj, ha segítsek. Annyira távol áll tőlem az üzletelés, hogy csak most jutott eszembe.

gyandi # 2008.04.24. 08:55

ok, szólok, ha segítségre lesz szükségem !
Mindenesetre elbizonytalanodtam...Miért mond a srác 10 % önrészt, mikor 40% ?????

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.04.24. 08:57

csak olvasd el, amit a címben írtál!

Lehet, hogy trükköznek!

gyandi # 2008.04.24. 08:59

lehet. de a legnagyobb bank nevét mondták nekem...csak beetetés ?
Másrészt - állítólag - a házunkban egy pasi ugyanígy jutott lakáshoz..

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.04.24. 09:04

A te döntésed, és a te rizikód.

A pasi lakáshoz jutott, te pedig a foglaló dupláját kockáztatod esetleg, az szja-t a szerződésben rögzített ár után fizeted.

kadaj01 # 2008.04.24. 09:22

Az ilyen emberekből lesznek hajléktalanok...

gyandi # 2008.04.24. 09:27

kadaj 01,
kifejtenéd, mire gondolsz ? Szerinted mi a buktató ? Próbálom átgondolni, de én nem vagyok jogász, tényleg azért indítottam ezt a topicot, hogy tisztán lássak !

Kovács_Béla_Sándor # 2008.04.24. 10:34

Ejnye már! A legtriviálisabb eset: nem kap hitelt; az ügylet olyan okból lehetetlenült, amely egyikőtöknek sem róható fel; ő meg kéri vissza pénzét.

(Nagyon nem egyértelmű annak a megítélése, hogy a foglaló visszajár-e, ha a vevő nem kap kölcsönt.)

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.04.24. 10:51

Bé bátorkodtam én is kérdezni, nyomtatnám az anyagomat, de nem válaszoltál.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.04.24. 11:00

OFF
Két napja nem jönnek le a leveleim. Behalt a fogadó szerver.
ON

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.04.24. 11:04

bocs, sajnálom, vagy valami

Kriszta11 (törölt felhasználó) # 2008.04.24. 11:24

Ja, hogy nem is töröd magad, hogy másképp segíthess, na most sértődtem meg!

nandy # 2008.04.24. 11:39

gyandi: miért érzed a saját problémádnak azt, hogy a srácnak nincs annyi pénze, mely elég lenne az önerőhöz? Miért mennél bele egy csalásba? Miért fizetnél ezért több adót? Miért ismernéd el, hogy átvettél 1 mFt foglalót, amikor azt ténylegesen nem vetted át?

Komolyan mondod, hogy hiszel egy utcáról beeső vadidegennek? Messziről jött ember azt mond....

Ha már ennyire simlis, akkor talán azt is megteszi, hogy visszaköveteli tőled az 1 milliót (legalább lesz önereje a köv. lakásvásárláshoz). Akkor mit csinálsz?

Oldja meg a srác saját maga a problémáját. Ha nincs pénze, kérjen mástól kölcsön, vagy lízingeljen lakást, vagy egyáltalán ne vásároljon.

gyandi # 2008.04.24. 12:00

nandy, igazából az, hogy ő hogyan fizeti ki a vételárat, gondoltam, annyira nem fontos, az az ő dolga. De a foglalónál kezdtem el gondolkodni : és én ráadásul azt hittem, hogy a foglaló nem jár vissza , ha nem kapja meg a kölcsönt, mert hiszen miatta hiúsul meg az adásvétel - és itt írta valaki,hogy nem egyértelmű erre vonatkozóan a jogi álláspont.....és ha tényleg vissza kéne adnom azt, ami csak papíron az enyém , az már cikis.

Nyilván minden adásvételben van egy kis rizikó, meg ott a félsz mindenkiben. Meg hát mindenki az utcáról esik be, nem ? Így kiben bízzunk ?
Azt ígérte, hogy az adó különbözetet kifizeti, persze kérdés, hogy miből hiszen ha nincs önrésze....
Nem tudom, hogy mit gondoljak.

Ha egyszerűen nem foglalózna, akkor szerinted van más buktatója a dolognak ? Azt nem tudom, hogy a bank ezt egyáltalán engedi-e ?

gyandi # 2008.04.24. 12:05

lakáslízingnél kell önrész ?