Lakás vásárlás segítség!


Jason12 # 2008.06.08. 17:34

Elnézést, ha nyersnek tüntem. Pont ezért nem bízom én sem az ilyen "hitel' vagy inkább adósság közvetítő cégekben, mert tudom, hogy tisztelet a kivételnek, de csak a pénzre hajtanak!

Remélem valaki még ad valami használható ötletet, és természetesen, ha van valami további infód, azt szívesen veszem!:-)

köszi

monalisa1 # 2008.06.08. 17:28

Az ingatlanosnak nem kerül semmibe egy ügylet: megkapja a maga pár százalékát és mossa kezeit.

Én csak egy laikus hozzászóló vagyok, ha van türelmed, a kérdéshez esetleg valaki hozzászólhat még használható ötlettel.

Jason12 # 2008.06.08. 17:15

Nem tippet kérek, hanem egy ismerősömnek próbálok segíteni. Egyébként, ezt az általam is marhaságnak tartott ötletet, egy hitel közvetítéssel foglalkozó cég találta ki. Nem a svindlis ügylethez keresek tippeket, hanem szeretném ha nem csinálnának baromságot. Mivel ügyvéd ismerősöm nem nagyon van, ezért gondoltam innen kérek segítséget, hogy hogyan beszéljem le!

Köszönöm!

monalisa1 # 2008.06.08. 17:06

Nézd, ingatlan adásvételéhez ügyvéd közreműködés szükséges, azonban egy gyanús ügylethez rendes ügyvéd nem közreműködő.

Egy szerződés az által lesz/lehet semmis, ha azt valaki bíróságon eredménnyel megtámadja. (Azt előre nem lehet tudni, hogy esetleg kinek is lesz gyanús egy ingatlan vásárlás., lehet ez magánszemély, de lehet a bank netán az adóhivatal.)

Az a legkevesebb, hogy azonnal vissza a pénz - magas kamattal együtt -, de az adóhivatal is szankcionál.

NE a jogi fórumról próbálj svindlis ügylethez tippet kérni!

Jason12 # 2008.06.08. 16:48

Értem!

Magyarul ha semmisnek fogják nyilvánítani a szerződést, akkor a bank azonnal visszakövetelheti a felvett összeget a hitelfelvevőtől?

monalisa1 # 2008.06.08. 16:34

Színlelt szerződés semmis. Ettől függetlenül az APEH vizsgálódhat az 5 M Ft eredete felől...

Ezért kaptad a "Nem jó ötlet" választ.

Jason12 # 2008.06.08. 16:13

Van egyéb megoldási ötlet, vagy el tudnád magyarázni mi a probléma?

Köszönöm!

Dr. Mohos Gábor ügyvéd (törölt felhasználó) # 2008.06.08. 13:16

Nem jó ötlet

Jason12 # 2008.06.08. 11:59

Ja és kérlek hogy ha valaki tud, akkor S.O.S.-ben válaszoljon!

Előre is köszi!

Jason12 # 2008.06.08. 07:39

Üdv mindenkinek!

Először leírnám röviden a történetet:

egy ismerősöm lakására nem tudta fizetni a törlesztőrészleteket hónapokig. A lakást időközben kiadták, de sajnos van kb. 2M Ft. tartozás rajta. Még nem mondta föl a bank a szerződést, de valószínű, hogy hamarosan megteszi. Mivel nagy értékű ingatlanról van szó, sajnos nem megy az értékesítés egyik napról a másikra. Ezért valahogy meg kell menteni a lakást. A családban már sajnos mindenki BAR-os, így ők nem tudnak hitelt fölvenni rá!
Egy ötlet a megoldásra: Egy barát papíron megveszi a lakást, ami a feleség nevén van. A férj, ehhez kölcsönad (papíron) 5M Ft önerőt. A barát lakásvásárlási hitelt vesz fel, aminek a részleteit az előző tulaj szerződésben átvállalná. Természetesen az illetékeket és minden egyéb költséget az eredeti tulaj kifizeti.
A kérdésem az lenne, hogy jár-e ez a történet büntetőjogi felelősséggel, bármelyik fél számára?
Átvállalhatja-e hivatalason más a törlesztőrészletek fizetését? Az adóhatóságnak nem lesz gyanús az ügylet?

Minden véálaszt előre is hálásan köszönök!