Telekhatár - rendezés


Bea1 # 2017.03.14. 12:38

Igen, ráadásul ha jól értettem, a földmérő kiértesíti a szomszédokat is, ez teljesen jó.

Bea1 # 2017.03.14. 07:38

:) értem, köszönöm.

nanemaaa # 2017.03.14. 06:38

Bea1
Ott kerítesz ahol akarsz, ehhez még földhivatali térkép sem kell. A probléma akkor kezdődik, amikor jön a szomszéd a kapával. Annak mutogathatod az 1:1000-es, vagy 1:2880-as léptékű alaptérképet, mondván, hogy arról lemérted az adatokat.

nanemaaa # 2017.03.14. 06:35

Sziszi67
Elkezdheted, legfeljebb utólag fog kiderülni, hogy a szomszéd telkére építesz és majd e miatt el kell bontanod.
Az Étv szerint az építésügyi hatóság engedélye polgári jogi igényt nem dönt el. Az, hogy mekkora a telked és hol vannak annak határai polgári jogi kérdés, vita esetén a bíróságnak van hatásköre benne dönteni. Normál esetben a terv készítése során kellett volna tisztázni a telekhatárok helyét.

Bea1 # 2017.03.14. 05:21

Csak hogy jól értem-e:

Ha a helyszínrajz szerint egyértelmű, hogy hol a telekhatár, a helyszínrajzra hivatkozva keríthetek földmérő nélkül?

MajorDomus # 2017.03.13. 21:58

Két különböző dologról van szó!

A földhivatali adat az közhiteles nyilvántartás !

Ergo; elkezdheted az épitkézést mert a közhitelesség miatt a hatóság nem vegzálhat.

Arra viszont jó a kiméretés,hogy a szomszéd orra alá dörgöld vita esetén.

Sziszi67 # 2017.03.13. 13:10

Érdeklődni szeretnék.Meglévő lakóházat bővítenénk,megvan már az építési engedély is.A problémám az lenne,hogy a szomszédvitát elkerülve gondoltuk kiméretjük a telket.de a térképen és a tulajdonlapon nem egyezik meg a négyzetméter,ezért a földhivatal amig nem vizsgálja ki addig nem tudom kiméretni.Elkezdhetem e az építkezést ha nem méretem ki,mert az idő meg sürgetne.Hónapokat veszítenék és igazából bármi lenne az eredmény én pereskedni nem akarok .
Köszönettel!

MajorDomus # 2017.02.14. 23:10

Arra nem lehet jogszabály hogy ki hogyan keriti le a telkét és mennyit ad el belőle.

Jobb ha a fizetés előtt tisztázzátok a dolgot,mert utólag nehéz lesz!

Bea1 # 2017.02.14. 16:00

Tehát akkor jogszabály nem rendezi, hogy ez kinek a kötelessége, mint például az energetikainál?

drbjozsef # 2017.02.14. 10:51

Szerintem a "jogi vesződséget" annak kell elintéznie, és fizetnie is, akinek az az érdekében áll.

Ha eladó lennék, és így senki sem venné meg a területet, akkor kénytelen lennék elintézni. De ha van vevő így is, akit nem ejtek tévedésbe, elmondok neki mindent, aztán intézze el ahogy akarja, akkor nem.

Ha vevő lennék, valószínűleg nem mennék bele kétes ügyletbe, és az eladóra hagynám a jogi rendrakást. Viszont, ha sok vevő lenne, akarnám, utánajárnák a helyzetnek, és meg merem kockáztatni, hogy nekem kell ügyintézni, cserébe mondjuk valamennyi diszkontért, akkor megfontolnám, hogy bevállaljam-e.

Bea1 # 2017.02.14. 10:08

A vételárba kompenzálna. Valójában vállalnám vele a jogi vesződséget, csak érdekelt, hogy jól gondolom-e, hogy "Az eladónak kellene tiszta helyzetet teremtenie."

nanemaaa # 2017.02.14. 06:42

Bea1
Akkor az a telek nem eladó. Az eladónak kellene tiszta helyzetet teremtenie. Megvenni valamit és utána vitatkozni, elég butaságnak hangzik.

Bea1 # 2017.02.14. 04:05

A megvételre felkínált földterület jobb oldalán leszúrt karókkal lekerített, a bal oldala normális kerítéssel határolt. A kettő közti eladásra felkínált terület 20%-al kissebb így, mint a tulajdoni lapon. Az eladó nem hajlandó foglalkozni a problémával, mondván hívassak földmérőt saját költségen.

Ez valóban így működik? Megvétel után hívathatok és fizethetek még egy földmérőt is?

MajorDomus # 2017.02.13. 20:08

De nem a telekhatárt használta!

nanemaaa # 2017.02.13. 14:46

Nem tudhatjuk, hogy kinek mi az ideális. Például, amíg egyben használta a tulaj a két telket, az egész falu igazolni tudja, hogy másként kerített. Nyilván neki akkor az volt az ideális. ;)

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.13. 11:07

Ami ideális esetben megegyezik a kerítés nyomvonalával. :)

nanemaaa # 2017.02.13. 10:57

Kerítés rajza, nyomvonala és egyéb tulajdonsága nem ingatlannyilvántartási adat, így az nincs is feltüntetve. A telekhatár annál inkább. ;)

MajorDomus # 2017.02.12. 18:47

Én is igy gkndoltam,nem a kovácsoltvas mintákra!

alfateam # 2017.02.11. 22:10

ha volt,akkor fel van tüntetve a kerités rajza
Az kizárt, legfeljebb a kerítés nyomvonala.

MajorDomus # 2017.02.11. 21:00

Igy van,jelzem a térképmásolaton ha volt,akkor fel van tüntetve a kerités rajza.

MajorDomus # 2017.02.11. 00:01

A földmérő dija sem egy ökör ára!

drbjozsef # 2017.02.10. 11:23

Kérd ki a földhivatali térképmásolatot.

Az alapján magad is megmérheted, hogy méterekkel van-e odébb a kerítés, vagy sem. Ha ott van, ahol a térkép szerint lennie kell, akkor a régi drótháló volt egyszerűen rossz helyen, a helyiek jól tudják, csak nem számít. Ha nem ott van, még mindig hívhatsz földmérőt, aki pontosan kiméri neked, hogy hol kellene lennie, és akkor léphetsz tovább az eladó felé.

Mert azért én azt is el tudom képzelni, hogy a rokon földmérőnek rossz irányba csúszott meg esetleg véletlenül a ceruzája. Ellenőrizd le, annyit megér a térképmásolat ára. Hátha.

UJABZG # 2017.02.10. 09:20

Egyébként nekem is ez volt a gondolatom, kedves Séndor, hogy egy Földhivatalban mitől találnék mást. Az eljárás érdekelt, hogy ő hogyan helyeztetheti át hivatalosan a korábbi telekhatárt, de kaptam választ, köszönöm. Megjegyzem: a tulajdonos veje igazságügyi földmérő, (igaz, nem a megyében), és jelen volt a kerítés építésekor. Ha más nem, ez afelől győz meg jobban, hogy nincs itt turpisság, csak egy falu "jóindulatá"-val állok szemben. De azért köszönöm a válaszokat - de még az is lehet, hogy belenézek a papírokba :-). Köszönöm, szép napot mindenkinek!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.10. 09:07

Felesleges fáradság. Nem derülhet ki olyan, amire hivatkozhatnál a telekhatár megváltoztatása érdekében.

UJABZG # 2017.02.10. 08:57

Kedves Kovács_Béla_Sámdor: volt kerítés évekig mint korábban is írtam, de nem ott, ahol most a telekkönyvi másolaton van - erről sugdosnak a helybeliek nekem. Azt később lebontották. Erre irányult a kérdésem.