Virágláda ablakpárkányra - közös képv.


mosómedve84 # 2014.03.26. 07:55

Sziasztok!

Ki fogunk tenni az utcafronti ablakpárkányra (I. emelet) virágládákat, valamint az erkélyre is. Ehhez egy kovács (tehát szakember) készíti és fúrja fel a biztonságos tartókat, hogy le ne essen a láda.

A közös képviselőnknek minden baj, ezért szeretném tudni, hogy ebbe beleköthet-e, és én mivel tudok védekezni.

Milyen jogszabályra tudnék hivatkozni, (ő mire fog?) Ő gondolom a házirendre fog, de azt sajnos nem találtam meg a papírjaim közt tegnap, hogy mik állnak abban, lehet-e virágládát kitenni.

Röviden ennyi a kérdésem, ami nekem most nagyon fontos kérdés :)

Köszönöm nagyon, ha valaki tud segíteni!

Rexor # 2014.03.26. 08:30

Leginkább az SZMSZ lehet itt irányadó vagy az alapító okirat. Ha ezek nem tiltják, vagy nem kell hozzá a tulajdonostársak hozzájárulása, akkor nyugodtan kiteheted (persze csak ha biztonságos a cucc).

ttip # 2014.03.26. 09:02

Amit megfúrsz, az közös tulajdon-e? Ha igen, akkor bele lehet kötni.

mosómedve84 # 2014.03.26. 09:48

1960 körül épült a társasház amúgy, nem tudom akkoriban divat volt-e részleteiben szabályozni. SZMSZ és alapító okirat nem tudom hol lehet, de majd utánanézek. (Állítólag az alapító okiratból a földhivatalban lehet másolatot kérni 100 Ft/lap áron.)
A tulajdonostársakat szerintem biztos nem érdekli, vagyis hozzájárulnának.
Amúgy: ha mondjuk valahol mégis tiltva van, és mégis kiteszem (természetesen biztonságosan) akkor mi van? Bírságot kapok, vagy mit?

Amit meg akarunk fúrni, az a saját tulajdonban levő lakásunk.

MajorDomus # 2014.03.26. 21:10

szerintem tedd ki nyugodtan!

nanemaaa # 2014.03.27. 08:33

mosómedve84
A homlokzat a törvény szerint osztatlan közös tulajdon.
Ennek megfelelően a társasház lakógyűlésének kellene döntenie a kérdésben. A közgyűlés majd eldönti, hogy nem érdekli a kérdés, vagy mégis fél attól, hogy mi lesz, ha a ládából kifolyó saras víz végig áztatja a homlokzatot. Bár én hozzájárulnék azzal, hogy a homlokzat helyreállítása onnantól a te kizárólagos költségedre fog történni.

MajorDomus # 2014.03.27. 18:08

ez igaz,de nem ez a kérdés!
ahová virágládát akar kitenni az a saját tulajdona!

tegye ki nyugodtan!

Mufurc_nagyon # 2014.03.27. 18:31

Kedves Virágládások!
Én azért elolvasnám az alapotó okiratot!!!


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.27. 20:58

Ugyan már! Rakd csak ki! Aztán, ha nem tetszik neki, pereljen a közös képviselő - a társasház nevében. (Szerintem nem fog.)

Mufurc_nagyon # 2014.03.28. 07:01

Ennyit a jogkövető magatartásról.

Bízzunk a "tunyacsáp"-ban


http://levaltas.5mp.eu/web.php?… 2014 okt. látogató > mint 17500
{autodidakta}

Az ütk ne legyen LEVEZETÖ ELNÖK és JKV. VEZETÖ

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.28. 07:44

Talán nem voltam egyértelmű, de a válaszomban implicite az is benne volt, hogy szerintem semmiféle jogsértést nem valósít meg az a virágláda.

Ennyit a megjegyezésedről.

nanemaaa # 2014.03.28. 08:16

Mert a virágláda nincs abban a helyzetben, hogy bármiféle magatartást tanúsítson. Ellenben az azt kitevő.... ;)
Egy ugyanakkor nagyon valószínű; az alapító okiratban nem lesz utalás virágládára, mint ahogy arra sem, hogy le szabad-e köpni a homlokzatot.

MajorDomus # 2014.03.28. 22:08

én inkább az szmszt olvasnám el,de sajna
a virágládákról ott is megfeldkeztek szerintem!

mosómedve84 # 2014.03.30. 14:31

Köszönöm szépen az összes eddigi hozzászólást. A virágláda-tartók fent vannak, profin felfúrta a kovács. Bár elég régi társasház, mégis hungarocellel van szigetelve, ez kis meglepetést okozott, így visszavitte a vasak egy részét, hozzáhegesztett még egy részt, hogy a téglába legyen befúrva. Szerintem arra kell már csak ügyelnem, nehogy a víz lefolyjon. Megha a közös képviselő szerint esetleg lehetséges lenne, hogy megszűnik a Földön a gravitáció, akkor gyorskötözővel is még odaköthetem a vashoz a ládát.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.03.30. 15:46

Ajaj. A szigetelést nem említetted. Alighanem remek hőhidakat sikerült kialakítanod.

mosómedve84 # 2014.03.30. 16:06

Mi sem tudtuk, hogy van! Biztosan utólag lett feltéve, mert 1970-től használnak állítólag hungarocellt, és ez a társasház 1960 környékén épült. Ki lett töltve tömítővel a fúrt lyuk.

MajorDomus # 2014.03.30. 16:16

most már csak a virágládákat kell körbeszigetelni
s a gyorskötözővel a közös képviselőt kikötni!

na jó vicc volt!

nanemaaa # 2014.03.31. 09:10

Nem árt utánanézni annak a hőszigetelésnek. A legtöbb helyen benne van a szerződésben, hogy a hőszigetelés utólagos megbontása a teljes garancia elvesztésével jár. Ezért nem szokták engedni utólag a légkondik felszerelését sem.

ttip # 2014.03.31. 12:17

Homlokzat a saját lakás része, na persze...

Nem lesz olcsó ez a virágláda :)

MajorDomus # 2014.03.31. 21:10

nem a homlokzatra furta fel.

a gsrancia már talán lejárt 1970 óta.

PowerRD # 2014.04.01. 08:26

OFF

Ilyenkor látom, hogy mekkora antinő vagyok. Nekem pár virágláda biztos nem ért volna annyit, hogy akár egyszer is átdúrjam az szmszt, annyit meg pláne nem, hogy kovácsot fogadjak, meg közös képviselővel pörlekedjek. Mindezt néhány virágért. Akkor inkább tavaszra-nyárra valami jó kis kuckót alakítottam volna ki az erkélyen, ahova kényelmesen be lehet feküdni zenét hallgatni, olvasni, meg hideg limonádét inni.

ON

nanemaaa # 2014.04.01. 08:47

MD
Mivel a kérdező eddig szóba se hozta az utólagos hőszigetelést, és 1970-ben még nem volt divat az épületek becsomagolása, így valószínűsíthető, hogy az utóbbi évek hőszigetelési hulláma következményének vagyunk tanúi. Ez esetben pedig koránt sem biztos, hogy lejárt a garancia. ;)

mosómedve84 # 2014.04.01. 09:37

Azért nem hoztam szóba, mivel nem tudtuk ismétlem, hogy van hőszigetelés. Még annyit hozzátennék, hogy nem budapesti lakóparkról van szó. Őszintén szólva, nyilván zöldfülű vagyok, de nem tudom elképzelni a szituációt, mikor ez a garancia feljönne, szóba kerülne, nem is értem. Na mindegy. Mennyi idő a garancia egyébként mégis nagyságrendileg hány év?
Csodálkozom is, hogy miért nem azzal kezdődtek a hozzászólások, hogy MIÉRT AKAROK virágládát, dehát eljött ez is.
Nem a homlokzatra lett felfúrva, hanem az ablakpárkányhoz, csak az utca felőli rész a látványosabb, a többi fel se tűnik senkinek szerintem.

ttip # 2014.04.01. 11:43

Hőszigetelt ablakpárkány? :)

PowerRD # 2014.04.01. 12:09

OFF

mosómedve84, kérlek félre ne érts, nem trollkodni akartam. megértem, hogy miért fontos Neked, a virágok szépek, felvidítják az embert, azokról nem is beszélve, amelyek hasznosak is. Azért is írtam, hogy OFF topic vagyok, mert 1. az, hogy én nem tenném, neked nem segítség 2. csupán rácsodálkozás volt részemről. Én személy szerint még a műnövényt is képes vagyok kipusztítani, így mindig rácsodálkozom azokra, akik 1. képesek életben tartani őket 2. képesek ennyi időt és energiát ráfordítani. Részemről ez volt az utolsó hozzászólás, nem akarom szétoffolni a topicot.

ON