Adásvétel - Birtokbavétel


korrekt54 # 2017.02.20. 16:24

T. Ügyvéd urak !

Segítséget szeretnék kérni !
Vennék egy balatoni ingatlant, összesen 13 millió forintért, amelyből 10 millió forintot az adásvételi szerződés aláírásakor kifizetnék, további 3 millió forintot pedig csak akkor, ha a birtokba adás meg fog történni, vagyis 2018. szeptember 15-én. Az eladónak szerződött nyaralói vannak eddig az ideig, azért nem lehet birtokba vennünk. Mi belementünk ebbe a megoldásba, de az ügyvédnő vacillál, hogy nem fogja elfogadni a földhivatal a kérelmet, mert nincs teljes egészében kifizetve a vételár! Szerdán jönne fel az eladó Bp-re, mit tudnának tanácsolni nekem ?
Milyen biztosítékot kössünk ki, és hogyan ?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.20. 16:27

A földhivatal akkor is bejegyzi a tulajdonjogot, ha egy fillér nincs kifizetve a vételárból. Csak hozzájáruló nyilatkozat legyen, a többi őket nem érdekli.

korrekt54 # 2017.02.20. 16:31

KBS köszönöm szépen!
Mit jelent a hozzájáruló nyilatkozat ? Azt külön az adásvételi szerződésen kívül kell megírni ?

korrekt54 # 2017.02.20. 16:36

T.KBS !

Ha kér az eladó biztosítékot, a két év múlva esedékes 3 millió forintra, akkor milyen megoldást válasszak ? Elég az, ha szerepel az adásvételi szerződésben, hogy a birtokbavétel csak a 3 millió ft. kifizetését követően jöhet létre ?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.20. 16:37

Hát azt ő tudja, milyen biztosítékkal éri be.

Bea1 # 2017.02.20. 16:47

Tulajdonjog-fenntartással történő eladás.

korrekt54 # 2017.02.20. 17:42

Tulajdonjog-fenntartás az azt jelenti, hogy nem kerül a nevemre az ingatlan ?
Kifizetek 10 millió forintot !

Bea1 # 2017.02.20. 18:17

Azt jelenti, hogy csak a teljes vételár kifizetése után kerül a nevére, addig széljegyen várakozik.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.20. 18:28

Se.

drbjozsef # 2017.02.20. 18:45

korrekt 54,

a tulajdoni lapra felkerul a tulajdonjog fenntartasos eladas, jo esetben ez eleg lehet neked, hogy ne tudja meg ketszer eladni az ingatlant (hiszen masik vevo latja a tulajdoni laprol, hogy ott van valami).

Neki szerintem eleg lehet a 10milla, amit mar atadsz neki.

De komolyan 2018? Addig parkoltatsz nala 10millat? Remelem, nagyon megeri az a nyarlo.

Mindenesetre ekkora osszegnel en is vinnek ugyvedet, jol kell megszovegezni azt a szerzodest, mert masfel ev hosszu ido sok minden tortenhet.

MajorDomus # 2017.02.20. 20:34

Bizonytalan az ügy.

korrekt54 # 2017.02.21. 03:57

Köszönöm a válaszokat!
Most aztán jól be vagyok ijedve ! Azt hittem teljesen egyszerű a dolog.
Milyen megoldást lehet kitalálni ?
Mi van akkor, ha javítunk a vételáron 10 millióra, és írok egy papírt /ügyvéddel/ hogy 3 millió forint adósságom van felé, amit 2018. szept.15-ig ki kell fizetnem? Ez nemm lehet jó megoldás ?

Kérlek segítsetek !

Dr.Attika # 2017.02.21. 08:15

Írta, hogy van ügyvédje. Vele kellene ezt megbeszélni.

korrekt54 # 2017.02.21. 08:24

Köszönöm a tanácsot, Jogsegélyszolgálaton 1-2 órát dolgozó ügyvéd, nem kifejezetten szakterülete az ingatlannal kapcs. dolgok, ezért próbálok tájékozódni.
Úgy gondolom, hogy soha nem baj, ha a vevő is tájékozott.

Inkább nagyon kérem, válaszoljon nekem arra, hogy mi a számomra és az eladó számára a biztonságos megoldás! Kérem szépen !

korrekt54 # 2017.02.21. 08:25

Lényeges dolgot elfelejtettem! INGYEN van !

pazs # 2017.02.21. 09:14

Hát ez is itt ingyen van... az ügyvéd meg elvileg mindkettőtötek képvisel. Itt vevőként az a kockázat, hogy másfél évig nem jutsz be az ingatlanba és ki tudja, mi minden történik közben, a pénzed nagyobbik része meg az eladónál, amit közben simán elkölt és nem fogja tudni visszafizetni, ha esetleg arra kerülne a sor.

drbjozsef # 2017.02.21. 11:28

korrekt54,

Tizenhárommillió forintot akar adni valakinek másfél évre előre grátiszba, de nem fizet meg egy ügyvédet pártízezer forintért, hogy a lehető legbiztosabbra menjen?

Ön tudja. Így is jó, csak így fogja fel kockázatnak a szerződést, egyfajta rulettnek, ha bejön, megúszta az ügyvédi költséget, ha nem, akkor pár éves jogi huzavona elé néz 20-30x akkora költséggel (és bizonytalan végkimenetellel).

Ha ilyen bátor, inább a tőzsdézést, vagy a forexet javaslom. Nagy kockázat, de a nyereség is nagy (lehet).

drbjozsef # 2017.02.21. 11:30

Azt az adósságos dolgot meg végképp felejtse el, az az eladónak jó esetleg. Ingatlan sincs még a nevén és még _paíron_ ettől függetlenül tartozni is akar neki?

Bea1 # 2017.02.21. 11:48

Én is eladnám a nyaralómat ilyen feltételekkel!

Rexor # 2017.02.21. 16:18

Azért annyira nem látom gyászosnak a helyzetet, egy okos szerződéssel ebből ki lehet jönni jól is, de nem ártana látni a "szerződött nyaralókkal" a szerződéseket aláírás előtt.

korrekt54 # 2017.02.21. 17:34

Köszönöm szépen mindenkinek a segítségét, aggodalmát !

Elkészült az adásvételi szerződés,/ügyvéd csinálta/ amelyben az eladó hozzájárul, hogy a tulajdonjog vétel jogcímén a nevemre bejegyzésre kerüljön. Megkapja holnap az aláíráskor a 10 milliót.
Az adásvételi szerződésben szerepel, hogy jelzálog jogot biztosítok számára az ingatlanon 3 millió forintra, melynek a kifizetése 2018.szeptember 15-ig kell, hogy megtörténjen. Ezt követően le lesz véve a jelzálogjog a telekkönyvi papírról.

tényleg köszönöm a segítségeteket, jól esett !

Dr.Attika # 2017.02.21. 19:16

"Köszönöm a tanácsot, Jogsegélyszolgálaton 1-2 órát dolgozó ügyvéd, nem kifejezetten szakterülete az ingatlannal kapcs. dolgok, ezért próbálok tájékozódni."

Elmenne olyan orvoshoz, aki 1-2 órát dolgozik hajléktalan szállón, mint egészségügyi tanácsadó, de nem szakterülete a belgyógyászat, viszont Önnek belgyógyászati panaszai vannak?

Megdöbbentő, hogy 13 millió forintot hajlandó kifizetni ilyen bizonytalan ügyletre.

Annyit kérdezzen már meg az ügyvédjétől, hogy van-e legalább szárazbélyegzője?

Dr.Attika # 2017.02.21. 19:20

"Lényeges dolgot elfelejtettem! INGYEN van !"
Az más, akkor rendben van minden.

Idézek egy közmondást: Az ingyen a legdrágább.
Idézek egy kortárs "nagy gondolkodót, Gyurcsány Ferencet: Nincs ingyen ebéd.

MajorDomus # 2017.02.21. 20:10

Én is.

,,az ingyen kólát is kifizeti valaki,,

Kohn bácsi

korrekt54 # 2017.02.22. 11:11

Köszönöm a tanácsokat !
Kezemben van az az adásvételi szerződést, amit én kaptam 1 hónappal ezelőtt, amikor eladtam az ingatlanomat !
Mindent lemásoltam, behelyettesítettem ! Egyedüli gondom az volt, hogy hogy lehet a fennmaradó 3 millió ft. úgy szerepeltetni, hogy azt az eladó is elfogadja. Ez lett a jelzálogjog bejegyzés. Ez mind a kettőnknek jó!
Köszönök mindent!