érdekmúlás


Kovács_Béla_Sándor # 2013.03.06. 12:08

Ez egy elég szakszerűtlen válasz volt. Speciálisan a biztosítási szerződésekre annyira, amennyire igaz, de általában a szerződésekre nem.

pocsimari # 2013.03.06. 09:44

Még egy javaslat.
Soha ne köss szerződést szóban, telefonon, és a feltételeknek előbb nézz utána, hogy valóban ilyet szeretnél ??

pocsimari # 2013.03.06. 09:42

ÉRDEKMÚLÁS :
A biztosításban és általában

  • a szerződő halála / nem minden esetben /
  • el lehetetlenülése a szerződésnek, a szerződés tárgya megsemmisül,bekövetkezik a kár.
  • eladtam a szgk-t, házat, lakást,stb.

Szerintem egy internet szolgáltatásnál nem sok lehetőség van érdekmúlásra. Ha a hűségidő lejár akkor is fel kel mondani a szerződést, nem szűnik meg akkor sem érdekmúlással, ezt tapasztaltam.A jó hír , hogy nem kötik évfordulóhoz.
Üdv

wers # 2012.07.18. 05:47

- feltételezem - valamilyen hűségidős szerződésem van velük
Nézd meg a szerződésen, mit írtál alá
És ha meghalnék? Hamis halotti anyakönyvi kivonat...
Azért eddig nem kellene elmenni. Bár te tudod

dr Zákányi Csaba # 2012.07.17. 23:39

Köszi szépen!
Hát szóval nem nagyon lehet mit tenni!
Ma kötöttem új szerződést, és mielőtt aláírtam volna, megkérdeztem az eladót ugye nincs benn hűségnyilatkozat? Úgy nézett rám mint valami eszelősre, hát hogyne lenne, mondta. "Én inkább többet fizetek" - így én. Nem, sajnos ilyen lehetőség nincs. Szóval, szerény meglátásom szerint bekaphatják!
És ha meghalnék? Hamis halotti anyakönyvi kivonat...hm...meg ilyenek, akkor a feleségem hivatkozhatna érdekmúlásra?

Kovács_Béla_Sándor # 2012.07.17. 14:40

Általános kötelmi jogi fogalom. De ha az a kérdésed, akkor általában nem eredményezi a szerződés megszűntét. Például az internetszolgáltatás esetén sem.

Ha a minőséggel van gondod, akkor hivatkozhatsz hibás teljesítésre, de az sem azonnali elállási ok - csak második körös - másrészt neked kell bizonyítani.

Sherlock # 2012.07.17. 14:39

Általános. Ez nem az.

dr Zákányi Csaba # 2012.07.17. 14:05

Kedves Tanult Barátaim!
Kérdésem az, hogy a címben szereplő fogalom általánosan alkalmazott jogi terminus technicus, vagy csak kifejezetten a biztosítási jogban használják.
A konkrét problémám az internet szolgáltatómmal van, amennyiben - feltételezem - valamilyen hűségidős szerződésem van velük, de nagyon nem vagyok megelégedve a szolgáltatásuk minőségével, és váltani szeretnék. Ha az új szolgáltatótól már kapom az internetet semmi "érdek nem fűz ahhoz, hogy fizessem a régit." Érdekmúlás ez? Persze sejtem a választ, hogy nem, tkp. az lenne a kérdésem, hogyan lehet megúszni a hűségidőt.