Gyorshajtás


gberes # 2016.01.22. 16:55

Itt vannak a képek, 0.1 s van közöttük:

http://www.kephost.com/image/Sy7T
http://www.kephost.com/image/Sy7p
http://www.kephost.com/image/Sy7a

A kereszt mindegyiken a rendszám felett van, igaz nem sokkal.

pohicop # 2016.01.22. 17:00

Ez tökéletes képfelvétel. Sajnos fizetned kell. Semmi zavaró tényező nincs. Nem látok olyat ami miatt érvénytelen lehetne a felvétel.

pohicop # 2016.01.22. 17:06

A lézernyaláb szélessége nő a távolsággal. Nem is mindig van ott pontosan ahol a nyilak keresztezik egymást, ahogy a távolság nő, elhúzódhat más irányba. Ez szépen megcsípte a rendszámod tetejét. A fémről a legjobb a visszaverődés általában. De végül is a műanyag felületet is megméri csak azt nem olyan messziről. 80 méter nem távolság. 500-1000 méter esetén fontosabb a rendszámot eltalálni. Ez telibe te vagy. Ez van....

http://kepfeltoltes.hu/…ltes.hu_.jpg

szeleszttye # 2016.02.14. 10:28

Tisztelt fórumozók
Olyan kérdéssel fordulok hozzátok hogy kaptam 1 gyorshajtási csekket ami szerint lakott területen beül 69 km órával közlekedtem! A helyzet az hogy megnéztem az oldalukon a 3 db fotót és nincs rajta egyik foton sem hogy mennyivel fotóztak le! Csak az van rajta hogy 65 69 72 méterről készült a fotó. Az a kérdésem hogy szerintetek jogos ez a büntetés? Én úgy gondolom hogy ez nem bizonyíték hogy hány méterről fotózott
Előre is köszönöm a válaszokat

foci2006 # 2016.02.15. 19:15

Tisztelt Hozzáértők!

2015.11.07. én Ausztriában beleszaladtam egy traffipaxba.
2016.02.04. én kiállítottak nekem erre egy csekket.
2016.02.12. én kaptam készhez.

Kérdésem az lenne, hogy három hónappal a cselekmény elkövetése után jogszerű e még a büntetés.

Előre is köszönöm.

lupo # 2016.02.16. 06:51

Tisztelt Forumozok. Kérem a segitségüket 2015.okt.28. én segédmotorkerékpárral haladva főutvonalon kifordulz elém egy személyauto és elgázolt.Nyilt bokatörést szenvedtem. a mai napig munkaképtelen vagyok. Közvetitöi eljárásra utalták az ügyet,kérdésem az volna mely összeg az amit reálisan kérhetnék ebben az esetben.Elöre is köszönöm válaszukat...


A segitségüket kérném.segédmotorkerékpárral haladva föuton kifordult elém egy személyautó,nyilt bokatörést szenvedtem közvetitöi eljárásra

Rexor # 2016.02.16. 10:43

Ezt neked kell tudnod (jövedelemkiesés, egyéb károk, stb. ismeretében)

Zoli1971 # 2016.05.20. 13:24

Üdvözlöm,

Múlt héten 60 táblánál 81km/h-val fotóztak le viszont a fényképeken szereplő időpont helytelen 18 27 van a fényképen miközben én kb 20 27-kor voltam a helyszínen tehát a fényképen jelzett időpontban máshol tartózkodtam. A határozatban az szerepel hogy a műszer hiteles viszont hogy lehet hiteles ha a rajta szereplő időpont nem az?
Kérdésem hogy ebben az esetben ha netán fellebbezek van rá esélyem hogy elengedik a bírságot?

Köszönettel,

Szomorú örökös # 2016.05.20. 19:42

Zoli1971

Szerintem ha a te kocsid van a képen, jól látszik a rendszámod, akkor felejtős, hogy abban az időpontban máshol voltál épp. Gyorsan mentél? Igen? Hát akkor szerintem inkább fizess!

efi99 # 2016.05.20. 20:19

Lehet csak GMT-re van állítva az óra. Az pont 2-vel kevesebb a nyári idő nélkül, mint nálunk.

luzsi # 2016.06.07. 12:40

Tisztelt fórumozók.
Sajnos gyorsan mentem /69 /. A fotón amin a sebesség is látszik van egy másik autó is. Van esélyem a felebezésre?

gerbera317 # 2016.06.07. 14:29

Ó, persze. Írd meg nekik, hogy "Tisztelt Rendőrsegg, nem én halytotam gyorsann, hanem a képen látható másig ajutó. Cseszég meg a tegnikályukat!"

luzsi # 2016.06.07. 18:52

Köszi a választ. Nem volt vicces. 5 fotó készült. Négyen nincs gyorshajtás. Az ötödiken 245 méterre van 69!km/h. Egysávos úton két autó. Én vagyok a távolabbi. Ezért érdekelt más véleménye is.

gerbera317 # 2016.06.07. 21:14

Kérdezd meg Pohicopot. Ő ért ezekhez a technikához, és meg tudja mondani, létezik-e olyan, hogy téged fotóznak, és közben a szomszéd autót mérik.

Véleményem # 2016.06.09. 10:33

Elméletileg egyszer korábban már le lett írva itt topicon belül az, hogy a kép szélein vannak kis bejelölések. 4 ilyen jelölés van és ezeket össze kell kötni a szemben lévő jelöléssel (2-2). Lesz egy metszés pont ami arra az autóra fog kijönni ( mutatni ) amelyiknek a sebességét mérték.
Kép nélkül kb. ennyit lehet segíteni.

nygigi # 2016.07.06. 08:50

Üdvözletem!
Folyamatban van egy gyorshajtási ügyem, amit nem én követtem el és nem is az én autóm. Éppen a barátom vezetett sötét volt és sűrű köd. Rendőrautóból mértek, láttuk a vaku villanását meg azt, hogy villámgyorsan elsuhan mellettünk egy másik jármű (mi szabályosan mentünk). A rendőrség a 45000-et rajtunk akarja behajtani, mi meg nem akarunk olyanért fizetni, amit nem mi követtünk el. A rendőrség által készített fotókon egyébként nagyon halványan látszanak a folyamatosan előzésbe kezdő autó fényei és a mi autónkból is csak két fényszóró illetve egy rendszámtábla látszik (a felségjelzés elmosódva).
Hogy lehet ilyenkor bizonyítani azt, hogy nekünk van igazunk?
Nekem még az is fura a képeken, hogy a "Felvétel az." (ez felvétel azonosítót jelent??) nem sorrendben követi egymást:
Távolság: 61 m - Gyártási szám/Felvétel az.: .../...54
Távolság: 60 m - Gyártási szám/Felvétel az.: .../...53
Távolság: 59 m - Gyártási szám/Felvétel az.: .../...55
Távolság: 57 m - Gyártási szám/Felvétel az.: .../...56
Ez jelent valamit? Hogy kerül a képekre a "Felvétel az."?

gerbera317 # 2016.07.06. 11:33

és nem is az én autóm

Akkor a barátod autójának igencsak hasonoló rendszámmal kell rendelkeznie, mint a te autódnak.

nygigi # 2016.07.06. 17:31

Valamit félreértettél.
...és nem is az én autóm követte el a gyorshajtást!

Burn Out # 2016.07.06. 19:03

olyan villámgyorsan elhaladt az a másik autó, hogy a rendőrségnek még ideje sem volt a kütyüjét a villámgyors autóra állítani.... aham... :)

gerbera317 # 2016.07.07. 06:36

Valamit félreértettél
Tehát mégiscsak a te autód, csak nem te vezetted? Akkor meg objektív felelősség.
Írogat ide egy pohocop nickű szaki, aki tud neked segíteni, mi a teendő, ha szerinted az előző autót mérték be, miközben téged fotóztak.

Véleményem # 2016.07.07. 11:33

nygigi

Pár link a képekről segítene...
Leírtak alapján nehéz okosat válaszolni.

nygigi # 2016.07.08. 10:25

Egyébként találtam egy ilyet: 'a radaros traffipax nagy hátránya, hogy két párhuzamos gépjárműre irányítva nem lehet biztosan megállapítani, ki volt az, aki tényleg gyorsan hajtott.'
'gerbera317' - Köszi, remélem fog írni valamit pohocop, de láttam, hogy már rég járt itt.
'Burn Out' - A cinikus megjegyzésedre nem vagyok kíváncsi! Sötétben és tejködben (OMSZ riasztás volt) a rendőr se lát többet, mint mi! :)
'Véleményem' - Nem vagyok nagy fórumozó, fogalmam nincs hova lehet képeket feltölteni, itt nem láttam ilyen opciót. Ha lesz egy kis időm utánanézek.

Az érdekel a legjobban, hogy kerül a képekre a "Felvétel az." és hogy keveredhetnek a számok?

gerbera317 # 2016.07.08. 10:53

pohocop => pohicop.
Szerintem írj neki magánba.

minnie0 # 2016.07.30. 07:05

Kedves Fórumozók!

2015 augusztusi olaszországi gyorshajtásról most jött meg a határozat, nem kevés bìrsággal.
Nincs valami határidő amin belül ki kellett volna küldeni? Van-e kiskapu? Ha nincs, részletfizetés van-e az olaszoknál?
A levél angolul érkezett. Feltétlen tudni kell angolul? Mi van ha nem értem a levél tartalmát?
Köszönöm ezzel kapcsolatban bármilyen segìtségeteket!

sempron07 # 2016.09.05. 12:21

Sziasztok!

Szlovákiából hazafelé tartva, kb. 5 km-re a határtól megállított a rendőr, mert 50 helyett 60-nal mentem. Illetve csak mutogatta el, meg alapvető szavakat használt, mivel nem beszéltünk közös nyelvet.
20 € büntetést szabott ki, de nem volt nálam Euro, a bankkártyás terminálja pedig "kommunikációs hiba" miatt nem működött.
Egy szlovák csekket nyújtott át, majd közölték, hogy 10 napon belül be kell fizetnem egy szlovák postán.

Vasárnap este 6 órakor hol találok ott postát az utolsó 2 faluban, hazafelé tartva?

Itthon néztem meg a kézzel megírt csekket, amin az azon szereplő adatok alig olvashatóak.

Mitévő legyek szerintetek? Kerüljem Szlovákiát pár évig?
Vagy küldenek majd ki valami értesítő levelet még?