Autóhitel és behajtási költség


monalisa1 # 2010.02.23. 23:18

Na, "félnivaló" éppenséggel a kétszekrényhátú behajtótól is lehet - külleme és esetleges alpári stilusu beszéde miatt, míg a végrehajtó tán egy törékeny nő.

Jogilag sincsenek egyazonos súlycsoportban...

nike71 # 2010.02.23. 23:00

Kösz!
Értem, csak nem volt még ilyennel dolgom és az ember hamar parázik ha "fenyegetik".

Tehátigaz.Itt van egy alapvető félreértés: egy behajtó cég nem végrehajtó. Semilyen végrehajtási jóga nincsen.

Tehát félnivalóm csak egy esetleges bírósági végrehajtótól van-lesz???

monalisa1 # 2010.02.23. 22:52

nike71

A végrehajtó hatósági ember ezzel szemben a behajtó egy cég alkalmazottja.

"Mona"
laikus hozzászóló

végrehajtó1 # 2010.02.23. 22:04

Írtam: azt visz amit te neki adsz.
Ha nem adod nem viszi.Tényleg nem érted?

nike71 # 2010.02.23. 21:48

Köszi Végrehajtó 1!

Nem értem? A behajtó miért vihet? Ő nem végrehajtó!

végrehajtó1 # 2010.02.23. 21:43

A behajtó azt visz amit te neki adsz.
A rendőrség téma egyenesen vicc.

nike71 # 2010.02.23. 20:56

Sziasztok!

Gyors segítség kellene!!!!!!!!!!!!!

5 éve leasingelek egy autot. Fiztési nehézségeim akadtak. Elmaradásom kb.120.000 ft. A behajtó már telefonál ha nem fizetek bevonja a rendőrséget és vagy kivonatja az autot a forgalomból. Hivatalos papírokat sehonan nem katam(hielfelmondás v. Behajtonak való átadásról sem).A kérdesem a következő lenne, hogy milyen papírral jön ki a behajtó és ha nemt tetszenek az általa felmutatott papirok és nem írók alá semmit ami számomra kedvezőtlen mit tehet?
(Nem önszántamból adom vissza, fizetési hátralékom van)
Vagy rendőrt hivhat?
Vagy hogyan is müködik ez, hogy a bank nem de egy behajtó cég mindent vihet.

Béla77 # 2010.02.19. 08:27

Köszönöm,hogy írtál.
Mi van akkor,ha ráadásul még külföldre is megyek dolgozni?
Lehet hogy van egy jó lehetőségem?
Elmennék ebből az országból (talán végleg..) ,de persze nem az adóság elől elbújni.

Szerinted a közvetlen családtagok (szülők,hozzátartozók) vagyonát elvehetik?

köszönettel:
Béla

végrehajtó1 # 2010.02.19. 08:08

kimaradt.megpróbálja letíltani

végrehajtó1 # 2010.02.19. 08:08

A behejtócég telefonálgat, leveleket küld személyesen próbál fizetésre bírni.majd ha elunja fmt kér.És végrehajtást kezdeményez.De mivel nincs vagyon a végrehajtás idővel szünetelésbe megy "át".
És ha egyszer lesz valamid és rájön a vh-tó akkor lefoglalja.

Béla77 # 2010.02.19. 07:10

Üvözlök mindenkit,
én a következő problémával küzdök:
2009-ben Saját vállakozásomat -kényszerűségből- kénytelen voltam leépíteni,és az abban lízingelt cégautót - mivel eladni nem tudtam - visszavittem a lízincégnek.A lízingcég azóta eladta és a hitelszerződésemből fennmaradó összeget + tárolási díj,stb. számon kérik rajtam. Ez közel 6MFt! A cégem teljesen fizetésképtelen.Vagyona nincs,sajnos több tartozása annál inkább.Mivel én kézfizető kezességet írtam alá,ezért mint magánszemély is felelek a hiányzó összegért.De nekem semmiféle vagyonom (sem ingó,sem ingatlan) nincs és nem is volt.Házas sem vagyok.Magyarul semmim sincs.Jelenleg (minmálbérhez közeli fizetésért)alkalmazottként dolgozom.
Az lenne a kérdésem,hogy mit tud tenni a behajtó cég ellenem?
Mire számíthatok?Hogy van ebből kiút?

Köszönöm segítségüket,
Béla.

guba # 2010.02.16. 12:17

Nem évül el, mert a végrehajtás érdekében tett cselekmények megszakítják és újraindítják az elévülést.

Andi73 # 2010.02.16. 11:14

Végrehajtónak is köszönöm szépen a gyors válaszát.
Andi73

Andi73 # 2010.02.16. 11:11

Köszönöm szépen Monalisa a segítségedet,én is így gondolom, hogy a gyerekre terhelődik, de azt állítják testvéremék nem igaz. A gyerekre nem terhelődik rá mert elévül, a Jogi képviseljük mondta. Nem szeretném megbántani ezt Jogi képviselőt, de én úgy látom ahogy Te.
Köszi mégegyszer már máskor is segítettél, és neked lett igazad.

monalisa1 # 2010.02.16. 10:19

Andi73

Én a következőkkel egészítem ki:

Ha a testvéred nagy hirtelen csinálna valamit az ingatlanon lévő tulajdoni részével azt fedezetelvonásnak hívják és mint ilyen büncselekmény.

Félő hogy az autó árverezéséből befolyó pénz nem lesz elég a hiteltartozás rendezésére, ebben az esetben a visszamaradó összeg a kamatokkal és az egyéb járulékos költségekkel az évek/évtizedek során annyira felmegy hogy mire a testvéred meghal (= éljen még sokáig) az adósság/örökség rossze esetben nagyobb summa lesz mint a ház vagyoni értéke.

Haladéktalanul el kell kezdeni perelni azt aki a hiteltartozást nem fizette, mert a baj tőle származó.

De addig is megpróbálni "kirázni" belőle pár százezer forintot készpénzben és azt befizetni a banknak - ezzel is csökken a hiteltartozás.

"Mona"
laikus hozzászóló

végrehajtó1 # 2010.02.16. 09:59

Ha az örökösök az adós halála után örökölnek akkor igen az örökrész erejéig felelnek.

5 év

Andi73 # 2010.02.16. 09:48

Tisztelt Fórumozók!
A segítségeteket szeretném kérni. A testvéreméktől a bank elvitte a kocsit, nem ők voltak az üzemben tartók hanem más és ez az illető nem fizette a részleteket.Azt javasolták, hogy mondjon le a házról a felesége javára, hogy a bank ne tudjon terhelni a házra és ha nincs a tulajdonában semmi a bank tehetetlen.Az lenne a kérdésem, hogyha a bank rajta nem tudja behajtani az örökösein, vagyis a gyerekein be hajthatja-e valamikor? Van-e ennek az összegnek elévülési ideje( nem csekély összeg 1600000 Ft)?

szusika # 2010.02.06. 09:59

De számoltunk,csak éppen a behajtóra hallgattunk.Most,hogy elolvastam a szerződést,amiben benne van,hogy tax ár a kiinduló összeg és licitálás csak felfelé van,úgy döntöttünk perlünk.Majd meglátjuk.

monalisa1 # 2010.02.03. 21:09

Megértem.
A nemfizetés miatt visszavett kocsikat általában egybegyüjtik és egyidőben akár több tucatnyi autó is kalapács alá kerül - általában egyik sem valami jó műszaki állapotú. Autószerelők, nepperek stb. veszik meg őket, egymással kizárólagosan lefelé "licitálva".

Amúgy azt írtad: amikor a pároddal összekerültetek mindkettőtöknek volt egy-egy lizingelt autója, így úgy döntöttetek "ezt" a kocsit veszni hagyjátok... El is vitték, csak a következményekkel nem számoltatok.

szusika # 2010.02.03. 19:46

Kedves Mona!
Mivel nem volt 150000Ft-unk a műszakira,szerződés módosításra és egyéb költségekre,ezért nem kerestünk vevőt.Ha lett volna ennyi pénzünk,nyilván nem okozott volna problémát még 1 évig fizetni a részletet és nem írtam volna a fórumba.

monalisa1 # 2010.02.03. 14:45

Nem tudták tax áron értékesíteni - van ez így, hanem csak 140e Ft-ért volt rá vevő.

Miért nem kerestetek rá vevőt - jogszabály nem tiltja, akkor nem lett volna ekkora bukta.

Van úgy hogy a dolgoknak utána kell járni saját érdekből...

"Mona"
laikus hozzászóló

szusika # 2010.02.03. 13:49

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni!A párommal 3 éve élünk együtt.Mindkettönknek volt egy lízingelt autója.Tavaly úgy döntöttünk,hogy az egyiket vigye a bank,nemfizetés miatt.Jött is a behajtó két hónap után,akkor 280000Ft hátralék volt.Kérdeztük,hogy hogy működnek a dolgok.Elmondta,hogy tax áron fogják értékesíteni,azt megnézettük,600000Ft volt.Gondoltuk lejön,a műszaki,kötelező ára,behajtási ktsg,így talán pár 10000-et ráfizetünk.Ma kijött,hogy 140000Ftért adták el,fizessünk még 530000Ft-ot.Lehet ez ellen tenni valamit?Ha tudtuk volna mi is visszavásároltuk volna ennyiért.

Dr.Attika # 2010.01.28. 07:48

Nem teheti meg a bank. Egyébként nem a csekk megküldése keletkeztet fizetési kötelezettséget, hanem az erre irányuló fizetési felszólítás. Egyébként lényeges info lenne, hogy lízing, kölcsön, esetleg kölcsön vételi joggal biztosítva?

monsoon # 2010.01.28. 07:12

6 hónap múlva lejár az autóra felvett hiteltörlesztés, nem volt elmaradásom. A kamatkülönbözetről a csekket postán szoktam megkapni, azt is mindig időben feladtam.
01.20-án elvitték az autómat! Fogalmam nem volt, miért. Kiderült, hogy kb. 8 hónapja a kipostázott kamatkülönbözet befizetésről a csekkeket nem kaptam meg, ezért nincs is befizetve, kb. 140.000 Ft tartozás jött össze. A csekkeket a bank egyszerű postai levélben küldte, nem ajánlva. Nekem kell bizonyítani, hogy a levelet nem kaptam meg? Hogyan?
A bank csak az összes fennmaradó hitel egyösszegű befizetése után adja vissza az autót, megtehetik ezt?
S.O.S.

guba # 2010.01.26. 16:13

A biztosító egyáltalán honnan tudná, hogy te saját pénzedből, vagy bankkölcsönből vásároltál autót? Ha ideiglenesen kivonatod a frgalomból, akkor ilyen fizetési kötelezettséged nem keletkezik. A bankot pedig egyáltalán nem érdekli, hogy te használod az autódat vagy sem. Tulajdonosként nyilván jogod van akkor és annyit használni, vagy nem használni, amennyit akarod. Ha nem tudsz most fizetni, majd behajtják rajtad akkor, amikor lesz majd miből.