Autóhitel és behajtási költség


mazsika601978 # 2014.03.13. 08:05

Sziasztok!
Autó hitelem van, 10 éves szerződés, hátra van még 3,5 év. Fizetem minden hónapban, bár a kezdeti 42 ezer, most 79 volt. CHF szerződés.
Olvastam egy cikket ami szerint meg lehet nézni a kereskedőt, hogy regisztrálva van-e a pszaf honlapján. Igen, regisztrálva van. Viszont, hogy ki írta alá a cég részéről nem tudom, mert az aláírása alatt nincs nyomtatott betűkkel neve. Hogy tudok tovább lépni, hogy ezt leellenőrizzem, mert ha nem olyan írta alá akinek aláírási joga van, akkor semmis a szerződésem. Nehezen bírom fizetni a hitel most már.

sziszi74 # 2014.03.12. 10:17

Üdv!

Nusy problémájához szeretnék hozzászólni.
Nekünk sincs Finanszírozási szerződésünk. 2008-ban vettük az autót, és úgy volt, hogy a szerződést majd kiküldik postán. Ez a mai napig nem érkezett meg, és a Bank "csak" egy Finanszírozási kérelmet, és ennek befogadónyilatkozatát tudja felmutatni, amin ráadásul nincs dátum.
Szerintük ez szerződés.Szerintünk nem! Már ügyvédnél van az ügy.Az üzletszabályzatukban világosan benne van, hogy a szerződés létrejöttéhez a Finanszírozási SZERZŐDÉST kell aláírni.
Ezen kívül a vételi opciós szerződés 5 éves letelte után küldtek meghosszabbítást, ami törvénytelen.
Érdekelne járt-e még valaki így?

Üdv!

srii@gmail.hu # 2014.03.03. 19:53

Üdv mindenkinek!
Segítséget szeretnék kérni önöktől/tőletek.
A hitelemmel kapcsolatosan vannak nagyon nagy gondjaim , mint átlag ember kilátástalanak látom helyzetem, sajna van ilyen és ahogy látom olvasom egyre többen vannak így.
2008 ben vásároltam egy autót, 5 évig fizettem minden rendben is volt, havi 30.000ft fizettem.
2013 ban viszont augusztus óta 30.000 ezer forintit fizetek + töke kamat néven + 20.000ft ot, így a havi 50.000 ezret elértem, egyik pillanatról a másikra, hiába érdeklődöm,hiba kérek a bankomtól segítséget semmi előnyös megoldás.
Sajna ha így megy akkor nem bírom fizeti , 2013 augusztus óta minden hónapba 50.000 ft adok fel az autonómra , pedig fix törlesztőt kértem és természetesen a szerződés kötéskor nem említették ezt az apró kis dolgot.
Mit tegyek, mit tehetnék, kérném az önök/ti segítségetek, nagy szükségem lenne rá.
Köszönöm szépen!

szabojoe # 2014.03.02. 20:38

Szia Mindenkinek.Az utóbbi időben nagyon megszaporodott a segítségkérők száma.Általában autóhitel ügyben keresnek meg és értünk el sikereket.Akinek kell jogi anyag azaz segítség az írjon nyugodtan és ha van időm meg is írom mindenkinek a hiteléhez mérten.
Ne fizess ügyvédnek egy csomó pénzt!!!!Én ugyanazt megcsinálom,mint az ügyvéd csak INGYEN!!
Elértem,hogy a Budapest autónak már egy fillért sem fizetek fél éve,nem jön levél,nem hívnak,ez a hajó elment már a bank számára.Az általam megírt írások épp olyan hatásosak és jogilag kifogásolhatatlan mintha ügyvéd írta volna.
Ha kell,élj a lehetőséggel.
szabojoe6464@freemail.hu

Tel.06 31 3121712

guba" # 2014.02.28. 17:25

Igen.

Crete82 # 2014.02.26. 10:05

Üdvözlök Mindenkit!
Én abban szeretnék segítséget kérni, hogy nem találom a bankkal kötött hitelszerződésemet.
2006-ban vásároltam az autót, most, hogy olvasom hallom, hogy ki írta alá és ki nem , és hogy semmis-e vagy sem, ezért gondoltam megnézem, de nem találom.
Amit találtam az egy adásvételi szerződés az eladó autókereskedéssel, meg pár levél a banktól, fizetési ütemezések, meg valami biztosítás kötés, de szerződés sehol.
Annak idején én a bankkal nem találkoztam, mindent a kereskedő intézett, erre biztosan emlékszem.
Mit tehetek? Kikérhetem a banktól a másolatát???
Válaszokat előre is köszönöm!
Üdvözlettel

zeberec # 2014.02.24. 18:47

Tisztelt Fórumozók!

borstomi # 2014.02.20. 15:28

Tisztelt Fórumozók!
Segítséget szeretnék kérni!2008 ban vásároltam egy autót 720000 ft hitelt vettem fel, a szerződésben, 720000 ft hitel 60 hónap futam idő és 17500 ft törlesztő részlet,bár a 17500ft csak az első évben volt, már 32000 ft nál tartunk, a szerződésben az van hogy chf kamatozású, de nem értem hogy ha a felvett összeg ft és a vissza fizetés forint akkor hogy lesz chf. De azt már tényleg nem értem hogy a 60 hónap letelt és még mindig tartozom 400000 ft-tal. Most halottam a rádióban hogy semmis az a szerződés amit a bank nem irt alá, az enyémet a hitel nyújtónál a kereskedő írta illetve bélyegezte le, a banknak se alá írása sem bélyegzője nincs sehol a szerződésen, szerintetek mit csináljak ? a válaszokat előre is köszönöm. üdv tomi

Nusy # 2014.02.17. 15:47

A bank 2013 ban kiküldött egy szerződést,hogy írjam alá!!!Ebben nem volt szó 2008ról!De mivel az elmúlt években nem kaptam aláírni való szerződést,a kereskedésben nem írtam alá,a bank megküldeni nem tudta így kizárásos alapon feltételezni merem,hogy NINCS!!!!

monalisa1 # 2014.02.17. 15:34

Arra szólított fel a bank 2013-ban, hogy írd már alá a 2008 évben kötött szerződést!?

Nusy # 2014.02.17. 15:00

Értem,és köszönöm!Valószínű a törzskönyvre utalt a bank!Nekem akkor a kereskedő azt mondta,hogy postázza a bank a szerződésemet,melyet postafordultával küldjek vissza!Ez 5 év alatt nem történt meg!...és tuti,hogy nincs semmi szerződésem,mivel kiadni sem tudnak semmit és ezt le is írták!Felszólítottak rá 2013ba,hogy írjam alá!

guba" # 2014.02.17. 14:46

Senki nem fogja az iratok ismerete nélkül megmondani, hogy mi az amit aláírtál. Minden esetre nem valószínű, hogy egy bank aláírt kölcsönszerződés hiányában utalta volna át a pénzt.

Nusy # 2014.02.17. 14:10

Köszönöm Zizzz a választ!De akkor a bank miért nem adja ki annak a másolatát ami van????Ha van bármilyen 2008ban aláírt szerződésem akkor azt miért nem küldi meg????Nekem ami van az egy hitelbírálati kérelem amit nem én írtam alá,de viszont az én nevem van ott!Meg van egy kölcsönszerződési feltételem amit aláírtam és a két kereskedő is aláírt!De szerződésem akkor sincs semmilyen!

Zizzz # 2014.02.17. 13:56

"kérjem ki a vételi jogot alapító szerződésemet,és meglátjuk mit tehetünk!Ekkor derült ki,hogy Nekem ilyen nincs"

Ebből szerintem nem az következik, hogy semmilyen szerződésed sincs, hanem az, hogy sose volt a banknak vételi joga, ami amúgy is öt év után lejár, és ezt a nem létező jogot akarta megújítani/egyáltalán megszerezni.

Nusy # 2014.02.17. 13:43

Kedves monalisa 1!!!Nem akarom a kukát játszani,de ha lenne érvényes szerződésem,gondolom annak másolatát megküldte volna a bank,és nem írja le,hogy NINCS!!!!!!

monalisa1 # 2014.02.17. 12:57

Ha nem lett volna érvényes hitelszerződésed a kereskedés nem adta volna át az autót(!), a bank meg csodálkozna, hogy éveken keresztül miért is jön tőled befizetés hozzájuk. Szóval bocs, de ne játszad a kukát.

Nusy # 2014.02.17. 12:39

T.Monalisa1!
Köszönöm a választ!A bank nem ajánlott fel semmi lehetőséget!A felvett összeget duplán kifizettem,tehát nem volt ingyen!Viszont még mindig nem értem mit bont fel a bank,milyen szerződést ha én 2008-ban nem kötöttem,nem írtam alá neki semmit?????Nincs szerződésem!!!!Csak egy hitelbírálati kérelem amit nem én írtam alá!!!!

monalisa1 # 2014.02.17. 12:28

Mivel a mindenki által ismert okokból megemelkedett havi törlesztőt nem tudtad fizetni a bank felajánlotta az alacsonyabb összegű de hosszabb lejáratú szerződés módosítását. Nem éltél a lehetőséggel...

Elviszik a kocsit (= nincs ingyen), bagóért eladják (= további veszteség), a tartozás megmarad annak ellenére, hogy 5 év alatt kifizettél már egy halom pénzt.

Nusy # 2014.02.17. 12:06

Nem értem,hogy mit akart megújítani????....mit újít meg azon ami NINCS!!!!!

Nusy # 2014.02.17. 12:04

Tisztelt Sherlock!

Nem igazán értem a válaszodat!!!!Én fizetem a hitelt 5 éve szerződés nélkül úgy,hogy a felvett összeget már a dupláján megfizettem,és még 5 évig kéri a bank,hogy fizessek!!Nem hallottál még arról,hogy mennyire kitoltak a devizásokkal a bankok???Gondolom nem ...mert akkor ezeket nem írnád le!Köszönöm a válaszodat! :)

Sherlock # 2014.02.17. 11:52

Nem szerződésed nincs, hanem a banknak nincs vételi joga (ha volt is, eltelt az 5 év). A vételi jog téged annyiban érintett, hogy olcsón (vételi jog) vagy drágán (zálogjog+végrehajtás) úszod meg a hitel felmondását. Nagyszerű amúgy, hogy te nem fizetsz és te vagy felháborodva, mikor az igényérvényesítés szóba kerül. :) '13-ban meg nem új szerződést akart íratni a bank, hanem a vételi jogot akarta megújítani.

Nusy # 2014.02.17. 11:21

Tisztelt Fórumozók!
Segítséget szeretnék kérni!2008 ban autót vásároltam ,melyhez kölcsönt vettem fel CHF-ban!Fizettem is ahogy tudtam,bár többször került behajtásra a megemelkedett törlesztő miatt,de nehézkesen mindig teljesítettem a befizetést!2013-ban felszólított a ban,hogy írjak alá még 5 évnek!Ezt nem tettem meg,mivel nem ugyan az volt a feltétel mint 2008ban!Ekkor kikértem a banktól az összes anyagomat,és ügyvédhez fordultam,hogy mit tegyek!Azt javasolta,kérjem ki a vételi jogot alapító szerződésemet,és meglátjuk mit tehetünk!Ekkor derült ki,hogy Nekem ilyen nincs!2008 ban ilyet én nem írtam alá,és a hitelbírálatra küldött nyomtatványon is az én nevem szerepel,de nem általam aláírva!Kereskedésben vásároltam az autót,ahol a bankkal a kereskedő tartotta a kapcsolatot!Kérdem én,ha nincs szerződésem mit bontottak fel,és mi jogon küldték rám a behajtókat???Kérem segítségüket,hogy a továbbiakban mit tehetek,illetve ha nem fizetem elvihetik e az autót???Illetve hosszútávon szerződés nélkül jogtalanul tarja e a bank magánál a törzskönyvet???Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2014.02.15. 21:59

És milyen eredményt ért el azért a korrekt árért? Mert ha csak az számít, tudok olyat, aki az általad megírt keresetlevélre háromezerért rárakja a bélyegzőjét.

herriot # 2014.02.15. 18:26

ügyvédemet tudom ajánlani mindenkinek autóhitel ügyben, nagyon korrekt áron dolgozik, akit érdekel annak szívesen megadom az elérhetőségét ha ír egy mailt: hgabor10@gmail.com

kashim # 2014.02.11. 21:49

Jó napot!

2008ban vásárolt autót svájci frank alapú hitellel. 92000ft volt a törlesztőrészlet. Ez felment 170re, de csak a különbség 15%-át rakták rá.
A Suzuki Ásznál vásároltam az autót 5millóért. Most jár le a hitel. Fizettem rendesen a kiutalt számlát,de nem óhajtom kifizetni a 2millió forintnyi összeget a gyűjtőszámlán.

Van valami járhatú út?

Köszönöm szépen