MÁV Biztosító


sasabasa # 2012.11.19. 12:31

Kedves sorstársak!

Örülök mindenki eredményének aki sikeres volt.Ma beszéltem egy hölgyel és ami kétséges volt nekem,hogy a fent maradt tartozást ami 500.000ft ami le van bontva 100.000ft-os részletekre,ebben a hónapban már nem fizettem be a hölgy azt mondta,hogy fizetni kéne mert így csak a befizetett összeg jár vissza.Ez így van valójában?Ha valaki tud rá választ kérem tegye meg!

köszönettel,és további sikert mindenkinek!

Károsult01 # 2012.11.18. 14:17

Szép, jó napot mindenkinek!
Nos, ennyi év után megoldódni látszik ez az egyértelmű ügy. Hihetetlen, hogy ennyi ideig húzódott, mert nem tették a dolgukat azok, akiknek kötelességük lett volna - és lenne most is.
A magyar jogtörténelem szégyene ez az egész hercehurca.

Köszönet azon sorstársaknak, akik nem adták fel és harcoltak az igazuk mellett! Köszönet mindenkinek a segítségért!

Reméljük, a jövőben nem fordul elő ilyen, vagy ehhez hasonló esett!

killthemav # 2012.11.17. 19:29

Szerintem hasznos lenne ha mindenki leírná a saját esetét, és azt hogy mit tudott meg a felszámolótól az ő konkrét ügyében. Ezt én jövő héten tudom megtenni.

klimás56 # 2012.11.17. 13:40

S akinek nincs jogerős ítélete mert időközben megszületett a törvény és az eljárás valószínüleg megszűnik?

kawa80 # 2012.11.16. 18:11

Ez így nagyon jó hír lenne!
Remélem igazad van!
Én is így értelmeztem csak nem mertem beleélni magam..
Remélem Te okosabb vagy nálam és IGAZAD vanlesz!!!
Köszönöm a gyors választ

klimás56 # 2012.11.16. 17:53

Én is megköszönném....

kawa80 # 2012.11.16. 17:32

Valami jogtudó ember fordítsa ezt nekem le "magyarra" legyen szíves!!!
Akkor ebbe most beletartozik a perköltség vagy nem???
Előre is köszönöm:-)

Biztosítási1x1 # 2012.11.16. 14:22
Simpleboy # 2012.11.16. 11:00
Simpleboy # 2012.11.15. 19:28

Ma felhívta ismerősömet egy csicsergő hangú hölgy a MÁV Biztosítótól, hogy utalni fognak jövőre, és a kifizetett összegeket is visszakapja.
Van egy email cím, ahova adategyeztetést lehet küldeni: vasa.iren@abe.hu

bbcsi # 2012.11.15. 09:52

Sziasztok!

Bejelentettem a felszámolónak a teljesítést Elvileg ma megkapják. Jövőhéten keresni fogom,hogy mi a helyzet a kamatokkal.

Várom már a fejleményeket.

jeepy # 2012.11.14. 19:15

Sziasztok,
Azt tudja valaki, hogy akinek az jött ki postán, hogy elismerik a károkozását, és mivel ők nem fizetik ki ezért azt rajta behajthatják a kamatokkal együtt, de nem perelték még be az kap valami értesítést arról hogy már nem hajthatják be rajta?
köszi

luy79 # 2012.11.14. 15:05

Sziasztok,

Érdeklődtem email-ben az adategyeztetés miatt, és azt a választ kaptam, hogy jövőre az első nyegyedévben utalnak kamatokkal, csak nem tudom mikortól számolják a kamatokat.

Phantom # 2012.11.13. 15:43

Az ügyvédem szerint visszajár a perben kifizetett összegek.

"E törvény alkalmazásában megalapozott kártérítési igény különösen:

  1. az Egyesület vagyonelszámolója által nyilvántartásba vett, elismert vagy nem vitatott követelés,
  2. az a követelés, amelyet a bíróság akár az Egyesülettel szemben, akár a károkozó gépjármű üzemben tartójával szemben jogerősen megítélt,...."

A kulcsszavak a követketőek:
elismert - a korábban kapott levélke
jogerősen megítélt - az ítéletben szereplő (végzésben és jegyzőkönyvekben is lehet) összegek.

Princica # 2012.11.12. 20:20

Oké! Köszi! És kijavítva:összeget.

Princica # 2012.11.12. 19:40

Kedves valaki_! Kezdelek érteni! Azt gonodolod, hogy a felszámoló előre fizeti ki nekünk a teljes öszeget, amit nekünk kéne - és ebből törlesztünk tovább -, akárhol is tartunk a részletfizetésben. Aha! Hát nem tudom.

Princica # 2012.11.12. 18:48

Kedves valaki_! Amit mondasz, hogy a felszámoló a teljes összeget fizeti ki a károkozónak, akkor az szerinted azt jelenti, hogy meg kell várni a részletfizetés lejártát? Mert amikor pl. én megkaptam a fizetés meghagyást a MOKK-tól, megállapodtam a biztosítóval és elkezdtem törleszteni, akkor az erről szóló összes bizonylatot -az elkezdett törlesztésről szóló csekk másolatát is - a felszámolónak megküldtem - , ahogy korábban ezt kérte, tehát tudnak arról, hogy a törlesztés folyamatban van.
És gyanús a kamatfizetés, ha az egyéb költségeket sem akarják kifizetni, lsd. Tamás suzuki.

Tamás suzuki # 2012.11.12. 18:34

Azt a perköltséget amit én fizettem, mert nem tartottam jogosnak hogy rajtam követeli a biztositó a pénzt és évekig pereskedtem mint károkozó azt nem akarják kifizetni, az az én saram de ezt sem tartom jogosnak, ha egyszer kiderült hogy végig az igazamért harcoltam, és ki is derült hogy igazuk volt a károkozóknak hogy nem akartak fizetni. Erre alkották meg a törvényt, de későn, mert a sok fellebezés nem volt két forint.és ártatlanul hurcoltak meg.


Ma tudtuk meg a Generál jogi képvisel?jét?l, hogy az új államtitkár lesöpörte a MÁV biztositó károsultjai ügyét igy a parlament nem foglalkozik

Princica # 2012.11.12. 17:50

Kedves cardinal. richelieu és Tamás suzuki! Köszönöm a tanácsotokat, a lelkem mélyén én is úgy érzem fizetni kell tovább. Valahol azért van egy tüske is, ha egyszer alkotmányellenes és törvény is születik/tett, miért nem függesztődik fel automatikusan minden folyamatban lévő "bünti"? De hát ez a jogrendszer? Bár eszembe jutott, hogy felhívom a MOKK-ot, aki kiküldte nekem a fizetési meghagyást - és mivel elfogadtam, így nem ment bíróságra az ügyem -, hátha van rá mód(juk), hogy visszavonják azt. Persze, még ebben az esetben is kétséges, hogy van-e értelme, mert nem tudni az átfutási időt, nekem pedig a részletfizetésem márciusban lejár.
Tazoli! Annak látom lehetőségét - de nem hiszek benne -, hogy kamatot fizessenek, de nem a károkozás időpontjától, hanem a fizetés kezdetétől.
Mindenkinek a legjobbakat, a lehető legrövidebb idő alatti ügyintézést - pénzt vissza! - kívánom! Az ünneplésből ne hagyjatok ki!

Isto # 2012.11.12. 08:55

Kedves -Boga-!
MÁV Biztosító vagyonelszámolójánál kell jelezned, hogy fizettél, és kérned neked fizessenek, és hova, kifizetési igazolást megküldve.
Vagyonelszámoló: Hitelintézeti Felszámoló Nonprofit Kft.,1071 Budapest, Damjanich u. 11-15.
Honlapjuk: hitelintezeti-felszamolo.hu

tazoli # 2012.11.11. 11:05

Beszéltem a felszámolóval, az ügyintéző hölgy szerint jövő év első felében elindulhatnak a kifizetések.
Kérdésemre elmondta, hogy a kárösszegen felül még a mindenkori banki alapkamat is kifizetésre fog kerülni (baleset bekövetkezésétől, a kifizetésig terjedő időszak).
Erre ha minden igaz találtam is egy kalkulátort:
http://sikeres.hu/…kulator.html

Tamás suzuki # 2012.11.11. 10:19

Ha szerződésed van továbbra is fizetned kell, mert a biztositó szerződés szegésnek fogja tartani és rosszabul fogsz járni. Én is ebben acipőbenjárok. Ha kifizetik a pénzt nekem akkor kapom vissza a már befizetett pénzt.Addig a szerződés alapján kell eljárni. Itt még vitatott a perköltség mert azt nem akarják megtériteni,igy az Indistrához fogok fordulni megint segitségért.


Ma tudtuk meg a Generál jogi képvisel?jét?l, hogy az új államtitkár lesöpörte a MÁV biztositó károsultjai ügyét igy a parlament nem foglalkozik

cardinal.richelieu # 2012.11.10. 21:09

Kedves Princica! Abszolúte laikusként de azért jogásszal beszélve én azt gondolom, hogy sajna neki kell futni még egy körre a bíróságnak és ott kell kimondatni a részletfizetésre vonatkozó szerződés semmisségét hivatkozva az AB határozatra és a megjelent törvényre. Ha a bíróság kimondja a szerződés semmisségét, akkor az eredeti helyzetet kell visszaállítani, vagyis a már megfizetett összeget a biztosító vissza kell hogy fizesse neked, és ő az alapból lesz kártalanítva. Ezen már veszíteni nem lehet. Üdv: cardinal

Princica # 2012.11.10. 19:48

Átfutottam a 2012. évi CLXII. Törvényt. Ebből nem derül ki számomra, hogy kell-e valamit tennem. Valaki tudja, hogy neki mit kell? „Részletfizetek” a biztosítónak. Abbahagyhatom-e csak úgy. Mivel - a korábbi törvénytervezetre hivatkozva kérdeztem őket, azt válaszolták, hogy szerződtünk a részletfizetésre, így fizessek csak tovább - ma is, és a törvény életbe lépése után is majd, ez a szerződés megvan köztem és a biztosító között. Felülbírálja-e ez a törvény? Automatikusan, vagy mit kell tennem, tennünk? És gondolom majdnem mindegyikünknél más a szitu, hogyan kell eljárnunk?

Tamás suzuki # 2012.11.10. 08:07

A perköltséget , ügyvédet, nekünk kell fizetni. A felszámoló azt mondta, hogy ezt nem fizetik ki. Akkor nem kéne semmit sem fizetni ha akkor szó nélkül ki fizetem a tartozást. A biztósitó és a felszámoló is azt kérdezte hogy mért nem fizettem ki, mert akkor egyszerüen visszakapnám a pénzt és kész. De mivel tudtam, hogy jogosulatlanul kérik a pénzt, ami mára bebizonyosodott, ezért mentem perre, mert harcoltam az igazamért, de hiába mert a biróság komolyan nem is foglalkozott az üggyel hanem automatikusan hozta meg az itéletet természetesen a biztositó javára. Az egyikbiztositónál dolgozó ismerősőm is mondta hogy nekem van igazam, de sajnos fizetni kell. Ezt az országgyülésnek köszönhetjük hogy idáig nem foglalkoztak velünk.A perköltséget igy is be akarják vasalni rajtam. Az Indrát meglehetpróbálni, hiszen annak a vezetőjének köszönhetjük hogy egyáltalán eljutott az Alkotmánybirósághoz az ügyünk.
Ja és még a végrehajtónak is fizetnem kell, mert most került avégrehajtóhoz az ügyem, pedig már a tudták hogy a parlament irja a törvénytervezet, igy gusztustalan az egész ügy, úgy ahogy van.


Ma tudtuk meg a Generál jogi képvisel?jét?l, hogy az új államtitkár lesöpörte a MÁV biztositó károsultjai ügyét igy a parlament nem foglalkozik